جمع بندی با پک های حرف آخر در کمتر از یک ماه

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر
جمع بندی در کمتر از یک ماه

جمع بندی با پک های حرف آخر در کمتر از یک ماه

ارسال شده توسط: حدیثه قمری دسته اخبار کنکور برچسب ها: بدون دیدگاه یک نظر 0

جمع بندی دورانی ست که تفاوت نحوه مطالعه در ماه های آخر علی الخصوص ۴۰ روز پایانی تا کنکور را می طلبد. در این مرحله داوطلبان به مانند دوندگان دو ماراتن در مرحله پایانی اند که باید تمام انرژی ذخیره شده و تمرکز خود را برای رسیدن به خط پایان بکار گیرند چرا که برخی افراد که اگر چه تازه نفس بوده و در ابتدا خوب شروع کرده اند اما در این برهه از زمان با کمبود انرژی و کاهش سرعت و قدرت روبرو میشوند. پس باید بدانید که نحوه جمع بندی کنکور به چه صورت باید باشد تا با قدرت پیش بروید.

برای اینکه بتوانید دوران جمع بندی را به عنوان مرحله پایانی به خوبی پشت سر بگذارید، می بایست در هرمرحله روش هایی را برگزینید که انگیزه شما را در رسیدن به هدفتان ملموس تر نماید.  امروز در حرف آخر به شما در مورد نحوه جمع بندی به طور کامل توضیح خواهم داد و به بررسی تمامی شرایط لازم برای جمع بندی می پردازم.

توصیه هایی برای نهایت استفاده از زمان باقی مانده

۱-شرکت در آزمون های جامع

شرکت در آزمون های جامع را جدی بگیرید تا بتوانید از استرس جلسه آزمون تان کم کنید.

اگر تاکنون در زمینه آموزش از پکیجهای حرف اخر استفاده نکرده اید اکنون در این زمان باقی مانده تا کنکور برای جمع بندی و تسلط بر تست زنی و تحلیل آزمونها، استفاده از پکیج های آزمون های جامع ۲۰ آزمون ، ۱۰آزمون و همینطور پکیج منحصر بفرد سوالات احتمالی را پیشنهاد میکنیم . اما چرا؟! .به این دلیل که کلیه این مجموعه ها شامل آزمون های جامع طبقه بندی شده و شبیه‌سازی شده منطبق با آزمون سراسری چند سال اخیر است و نحوه جمع بندی کنکور را به طور کامل به شما می آموزد.

در این مجموعه علاوه بر پوشش کلیه نکات تستی و پیش بینی سوالات احتمالی، مهارتهای تحلیل آزمون ، بررسی اشتباهات متداول آزمونی داوطلبان و رفع اشکال آنها و نهایتا مدیریت زمان و چگونگی ذخیره زمان برای هر درس کاملا آموزش داده خواهد شد. چراکه گاها داوطلبان علی رغم مطالعاتی که داشته اند ، در زمان  پاسخگویی به آزمونهای جامع، دچار ضعف و اشکالات فاحشی هستند که در این پکیجها با حل تستهای کنکور سالهای گذشته و تحلیل و بررسی آنها توسط اساتید و پیش بینی سوالات احتمالی با استفاده از الگوهای تستی خاص ، براحتی میتوان به مهارت کامل تستی دست یافت.

جمع بندی

چطوری در این مدت زمان کم به جمع بندی دروس تخصصی و عمومی پرداخت؟

۲- دروس اختصاصی

در دروس اختصاصی مباحثی را که هنوز جزء نقاط ضعف شماست یا اصلا نخوانده اید بهتر است در این تایم باقی مانده تا کنکور رها کرده به تقویت نقاط قوت خود از روی خلاصه نویسی ها یا پکیجهای جمع بندی و رفع اشکال بپردازید

۳- دروس عمومی

اگر مبحثی که نخوانده اید از دروس عمومی تان مثل عربی, دین و زندگی ، زبان انگلیسی یا ادبیات فارسی چون تسلط کامل برآنها وقت گیر بوده و فرصت چندانی ندارید بهتر است مطالب مهم و اصلی را با توجه به بودجه بندی هرمبحث مطالعه کرده تا درصدتان را در حد میانگین آن افزایش دهید و مباحث کم اهمیت را رها کنید.

یادتان باشد که مطالعه دروس عمومی در این تایم باقیمانده وجهه جدی تری خواهد داشت. پس می توانید با درنظر گرفتن بودجه بندی هر مبحث ، مرور مطالب خود را الویت بندی کنید.

یک مثال برای بهتر شدن مفهوم جملات

برای مثال در درس زبان از جمع بندی( تیر آخر زبان) یا در درس دین و زندگی از پکیج جمعبندی آیات و روایات درس دین  و زندگی استفاده کنید. در گزینش مباحث دروسی همانند عربی و ادبیات بهترین گزینه درنظر گرفتن مباحثی با تعداد تست بالا همچون املا و لغت (۵ تست) ، قرابت معنایی(۹تست) ، ترجمه عربی (۸ تست) ، منصوبات عربی (۹ تست) می باشد.

اما در دروس اختصاصی مثل فیزیک، شیمی، ریاضی، زیست شناسی، روی نقاط قوت تان کار کنید. مباحثی را درنظر بگیرید که در پاسخگویی به سوالات آن تواناتر هستید. در دروس محاسباتی به صورت تست دقت کنید. چرا که اگر مفهوم تست را به خوبی درک نکنید ناگزیر خواهید بود که چندبار آنرا مطالعه نمایید و نهایتا ممکن است پاسخی که به آن تست میدهید هم پاسخ درستی نباشد.

قبل از اینکه به ادامه مقاله بپردازم یک هدیه ویژه برای داوطلبان عزیز کنکوری دارم، محاسبات حرف آخر؛ تمامی محاسبات سخت و غیر قابل حل را در کمتر از ۲۰ ثانیه پاسخ دهید. قیمت این پکیج ۲۰ هزار تومن می باشد. در صورتی که کایل به تهیه این محصول هستید فرم زیر را پر کنید:

عدم تمرکز از اشتباهات رایج داوطلبان

یکی از اشتباهات متداول بسیاری از داوطلبین در پاسخگویی به تستهای تخصصی و سنگین محاسباتی بدلیل عدم دقت و تمرکز در سنجش مفهوم سوال است. این اشکالات در پکیجهای بیست آزمون و سوالات احتمالی موسسه حرف آخر بصورت کامل مورد بررسی قرار می گیرد. بنابراین داوطلب میتواند با بررسی و تحلیل این سوالات، بخوبی اشکالات خود را ریشه یابی نماید.

تمرکز در درس

لذا تاکید میکنیم در ۴۰ روز باقی مانده  مکررا تحلیل آزمون داشته باشید. چرا که بهترین نوع جمع بندی دروس، درنظر گرفتن آزمون های استاندارد و تحلیل آنهاست و هرچه شبیه سازی آزمونها به آزمون سراسری بیشتر باشد ضریب موفقیت تان در آزمون سراسری بالا خواهد رفت.

استفاده از پکیج ۶۰۴۰ حرف آخر بهترین گزینه در این مدت زمان

پروژه ۶۰۴۰ حرف آخر بگونه ای تدوین شده که در ۱۰۰ روز کل دروس را یکبار خواهید خواند و بارها مرور خواهید کرد و در این مدت کوتاه به نتیجه مطلوبی دست پیدا خواهید کرد. حتی اگر در مواردی با ایرادات ریشه ای در حل تستها مواجه شدید ، میتوانید تنها با حل چند تست توسط استاد مربوطه تستهای مشابه بعدی را با اطمینان خاطر پاسخ دهید و کاملا با نحوه جمع بندی کنکور آشنا خواهید شد. این موارد در درسی مثل فیزیک و ریاضی فراوان دیده میشود لذا به بازخوانی مجدد مبحث مربوطه و درس نامه نیازی ندارید.

یک نمونه تدریس از پروژه ۶۰۴۰ را مشاهده کنید:

با توجه به کمبود زمان در درسهایی مثل فیزیک ، شیمی و ریاضی، از آنجایی که قوانین ثابت اند و تغییر نمیکنند اگر صورت تست را که شامل چندین بخش میشود متوجه شوید و خواسته طراح سوال را بفهمید به سادگی متوجه نحوه حل تستها میشوید. بنابراین دقت کنید که منابعی که در این دوران استفاده می کنید به گونه ای از بهترین و کامل ترین منابع جمع بندی باشد تا بتواند متناسب با شرایط نیاز علمی تان را برآورده کند.

۴- نظم در تمامی کارها

درهر رشته ای با آزمون تمرکزتان را روی دروس مهم و ضریب بالا بگذارید و روی مباحث مهم و سوال خیز کار کنید. به مدت زمان مطالعه و استراحت خود نظم بیشتری داده آن را تثبیت کنید. تایم مطالعه روزانه تان کمتر از میزان مشخصی نباشد (۱۰ ساعت در روز ثابت باشد) اینکار به آمادگی و نظم ذهنی شما در کنار یک برنامه ریزی درست و اصولی تا روز آزمون کمک میکند.

نظم در کارها

در آخر راز غلبه بر فراموشی تمرین ،تکرار، و مرور مطالب است. شک لازمه یقین است چرا که پس از آن شما قطعا در پی پاسخ صحیح شکیات خود خواهید بود‌. بنابراین در مواقع تحلیل آزمون ، شکیات خود را جدی بگیرید و برای تثبیت مرور مطالب خود در مباحثی که شکیات شما بیشتر است، وقت بیشتری در نظر بگیرید. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد نحوه جمع بندی کنکور داشتید می توانید با ما در تماس باشید: ۰۹۱۲۰۰۴۷۰۲۵-۰۲۱۶۶۵۷۶۳۷۱

تماس-با-قمری

این اعلان را به اشتراک گذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر