بودجه بندی عربی کنکور نظام جدید و قدیم! بررسی مو به مو سؤالات عربی

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر
بودجه بندی عربی کنکور

بودجه بندی عربی کنکور نظام جدید و قدیم! بررسی مو به مو سؤالات عربی

ارسال شده توسط: شایان مامندی دسته اخبار کنکور, روش های مطالعه دروس کنکور, مشاوره حرف آخر, مشاوره و برنامه ریزی کنکور برچسب ها: , , , , بدون دیدگاه یک نظر 0

دوستان امروز تو سایت حرف آخر در مورد بودجه بندی عربی کنکور حرف می‌زنیم و عربی رو له می‌کنیم، تک تک سؤالات عربی کنکور رو بررسی می‌کنیم به سبکی که تا الان ندید.حتما از خودتون می پرسید که ترجمه عربی چندتا سوال داره؟ یا قواعد عربی چند درصد از عربی رو تشکیل داده؟ برای پاسخ به این سوالات ۵ دقیقه وقت بذارید و این مقاله رو بخونید.

برای این مطلبی که الان دارید می‌خونید وقت زیادی گذاشته شده که آماده بشه و بتونید به جواب سؤالاتتون برسید. همونطور که می دونید تعداد سوالات عربی کنکور ۲۵ تاست اما چیزی که اهمیت داره اینه: هر مبحث از عربی کنکور چند سوال رو به خودش اختصاص داده. اهمیت بودجه بندی زمانی مشخص میشه که شما مثلا یک ماه تا کنکور دارید و وقت نمی کنید کل عربی رو بخونید.

بودجه بندی عربی کنکور

تفاوت عربی کنکور نظام جدید و قدیم :

شاید برای شما هم سؤال باشد که عربی نظام جدید و قدیم در بودجه بندی سؤالات تفاوت دارند یا نه؟ خب در عربی یک سری تغیرات ایجاد شد مثلا مبحث معتل حذف شد و یک سری مطالب هم اضافه شد. اما بدانید و آگاه باشید که بودجه بندی سؤالات هیچ تغیری نکرد یعنی هر سه مبحث ترجمه و تعریب ، درک مطلب ، قواعد بین نظام جدید و قدیم تعداد سؤالات یکسانی دارند.

در ادامه به بودجه بندی جزء به جزء عربی کنکور خواهیم پرداخت. به عنوان مثال ترجمه عربی کنکور خود به سه قسمت ترجمه ی ساده ، تعریب و مفهوم تقسیم می‌شود که کامل بررسی می‌کنیم.

اما یک سورپرایز ویژه هم برای شما داریم. اگر به دنبال یادگیری سریع و آسان عربی کنکور هستید موسسه حرف آخر در راستای عدالت آموزشی یک پکیج تحت عنوان ۵ روز با حرف آخر آماده کرده است که با استفاده از آن می‌توانید روش تدریس عربی حرف آخر و سایر دروس این موسسه را در اختیار خود قرار دهید و با استفاده از آن در ۵ روز برروی ۱۵ درصد از کل کنکور خود مسلط شوید و مشاهده کنید با حرف آخر چه میشه کرد. این پکیج در حال حاضر رایگان ارائه می‌شود و داوطلب فقط با پرداخت ۳۵۰۰۰ این پکیج را به همراه کتاب و جزوات می‌تواند در یافت کند. برای دریافت فرم زیر را پر کنید.

۱- تعداد سوالات ترجمه عربی کنکور :

اولین مبحثی که در این قسمت بررسی می‌کنیم سؤالات ترجمه ی عربی به فارسی است. به شکل زیر توجه کنید.

سوالات ترجمه عربی کنکور

در بودجه بندی عربی کنکور ترجمه از سه بخش زیر تشکیل شده است.

سؤالات ۲۶ تا ۲۹ :

ترجمه عربی به فارسی که جزو ساده ترین سؤالات ترجمه می‌باشد و ۱۶ درصد از بودجه بندی عربی کنکور را به خود اختصاص می‌دهد. در صورت سؤال از شما می‌خواهد که صحیح ترین گزینه را انتخاب کنید و توجه داشته باشید که ممکن است تمامی گزینه ها صحیح باشند ولی یکی از گزینه ها از بقیه صحیح تر ترجمه شده  است.

