بودجه بندی عربی کنکور بررسی مو به مو سؤالات عربی

در این مقاله می‌خوانید:

من شایان مامندی مشاور ارشد تحصیلی یک بار دیگه تو سایت حرف آخر در مورد بودجه بندی عربی کنکور حرف در خدمتتون هستم و امروز قراره عربی رو له می‌کنیم، تک تک سؤالات عربی کنکور رو بررسی می‌کنیم به سبکی که تا الان ندید.حتما از خودتون می پرسید که ترجمه عربی چندتا سوال داره؟ یا قواعد عربی چند درصد از عربی رو تشکیل داده؟ برای پاسخ به این سوالات 5 دقیقه وقت بذارید و این مقاله رو بخونید.

برای این مطلبی که الان دارید می‌خونید وقت زیادی گذاشته شده که آماده بشه و بتونید به جواب سؤالاتتون برسید. همونطور که می دونید تعداد سوالات عربی کنکور 25 تاست اما چیزی که اهمیت داره اینه: هر مبحث از عربی کنکور چند سوال رو به خودش اختصاص داده. اهمیت بودجه بندی زمانی مشخص میشه که شما مثلا یک ماه تا کنکور دارید و وقت نمی کنید کل عربی رو بخونید.

تفاوت عربی کنکور نظام جدید و قدیم :

شاید برای شما هم سؤال باشد که عربی نظام جدید و قدیم در بودجه بندی سؤالات تفاوت دارند یا نه؟ خب در عربی یک سری تغیرات ایجاد شد مثلا مبحث معتل حذف شد و یک سری مطالب هم اضافه شد. اما بدانید و آگاه باشید که بودجه بندی سؤالات هیچ تغیری نکرد یعنی هر سه مبحث ترجمه و تعریب ، درک مطلب ، قواعد بین نظام جدید و قدیم تعداد سؤالات یکسانی دارند.

در ادامه به بودجه بندی جزء به جزء عربی کنکور خواهیم پرداخت. به عنوان مثال ترجمه عربی کنکور خود به سه قسمت ترجمه ی ساده ، تعریب و مفهوم تقسیم می‌شود که کامل بررسی می‌کنیم.

بودجه بندی عربی کنکور نظام جدید

بودجه بندی عربی کنکور نظام جدید

قبل از اینکه به سراغ بودجه بندی عربی کنکور نظام جدید برویم بهتر است نگاهی به اهمیت عربی در کنکور بیندازیم و ارزشی که سوالات عربی در کنکور نظام جدید دارند را بررسی کنیم. عربی کنکور دومین درس از دفترچه عمومی می باشد و مانند سایر دروس عمومی تعداد سوالات عربی در کنکور 25 تاست. ترتیب سوالات عربی کنکور از سوال 26 تا 50 می باشد و دارای ضریب 2 است. اما ممکن است در بررسی اهمیت عربی کنکور از روی ضریب آن احساس کنید که این درس دارای اهمیت کمی است اما اصلا نباید فریب بخورید. عملکرد نامطلوب داولبان در پاسخگویی به بودجه بندی سوالات عربی کنکور نظام جدید باعث شده است تا به خود انحراف معیار بگیرد و اهمیت آن به شدت بالا برود. به نوعی که در یک قسمت سرنوشت ساز از رقابت هر تست از بودجه بندی عربی کنکور نظام جدید ممکن است رتبه را تا هزار مرتبه و حتی بیشتر جابجا کند پس از تاثیر عربی در کنکور غافل نشوید. مدت زمان پاسخگویی به سوالات بودجه بندی عربی کنکور نظام جدید 20 دقیقه است و به صورت میانگین به هر سوال 48 ثانیه زمان جهت پاسخگویی تعلق گرفته است.

تعداد سوالات عربی در کنکور از مبحث ترجمه

مبحث ترجمه از دسته مطالی از عربی کنکور است که بیشترین سهم را در تعداد سوالات عربی در کنکور به خود اختصاص داده است. سوالات 26 تا 35 مربوط به سوالات ترجمه می باشد و این قسمت حدود 40 درصد از عربی کنکور را به خود اختصاص می دهد. 7 سوال ترجمه از تعداد سوالات عربی در کنکور نظام جدید مربوط به ترجمه ساده عربی به فارسی می باشد. یعنی در صورت سوال طراح خواسته است که صحیح ترین ترجمه برای یک عبارت عربی را انتخاب کنید. 2 سوال نیز ترکیبی است یعنی در هر 4 گزینه یک متن عربی و روبروی آن ترجمه فارسی عبارت آورده شده و طراح خواستار پیدا کردن گزینه صحیح یا اشتباه در این سبک از تعداد سوالات عربی در کنکور نظام جدید می باشد. سوال 35 عربی کنکور نیز به دو شکل می تواند طراحی شود. حالت اول تست مفهوم که شباهت به قرابت معنایی فارسی دارد و گزینه ای که هم مفهوم صورت سوال است خواسته شده و حالت دوم هم تعریب می باشد. یعنی یک جمله فارسی داده شده و صحیح ترین ترجمه عربی آن خواسته شده است.

