تبدیل واحدهای فیزیک به سبک استاد کامیار و حرف آخر در کم ترین زمان

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر
تبدیل واحدهای فیزیک به سبک استاد کامیار
ارسال شده توسط: حدیثه قمری دسته روش های مطالعه دروس کنکور برچسب ها: بدون دیدگاه 17 0

تبدیل واحدهای فیزیک به سبک استاد کامیار و حرف آخر در کم ترین زمان

یکی از اساسی ترین مشکل هایی که همیشه شما دوستان عزیز کنکوری مون باهاش دست و پنجه نرم می کنید تبدیل واحد‌هایی هستش که ممکنه چندین دقیقه از تایم شما را بگیرد. اما دوستان شما برای هر تست ممکنه در حد یک دقیقه یا حتی کمی کمتر وقت داشته باشید بنابراین تبدیل واحد یک سوال ممکنه تایم چندین سوال شما رو بگیره در این بین تبدیل واحدهای فیزیک برای درس سنگین فیزیک ممکنه بسیار وقت گیر باشه و این موضوع یک فاجعه محسوب میشه و ممکنه شما رو خیلی از هدفتون دور و دورتر کنه پس باید برای این موضوع یک فکری بکنید.

حالا ممکنه لازم باشه تکنیک تون رو عوض کنید یا هم اگر اثر نکرد واجبه تا منبع تون رو عوض کنید چون ما داریم در مورد یک مسئله مهم وقت گیر که تو درسای مختلفی از جمله شیمی و فیزیک و ریاضی موجود هستش حرف می زنیم و اگه شما نتونید از پس این مشکل بربیاید ممکنه در کنکور گریبان گیرتون بشه و شما رو از رسیدن به هدفتون بازنگه دارد.

تبدیل واحدهای فیزیک به سبک استاد کامیار

کاری که استاد پیمان کامیار در تبدیل واحد در درس فیزیک انجام می دهند این است که این چند دقیقه را به چند ثانیه تبدیل می کنند و نه تنها سبب می شوند تا شما سریع تر به جواب برسید بلکه می توانید تایم اضافی را هم برای بقیه سوالات ذخیره کنید. شاید خیلی از شما بپرسید که همه این تبدیل واحدها نیاز به یکسری فرمول دارند که تا زمانی که شما نسبت به آن فرمول ها مسلط نباشید قادر نخواهید بود تا این کار را انجام دهید اما دیگر لازم نیست تا فرمولی را حفظ کنید تا به جواب برسید چون که استاد کامیار با فرمول کاری ندارد و تمامی تداریس ایشون بدون فرمول اتفاق می افتد.

استاد کامیار برای اینکه یادگیری دروس سخت و سنگین فیزیک برای داوطلبان راحت تر باشد و در بسیاری از قسمت ها که به تبدیل واحد ختم می شود داوطلب نیازی به حفظ تعداد بسیار زیادی فرمول نباشد از الگو استفاده می کنند. الگوهایی که سبب می شود در کم ترین زمان آن را آموزش دیده و در زمان کنکور با به یادآوری آن الگوها در سریع ترین زمان ممکن به جواب برسید و البته که آن ها را فراموش نخواهید کرد چون که بسیار ساده هستند و تا مدت ها در ذهن شما باقی خواهند ماند.

مثالی از تدریس استاد کامیار برای تبدیل واحد:

سانتی متر جیوه

تبدیل واحد

یک ظرفی را پر از جیوه کرده ایم یک مقدار گاز در یک قسمت ظرف گیر کرده است و در طرف دیگر ظرف فشار به مقدار ۷۶ سانتی متر جیوه می باشد ۵ سانتی متر سطح جیوه از قسمت دیگر بلندتر است از ما پرسیده اند که فشار چقدر است؟ فشار را به صورت سانتی متر جیوه خواسته اند.

اگر بخواهید با توجه به عکس و توضیحات بالا تبدیل واحد را خودتان انجام دهید ممکن است چندین دقیقه از زمان شما را بگیرد البته اگر در این دقایق توانسته باشید تا به درستی این کار را انجام دهید و به جواب صحیح برسید. چون که باید تبدیل به پاسکال شود و پاسکال به سانتی متر جیوه که کاری بسیار سخت و زمان بر می باشد. به طور مثال اگر ۱۲ سانتی متر جیوه به داخل ظرف بریزیم فشار داخل اش برابر با ۱۲ سانتی متر جیوه می باشد یعنی عدد ارتفاع بر حسب سانتی متر همان فشار است فقط واحدش دیگر به صورت پاسکال نمی باشد بلکه سانتی متر جیوه است.

