فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول

در فصل اول ریاضی پایه هفتم فقط با تمرین و تکرار بیشتر می‌توان به نمرات و نتایج خوبی دست یافت. اما هیچ تمرینی بدون آموزش خوب و درست به پاسخ صحیح نمی‌رسد. و برای رسیدن به این نقطه باید از همه امکانات استفاده کنید. این امکانات کدامند؟ کتب کمک آموزشی، کلاس های حضوری در مدرسه و آموزشگاه و فیلم آموزشی ریاضی هفتم فصل اول.

در این مقاله به چیزهایی که همه باید درمورد فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول بدانند می‌پردازیم و تمام نکات ریز و درشت را درباره فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول بررسی خواهیم کرد. پس با ما برای دقایقی همراه باشد تا به همه چیز این فصل مسلط شوید.

فهرست مطالب

فیلم آموزشی ریاضی هفتم فصل اول با بهترین روش آموزشی

همه از سختی و دشواری درک ریاضی هفتم حرف می‌زنند و به دنبال پاسخ های فعالیت های این کتاب هستند اما باید بگوییم که آموزش ریاضی پایه هفتم فصل اول آنقدر که فکر می‌کنید سخت نیست! تعجب نکنید، این جمله به شرطی که راهکار درست را پیش بگیرید درست است. یکی از این راهکارهای درست استفاده از فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول است. بیایید چند مورد از مزایای این روش را با هم بخوانیم:

 1. در فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول جواب تمام تمرینات و فعالیت های کتاب درسی با توضیح کامل داده می‌شود.
 2. اگر با فیلم آموزش ریاضی هفتم را خوب یاد بگیرید، کارتان برای سال های بعد آسان تر می‌شود چون خیالتان از پایه قوی راحت است.
 3. برخی مدارس به دلیل ضعف در کادر آموزشی، دانش آموز را دچار مشکل می‌کنند. این اشکال با فیلم آموزشی به سادگی قابل رفع است.
 4. در فیلم آموزش ریاضی هفتم حرف آخر اساتید از روش یادگیری فعال که بهترین روش برای تدریس ریاضی است برای آموزش استفاده می‌کنند که در این روش استاد نقش هدایتگر و راهنما را دارد.

به نظرتان این موارد برای کسب نمره 20 کافی نیستند؟! اگر جوابتان مثبت است، پس به ریاضی هفتم حرف آخر سری بزنید.

سیر تا پیاز فیلم آموزشی ریاضی هفتم فصل اول

سیر تا پیاز فیلم آموزشی ریاضی هفتم فصل اول

همانطور که می‌دانید ریاضی پایه هفتم از 9 فصل که هر فصل دارای 4 بخش است تشکیل شده. در اینجا به فصل اول ریاضی هفتم که راهبردهای حل مسله است می‌پردازیم. این فصل 9 راهبرد پیشنهادی برای حل مسایل دارد که برای هر کدام مثال هایی آورده شده تا دانش آموز کاربرد آن ها را بیاموزد. ما با یک فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول این فصل را برایتان آسان خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

شاید خیلی از شما معنی راهبرد را ندانید پس در اینجا معنی این واژه را برای شما شفاف می‌کنیم. بیایید با یک تصویر آشنا شروع کنیم. شما به پارکی رفته اید و می‌خواهید تاب بازی کنید اما فرد دیگری سوار تاب است. برای ادامه این داستان 4 راه وجود دارد:

 1. زور شما بیشتر است و کسی که سوار تاب است را پایین آورده و به طرف دیگر هدایتش می‌کنید.
 2. کسی که سوار تاب است به نظر قوی تر می‌آید، در نتیجه شما مجبور می‌شوید صبر کنید تا او خسته شده و پیاده شود.
 3. بعد از چند بار سوار کاری، بچه پایین آمده و منتظر می‌ماند تا شما سوار شوید و بعد نوبتش برسد.
 4. بچه سوار تاب قبل از رسیدن شما پیاده می‌شود و به سراغ سرسره می‌رود.

همانطور که می‌بینید امکان دارد در یک صحنه، هر کدام از موارد بالا اتفاق بیافتد و روش حل مساله در هر مورد متفاوت است. به روش یا نقشه کلی حل یک مساله که در ابتدای حل آن در ذهن نقش می‌بندد استراتژی یا راهبرد می‌گویند. در فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول تمام روش هایی که می‌توان از آن برای رسیدن به جواب یک سوال بهره جست بررسی می‌شوند. در حرف آخر هیچ چیزی از قلم نمی‌افتد.

راهبرد رسم شکل اولین راهبرد در فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول

راهبرد رسم شکل اولین راهبرد در فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول

اولین راهبرد، رسم شکل است و در پیرامون اینکه چگونه رسم یک شکل حل مسله را برای شما آسان می‌کند صحبت کرده است. در این روش شما آنچنان نیازی به نوشتن عملیات و محاسبات ریاضی نخواهید داشت.

البته گاهی ممکن است شما تصویر را تجسم کنید و کار به رسم آن هم نکشد. این راهبرد در مسایلی که شکل هندسی، حرکتی، مقایسه طول و غیره مطرح است قابل استفاده می‌باشد. دقت داشته باشید که گاهی رسم شکل اولین راهبرد است که به ذهن می‌رسد و حل با آن آغاز می‌شود ولی در ادامه به روش های دیگری هم نیاز است.

با در ذهن داشتن این توضیحات، برویم چند سوال را همراه با فیلم آموزشی درجه یک زیر حل کنیم.

راهبردهای حل مسئله 1 ریاضی هفتم فصل اول

این فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول را با روش تدریس فوق العاده ببینیم و بررسی کنیم تا آموزش ریاضی هفتم فصل اول را عمیق تر و بهتر فرا بگیریم.

جواب سوال 1 صفحه 2 فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول

جواب سوال 1 صفحه 2 فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول

از هر 4 ضلع این مستطیل 1 متر دور می شویم و نرده نصب می کنیم. پس نرده ها هم شکل مستطیل دارد. چون مسئله واقعی است و بحث پول داریم، پس باید حسابی حواس خود را جمع کنیم. 🤣 برای پیدا کردن جواب، محیط مستطیل مشکی رنگ را یاز داریم. چون از هر طرف هر ضلع، 1 متر بیرون رفتیم، پس به هر ضلع 2 متر اضافه شده است. پس 5 شده 7 و 10 شده 12. اگر مجموع 12 و 7 را در 2 ضرب کنیم، می فهمیم که به 38 متر نرده نیاز داریم تا دور این باغچه سبز زیبا را نرده کشی کنیم.

جواب سوال 2 صفحه 2 فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول

جواب سوال 2 صفحه 2 فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول

ترجمه روی این سوال می شود اینکه یک توپی در ارتفاع 18 متری داریم. بعد از هر بار برخورد به زمین، نصف ارتفاع قبلی خود را بالا می آید. حالا از ما کل اندازه ای که توپ جابه‌جا شده است را می خواهد. در مرحله اول وقتی توپ رها شده و به زمین می رسد، ض8 متر حرکت داشته است. بعد، نصف ارتفاع قبلی که 18 بود، یعنی 9 متر حرکت می کند.

بعد دوباره همان 9 متر را طی می کند تا به زمین برسد. و سپس نصف 9 متر یعنی 4.5 متر را بالا می رود. و بعد دوباره همین 4.5 متر را طی می کند تا به زمین برخورد کند. این، سومین برخورد توپ است. پس همه این اعداد را جمع می کنیم و 45 متر را طی می کند.

جواب سوال 3 صفحه 2 فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول

جواب سوال 3 صفحه 2 فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول

وقتی گفته 3 متر بالا می رود و 2 متر سر می خورد، یعنی در اصل در هر حرکت فقط یک متر حرکت می کند. دیوار 9 متر است. ما از همان آخر دیوار شروع می کنیم. می گوییم از 6 به 9 چریده و به آخر دیوار رسیده. اما تا 6 متر، یک متر یک متر حرکت کرده است. پس 6 جهش یک متری و 1 جهش 3 متری داریم که در مجموع 7 جهش می شود.

راهبرد الگوسازی در فیلم آموزشی ریاضی هفتم فصل اول

راهبرد الگوسازی

دومین راهبرد حل مسله مطرح شده در فصل اول ریاضی هفتم الگوسازی است. مواردی پیش می‌آید که با در نظر گرفتن اطلاعات مساله در همان ابتدا چند حالت مختلف در ذهن شکل می‌گیرد و لازم است همه حالت ها را در نظر گرفته و به ترتیب بنویسیم. این روش وقتی نوشتن همه حالات وقت زیادی می‌خواهد مناسب نیست. به این راهبرد تفکر نظام دار هم می‌گویند.

جواب سوال 1 صفحه 3 فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول

جواب سوال 1 صفحه 3 فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول

برای حل این سوال باید اول تمام اعدادی که حاصل ضرب آن ها 24 می شود را یادداشت کنیم. اعدادی که فقط جایشان عوض شده مثل 4 در 6 یا 6 در 4، فقط یکی نوشته می شود. بعد حاصل جمه آن ها را چیدا می کنیم و می بینیم که چون 4و 6 حاصل جمع 10 را می دهند پس کمترین مقدار در حاصل جمع را دارند و جواب سوال هستند.

جواب سوال 2 صفحه 3 فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول

جواب سوال 2 صفحه 3 فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول

اول انگشتان را شماره گذاری می کنیم بعد از انگشت شماره 1 شروع به تفکر نظام دار و الگو نویسی می کنیم. به ترتیب انگشت شماره 1 را با تک تک دیگر انگشتان می نویسیم و بعد سراغ انگشت شماره 2 می رویم. اما اینجا دیگر انگشت شماره 2 را با انگشت شماره 1 نمی نویسیم. چون در الگوهای انگشت شماره 1 نوشتیم. به همین ترتیب ادامه می دهیم و تا انگشت شماره 5 می نویسیم. بعد می بینیم که ما می توانیم عدد 2 را با 10 روش مختلف نشان دهیم.

جواب سوال 3 صفحه 3 فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول

جواب سوال 3 صفحه 3 فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول

برای این سوال بهترنی روش حل، رسم نمودار درختی مثل نموداراستاد نصیری است. به این صورت که هر کدام از اعداد را در جایگاه صدگان قرار می دهیم و برای هر جایگاه دهگان و یکان نیز، 3 انتخاب دیگر داریم. یعنی 3 بار 3 را در خود ضرب می کنیم که حاصل برابر با 27 است.

جواب سوال 4 صفحه 3 فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول

جواب سوال 4 صفحه 3 فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول

برای این سوال نیز یک جدول می کشیم و از صفر به همان ترتیبی که استاد نصیری نوشتند شروع به نوشتن می کنیم. و در آخر می بینیم که 6 حالت برای این کار داریم.

همه می دانیم که ریاضی در تمام پایه ها بسیار درس مهمی است و تلاش زیادی برای مسلط شدن می طلبد. این درس برای قبولی در آزمون هایی مثل تیزهوشان و کنکور نقش زیادی دارد و دستیابی به درصدهای بالا فقط با آموزش درست و روش تدریس مناسب حاصل می شود. حرف آخر برای اینکه کار شما را در رسیدن به نمره 20 و درصدهای بالا آسان کند، بسته باکیفیتی تولید کرده است .

برای اینکه 20% از محتوای آموزشی دروس خود را به صورت چندین ساعت فیلم آموزشی تدریس شده توسط اساتید برجسته کشور در اختیار داشته باشید فقط باید فرم زیر را پر کنید و هزینه ارسال که 20 هزار تومان است را پرداخت کنید تا این بسته را به صورت رایگان برایتان ارسال کنیم.

%20 محصولات متوسطه اول به صورت رایگان

فرم-متوسطه-اول

راهبرد حذف حالت‌های نامطلوب در فیلم آموزشی ریاضی هفتم فصل اول

راهبرد حذف حالت‌های نامطلوب

گاهی با در نظر گرفتن یکی از اطلاعات موجود در صورت سوال می‌توانیم چند حالت مختلف را بنویسیم. یعنی به وسیله راهبرد الگوسازی تمام حالات ممکن را پیدا کنیم و سپس با توجه به برخی شرایط و اطلاعات دیگر، مجبور می‌شویم برخی حالات را حذف کنیم که به این کار حذف حالات نامطلوب گویند. این راهبرد معمولا زمانی که شرط های مطرح شده بیش از یکی باشد مورد استفاده است.

فیلم آموزشی ریاضی هفتم فصل اول راهبردهای حل مسئله 1

فیلم آموزشی ریاضی هفتم فصل اول را با راهبرد حل مسئله ادامه می دهیم.

جواب سوال 1 صفحه 4 فیلم آموزشی ریاضی هفتم فصل اول

جواب سوال 1 صفحه 4 فیلم آموزشی ریاضی هفتم فصل اول

برای حل این سوال همان طور که در کتاب هم گفته شده اول تمام حالات ضرب 3 عدد که حاصل آن ها 70 باشد را پیدا می کنیم.و سپس حاصل جمع این اعداد را 3 به 3 حساب می کنیم. برای حل این سوال، حاصل ضرب 70 بیشتر از حاصل جمع 14 کمک کننده است. بعد از تکمیل جدول، می بینیم که جواب ما سن های 2، 5 و 7 است و بزرگترین سن بین این ها هما 7 است.

جواب سوال 2 صفحه 4 فیلم آموزشی ریاضی هفتم فصل اول

جواب سوال 2 صفحه 4 فیلم آموزشی ریاضی هفتم فصل اول

باید در نظر داشته باشید که اعداد حسابی از 0 شروع می شوند. کوچکتر از 100 نیز 0 تا 99 را دربر می گیرد. برای اینکه بتوانیم به جواب برسیم باید هوشمندانه سوال کنیم تا اعداد بیشتری با راهبرد حذف حالات نامطلوب حذف شوند. به همین دلیل سوال اول سوال خیلی نامناسبی است. چون فقط در مورد یک عدد اطلاعات می گیریم. اما سوال دوم باعث می شود نصف اعداد حذف شوند که بسیار خوب و مفید است. دوباره سوال سوم فقط درباره 10 عدد صحبت می کند که خوب نیست. و در آخر با جواب این سوال می توانیم 50 عدد را حذف کنیم.

راهبرد الگویابی در فیلم آموزشی ریاضی هفتم فصل اول

راهبرد الگویابی

در این روش مساله را در حالت کلی تر مطرح کرده و حل آن را با بررسی حالات کوچکتر شروع می‌کنیم. با حل تعدادی حالت کوچک، نوعی الگو ارتباط بین جواب ها پیدا می‌شود که بر اساس آن به جواب نهایی می‌رسیم. که در ریاضی دو الگوی عددی و هندسی داریم و کشف الگوی، رابطه و نظم موجود در بین دنباله های عددی و هندسی کمکی برای حل مساله است. این راهبرد در مساله هایی کاربرد دارد که بین شکل ها یا اعداد، الگو و رابطه خاصی باشد.

ادامه فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول را در قسمت الگویابی پی می گیریم.

جواب سوال 1 صفحه 5 فیلم آموزشی ریاضی هفتم فصل اول

جواب سوال 1 صفحه 5 فیلم آموزشی ریاضی هفتم فصل اول

برای حل هر سه قسمت این سوال نیار به یافتن الگو داریم. الگوی دنباله اول به این شکل است که عدد اول را با عدد 3 جمع می کند تا به عدد بعدی برسد. به همین ترتیب می توانیم جاهای خالی را پر کنیم. برای دنباله دوم، الگو به این صورت است که اعداد با اعداد فرد جمع می شوند و جلو می روند. اولی با 3، دومی با 5، سومی با 7 و … جمع می شوند تا جاهای خالی پر شوند. و الگوی دنباله آخر، تقسیم بر 2 شدن است. با کمی فکر می توانیم الگوی تمام دنباله ها را به دست آوریم.

جواب سوال 2 صفحه 5 فیلم آموزشی ریاضی هفتم فصل اول

جواب سوال 2 صفحه 5 فیلم آموزشی ریاضی هفتم فصل اول

اول باید تعداد چوب کبریت هر شکل را پیدا کنیم. شکل اول 4 تا چوب کبریت دارد و به شکل بعدی 3 تا اضافه شده است. می توانیم با همین +3 کردن چوب کبریت های شکل دهم را می توان پیدا کرد. حتی می توانیم یک شکل کلی برای الگو پیدا کنیم که هر کدام را خواست سریع پیدا کنیم. پس در شکل دهم، 28 چوب کبریت وجود دارد.

جواب سوال 3 صفحه 5 فیلم آموزشی ریاضی هفتم فصل اول

جواب سوال 3 صفحه 5 فیلم آموزشی ریاضی هفتم فصل اول

همانطور که استاد قاسمی هم گفتند نسبت قسمت رنگی به کل قسمت ها 1/9، 2/15 و 3/21 است. حالا باید یک الگو از بین این ها بیرون بیاوریم. 🧐 در کسرها، الگوی صورت و مخرج را جدا استخراج کنید بهتر است. مثلا اینجا صورت ها دنباله اعداد طبیعی است و در شکل ششم برابر است با 6. اما مخرج، 6 تا 6 تا جلو می رود و در شکل ششم می شود 39. پس نسبت قسمت رنگی به کل قسمت ها در شکل ششم می شود 6/39.

برای اینکه بتوانید فصل های دیگر را نیز مثل این فصل خوب یاد بگیرید، فقط کافیست بر روی آموزش ریاضی هفتم فصل 5 کلیک کنید.

راهبرد حدس و گمان

راهبرد حدس و گمان

ممکن است حل یک مساله، روش و راه حل مستقیمی نداشته باشد یا راه رسیدن به جواب آن طولانی و دشوار باشد. شما می‌توانید با یک روش منطقی و منظم پاسخ های احتمالی مساله را حدس زده سپس با توجه به شرایط گفته شده در روی سوال حدس خود را بررسی کنید و با توجه به نتیجه به دست آمده حدس بعدی را با تغییر دادن و کم و زیاد کردن و اصطلاحات لازم بزنید تا کم کم به پاسخ نزدیک شوید.

راهبرد زیر‌مساله

راهبرد زیر‌مساله

این روش بیشتر وقتی به کار می‌رود که ما به جای یک مساله پیچیده آن را به چند مساله ساده تر تبدیل کنیم و به ترتیب به آن ها جواب بدهیم. اگر ترتیب مساله ها را درست تشخیص بدهیم حل هر زیر مساله به حل مساله بعدی کمک می‌کند که با حل آن ها به پاسخ اصلی می‌رسیم. ضمنا گاهی در مساله ها با اعداد بزرگ سر و کار داریم و برای یافتن جوابی سریع و تقریبی، اعداد مساله را گرد و آن را حل می‌کنیم.

راهبرد حل مساله ساده‌تر

راهبرد حل مساله ساده‌تر

آخرین راهبردی که در فصل اول فیلم آموزشی ریاضی هفتم بحث می‌شود، تکنیک حل مساله ساده تر است که در این راهبرد بیشتر با ساده کردن اعداد بزرگ سر و کار داریم. گاهی بهتر است این راهبرد را “نگاه دیگر” یا “زاویه دید جدید” بنامیم.  برای حل بعضی سوالات ابتدا سوال ساده تر که با آن در ارتباط است را حل می‌کنیم. سپس با استفاده از نتیجه و پاسخ مساله ساده شده، جواب اصلی را پیدا می‌کنیم. برای ساده کردن مساله می‌توان از اعداد تقریبی یا کوچکتر استفاده کرد. برای نتیجه گیری و پیدا کردن پاسخ مساله اصلی از راهبرد الگویابی استفاده می‌کنیم و الگوی کشف شده در مساله ساده را به مساله اصلی مرتبط می‌کنیم.

آموزش فصل 10 علوم هفتم به صورت کامل در کمتر از نیم ساعت!! اگر باور نمی کنید، کلیک کنید تا خودتان ببینید و استاد فصل 10 علوم هفتم شوید.

آخرین راهبرد فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول ، راهبرد روش های نمادین

آخرین راهبرد فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول ، راهبرد روش های نمادین

بسیاری از مسایل را می‎‌توانیم به کمک نمادهای جبری به یک معادله تبدیل کنیم. گاهی در سوال با مجهول ها و مقادیر نامعلوم سرو کار دارید که می‌توایند به جای آن ها از شکلهای مربع و مثلث و حروف استفاده کنید. مدل سازی هندسی از زیر مجموعه های این راهبرد است. و تبدیل میاله به یک شکل هندسی و حل هندسی آن نیز نوعی روش نمادین یا مدل سازی به شمار می‌رود.

برای رسیدن به سرنوشت تحصیلی مطلوب باید از راهنمایی یک مشاور باتجربه بهره بگیرید تا مشکلات درسی شما حل شود، استعدادیابی شوید و هوشمندانه قدم بردارید. به همین دلیل باید فرم زیر را پر کنید تا از مشاوره رایگان مشاوران ارشد موسسه حرف آخر بهره‌مند شوید. چرا شما جز بهترین ها نشوید؟!

قمری-4-ماهه

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

برای مشاهده و خرید محصولات مورد نظر خود به صفحه فروشگاه حرف آخر بروید.

کدام راهبرد فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول برای استفاده در حل مسائل بهتر است؟

پس از اینکه همه راهبردهای گفته شده در فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول آموزش داده شد و تمریناتی برای هر کدام حل شد، شما به مهارت حل مساله مسلط می‌شوید. و می‌فهمید که ممکن است یک مساله چند راه حل داشته باشد. یا چند نفر از یک راهبرد استفاده کنند اما با شیوه های متفاوت. مثلا نحوه شکل کشیدن هر کس منحصر به فرد باشد. بنابراین خودتان را محدود نکنید.

حل کردن مسئله چهار مرحله دارد که در تمام مسائل کتاب باید این چهار مرحله را انجام دهید تا به جواب برسید:

 • فهمیدن و درک مسئله
 • انتخاب راه حل مناسب برای حل مسئله
 • حل کردن مسئله
 • باز گشت به عقب

در مرحله بازگشت به عقب، بعد از پاسخ دادن به سوال، باید یک دوره دیگر تمام مراحلی که برای حل یک مسئله انجام داده اید با خود مرور کنید. این روش کمک بسیاری برای سازماندهی مطالب در ذهن شما می کند. شما با توجه به فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول بدون نیاز به تفکر تمام این چهار مرحله را به ترتیب و درست اجرا می‌کنید.

برای این که بتوانید در آزمون‌های مهمی مثل تیزهوشان و کنکور نتیجه خوبی بگیرید باید از همین لحظه شروع به کار کنید و از محصولات باکیفیتی که توسط اساتید برتر کشور تدریس شده‌اند استفاده کنید. نمونه این محصولات پکیج‌های حرف آخر هفتم است که موفقیت شما را تضمین می‌کنند. ما برای آشنایی شما با روش تدریس فیلم آموزش ریاضی هفتم فصل اول قسمتی از آن را برایتان قرار دادیم تا بهتر تصمیم بگیرید.

برای مشاهده و اطلاع از قیمت دیگر محصولات و پکیج‌ها می‌توانید به لیست قیمت محصولات حرف آخر مراجعه کنید. در آخر از همراهی شما متشکریم و خواهشمندیم نظرات خود را در مورد ریاضی هفتم فصل اول در زیر این مطلب بنویسید.

5/5 - (1 امتیاز)
guest
12 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!