فرمول های علوم نهم

خیلی مهم است که همه فرمول های علوم نهم را یکجا داشته باشید تا در همه آزمون های تستی و تشریحی بتوانید سریع همه فرمول ها را چند بار مرور کنید. با توجه به این که علوم نهم از مهمترین دروس این پایه است و در افزایش معدل و همچنین موفقیت در سال های بعد و کنکور تاثیر زیادی دارد و در سوالات کنکور هم از فرمول های این کتاب استفاده می شود، یسیار مهم است که این درس را به خوبی یاد بگیرید. بنابراین تصمیم گرفتم در ادامه تمامی فرمول های علوم نهم را به همراه توضیح آن ها برای شما دانش آموزان عزیز بیاورم. برای مشاهده کل مطالب درس علوم از آموزش گرفته تا گام به گام و نمونه سوال می‌توانید از طریق بخش علوم نهم در بخون مراجعه کنید و کامل ترین و بهترین آموزش ها را داشته باشید.

فرمول وزن علوم نهم

فرمول علوم نهم

این فرمول تندی متوسط (سرعن متوسط) یک جسم را محاسبه می کند. یکای مسافت متر و یکای زمان ثانیه است. بنابراین واحد تندی متوسط متر بر ثانیه است.

فرمول تبدیل یکاهای سرعت

فرمول 2 علوم نهم

این فرمول برای تبدیل یکای سرعت از متر بر ثانیه به یکای کیلومتر بر ساعت و برعکس، استفاده می شود.

فرمول شتاب متوسط علوم نهم صفحه 49

فرمول های علوم نهم3

با توجه به این که یکای سرعت متر بر ثانیه و یکای زمان ثانیه است، یکای شتاب متر بر مجذور ثانیه به دست می آید.

مژده مژده: فیلم های آموزشی رایگان حرف آخر

موسسه حرف آخر 20 درصد تمام مطالب آموزشی دروس نهم را به رایگان و به صورت هدیه در اختیار شما قرار می دهد. همین الان فرم زیر را پر کنید و این آموزش ها را از حرف آخر هدیه بگیرید . با بهترین آموزش علوم نهم و دروس دیگر آشنا شوید.

%20 محصولات متوسطه اول به صورت رایگان

فرم-متوسطه-اول

فرمول رابطه شتاب و نیرو علوم نهم صفحه 55

فرمول رابطه شتاب و نیرو علوم نهم صفحه 55

با توجه به این فرمول، یکای شتاب به صورت نیوتن بر کیلوگرم نیز تعریف می شود.

فرمول یکای شتاب علوم نهم

یکای شتاب

با توجه به دو فرمول شتاب که در بالا اشاره شد، مشخص می شود که یکاهای متر بر مجذور ثانیه و نیوتن بر کیلوگرم باهم هم ارز هستند.

فرمول محاسبه وزن علوم نهم صفحه 57

فرمول محاسبه وزن علوم نهم صفحه 57

وزن یک جسم برابر است با حاصلضرب جرم جسم در شتاب گراشی زمین(9.8).

یکای وزن نیز نیوتن است.

درضمن درجریان هم هستید که امسال شما با انتخاب رشته نهم بسیار حائز اهمیت است سر و کار دارید، در این بخش قصد دارم به شما یکی از مقالات پر بازدید با عنوان رشته های ریاضی فیزیک را معرفی کنم که به صورت کامل تمامی موارد مربوط به این رشته که در جهت انتخاب رشته به شدت برایتان مفید است را توضیح داده است و از طریق لینک قبلی می‌توانید به آن دسترسی رایگان داشته باشید.

3.2/5 - (320 امتیاز)
guest
2 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!