تبدیل واحد

در این عکس ارتفاع ۵ است پس فشار هم ۵ سانتی متر جیوه می باشد ۷۶ به اضافه ۵ برابر با ۸۱ است این نقطه با نقطه معادلش برابر است فشار بالایی هم مقدارش همین قدر خواهد بود تا تعادل برقرار شود. به این توضیحات که شاید کمتر از یک دقیقه وقت شما را برای خواندن گرفت و توضیحاتی که شاید ۵ دقیقه از زمان شما را برای یادگیری گرفت یک الگو می باشد که شما میتوانید در کم ترین زمان این کار را خودتان در آزمون های مختلف و در کنکور به راحتی انجام دهید.

تفاوت آموزش حرف آخر با آموزش های رایج در کشور

آموزش رایج

در آموزش رایج اگر دانش آموز یک برنامه دقیق و حساب شده برای خود تنظیم کند و دقیقا طبق آن پیش برود و اگر از تیرماه شروع به مطالعه بکند برای اینکه بتواند نیمی از دوازدهم و یکی از پایه های خود را بخواند به هفت ماه زمان نیاز دارد تا بتواند این قسمت ها را به طور کامل آموزش ببیند یعنی تا زمان دی ماه و امتحانات ترم اول که تایمی بسیار زیاد می باشد و برای اینکه بتواند باقی دروس دوازدهم به همراه یک پایه دیگر را نیز بخواند فقط و فقط ۴ ماه وقت خواهد داشت تا انتهای اردیبهشت ماه و بعد از آن هم یک ماه برای جمع بندی خواهد داشت که دانش آموز خیلی به مطالب مسلط نخواهد شد.

البته اگر دقت داشته باشید بین نیمه اول مطالعه دروس با نیمه دوم هیچ تعادلی وجود ندارد و در نیمه اول تایم بیشتری اختصاص داده شده در حالی که در نیمه دوم تایم بسیار کم است و ممکن است برای اینکه داوطلب بتواند به بخش های مهم تر برسد برخی مباحث را کنار بگذارد یا در نهایت روخوانی کند که مسلما اگر نتواند آن را مرور کند ۱۰۰ در صد آن را فراموش خواهد کرد در نتیجهداوطلب خیلی برای کنکور آماده نخواهد بود و رسیدن به موفقیت در این صورت برایش بسیار مشکل خواهد شد.

تبدیل واحد

قبل از این که به ادامه مقاله بپردازم یک هدیه ویژه برای شما داوطلبان عزیز دارم، محاسبات حرف آخر، در این پکیج شما تمامی محاسبات سخت و زمان بر را می توانید در کم تر از ۲۰ ثانیه پاسخ بدهید و زمان را برای پاسخ به سوالات سخت ذخیره کنید، قیمت این پکیج ۲۰ هزار تومن می باشد. در صورتی که مایل به تهیه این بسته هستید فرم زیر را پر کنید:

آموزش حرف آخر

در آموزش حرف آخر تنها در ۴ ماه تمامی مطالب سه پایه به طور کامل خوانده خواهند شد و شما اگر از تیرماه شروع به مطالعه کرده باشید حدود ۷ ماه تا کنکور زمان برایتان باقی خواهد ماند که در این هفت ماه شما ۷ بار مرور و تمرین و تکرار خواهید داشت یعنی مطالب به طور کامل در ذهن شما ثبت شده و تسلط کافی در مورد مطالب را کسب خواهید کرد. یعنی شما در هر یک ماه، یک بار تمامی دروس را مرور خواهید کرد و هزارن تست می زنید و نحوه تست زنی را نیز به خوب یاد خواهید گرفت پس دیگر نگرانی ای در مورد فراموشی مطالب نخواهید داشت.

در حرف آخر از روش های الگو، انیمیشن، نقشه راه و شهودی سازی برای یادگیری مطالب استفاده شده است که باعث می شود مطالب به نیمکره راست مغز شما یا همان حافظه تصویری تان منتقل شده و دیگر تا مدت ها دروس را فراموش نکنید و در سریع ترین زمان به جواب برسید.

