آموزش علوم هشتم فصل 15

فصل شکست نور از فصول مهم و در عین حال کاربردی علوم هشتم است که پیش نیاز سال های آینده نیز می باشد. بنابراین آموزش علوم هشتم فصل 15 باید به صورت عمیق و مفهومی صورت بگیرید. البته شما می توانید با خواندن دقیق این مطلب به این سطح از آگاهی در آموزش علوم هشتم فصل 15 برسید و دیگر نیازی به سایت ها و جزوات دیگر نداشته باشید.

آموزش علوم هشتم فصل 15 و شکست نور

به تغییر مسیری که نور در هنگام عبور از یک محیط شفاف به یک محیط شفاف دیگر می دهد را، شکست نور می گویند. اما اگز این عبور به صورت عمود بر سطح محیط شفاف باشد، شکست نور صورت نمی گیرد و مسیر پرتو نور به صورت مستقیم ادامه پیدا می کند. اگر باریکه نور از یک محیط رقیق به یک محیط غلیظ وارد شود، پرتو نور به خط عمود نزدیک می شود. اما اگر نور از محیط غلیظ به محیط رقیق وارد شود، از خط عمود بر سطح دورتر می شود.

آموزش علوم هشتم فصل 15 و شکست نور

منشور در آموزش علوم هشتم فصل 15

قطعه شیشه ای یا پلاستیکی با شکل هرمی است که نور را می شکند. زمانی که نور به یکی از دیواره های منشور برخورد می کند، پس از ورود به علت تغییر ضریب شکست ماده، نور می شکند و مسیرش عوض می شود. همین پرتو زمانی که می خواهد از دیواره دیگر خارج شود نیز دوباره دچار شکست نور می شود.

منشور نور سفید را به رنگ های مختلف سازنده آن تجزیه می کند که به این پدیده، پاشندگی نور می گویند. در این پدیده نور قرمز کمترین انحراف و نور بنفش بیشترین انحراف را دارند. به مجموعه نورهای رنگارنگی که از پاشیدگی نور توسط منشور ایجاد می شود را طیف نور می نامند.

حرف آخر هشتم

اگر می خواهید این علوم هشتم را به خوبی یاد بگیرید و در سال آینده وارد رشته تجربی شوید باید از تدریس اساتید برتر استفاده کنید و از هیچ مطلبی سرسری رد نشوید. حرف آخر یک پیشنهاد هیجان انگیز برای شما دارد که با قبول آن می توانید تمام فصول علوم هشتم را به کمک تصویر سازی های جذاب و انیمیشن به سادگی به خاطر بسپارید. پکیج علوم هشتم حرف آخر همان پیشنهاد هیجان انگیز است که شامل ساعت ها فیلم آموزشی درجه یک با تدریس عالی اساتید منتخب می باشد. که استفاده از این پکیج ورود شما به رشته تجربی را تضمین می کند.

البته حرف آخر پکیج های دیگری نیز برای دروس دیگر شما تولید کرده است که دروس دیگر شما را نیز پوشش می دهد و شما می توانید همه آن ها را در صفحه حرف آخر هشتم ببینید. اما اجازه دهید آخرین پیشنهاد را نیز ارائه دهیم! شما با تکمیل فرم زیر به صورت رایگان صاحب فیلم های آموزشی خیلی خوب که 20 % از محتوای دروس پایه شما را پوشش می دهد می شوید. پس همین حالا فرم زیر را پر کنید.

%20 محصولات متوسطه اول به صورت رایگان

فرم-متوسطه-اول

انواع عدسی در آموزش علوم هشتم فصل 15

عدسی ها به دو دسته همگرا و واگرا تقسیم می شوند:

عدسی همگرا: ضخامت این عدسی در وط آن حداکثر مقدار است و این نوع عدسی پرتوهای نور را در یک نقطه جمع می کند. کانون عدسی کوژ یا محدب، محل تشکیل لکه روشن است. تصویر اجسام از پشت عدسی همگرا بزرگتر از جسم است.

عدسی واگرا: ضخامت این عدسی در ناحیه میانی آن کمترین مقدار است. این نوع عدسی همانطور که از نامش نیز مشخص است پرتوهای نور را از هم دور و واگرا می کند. تصویر اجسام با عدسی کاو یا مقعر کوچکتر از اندازه جسم است.

می توانید با کلیک بر روی آموزش های علوم هشتم مستقیما به تمام جواب ها دسترسی پیدا کنید.

انواع عدسی در آموزش علوم هشتم فصل 15

اگر می خواهید آینده تحصیلی خود را تضمین کنید باید بسیار هوشمندانه قدم بردارید و برای این کار قطعا نیاز به یک راهنما خواهید داشت. مشاور تحصیلی استعداد شما را پیدا می کند و شما را در جهت رشد و پرورش آن راهنمایی می کند تا بتوانید به بهترین نتیجه ممکن برسید. به همین دلیل موسسه حرف آخر طرح مشاوره رایگان دارد تا تمامی دانش آموزان بتوانند از این فرصت بی نظیر استفاده کنند. پس همین حالا فرم زیر را پر کنید و منتظر تماس مشاور خود باشید.

قمری-4-ماهه

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

لطفا نظر خود را در مورد مطلب آموزش علوم هشتم فصل 15 در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید تا برای بهتر شدن خود از آن ها استفاده کنیم. همچنین می توانید برای اطلاع از لیست قیمت محصولات حرف آخر بر روی آن کلیک کنید تا به صفحه مربوط به آن هدایت شوید. یا می توانید مستقیما پکیج مورد نظر خود را از فروشگاه حرف آخر تهیه نمایید.

امتیاز بدهید.
guest
10 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!