بودجه بندی عربی کنکور بررسی مو به مو سؤالات عربی

در این مقاله می‌خوانید:

من شایان مامندی مشاور ارشد تحصیلی یک بار دیگه درسایت حرف آخر در مورد بودجه بندی عربی کنکور حرف در خدمت شما عزیزان هستم و امروز قراره عربی را له کنیم، تک تک سؤالات عربی کنکور را بررسی می‌کنیم به سبکی که تا الان ندیده اید.یکی از رایج ترین سوالات کنکور درباره بودجه عربی کنکور نظام جدید، این است که چند درصد عربی کنکور ترجمه است و همچنین بودجه بندی قواعد عربی کنکور نظام جدید چند سوال است. امروز در سایت حرف آخر به صورت کامل تک این موارد را بررسی خواهیم کرد. در ضمن از شما عزیزان دعوت می‌کنم اگر زمان کمی تا کنکور در اختیار دارید حتما مقاله مهمترین مباحث عربی کنکور را مطالعه کنید و سایر مقالات بودجه بندی از جمله بودجه بندی ادبیات کنکور و بودجه بندی دینی کنکور و در آخر بودجه بندی زبان کنکور را از همین سایت مطالعه کنید. ب

معرفی عربی کنکور

ابتدا به ساکن مقاله خود را با معرفی عربی کنکور شروع کنیم. عربی کنکور دومین درس از دفترچه عمومی کنکور است و 25 تست از بودجه بندی کنکور را به خود اختصاص می‌دهد. مدت زمان پاسخگویی که برای حل تست های عربی کنکور در نظر گرفته شده است 20 دقیقه برای کل سوالات است که به هر سوال 48 ثانیه زمان می‌رسد. مباحث عربی کنکور نظام جدید هم به 3 دسته قواعد عربی کنکور ، تست های ترجمه عربی کنکور (که مقاله تخصصی مربوط به تکنیک های تست زنی ترجمه عربی کنکور را از همین سایت می‌توانید مطالعه کنید) و همچنین مبحث آخر درک مطلب عربی کنکور است. در ضمن اگر می‌خواهید با شاهکار داوطلبان کنکور در پاسخگویی به سوالات عربی کنکور آشنا شوید و میزان درصدی که در کنکور کسب شده است آشنا شوید حتما مقاله درصد های عربی کنکور را مطالعه کنید.

بودجه بندی عربی کنکور نظام جدید

بودجه بندی عربی کنکور

تصویر بالا بودجه بندی عربی کنکور نظام جدید را به صورت کلی نشان می‌دهد یک آمار به صورت میانگین از بارم بندی عربی کنکور می‌باشد. در حالت کلی تعداد سوالات ترجمه عربی کنکور نظام حدید به صورت میانگین 10 تست می‌باشد. تعداد سوالات قواعد عربی کنکور نظام جدید حدود 7 تست است و تعداد سوالات درک مطلب عربی کنکور هم حدود 8 تست است. نکته ای که در اینجا باید دقت کنید مباحث تحلیل صرفی و شکل زیر مجموعه ای از درک مطلب هستند و به همین خاطر تعداد سوالات درک مطلب عربی کنکور را 8 تست در نظر گرفتیم که 32 درصد از بودجه بندی عربی کنکور را به خود اختصاص می‌دهد. در ادامه به صورت کامل تر درباره ساختار سوالات بودجه بندی سوالات عربی کنکور نظام جدید و مباحث آن توضیح خواهیم داد. برای مشاهده سایر مقالات بودجه بندی کنکور توصیه می‌کنم مطالب زیر را هم از همین سایت مطالعه کنید و اطلاعات مفیدی درباره سوالات کنکور به دست بیاورید. رای مشاهده سایر مقالات آموزشی و مشاهده و نتایجی که در کنکور کسب شده است کافیست روی لینک شایان مامندی مشاور حرف آخر کلیک کنید.

