فیلم آموزشی فصل 13 علوم هفتم

این مطلب به فیلم آموزشی فصل 13 علوم هفتم اختصاص داده شده است. این بهترین و کاملترین آموزشی است که شما می‌توانید در سایت‌ها و جزوات مختلف پیدا کنید. بنابراین بهتر است 15 دقیقه برای خواندن این مطلب وقت بگذارید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

فیلم آموزشی فصل 13 علوم هفتم سفر غذا

فیلم آموزشی فصل 13 علوم هفتم سفر غذا

در فیلم آموزشی فصل 13 علوم هفتم با مبحث گوارش غذا به طور جامع آشنا می‌شویم. دستگاه گوارش مسیر رسیدن مواد مغذی غذا، به سلول‌های بدن است. یکی از کارهایی که این دستگاه انجام می‌دهد، ریز کردن غذاست که در قسمت‌های مختلف دستگاه گوارش صورت می‌پذیرد. مواد غذایی باید به قدری ریز شوند که بتوانند وارد خون شوند و به وسیله سلول‌ها جذب شوند. به این فرایند، گوارش گفته می‌شود.

فیلم آموزشی فصل 13 علوم هفتم سفر غذا

بخش زیادی از دستگاه گوارش انسان، یک لوله پرپیچ و خم است که از دهان شروع می‌شود و در در مخرج تمام می‌شود. به این لوله، لوله گوارشی گفته می‌شود. این لوله از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که هر کدام کار مشخصی انجام می‌دهند. بخش دیگر دستگاه گوارشی اندام‌های اطراف آن هستند که با دستگاه گوارش در ارتباط هستند. دیواره لوله گوارشی از سه نوع بافت پوششی، پیوندی و ماهیچه‌ای ساخته شده است.

ایستگاه اول فیلم آموزشی فصل 13 علوم هفتم: دهان

ایستگاه اول فیلم آموزشی فصل 13 علوم هفتم: دهان

هنگام جویدن غذا، در واقع داریم آن را به وسیله دندان‌هایمان ریز می‌کنیم. حرکت زبان باعث ترکیب شدن غذا با بزاق دهان که دارای آب و آنزیم است می‌شود. این ترکیب شدن باعث می‌شود تا غذا به صورت توده‌های خمیری شکل درآیند. آنزیم بزاق از غدد بزاقی ترشح می‌شود. آنزیم مولکولی است که به واکنش‌های شیمیایی سرعت می‌بخشند. مثلا برخی آنزیم‌ها سرعت تجزیه مواد غذایی را افزایش می‌دهند. مثل نوعی آنزیم بزاقی که نشاسته را به قند ساده تبدیل می‌کند. یا از برخی آنزیم‌ها در صنعت کاربرد دارند. مثل آنزیم‎‌هایی که به پودر لباسشویی افزوده می‌شود تا قدرت تمیزکنندگی آن‌ها افزایش یابد. مواد قندی غذای باکتری‌ها هستند و به همین علت است که خوردن شیرینی و شکلات سبب پوسیدگی دندان‌ها می‌شود. این باکتری‌ها اسیدی تولید می‌کنند که مینای دندان را از بین می‌برد و سبب پوسیدگی آن می‌شود.

اگر می خواهید بدانید که چگونه در کمتر از نیم ساعت آموزش ریاضی هفتم فصل ششم را فراگیریم؟! پس روی آن کلیک کنید تا شما هم مثل بقیه جواب این سوال مهم را بفهمید.

ایستگاه دوم: مری

توده‌های خمیری شکلی که دیگر هیچ شباهتی به لقمه غذایی که خورده‌اید ندارند، از حلق که چهار مسیر دارد، وارد مری می‌شوند. در هنگام بلع تنها مسیری که در حلق باز می‌ماند، راه ورود به مری است. پس از ورود غذا به مری، ماهیچه‌های دیواره مری با انقباض و انبساط خود باعث پایی رفتن غذا می‌شوند و نهایتا آن را به معده می‌رسانند.

اگر می‌خواهید فیلم آموزشی 20% از محتوای کتب همین علوم هفتم را همراه با دیگر دروس پایه خود را به صورت رایگان و با تدریس عالی اساتید درجه یک از ما دریافت کنید و جهش علمی را تجربه کنید و از هم کلاسی های خود پیشی بگیرید و کارنامه خود را پر از 20 کنید و در آزمون ها درصدهای بالا بزنید، باید فرم زیر را پر کرده و 20 هزار تومان هزینه ارسال را پرداخت کنید تا ما این بسته را برای شما پست کنیم.

قمری-4-ماهه

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

ایستگاه سوم فیلم آموزشی فصل 13 علوم هفتم: معده

از سلول‌های پوششی معده، شیره‌ای به نام شیره گوارشی معده ترشح می‌شود و برای اینکه غذا بتواند به خوبی با این شیره ترکیب شود، باید مدتی در داخل معده بماند. شیره معده حاوی آنزیم و اسید است که به گوارش مواد غذایی کمک می‌کنند. هنگام انقباض ماهیچه‌های دیواره معده، غذا هم نرم می‌شود و هم با شیره معده مخلوط می‌گردد. پس از آن، غذا معده را به مقصد روده ترک می‌کند.

برای یادگیری ریاضی با بهترین آموزش ریاضی هفتم فصل 8 فقط کافیست بر روی آن کلیک نمایید.

ایستگاه چهارم فیلم آموزشی فصل 13 علوم هفتم: روده باریک

محل گوارش نهایی غذا، روده باریک می‌باشد. این کار با کمک آنزیم‌های مختلفی که در روده باریک وجود دارند، انجام می‌شود. بیشنر مواد مغذی توسط این آنزیم‌ها گوارش و در نتیجه تجزیه می‌شوند. اغلب آنزیم‌های روده باریک در پانکراس ساخته شده و از طریق لوله‌ای به ابتدای روده باریک می‌ریزند مولکول‌های مواد مغذی در روده باریک به قدری کوچک می‌شوند که قادر به عبور از غشای سلولی می‌شوند. روده باریک تنها بخشی از لوله گوارشی است که همه مواد مغذی از آن جذب و وارد خون می‌شوند.

برای این که از حالا در مسیر کنکور، محکم و درست قدم بردارید باید استعداد و توانمندی‌های خود را بشناسید و نقاط ضعف و قوت خود را مدیریت کنید. علاوه بر این باید هوشمندانه انتخاب کنید تا لحظات حساس را از دست ندهید. همین این موارد همراه با یک مشاور خوب انجام می‌شوند و شما با کمترین انرژی بیشترین نتیجه را می‌گیرید. پس فرم زیر را پر کنید و از فرصت مشاوره رایگان با مشاوران ارشد حرف آخر بهره ببرید.

%20 محصولات متوسطه اول به صورت رایگان

فرم-متوسطه-اول

برای مشاهده تمام محصولات موسسه، به فروشگاه حرف آخر مراجعه کنید.

ایستگاه شماره پنج: روده بزرگ

ایستگاه شماره پنج: روده بزرگ

موادی که در روده باریک گوارش و جذب نشده باشند وارد روده بزرگ می‌شوند. مواد خارج شده از روده باریک هنوز مقدار زیادی آب و مواد معدنی دارد که بخشی از آن در روده بزرگ جذب بدن می‌شود. چون اگر این اتفاق نیفتد، بدن دچار کم آبی و کمبود مواد معدنی می‌شود. در سراسر لوله گوارش انسان، انوای باکتری زندگی می‌کنند. باکتری‌هایی که در روده بزرگ وجود دارند از مواد گوارش نشده، سلولز تغذیه می‌کنند. این باکتری ویتامین K و برخی از ویتامین‌های گروه B را می‌سازد. روده بزرگ توانایی جذب این ویتامین‌ها و وارد کردن آن‌ها به خون را دارد. دفع مدفوع نیز از دیگر وظایف روده بزرگ است که با کمک انقباض ماهیچه‌های روده بزرگ، مدفوع به سمت مخرج می‌رود و احساس دفع ایجاد می‌شود.

اگر دوست داری برای تمام درس‌های هفتم اتفاق خوبی رقم بزنی و از هم‌کلاسی‌هایت جلوتر بیفتی و از بهترین محصولات حال حاضر کشور استفاده کنی به صفحه حرف آخر هفتم که محصولات مرتبط با پایه هفتم را دارد سر بزن.

برای اطلاعات بیشتر در مورد موسسه، به صفحه اصلی حرف آخر بروید.

فیلم آموزشی فصل 13 علوم هفتم و وظایف کبد

فیلم آموزشی فصل 13 علوم هفتم و وظایف کبد

خونی که در رگ‌های اطراف روده باریک در حرکت است، سرشار از مواد مغذی مورد نیاز بدن می‌باشد. اولین جایی که این خون می‌رود، کبد است. بسیاری از مواد مغذیی در این اندام ذخیره می‌شوند و با توجه به نیاز سلول‌های بدن به تدریج وارد خون می‌شوند تا به سلول‌ها برسند. علاوه بر ذخیره سازی ماد، کبد قادر است با یک سری از مواد؛ مواد جدیدی بسازد. همچنین کبد، صفرا هم می‌سازد که در کیسه صفرا ذخیره می‌شود و در گوارش چربی‌ها نقش دارد.

همان طور که در فصل‌های گذشته دیدید، کربوهیدرات‌ها انرژی مورد نیاز سلول‌های بدن را فراهم می‌آورند. اگر بیش از مقدار مورد نیاز کربوهیدرات مصرف شود، کبد آن را در ساخت چربی، مصرف می‌کند. به همین علت است که خوردن بیش از حد کربوهیدرات‌ها، باعث چاقی و اضافه وزن می‌شود. و احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی و فشار خون بالا در این افراد افزایش می‌یابد. در افراد لاغر اندام که کمبود وزن دارند، احتمال پوکی استخوان خصوصا در دوران رشد بیشتر است.

آموزش فصل 13 علوم هفتم تمام شد ولی برای یادگیری بهتر و عمیقتر علوم هفتم این مطلب کافی نیست و باید از محصولات خوب و درجه یک استفاده کنید تا از همین حالا برای کنکور آماده شوید و توشه جمع کنید. به همین دلیل پکیج علوم هفتم حرف آخر به شما توصیه می‌کنیم که محصول باکیفیت با 4 – 5 استاد مطرح کشور است که علاوه بر آموزش، تمرین نیز حل می‌کنند تا با روش حل مسائل نیز آشنا شوید.

نظرات خود را در مورد این مطلب برای ما بنویسید. همچنین برای اطلاع از قیمت پکیج‌های دیگر می‌توانید به صفحه لیست قیمت محصولات حرف آخر مراجعه فرمایید.

امتیاز بدهید.
guest
10 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!