اما هدیه فوق ویژه برای شما. اگه عربی نقطه ضعف شماست و یا رابطه خوبی با این درس ندارید ما کمکتون می کنیم که فقط تو 1 هفتههههه بتونید کل عربی رو با یک بانک تست بخونید و به درصد بالایی برسید. حتی دیگه فرقی نداره که ده سال هم از کنکور فاصله گرفتید یا امسال دوازدهم هستید. کافیه فرم زیر رو پر کنید تا مشاورین ارشدمون سریعا باهاتون تماس بگیرن و یه صورت رایگان یک جلسه مشاوره تخصصی از ما دریافت کنید.درضمن به صورت مستقیم از تلگرام یا واتس آپ هم می تونید با من در ارتباط باشید تا کامل راهنماییتون کنم.

مامندی-مشاوره

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

بودجه بندی سوالات درک مطلب عربی کنکور

سوالات 36 تا 42 مربوط به بودجه بندی سوالات درک مطلب عربی کنکور می باشد که به سه شکل این سوالات طرح می شود. در قسمت ابتدایی یک متن چند خطی عربی در اختیار شما قرار داده خواهد شد و باید متن را مطالعه کنید سپس به 4 سوال از بودجه بندی سوالات درک مطلب عربی کنکور پاسخ دهید. این سوالات در مورد مفهوم متن طرح شده اند. سه سوال بعدی از بودجه بندی سوالات درک مطللب عربی کنکور مربوط به تحلیل صرفی می باشد. از داخل متن اصلی سه کلمه که به صورت عمده شامل 2 فعل و یک اسم می باشد انتخاب شده و در مورد نقشی که این کلمات دارند از شما سوال پرسیده می شود. یکی از سوالاتی که گاها نیز طرح می شود مربوط به شکّل می باشد که علامت گذاری صحیح یک جمله از متن مورد پرسش قرار داده می شود.

بودجه بندی قواعد عربی کنکور نظام جدید

بودجه بندی قواعد عربی کنکور نظام جدید نیز  8 سوال پایانی از عربی کنکور را به خود اختصاص می دهد که ترتیب آن ها از سوال 43 تا 50 می باشد. این سوالات مربوط به قواعد داخل هر درس است و نمی توان به صورت صد در صد گفت که از کدام مباحث برای بودجه بندی قواعد عربی کنکور نظام جدید سوال طرح می شود. اما به صورت میانگین می توان گفت که از مباحث منصوبات و نواسخ و معلوم و مجهول هر سال در بودجه بندی قواعد عربی کنکور نظام جدید سوالاتی را می توان مشاهده کرد.

دوست دارید تو 5 روز بتونید به آمادگی دست پیدا کنید به 40 تست قطعی کنکور جواب بدید؟ می دونستید با همین 40 تست چقدر می تونه وضعیتتون رو تو کنکور بهبود پیدا کنه؟ حالا 40 تست کنکور رو رایگاااااان می تونید از ما هدیه بگیرید. فرصت بی نظیری که ممکنه دیگه تکرار نشه فقط کافیه فرم زیر رو پر کنید و 40 تست قطعی رو برای خودتون تضمین کنید.

مامندی-کنکور-رایگان

%20 محصولات حرف آخر به صورت رایگان

بودجه بندی سوالات عربی کنکور

بودجه بندی عربی کنکور

تصویر بالا هم یک دید کلی از بودجه بندی عربی کنکور به شما می‌‍دهد که به صورت یکجا تمامی مباحث عربی کنکور و سوالات این درس را دربر گرفته است در آینده ای نه چندان دور هم در همین سایت برای شما مقاله ای تخصصی درباره مهمترین مباحث عربی کنکور خواهم گذاشت که به شدت به شما کمک می‌کند تا درصد خوبی در عربی کنکور کسب کنید و به خصوص برای افرادی مفید است که زمان کمی تا کنکور وقت دارند و به راحتی می‌توانند به حدود 50 الی 60 درصد از سوالات عربی کنکور پاسخ دهند. از سایر مقالاتی که برای شما درباره بودجه بندی سوالات کنکور نیز نوشته ام حتما دیدن کنید و نظرات خود و سوالاتی که دارید حتما از طریق کامنت با ما درمیان بگذارید.

سوالات متداول

در درس عربی ضعیف هستم و می خواهم در یک هفته کل عربی را مطالعه کنم و به درصد بالا برسم! باید چکار کنم؟

کافیست همین الان عبارت “مشاوره مامندی” را به سامانه 10002907 ارسال کنید تا یکی از مشاوران ارشد ما سریعا با شما تماس بگیرند و با یک جلسه مشاوره رایگان بهترین راهکار های یادگیری عربی را به شما یاد دهند.

تعداد سوالات ترجمه عربی کنکور چندتاست؟

از عربی کنکور و مبحث ترجمه 10 تست طرح می شود.

تعداد سوالات درک مطلب چندتاست؟

از درک مطلب 7 تست طرح می شود.

تعداد سوالات قواعد عربی کنکور چندتاست؟

8 تست از قواعد عربی کنکور طرح می شود.

 

لینک های کوتاه این مطلب

https://is.gd/oSQj2h

https://b2n.ir/626301

https://tinyurl.com/y2mlm5sk
https://bit.ly/36cUdza
0 0 رای
امتیاز این نوشته
guest
11 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات

این مقاله ها را هم بخوانید:

به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!