بودجه بندی عربی کنکور نظام جدید و قدیم! بررسی مو به مو سؤالات عربی

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر
ارسال شده توسط : شایان مامندی دسته بندی: اخبار کنکور, مشاوره حرف آخر, مشاوره و برنامه ریزی کنکور برچسب ها: دیدگاه ها: 0 0 تاریخ ارسال:۱۰ مرداد ۱۳۹۸

بودجه بندی عربی کنکور نظام جدید و قدیم! بررسی مو به مو سؤالات عربی

سلامی به گرمی آفتاب که نبودنش همه را سرد و تیره و تار می‌کند. امیدوارم که حال تک تک شما عزیزان خوب باشه و بالاترین سطح انرژی رو داشته باشید. هرچند تو شیمی و فیزیک می‌خونیم که هرچه‌قدر سطح انرژی بالاتر باشه ، ناپایداری بیشتره ولی امیدوارم بتونید این جمله رو خودتون نقض کنید با حال خوبتون. دوستان امروز درمورد بودجه بندی عربی کنکور حرف می‌زنیم و  عربی رو له می‌کنیم؛ تک تک سؤالات کنکور رو بررسی می‌کنیم به سبکی که تا الان ندید. برای این مطلبی که الان دارید می‌خونید وقت زیادی گذاشته شده که آماده بشه و بتونید به جواب سؤالاتتون برسید. امیدوارم که براتون مفید باشه. ضمنا هر سؤالی داشتید یا هر ایرادی از متن پیدا کردید می ‌تونید از طریق شماره تماس ۰۲۱۶۶۵۷۶۱۸۲ یا شماره تلگرام و واتس آپ ۰۹۱۲۰۰۶۷۶۹۲ با من در ارتباط باشید و یه مشاوره حسابی داشته باشیم.

تفاوت عربی کنکور نظام جدید و قدیم :

شاید برای شما هم سؤال باشد که عربی نظام جدید و قدیم در بودجه بندی سؤالات تفاوت دارند یا نه ؟ خب در عربی یک سری تغیرات ایجاد شد مثلا مبحث معتل حذف شد و یک سری مطالب هم اضافه شد. اما بدانید و آگاه باشید که بودجه بندی سؤالات هیچ تغیری نکرد یعنی هر سه مبحث ترجمه و تعریب ، درک مطلب ، قواعد بین نظام جدید و قدیم تعداد سؤالات یکسانی دارند و بودجه بندی سؤالات را در جدول زیر می‌توانید مشاهده کنید.

اما این از بودجه بندی عربی کنکور به صورت کلی است. در ادامه به بودجه بندی جزء به جزء عربی خواهیم پرداخت. برای اینکار هرکدام از مباحث بالا را خواهیم شکافت. به عنوان مثال ترجمه خود به سه قسمت ترجمه ی ساده ، تعریب و مفهوم تقسیم می‌شود که کامل بررسی می‌کنیم.

۱- بودجه بندی عربی کنکور ، مبحث ترجمه :

اولین مبحثی که در این قسمت بررسی می‌کنیم سؤالات ترجمه ی عربی به فارسی است. به شکل زیر توجه کنید.

در بودجه بندی عربی کنکور ترجمه از سه بخش زیر تشکیل شده است.

سؤالات ۲۶ تا ۲۹ :

ترجمه عربی به فارسی که جزو ساده ترین سؤالات ترجمه می‌باشد و ۱۶ درصد از بودجه بندی عربی کنکور را به خود اختصاص می‌دهد. در صورت سؤال از شما می‌خواهد که صحیح ترین گزینه را انتخاب کنید و توجه داشته باشید که ممکن است تمامی گزینه ها صحیح باشند ولی یکی از گزینه ها از بقیه صحیح تر ترجمه شده  است.

کلیک کنید و بخوانید!  کامل ترین بودجه بندی ریاضی کنکور و راز هایی که در مورد ریاضی نمیدانید!!!!

سؤالات ۳۰ و ۳۱ :

سؤالاتی که به عین الصحیح یا عین الخطا مشهور اند . ۴ گزینه با که هر کدام یک جمله و جلوی آن ها ترجمه جمله نوشته شده است. جزو سخت ترین سؤالات عربی چرا که باید ۴ گزینه را کامل تحلیل کنید و بسیار هم وقت گیر است اما توجه داشته باشید اخیرا این سؤالات به صورت عین الخطا می‌آید و این بسیار است تر است چرا که اساس کار ما در عربی پیدا کردن خطاست و در سؤالات عین الخطا فقط با پیدا کردن یک خطا سؤال حل می‌شود اما در سؤالات عین الصحیح باید ۳ تا خطا بیابیم.

سؤالات ۳۲ و ۳۳ :

قسمت قلق دار از مبحث ترجمه ؛ برای قسمت تعریب علاوه بر تکنیک ها ترجمه باید حدودا قواعد را هم بلد باشید چرا که تعدادی از گزینه ها از لحاظ قواعدی اشتباه دارند.

قسمت دوم بودجه بندی عربی کنکور ؛  درک مطلب :

درک مطلب نیز خود به سه زیر شاخه تقسیم می‌شود. سؤالاتی که باید کل متن را بخوانید و متوجه شوید ، سؤالات تحلیل الصرفی و سؤالات شکّل :

به تصویر زیر توجه کنید.

بودجه بندی عربی کنکور

سؤالات ۳۴ تا ۳۷ :

سؤالاتی که برای پاسخ به آن ها ناچار هستید کل متن را خوانده و مفهوم اصلی را دریافته باشید تا بتوانید به آن ها پاسخ دهید.

سؤالات ۳۸ تا ۴۰ :

سؤالات مربوط به تحلیل الصرفی؛ سه کلمه از متن انتخاب می‌شود و در مورد ساختار و نقش آن ها از شما سؤال پرسیده می‌شود. به صورت کلی در سؤالات تحلیل الصرفی ۲ فعل و ۱ اسم از متن انتخاب می‌شود.

سؤالات ۴۱ و ۴۲ :

دو سؤال از مبحث شّکل ؛ در هر سؤال قسمتی از درک مطلب انتخاب می‌شود و از شما در مورد نحوه صحیح یا اشتباه علامت گزاری پرسیده می‌شود و برای پاسخ دادن به این دو تست باید کاملا برروی قواعد مسلط باشید تا بتوانید حرکت گذاری کنید.

قسمت سوم بودجه بندی عربی کنکور : قواعد 

۸ سؤال هم از این مبحث طرح می‌شود که سخت و آسان با هم دیگر ترکیب می‌شود. شکل زیر هم آخرین صفحه از بودجه بندی عربی کنکور است.

همانطور که مشاهده می‌کنید سؤالات ۴۳ تا ۵۰ به مبحث قواعد تعلق دارد که از قواعد مربوط به سال دهم تا دوازدهم طرح می‌شود.

کلیک کنید و بخوانید!  ویژگی دی وی دی های حرف آخر که باعث شد به برترین منابع کنکور تبدیل شوند!!

خب دوستان خوبم بودجه بندی کامل عربی کنکور رو مشاهده کردیم و مو به مو از سؤال ۲۶ تا ۵۰ را بررسی کردیم امیدورام که مفید بوده باشه . نظراتتون رو حتما برای ما در کامنت بنویسید چه پیشنهاد باشه و چه انتقاد خوشحال می‌شیم بشنویم. برای ارتباط با من هم می‌تونیدبا شمارۀ ۰۲۱۶۶۵۷۶۱۸۲ تماس بگیرید اگه به دنبال این هستید که تو ۲۵ ساعت پرونده کامل عربی رو با تست ببندید..

اشتراک این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر