آموزش ریاضی هفتم فصل ششم

مطلب آموزش ریاضی هفتم فصل ششم به صورت کامل و دقیق نوشته شده است که اگر دقیق خوانده شود می تواند به تمام اشکالات درسی شما پاسخ دهد و شما را از دیگر جزوات بی نیاز کند. پس فقط چند دقیقه برای خواندن این مطلب وقت بگذارید و این فصل مهم از ریاضی هفتم را به خوبی یاد بگیرید.

خب، پیش به سوی آموزش ریاضی هفتم فصل ششم!!

آموزش ریاضی هفتم فصل ششم

آموزش ریاضی هفتم فصل ششم

شما در هنگام خرید بر اساس بسته بندی خرید می‌کنید یا کیفیت؟ اهمیت بسته بندی و رابطه بین سطح و حجم چقدر است؟ در آموزش ریاضی هفتم فصل ششم مواردی مثل حجم‌های هندسی، محاسبه حجم‌های منشوری، مساحت جانبی و کل و حجم و سطح بحث می‌شوند. شما هم به اطرافتان بنگرید. چه چیزهایی در محیط اطراف شما حجم ندارند؟ چه اشکال هندسی بیشتر تکرار شده‌اند؟ می‌توانید برای انواع مختلف حجم، طبقه بندی قائل شوید؟

حجم‌های هندسی در آموزش ریاضی هفتم فصل ششم

حجم‌های هندسی در آموزش ریاضی هفتم فصل ششم

در این فصل با تعاریف زیادی سر و کار خواهیم داشت و اصلی ترین آن‌ها تعریف حجم است. به مقدار فضای اشغال شده توسط یک جسم، حجم آن جسم می‌گویند. که به دو دسته حجم‌های هندسی و غیر هندسی تقسیم می‌شوند.

حجم‌های هندسی دارای اشکال و خواص تعیین شده و مشخص هستند ولی حجم‌های غیر هندسی هیچ شکل و ویژگی خاصی را نمی‌پذیرند. حجم‌های هندسی سه حالت دارند: حجم منشوری، حجم کروی و حجم مخروطی و هرمی که در زیر مشخصات هر کدام را می‌آوریم. اما بعضی از حجم‌ها هستند که از ترکیب این موارد به وجود آمده‌اند.

برای این که آینده تحصیلی خود را تضمین کنید و هوشمندانه قدم بردارید باید از راهنمایی کارشناس این حوزه استفاده کنید تا استعدادهای شما را شناسیایی کرده و آن‌ها را تقویت کند. برای رسیدن به تمام موارد بالا بهترین و راحتترین راه این است که فرم زیر را پر کنید و از مشاوره رایگان مشاوران حرف آخر استفاده کنید.

%20 محصولات متوسطه اول به صورت رایگان

فرم-متوسطه-اول

اگر می‌خواهید درس‌های خود را به بهترین شکل ممکن یاد بگیرید باید از محصولات خوب و درجه یکی مثل پکیج‌های حرف آخر هفتم استفاده کنید که توسط اساتید برتر کشور تدریس شده‌اند و بهترین روش تدریس را ارائه می‌دهند.

حجم‌های هندسی

حجم منشوری: دو قاعده مساوی دارند و سطح کناری به شکل مستطیل است. که بین دو صفحه موازی محصور شده است و به آن دو صفحه قاعده می‌گویند. و به سطوح اطراف قاعده، وجوه جانبی یا کناری گفته می‌شود. به جایی که سطوح با هم برخورد کنند یال گفته می‌شود که از رابطه 3× تعداد وجه به دست می‌آید. و به نقطه‌ای که هر سه سطح به هم می‌رسند راس می‌گویند. که به اندازه دو برابر تعداد وجه، راس داریم و فقط یکی از آن‌ها مشترک است.

حجم‌های هندسی

اگر بخواهیم حجم یک منشور را محاسبه کنیم، باید اول مساحت قاعده را حساب کنیم و بعد آن را در ارتفاع ضرب کنیم. مساحت جانبی منشور از ضرب محیط قاعده در ارتفاع حاصل می‌شود. که مجموع مساحط دو قاعده با مساحت جانبی برابر با مساحت کل منشور می‌شود.

برای اطلاع از لیست قیمت محصولات حرف آخر بر روی آن کلیک کنید.

آموزش ریاضی هفتم فصل ششم

حجم کروی: گرد می‌باشد و بدون قاعده و زاویه است.

حجم مخروطی و هرمی: یک قاعده چند ضلعی دارند و سطوح جانبی به شکل مثلث اند که در یکی از رئوس مشترکند.

آموزش ریاضی هفتم فصل دوم به صورت دقیق، کامل و تصویری فقط با کلیک بر روی آن در وبسایت حرف آخر با نهایت کیفیت یاد بگیرید.

آموزش ریاضی هفتم فصل ششم

پایان آموزش ریاضی هفتم فصل ششم

این فصل از لحاظ فرمول و تعریف بسیار مهم است و خیلی باید روی این موارد کار کنید تا نتیجه‌ای مطلوب بگیرید. می‌توانید همه آن‌ها را در یک صفحه بنویسید و هر روز آن‌ها را مرور کنید تا زمانی که ملکه ذهنتان شوند. آموزش ریاضی هفتم فصل ششم تمام شد.

بهترین و کاملترین فیلم آموزشی فصل 13 علوم هفتم مناسب تمام سطوح درسی را از وبسایت حرف آخر فرا گیرید و تبدیل به بهترین شاگرد کلاس شوید.

پایان آموزش ریاضی هفتم فصل ششم

خب ما آموزش ریاضی هفتم فصل ششم را به پایان رساندیم. اگر در زمینه فصل ششم ریاضی هفتم سوالی دارید در کامنت‌ها از ما بپرسید. اگر دوست دارید ریاضی هفتم را با استاد مطرح کشور آقای مهران قاسمی یاد بگیرید و از حالا شروع به ساختن آینده روشن درسی خود کنید باید از محصول باکیفیتی مثل ریاضی هفتم حرف آخر استفاده کنید.

اگر دوست دارید 20% از محتوای آموزشی کتب درسی خود را با تدریس اساتید برتر کشور در اختیار داشته باشید فقط کافیست فرم زیر را پر کنید و 20 هزار تومان هزینه ارسال را پرداخت کنید تا ما چندین ساعت فیلم آموزشی را به صورت رایگان برایتان بفرستیم.

قمری-4-ماهه

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

برای اطلاع از محصولات جدید و مشاهده و خرید آن‌ها به فروشگاه حرف آخر بروید.

4.9/5 - (47 امتیاز)
guest
12 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!