تبدیل واحد

یک نمونه تدریس از استاد کامیار ببینید:

در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد تبدیل واحدهای فیزیک استاد کامیار داشتید می توانید از طریق شماره تلفن های زیر با ما در تماس باشید: ۰۹۱۲۰۰۴۷۰۲۵-۰۲۱۶۶۵۷۶۳۷۱

تماس-با-قمری

این اعلان را به اشتراک گذارید

نظرات (17)

 • امیرحسن پاسخ

  وقت بخیر
  میشه نمونه تدریس هایی از استاد ببینم؟

  29 ژانویه 2020 در 19:12
 • al_ireza پاسخ

  وقت بخیر
  در توضیحات نوشتین که تو ۴ ماه میشه کله درس هارو تمام کرد؟؟یعنی واقعا میشه؟؟

  29 ژانویه 2020 در 20:40
 • kosar mostufi پاسخ

  سلام
  تبدیل واحد ها تو کنکور اهمیتشون چقدره؟فقط میخواستم بدونم ارزش خوندن داره؟

  29 ژانویه 2020 در 20:45
  • manochehr پاسخ

   سلام الان سال دوازدهمی هستم توصیه میکنم که حتما بخون کنار نذار چون فصل مهمیه

   29 ژانویه 2020 در 21:26
  • حدیثه قمری پاسخ

   سلام بله مطمئنا که هر ساله چند سوال از دروس محاسباتی به تبدیل واحد اختصاص داده میشه که شما اون ها رو سخت تلقی می کنید و شاید به سوال مربوط بهشون پاسخ ندید در حالی که به راحتی می تونید به اون ها پاسخ بدید و امتیازشون رو واس خودتون کنید

   18 فوریه 2020 در 19:37
 • امیرحسن پاسخ

  سلام خدا قوت
  چه جوری میتونم محصولات استاد کامیار رو ببینم؟

  29 ژانویه 2020 در 20:56
  • حدیثه قمری پاسخ

   سلام وقتتون بخیر می تونید با مرجعه به سایت فروشگاه حرف اخر کاملا محصولات مربوط به استاد کامیار رو مشاهده کنید.

   18 فوریه 2020 در 19:34
 • nafise پاسخ

  وقتتون بخیر…به نظرتون وقت گذاشتن برای تبدیل واحد واجبه چون من زیاد اهمیت نمیدم اگه مهم نباشه نمیخوم بخونم؟

  29 ژانویه 2020 در 21:10
  • حدیثه قمری پاسخ

   سلام دوست من ببینید اگه قراره که تو دروس محاسباتی قوی ظاهر بشید باید بدونید که چطور تبدیل واحد انجام بدید تا هم تایم تون برای اینجور کارا هدر نره و هم تو کم ترین زمان ممکن این کار انجام بشه. پس حتما باید بررسی کنید

   18 فوریه 2020 در 19:33
 • سارینا پاسخ

  این فصل واقعا سخت من نتونستم بخونم و پایه ای هم الان سال دوازدهم هستم به مشکل برخوردم

  29 ژانویه 2020 در 21:22
 • hasan_nori پاسخ

  سلام خدا قوت واقعا حرف نداشت مقالتون من که کیف کردم ممنونم

  29 ژانویه 2020 در 21:45
 • atefe پاسخ

  خسته نباشید میخواستم بپرسم برای مشاوره با شما باید چه جوری اقدام کنیم؟

  29 ژانویه 2020 در 21:52
  • حدیثه قمری پاسخ

   سلام می تونید با شماره تلفن های زیر با بنده در ارتباط باشید: ۰۹۱۲۰۰۴۷۰۲۵-۰۲۱۶۶۵۷۶۳۷۱

   18 فوریه 2020 در 19:16
 • parisa پاسخ

  مشاوره و برنامه ریزی به چه صورتی هست میشه بگید؟؟

  29 ژانویه 2020 در 22:43
  • حدیثه قمری پاسخ

   سلام وقتتون بخیر باشه. مشاوره به صورت رایگان هستش و در صورتی که پک های حرف آخر رو داشته باشید برنامه ریزی به صورت رایگان در اختیارتون قرار می گیره

   18 فوریه 2020 در 15:10
 • محمد پاسخ

  سلام.خسته نباشید می گم خدمت همه اعضا موسسه حرف آخر که نه تنها حرف آخر بلکه حرف نو و جدیدی در سیستم آموزشی کشور هستند و رقابت تنگاتنگ و نفسگیر علمی دانش آموزان رو براشون شیرین و دلچسب کردند…یه سئوال دارم:در مورد پایه یازدهم تجربی، در دروس فیزیک و شیمی،آیا درسنامه جامعی همراه با آموزش روشهای تستی وجود داره؟یعنی همه روشهایی که در پکیجهای ۶۰-۴۰ یا پکیجهای جامع کنکور در موردشون اومده در این درسنامه ها هم موجود باشه و یا اینکه نه!باید جدا گانه خریداری بشن؟

  22 فوریه 2020 در 13:44

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر

کنکور 1400 رو تو 4 ماه تموم کن و 7 بار دوره کن!