سؤالات ۳۰ و ۳۱ :

سؤالاتی که به عین الصحیح یا عین الخطا مشهور اند . ۴ گزینه با که هر کدام یک جمله و جلوی آن ها ترجمه جمله نوشته شده است. جزو سخت ترین سؤالات عربی چرا که باید ۴ گزینه را کامل تحلیل کنید و بسیار هم وقت گیر است اما توجه داشته باشید اخیرا این سؤالات به صورت عین الخطا می‌آید و این بسیار است تر است چرا که اساس کار ما در عربی پیدا کردن خطاست و در سؤالات عین الخطا فقط با پیدا کردن یک خطا سؤال حل می‌شود اما در سؤالات عین الصحیح باید ۳ تا خطا بیابیم.

سؤالات ۳۲ و ۳۳ :

قسمت قلق دار از مبحث ترجمه ؛ برای قسمت تعریب علاوه بر تکنیک ها ترجمه باید حدودا قواعد را هم بلد باشید چرا که تعدادی از گزینه ها از لحاظ قواعدی اشتباه دارند.

راستی تمام روش های ترجمه و پاسخگویی سریع به تست های عربی را می توانید در پکیج عربی حرف آخر پیدا کنید.مس‌توانید نمونه تدریس عربی حرف آخر را در همین سایت مشاهده کنید.

درک مطلب عربی کنکور و تعداد سوالات آن :

درک مطلب نیز خود به سه زیر شاخه تقسیم می‌شود. سؤالاتی که باید کل متن را بخوانید و متوجه شوید ، سؤالات تحلیل الصرفی و سؤالات شکّل :

به تصویر زیر توجه کنید.

سوالات درک مطلب عربی کنکور

سؤالات ۳۴ تا ۳۷ :

سؤالاتی که برای پاسخ به آن ها ناچار هستید کل متن را خوانده و مفهوم اصلی را دریافته باشید تا بتوانید به آن ها پاسخ دهید.

سؤالات ۳۸ تا ۴۰ :

سؤالات مربوط به تحلیل الصرفی؛ سه کلمه از متن انتخاب می‌شود و در مورد ساختار و نقش آن ها از شما سؤال پرسیده می‌شود. به صورت کلی در سؤالات تحلیل الصرفی ۲ فعل و ۱ اسم از متن انتخاب می‌شود.

سؤالات ۴۱ و ۴۲ :

دو سؤال از مبحث شّکل ؛ در هر سؤال قسمتی از درک مطلب انتخاب می‌شود و از شما در مورد نحوه صحیح یا اشتباه علامت گزاری پرسیده می‌شود و برای پاسخ دادن به این دو تست باید کاملا برروی قواعد مسلط باشید تا بتوانید حرکت گذاری کنید.

تعداد سوالات قواعد عربی کنکور

۸ سؤال هم از این مبحث طرح می‌شود که سخت و آسان با هم دیگر ترکیب می‌شود. شکل زیر هم آخرین صفحه از بودجه بندی عربی کنکور است.

همانطور که مشاهده می‌کنید سؤالات ۴۳ تا ۵۰ به مبحث قواعد تعلق دارد که از قواعد مربوط به سال دهم تا دوازدهم طرح می‌شود.

خب دوستان خوبم بودجه بندی کامل عربی کنکور رو مشاهده کردیم و مو به مو از سؤال ۲۶ تا ۵۰ را بررسی کردیم امیدورام که مفید بوده باشه . نظراتتون رو حتما برای ما در کامنت بنویسید چه پیشنهاد باشه و چه انتقاد خوشحال می‌شیم بشنویم. برای ارتباط با من هم می‌تونید با شمارۀ ۰۲۱۶۶۵۷۶۱۸۲ تماس بگیرید اگه به دنبال این هستید که تو ۲۵ ساعت پرونده کامل عربی رو با تست ببندید..

برای تهیه پکیج عربی حرف آخر هم کافیه به فروشگاه حرف آخر مراجعه کنید

تماس-با-مامندی

این اعلان را به اشتراک گذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر