معنی درس دوم عربی نهم

در این مقاله می‌خوانید:

قرار است در این مطلب در مورد معنی درس دوم عربی نهم صحبت کنیم و تمام مواردی که شما در آن اشکال دارید را بررسی کنیم. اگر پس از مطالعه این مقاله، اشکالات شما رفع نشدند برای ما در نظرات، مشکل خود را بنویسید تا ما به آن بپردازیم.

عربی پایه نهم بسیار مهم است و دانش‌آموز برای اینکه بتواند در امتحانات خرداد و دی ماه نمرات خوبی به دست آورد باید تمام نکات کتاب عربی خود را به خوبی آموخته باشد و در این راه از هیچ جزوه و کتاب کمک درسی چشم پوشی نکند. اما شما با خواندن این متن، به مطالب دیگر نیازی نخواهید داشت. چون کامل و جامع و در بر گیرنده تمام مواردی است که شما به آن نیاز خواهید داشت.

می‌توانید معنی درس نهم عربی نهم را با کلیک بر روی آن، در صفحه‌ای دیگر مطالعه کنید.

معنی درس دوم عربی نهم عبور امن

معنی درس دوم عربی نهم عبور امن

سجاد از مدرسه با ناراحتی بازگشت؛ زمانی که با خانواده‌اش بر سر سفره نشست، شروع به گریه کرد و به اتاقش رفت؛ پدرش نزد او رفت و با او صحبت کرد و از او پرسید: «چرا غذا نخوردی؟!» جواب داد: «آیا دوستم حسین را می‌شناسی؟» گفت: «بله؛ او را می‌شناسم؛ او پسر باهوش و آرامی است. چه اتفاقی برایش افتاده است؟»

سجاد پاسخ داد: «او در بیمارستان بستری شد؛ با ماشین تصادف کرد؛ تصادف جلوی من اتفاق افتاد؛ هنگامی که او را در پیاده‌رو دیدم، صدایش کردم. بدون نگاه کردن به ماشین‌ها قصد عبور از خیابان را کرد؛ ماشینی به او نزدیک شد و با او برخورد کرد. سرعت ماشین زیاد بود.» پدرش گفت: «حالا حالش چطور است؟» سجاد گفت: « او زخمی است.»

آموزش ریاضی نهم فصل هفتم را با کلیک بر روی آن مشاهده خواهید کرد.

معنی درس دوم عربی نهم عبور امن

در روز بعد معلم از دانش‌آموزها خواست تا قوانین راهنمایی و رانندگی را در روزنامه دیواری بنویسند. سپس مدیر مدرسه از اداره راهنمایی و رانندگی خواست تا علامت‌های راهنمایی و رانندگی را در مدرسه توضیح دهد. پلیس راهنمایی و رانندگی آمد و علائم ضروری را شرح داد و از آنان خواست که از پیاده‌رو عبور کنند.

دانش‌آموزان یک روزنامه دیواری نوشتند و در آن علائم راهنمایی و رانندگی را رسم و نقاشی کردند و معنی هر کدام را شرح و توضیح دادند.

به ترتیب از راست به چپ: ورود ممنوع – گردش به راست ممنوع – گردش به چپ ممنوع

کارگران مشغول کارند – به رستوران نزدیک می‌شوید – محل عبور عابر پیاده

آموزش معنی درس دوم عربی نهم چطور پیش می‌رود؟ راضی هستید؟؟

برای این که بتوانید در مسیر تیزهوشان، کنکور و انتخاب رشته موفق باشید و بهترین عملکرد خود را نمایش دهید نیاز دارید یک راهنما مسیر درست را به شما نشان دهد. به این ترتیب شما می توانید با کمترین تلاش و انرژی، بیشترین بازده را داشته باشید و پشت سر هم 20 بگیرید و در آزمون ها 100 درصد بزنید. پس فرم زیر را پر کنید تا به صورت رایگان با مشاوران ارشد حرف آخر در ارتباط باشید.

%20 محصولات متوسطه اول به صورت رایگان

فرم-متوسطه-اول

برای مشاهده و خرید محصولات موسسه ما به صفحه فروشگاه حرف آخر بروید. برای اطلاع از قیمت محصولات ما نیز می‌توانید به لیست قیمت محصولات حرف آخر مراجعه کنید.

بخش پایانی معنی درس دوم عربی نهم

بخش پایانی معنی درس دوم عربی نهم

  1. کسی که به خدا و روز قیامت ایمان دارد، کار شایسته انجام می‌دهد پس پاداش آن‌ها نزد پروردگارشان است.
  2. ای کسانی که ایمان آورده‌اید، چرا می‌گویید چیزی را که انجام نمی‌دهید؟
  3. به راستی که رسول خدا الگوی خوبی برایتان است.
  4. زمانی که بندگانم از تو درباره من سوال کنند، پس همانا من نزدیک هستم.
  5. خداوند کسانی از شما را که ایمان آورده‌اند، بالا می‌برد.

برای تمام دانش آموزان، عربی درس سخت فهم و سنگینی است. اما ما با اساتید و پکیج های خود این درس و تمام دروس دیگر را برایتان آسان کرده ایم. در این پکیج ها، اساتید از انیمیشن و تصویر سازی استفاده می کنند و شما با یکبار تماشای آن تمام مفاهیم را به ذهن خود خواهید سپرد. شما می‌توانید برای دریافت 20% از محتویات کتب درسی خود به صورت رایگان فرم زیر را پر کنید تا با بهترین اساتید پایه خود آشنا شوید و روش تدریس آن‌ها را ببینید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه اصلی موسسه حرف آخر بروید.

قمری-4-ماهه

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

اگر دوست دارید یک اتفاق خوبی برای تمام دروس پایه خود رقم بزنید بهترین گزینه استفاده از محصولات حرف آخر نهم است. چرا که بهترین اساتید، مدرسان این پکیج‌ها هستند و آموزش شما با روش تدریس این اساتید مطرح تضمینی است.

4.4 5 رای
امتیاز این نوشته
guest
23 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات

این مقاله ها را هم بخوانید:

به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!