اما دوستان خوبم همینجا یک خبر ویژه برای شما داریم. داوطلب هر کدام از رشته های تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان که هستید یک فرصت استثنایی برای شما ایجاد شده است که بدون حفظ کردن و در کوتاه ترین زمان ممکن با عربی جامع حرف آخر و تدریس استاد واعظی بتوانید در 25 ساعت کل عربی کنکور را به اتمام برسانید و در همین 25 ساعت بیش از 500 تست نیز برای شما حل و بررسی شده است. جالب است بدانید که تنها در 5 ساعت می‌توانید بدون حفظ لغت کل ترجمه را یاد بگیرید و در 20 ساعت هم به آموزش قواعد و درک مطلب پرداخته شده است. برای استفاده از این فرصت ویژه همین الان فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما در بخش مشاوران ارشد حرف آخر سریعا با شما ارتباط برقرار کنند. برای ارتباط مستقیم با من هم می‌توانید از طریق تلگرام یا واتس آپ سوالات خود را مطرح کنید.

مامندی-مشاوره

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

چند درصد عربی کنکور ترجمه است؟

چند درصد عربی کنکور ترجمه است

اولین مبحثی از بودجه بندی سوالات عربی کنکور که با آن مواجه خواهید شد سوالات مربوط به ترجمه عربی است که خود نیز به سه دسته تقسیم می‌شود. دسته اول از سوالات بودجه بندی ترجمه عربی کنکور مربوط به ترجمه ساده عربی به فارسی است که به صورت میانگین 7 تست از بارم بندی ترجمه عربی کنکور را به خود اختصاص می‌دهد. در این نوع سوالات طراح یک جمله عربی را در صورت سوال ذکر می‌کند و شما در میان 4 گزینه داده شده به فارسی باید صحیح ترین ترجمه را پیدا کنید. دومین تیپ از سوالات ترجمه عربی کنکور مربوط به تعریب است و طراح یک جمله فارسی به شما خواهد داد و درمیان 4 گزینه شما باید نزدیک ترین ترجمه آن به عربی را پیدا کنید و این سوالات اندکی سخت تر است و دلیل آن هم نیاز به دانستن قواعد عربی کنکور در بعضی از سوالات است. اما جدیدا در سال های اخیر این نوع سوال تغیر کرده و به خصوص در کنکور 99 به جای 2 سوال تغریب شما با دو سوال دیگر مواجه خواهید شد که 4 گزینه داده شده است و روبروی هر کدام معنی فارسی آن نوشته شده است و شما باید گزینه صحیح یا اشتباه که در صورت سوال ذکر می‌شود را پیدا کنید. تیپ آخر سوالات ترجمه عربی شباهت زیادی به قرابت معنایی در فارسی دارد و یک جمله، بیت و یا آیه داده می‌شود و گزینه ای که از لحاظ مفهومی به آن نزدیک است یا با آن تضاد دارد را باید پیدا کنید. تا اینجای کار متوجه شدیم که در پاسخ چند درصد عربی کنکور ترجمه است باید گفت که به صورت میانگین 40 درصد عربی کنکور مربوط به ترجمه است.

بودجه بندی قواعد عربی کنکور نظام جدید

بودجه قواعد عربی کنکور نظام جدید نیز به صورت میانگین 7 تست است و در اینجا هم برای پاسخ به این سوال که چند درصد عربی کنکور قواعد است باید گفت که 28 درصد عربی کنکور مربوط به بحث قواعد می‌باشد. اما یک نکته که درباره بودجه بندی قواعد عربی کنکور نظام جدید بسیار حائز اهمیت این است که به صورت حتمی نمی‌توان گفت که از کدام مبحث قواعد عربی کنکور تست طرح می‌شود ولی به صورت یک آمار کلی از بررسی سوالات عربی کنکور نظام جدید در سال های اخیر مباحثی هم چون معلوم و مجهول، افعال ناقصه، حال و مفعول مطلق مباحثی هستند که هر سال از آن ها تست طرح می‌شود در ادامه به صورت کامل یک لیست از قواعد عربی کنکور نظام جدید را بررسی خواهیم کرد.

قواعد عربی نظام جدید چیست؟

قواعد عربی نظام جدید چیست

در این قسمت به سراغ پاسخ سوال مربوط به قواعد عربی نظام جدید چیست خواهیم رفت. در تصویر بالا یک لیست 14 تایی از قواعد عربی کنکور نظام جدید را مشاهده خواهید کرد. باید دقت کنید که یک سری از قواعد موجود در این لیست مربوط به متوسطه اول می‌باشد اما به عنوان پیش نیاز اصلی برای سایر قواعد عربی نظام جدید به کار می‌روند و حتما باید بر روی آن ها مسلط باشید.  تصویر بالا یک لیست کامل 14 تایی از قواعد عربی کنکور نظام جدید می‌باشد که می‌توانید مشاهده کنید. درضمن در این قسمت هم توصیه می‌کنم مطلب مربوط به نحوه مطالعه عربی کنکور را هم از همین سایت مطالعه کنید.

در قسمت بالا درباره عربی حرف آخر توضیحاتی را مشاهده کردید اما در اینجا یک هدیه ویژه برای شما هم داریم. 20 درصد از کل عربی حرف اخر و همچنین 30 ساعت آموزش کل دروس کنکور که شامل 40 تست قطعی از کنکور و تمامی دروس می‌باشد به صورت رایگان هدیه ما برای شماست. برای دریافت این هدیه ویژه کافیست فرم زیر را پر کنید و پکیج 5 روز با حرف آخر را به صورت رایگان دریافت کنید.

مامندی-کنکور-رایگان

%20 محصولات حرف آخر به صورت رایگان

تعداد سوالات درک مطلب عربی کنکور

آخرین مطلب در این مقاله تعداد تست های عربی در کنکور مربوط به تعداد سوالات درک مطلب عربی کنکور می‌باشد. بودجه بندی درک مطلب غربی کنکور شامل 8 تست است که 4 تست آن مربوط به همان متن درک مطلب است و سوالاتی درباره مفهوم متن پرسیده می‌شود. 3 تست بعدی مربوط به تحلیل صرفی است و به صورت کلی 2 فعل و یک اسم از داخل متن انتخاب شده و درباره نقش آن ها سوال پرسیده می‌شود و یک تست آخر از بودجه بندی سوالات متن عربی کنکور مربوط به شکَل می‌باشد که یک قسمت از متن انتخاب شده و علامت گذاری صحیح آن مورد پرسش قرار می‌گیرد. دوستان خوبم، بودجه بندی عربی کنکور را به صورت کامل تر و آپدیت تر توصیه می‌کنم حتما از طریق لینک مربوط به بودجه بندی عربی کنکور در سایت بخون مطالعه کنید و از اطلاعات ارائه شده برای تمامی رشته ها نهایت استفاده را ببرید.

سوالات متداول

در درس عربی ضعیف هستم و می خواهم در یک هفته کل عربی را مطالعه کنم و به درصد بالا برسم! باید چکار کنم؟

کافیست همین الان عبارت “مشاوره مامندی” را به سامانه 10002907 ارسال کنید تا یکی از مشاوران ارشد ما سریعا با شما تماس بگیرند و با یک جلسه مشاوره رایگان بهترین راهکار های یادگیری عربی را به شما یاد دهند.

تعداد سوالات ترجمه عربی کنکور چندتاست؟

از عربی کنکور و مبحث ترجمه 10 تست طرح می شود.

تعداد سوالات درک مطلب چندتاست؟

از درک مطلب 7 تست طرح می شود.

تعداد سوالات قواعد عربی کنکور چندتاست؟

8 تست از قواعد عربی کنکور طرح می شود.

 

لینک های کوتاه این مطلب

https://is.gd/oSQj2h

https://b2n.ir/626301

https://tinyurl.com/y2mlm5sk
https://bit.ly/36cUdza
0 0 رای
امتیاز این نوشته
guest
11 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات

این مقاله ها را هم بخوانید:

به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!