ترجمه ریدینگ درس دوم زبان دوازدهم

زبان انگلیسی از مهمترین درس هایی است که دانش آموزان می توانند برای کنکور و افزایش معدل بر روی آن حساب کنند. بسیاری از دانش آموزان با یادگیری این درس مشکل دارند، بنابراین من، حامد حبیب زاده در طول چند مقاله این درس را برای شما دانش آموزان عزیز توضیح می دهم. در این مقاله با ترجمه ریدینگ درس دوم زبان دوازدهم در خدمت شما عزیزان هستم.

یشنهاد: برای مشاهده بقیه آموزش های مربوط به زبا ن دوازدهم به مقالات زیر مراجعه نمایید:

معنی ریدینگ درس دوم زبان دوازدهم

در این بخش از آموزش زبان دوزادهم  می خواهیم ریدینگ درس دوم را به طور کامل و صریح ترجمه کنیم. این ریدینگ در مورد نحوه استفاده از دیکشنری است. با تمام شدن این آموزش شما به طور کامل نحوه استفاده از دیکشنری را یاد می گیرید. ترجمه ریدینگ درس دوم زبان دوازدهم را با عنوان چطور از دیکشنری استفاده کنیم شروع می کنیم.

ترجمه ریدینگ درس دوم زبان دوازدهم

پکیج رایگان آموزشی

قبل زا اینکه به ترجمه ریدینگ درس دوم زبان دوزادهم بپردازیم، یک هدیه ویژه از طرف حرف آخر برای شما دانش آموزان عزیز دارم. موسسه حرف آخر 20 دصد از تمام آموزش های کنکوری خود را به شما دانش آموزان عزیز هدیه می دهد. کافی است همین الان فرم زیر را پر کنید تا این بسته ارزشمند را به رایگان درب منزل خود تحویل بگیرید.

5-روز-با-حرف-آخر

%20 پکیج های حرف آخر؛ رایگان!

ترجمه ریدینگ درس دوم زبان دوازدهم انسانی

ریدینگ را در بالا مشاهده کردید. حال ترجمه ریدینگ درس 2  زبان دوزادهم را باهم بررسی می کنیم.

چگونه از دیکشنری استفاده کنیم؟

یک دیکشنری خوب به ما اطلاعاتی در مورد کلماتی مانند هجی ها، تلفظ ها، تعاریف می دهد. آن همچنین می دهد مثال هایی از چگونگی استفاده از کلمات را در جمله ها. بنابراین این برای ما ضروری است که بدانیم از فرهنگ لغت چگونه استفاده می شود. در این درس ما نکات مهمی را در مورد چگونگی استفاده از دیکشنری برای شما ارائه می دهیم.

  1. دیکشنری درست را انتخاب کنید. انواع زیاد و مختلفی از دیکشنری ها وجود دارد مانند فرهنگ لغت فراگیران، دیکشنری عمومی، دیکشنری تصویری و غیره. بنابراین نخست نیازهای خود را شناسایی کنید. بدون انتخاب مورد مناسب، نمی توانید نیازهای زبانی خود را برآورده سازید. 
  2. مقدمه را بخوانید. بهترین روش برای اینکه چگونه از دیکشنری استفاده کنید این است که مقدمه را بخوانید.  این بخش مواردی از قبیل چیدمان ورودی ها(چیدمان لغات ورودی)، اطلاعات ارائه شده در تعریف انواع لغات و علامت های اختصاری و تلفط  را در کل تعاریف توضیح می دهد.
  3. اختصارات را یاد بگیرید. انواع مختلف اختصارات در بیشتر مواقع در تعریف های یک کلمه آورده می شود. این کار ممکن است گیج کننده باشد در صورتی که ندانید مخفف آورده شده مربوط به چه کلمه ای است.
  4. راهنمای تلفظ ها را یاد بگیرید. اگر شما بخواهید که بلافاصله بدون فهمیدن راهنمای تلفظ، به دیکشنری مراجعه کنید، تشخیص دادن برای شما سخت می شود.
  5. راهنمای کلمات را بخوانید. این ها دو کلمه هستند که اولین و آخرین ورودی ها را در بالای صفحه برای شما نشان می دهند. این کلمات می توانند به شما کمک کنند تا بتوانید کلمه موردنظرتان را با حرف مناسب پیدا کنید. 
  6. توضیح ها را بخوانید. یکبار ورودی پیدا کنید( بعد از یافتن یک مطلب) شما می توانید پیدا کنید معنی دقیق کلمه، نحوه تلفظ کردن آن، مترادف ها، متضادها و شاید منشا آن ها را.
  7.  به دنبال همنشینی ها باشید. معمولا یادگرفتن معنی یک کلمه به تنهایی نمی تواند کافی باشد. از طریق مثال هایی که در جملات است، تلاش کنید “ترکیب همنشینی کلمات” را بیاموزید تا دامنه واژگان خود را ارتقا دهید.

به این ترتیب به پایان ترجمه ریدینگ درس دوم زبان دوازدهم رسیدیم. چنانچه سوالی در مورد این ریدینگ داشتید، می توانید در قسمت نظرات آن را با من در میان بگذارید، در سریع ترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ خواهم داد.

پیشنهاد: مقاله های زیر را از دست ندهید

برنامه قطاری زبان 6040 حرف آخر

اگر زبان انگلیسی را به شکل کمل مطالعه نکرده اید و نگران درصد کنکور زبان خود هستید، بهترین راه حل را به شما پیشنهاد می کنم. با پروژه زبان  6040 حرف آخر در کمترین زمان ممکن زبان انلگلیسی کنکور را به خوبی و به شکل کامل یاد بگیرید. با زبان 6040 حرف آخر نظام جدید در عرض 17 ساعت صفر تا 100زبان کنکور را در قالب داستان، انیمیشن، تصویرسازی ذهنی و الگو آموزش خواهید دید. این پکیج بی‌نظیر شاهکار استاد محمودی برترین دبیر زبان انگلیسی کشور بوده و همراه با کتاب کار رایگان و مشاوره تخصصی ارائه می شود. با تهیه این آموزش فوق العاده دیگر نگران زبان انگلیسی در کنکور نباشید.

3.2/5 - (10 امتیاز)
guest
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!