روش پاسخ گویی به تست های ترجمه عربی در کنکور

متاسفانه درس عربی از جمله دروسی می باشد که داوطلبان نمیتوانند با آن خوب ارتباط برقرار کنند و یا از آن متنفر هستند و نمی توانند به تست های ترجمه عربی درست جواب دهند. یکی از داوطلبان بنده در مورد عربی اینطور نظر می داد که مگر می شود با این درس کنار آمد؟! می دانید چرا این حرف را می زد؟ چون برای رسیدن به پاسخ سوال هایش یا فهمیدن مطالب آن تلاشی نمی کرد و فکر می کرد این کار نشدنی است.

کافیست یکبار با دقت به تمرین ها و تست های مربوط به آن با دقت نگاه کند و با دقت یاد بگیرد آن جاست که این درس نقطه عطف او خواهد بود. یکی از مباحث به ظاهر سختی که داوطلبان به آن اشاره می کنند تست های ترجمه عربی می باشد.

دوستان باید شما یکسری تعاریف را برای خود تغییر دهید! به طور مثال سخت!! ما هیچ کار سختی در دنیا نداریم و تنها چیزی که باعث می شود آن را سخت تلقی کنید ذهن شماست و طرز تفکر شما!! هر چیزی که در دنیا می بینید یک قلق خاصی دارد که اگر دستتان بیاید به راحتی می توانید در آن کار یا درس و یا… موفق باشید. تست های ترجمه عربی هم همینطور است کافی است تا بیشتر روی آن ها کار کنید بیشتر تست بزنید بیشتر مرور کنید.

مبحث ترجمه عربی

همیشه در کنکور بحث ترجمه و تعریب با هم می آیند و یک مجموعه را می سازند که تعداد 8 سوال را به خود اختصاص می دهد که 32 درصد کنکور از آن این بخش می باشد که البته این تعداد سوال مربوط به عربی نظام قدیم است و در عربی نظام جدید بحث ترجمه 10 سوال را به خود اختصاص داده است که در هر دو حالت رقم زیادی می باشد. پس باید به طور کامل روی آن مسلط شد تا بتوان به نتیجه خوبی در کل عربی دست پیدا کرد. اگر نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص بودجه بندی عربی کنکور حتما بر روی آن کلیک کرده و کل مطلب را با دقت مطالعه فرمایید.

تست های ترجمه عربی

خیلی از دانش آموزها با تست های این بخش بسیار مشکل دارند که کاملا مشخص است به علت بی دقتی در برخی علامت ها دچار اشتباه شده و درصد سوال را از دست می دهند در حالی که اگر کمی حوصله و تمرکز به خرج دهند به راحتی به امتیاز آن سوال دست پیدا می کنند. اگر شما عزیزان می دانستید که چقدر این درس و این تعداد تست بالا می تواند رتبه شما را جابه جا کند سعی می کردید لغت به لغت تمامی ترجمه ها را به خوبی بررسی کنید. اما متاسفانه کسی آن را جدی نمی گیرد. می پرسید چطور؟

راستی ما برای درس عربی محتواهای جذابی براساس تغیرات کنکور آماده کرده ایم و به صورت کاملا رایکان در اختیارتان قرار داده ایم که علاوه بر نکات آموزشی می‌تواند سبک مطالعه عربی شما را هم تحت تاثیر قرار دهد؛ برای دسترسی می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید:

آماری جالب از درصدهای عربی به دست آمده از داوطلبان کنکوری

دوستان فکر می کنید چند درصد از افراد در کنکور به درصد بالای 30 در عربی دست پیدا کرده اند؟ شاید بگویید اگر ما از هر بخش یک تست بزنیم به راحتی می توانیم به 8 سوال پاسخ داده و حتی بیشتر از 30 درصد بزنیم؟

اما متاسفانه این حرف شما تنها ادعایی بیش نیست!! تنها 26 درصد از داوطلبان کنکور 98 توانسته اند به درصد بالای 30 دست پیدا کنند و اما درصد افرادی که زیر 10 درصد بوده اند 35 درصد بوده است!!! یعنی این افراد یا به 2 یا 3 تست پاسخ صحیح داده اند یا سفید تحویل داده اند و از همه بدتر این که منفی زده اند!! حالا اهمیت عربی در کنکور را فهمیدید؟ اگر نیاز به آمارهای بیشتر دارید، فقط کافیست بر روی تاثیر عربی در کنکور کلیک کنید.

آماری بسیار دردناک که نشان می دهد یک داوطلب کنکوری که قصد دارد به هدف خود که پزشک شدن است یا پرستار و یا غیره است این درس مهم را جدی نمی گیرد این یعنی این که اصلا کنکور را جدی نمی گیرد!! یکی از علل این اتفاق ضعیف بودن داوطلب در عربی است پس چه کاری باید انجام داد؟

نحوه مطالعه صحیح عربی به خصوص ترجمه

اگر دقت کنید در بالا به کلمه ترجمه تاکید کردم و علت آن است که تعداد بیشتر سوالات را به خود اختصاص داده پس باید خود را در آن قوی کرد که در این صورت به امتیاز  حدود یک سوم سوالات عربی کنکور دست پیدا کرده اید. البته در ادامه به روش حل تست های ترجمه عربی هم خواهیم پرداخت.

برای تسلط به سوالات مربوط به ترجمه باید به تمامی لغات و افعال و علامت آن ها باید دقت کافی به خرج بدهید این یعنی این که وقتی به مطالعه عربی می پردازید و قسمت ترجمه را انتخاب کرده اید باید تمامی نکات ریز و درشت را وارد جزوه خود کرده و به صورت خلاصه وار و کوتاه به همراه مثال در جزوه خود داشته باشید.

در این صورت هر موقع شما مرور کنید هیچ نکته ای جا نمانده و با مرور های چندگانه آن قدر نسبت به آن نکات مسلط شده اید که جای هیچ بی دقتی ای در پاسخ به سوال باقی نمی ماند چون که شما جزئی نگر شده اید و می دانید کجا و کی به سراغ افعال و یا علامت ها بروید. هم چنین برای قسمت ترجمه بهتر است لغات را هم تا حدی خوب به یاد داشته باشید تا بیش از پیش در این قسمت موفق شوید.

برای تسلط در عربی باید مثال های بسیاری را بررسی کرد و تست های بسیاری زد چون نکاتی که در هر تست وجود دارد با بررسی پاسخ های آن ها بهتر به این درس مشرف می شوید و در نهایت نتیجه بهتری هم خواهید گرفت. اما در صورتی که با وجود انجام این کارها به نتیجه نرسیدید و شرایط بهتر نشد لازم است یک منبع قوی تری برای مطالعه عربی داشته باشید تا بهتر شما آن را آموزش دهد. اما چه منبعی به جز تست های ترجمه عربی کنکور سال های قبل می تواند مناسب افراد ضعیف در عربی باشد؟

یک پیشنهاد هیجان انگیز برایتان داریم. اگر می خواهید علاوه بر عربی، دروس دیگر مقطع خود را به بهترین شکل ممکن با پربازده ترین روش تدریس ها فرا بگیرید، همین حالا فرم زیر را پر کنید تا صاحب 20 درصد از محتوای درسی کتاب های خود شوید. این بسته به صورت رایگان و فقط با پرداخت هزینه ارسال پستی به شما ارائه خواهد شد.

رایگان قمری min

%20 محصولات حرف آخر به صورت رایگان

عربی حرف آخر، بهترین منبع عربی کنکور

عربی حرف آخر، بهترین منبع عربی کنکور

اما چگونه تست ترجمه عربی را بزنیم ؟ موسسه حرف آخر برای داوطلبان کنکوری این امکان را فراهم آورده است تا بتوانند با صرف کمترین زمان برای یادگیری عربی و ذخیره تایم برای مرور و تمرین و تکرار بیشتر در عربی به موفقیت و پیشرفت چشمگیری دست پیدا کنند. استاد واعظی مدرس عربی حرف آخر با استفاده از روش های منحصر به فرد خود از جمله انیمیشن و تصویر سازی و نقشه راه کل عربی سه پایه را در کمتر از 22 ساعت به شما آموزش می دهند و شما فقط با صرف روزی یک ساعت در کمتر از یک ماه یکبار برای همیشه عربی را یاد می گیرید.

برای اینکه اطلاعات بیشتری در خصوص عربی حرف آخر و استاد واعظی و روش تدریسش جمع آوری کنید فقط لازم است بر روی آن کلیک کنید تا به صفحه مورد نظر هدایت شوید.

اگر در آموزش یا برنامه ریزی دروس خود دچار مشکل شده اید و به تنهایی قادر به حل مشکل نیستید؛ برایتان یک جایزه ویژه داریم.همین حالا فرم زیر را پر کنید تا از فرصت مشاوره رایگان با مشاور ارشد موسسه، حدیث قمری بهره مند شوید. طی این مشاوره استعداد و نقاط قوت و ضعف شما شناسایی می شود و یک نقشه راه برای رسیدن به بهترین سرنوشت تحصیلی به شما ارائه خواهد شد.

مشاوره-قمری

مشاوره رایگان تحصیلی با دانشجوی دکترای حرفه ای

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

در این میان شما حتی به طور کامل تکنیک های تست زنی ترجمه عربی کنکور را به راحتی آموزش خواهید دید و هیچ مشکلی در پاسخ گویی به تست های این درس نخوهید داشت چون که استاد واعظی تعداد بیشماری تست با روش زدن تست عربی ترجمه حل کرده اند. نمونه ای از تدریس این درس را در زیر ببینید:

ویژگی تدریس ترجمه عربی حرف آخر

ویژگی تدریس ترجمه عربی حرف آخر

تست های ترجمه عربی در این ویدیوها توسط استاد محمد واعظی در کم ترین زمان حل می شوند و به شما نیز آموزش داده می شود تا بدانید چطور در کمتر از 20 ثانیه به پاسخ تست مربوطه برسید.

نکته مهم پایانی این است که برای برنامه ریزی درست باید از بودجه بندی و اهمیت هر بخش از دروس آگاه باشید. برای اطلاع از مهمترین مباحث عربی کنکور حتما با کلیک بر روی عبارت، مطلب را مطالعه کنید.

در انتها اگر به دنبال پیشرفت و تغییر عقیده در مورد درس عربی بودید می توانید با شماره تلفن های زیر با ما در تماس باشید: 09120047025-02166576371

در ادامه به چند سوال پرتکرار دانش آموزان درباره تست های ترجمه عربی جواب می دهیم:

سوالات عربی کنکور چند تا است؟

عربی در کنکور 25 سوال دارد که بعد از ادبیات شامل سوالات 26 تا 50 می باشد.

برای پاسخ به سوالات عربی در کنکور چقدر زمان داریم؟

مدت زمان اختصاص داده شده به عربی 20 دقیقه است که توصیه می شود با تمرین این زمان را برای خودتان کم کنید تا در کنکور به مشکل نخورید.

چند سوال از عربی به ترجمه اختصاص یافته است؟

سوالات مبحث ترجمه بیشترین سهم را از سوالات عربی دارند که 10 سوال را شامل می شوند.

اگر فقط تست های ترجمه عربی را بزنم درصدم چند می شود؟

این کار اصلا توصیه نمی شود چون ممکن است در کنکور شرایطی پیش آید که شما نتوانید این تست ها را به درستی جواب دهید اما این تست ها 40 درصد از سوالات عربی را در بر می گیرند.

بعد از ترجمه چه سوالاتی در بخش عربی وجود دارد؟

علاوه بر ترجمه، عربی کنکور سوالات درک مطلب و قواعد نیز دارد که باید برای آن ها نیز فرصت کافی در نظر گرفت.

لینک های کوتاه این مطلب

https://is.gd/cQ2hPH

https://b2n.ir/576681

https://tinyurl.com/y2d6od8m
https://bit.ly/3lhCVaz

 

امتیاز بدهید.
guest
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!