نحوه مطالعه عربی کنکور

عربی کنکور از جمله دروسی است که قریب به یقین عده زیادی ازدانش آموزان از یادگیری آن امتناع می کنند و رابطه خوبی با این درس ندارند. اما داستان اینجاست که هیچ رتبه برتری را نمی توان در سال های قبل پیدا کرد که عربی کنکور را صفر زده باشد و باید مطلع باشید که میانگین درصد کل رتبه های زیر 1000 در درس عربی حدود 76 درصد است یعنی برای اینکه جزو رتبه های برتر باشید میانگین درس عربی شما در این حد باید باشد. برای افزایش درصد عربی درصد عربی یکی از روش ها اطلاع از روش مطالعه عربی کنکور است. اگر به دنبال یادگیری نحوه مطالعه عربی کنکور هستید به شما تبریک می گویم زیرا سایت درستی را برای یادگیری بهترین روش مطالعه عربی کنکور انتخاب کرده اید.

من شایان مامندی هستم کارشناس تحصیلی و مشاور انگیزشی آموزشی و امروز شما رو دعوت می کنم تا مقاله نحوه مطالعه عربی کنکور را در سایت موسسه حرف آخر مطالعه کنید. امروز کاملترین اطلاعاتی که برای رسیدن به درصد بالا در عربی کنکور و همچنین تکنیک های مطالعاتی عربی کنکور، تکنیک های جزوه نویسی و تکنیک های تحلیل تست را به صورت کاملا رایگان به شما آموزش خواهم داد و در آخر کوتاه ترین روش یادگیری عربی در کمتر از 25 ساعت را در اختیار شما قرار خواهم داد پس تا انتها با من  همراه باشید و سوالات خود را در مورد عربی کنکور اینجا بپرسید تا شما عزیزان را راهنمایی کنم. بعد از خواندن این مقاله، توصیه می‌کنم اگر داوطلب هرکدام از رشته ها هستید حتما مقاله مربوط به بودجه بندی عربی انسانی را مطالعه کنید.

معرفی عربی کنکور

معرفی عربی کنکور

در هر حرفه و زمینه ای اولین قدم برای موفق شدن تسلط کامل برروی پارامتر های آن است. پس اولین قدم در افزایش درصد عربی کنکور و یادگیری بهترین روش مطالعه عربی کنکور، شناخت این درس به صورت کامل است. درس عربی کنکور دارای ضریب دو می باشد اما اصلا گول ضریب پایین آن را نخورید چون اهمیت آن به شدت بالاست و دلیل اهمیت عربی در کنکور عملکرد نامطلوب داوطلبان در پاسخگویی به سوالات این درس است و همین موضوع انحراف معیاری در درس عربی کنکور ایجاد کرده است و اهمیت آن را به شدت بالا برده است. بودجه بندی عربی کنکور 25 تست است و در جایگاه دوم در دفترچه عمومی کنکور قرار گرفته است. ترتیب سوالات آن هم از سوال 26 شروع و تا سوال 50 ادامه دارد.

مدت زمان پاسخگویی به سوالات عربی در مجموع 20 دقیقه است و برای هر سوال 48 ثانیه زمان برای خواندن صورت سوال و رد گزینه ها و همچنین رسیدن به پاسخ صحیح زمان دارید. سوالات عربی کنکور هم به قسمت تقسیم می شود. ترجمه، قواعد و درک مطلب که خود درک مطلب عربی کنکور هم به سه قسمت سوالات متن، تحلیل صرفی و شکّل تقسیم می شود. سبک رایج سوالات عربی به صورت عیّن الصحیح و عیّن الخطا می باشد یعنی شما باید یا گزینه صحیح را پیدا کنید یا گزینه اشتباه؛ که اینجا باید اطلاع داشته باشید سوالات پیدا کردن خطا بسیار آسان تر است زیرا در این نوع سوالات باید یک گزینه اشتباه را پیدا کنید اما در سوالاتی که گزینه صحیح را خواسته باشد باید 3 گزینه اشتباه را پیدا کنید تا با رد گزینه به پاسخ صحیح برسید. اگر متوجه موضوع نشدید حق دارید چون به صورت متنی توضیح این موضوع اندکی دشوار و پیچیده است.

نحوه مطالعه عربی کنکور  به سبک حرفه ای

نحوه مطالعه عربی کنکور

در قسمت قبلی نکاتی که لازم بود تا عربی کنکور را بشناسید در اختیارتان قرار داده شد و الان نوبت به نحوه مطالعه عربی کنکور می رسد. توصیه می کنم که قبل از خواندن ادامه مقاله به سری هم به مقاله نحوه صد زدن دینی کنکور بزنید که تکنیک های نابی در آن جا انتظار شما را می کشد و همچنین یک سورپرایز ویژه هم برای شما داریم. یک جلسه مشاوره رایگان با مشاورین تحصیلی که به صورت کامل مشکلات آموزشی شما را گوش خواهند داد و راهکار های بی نظیری به شما ارائه خواهند داد برای اینکار کافی است فرم زیر را پر کنید تا سریعا با شما ارتباط برقرار کنیم.

مامندی-مشاوره

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

اولین نکته ای برای بهترین روش مطالعه عربی کنکور مطلع بودن از ترتیب مطالعه می باشد. یعنی الان شما دانش آموزی هستید که قرار است عربی کنکور را مطالعه کنید! از خودتان سوال بپرسید که اولین مبحثی که مطالعه می کنید کدام مبحث است؟ اگر به ترتیب پایه پیش بروید یعنی مطالعه عربی کنکور را از دهم شروع کنید اشتباه است زیرا باید مباحث را تفکیک کنید. شناخت عربی کنکور اینجاست که چاره ساز می شود.  همانگونه که اشاره کردیم عربی از سه مبحث درک مطلب ترجمه و قواعد تشکیل شده است.

درک مطلب و ترجمه وابسته به مبحث قواعد عربی کنکور هستند پس اینجا من به یک نکته مهم خواهم رسید. اولین مبحثی که در بحث عربی باید مطالعه شود مبحث قواعد می باشد و از سال دهم قواعد عربی کنکور را شروع کنید. زمانی که قواعد به اتمام رسید به سراغ ترجمه بیایید. اما اینجا بعد از اتمام ترجمه باید بدانید که درسنامه 40 درصد در پاسخگویی تست های ترجمه به شما کمک می کند. پس برای تسلط کامل بعد از اتمام مبحث ترجمه عربی کنکور هرشب بین 5 الی 10 تست از تست های ترجمه سراسری سال های قبل را حل کنید.  بعد از اتمام مباحث ترجمه و قواعد نوبت به جمع بندی و مرور می رسد اما نیازی به مطالعه مجدد جزوه نیست.

مبحث درک مطلب اینجا به شدت به شما کمک خواهد کرد. زیرا در بحث درک مطلب هم باید از ترجمه استفاده کنید و هم از قواعد و اینجاست که با شبی حل یک درک مطلب از سال های گذشته به صورت کامل هم برروی مبحث درک مطلب مسلط می شوید و هم مطالب قبلی برای شما مرور خواهد شد و اینجا یک مسیر اصولی را پیش گرفته اید و بهترین روش مطالعه عربی کنکور را یاد گرفته اید.

نحوه جزوه نویسی عربی کنکور

نحوه جزویسی عربی کنکور

اگر جزوه نمی نویسید کلا کنکور را کنار بگذارید. بارها مشاهده کردم عده زیادی به خاطر تنبلی از جزوه نوشتن امتناع می کنند یا جزوه بقیه را می گیرند. اما این کار اشتباه جبران ناپذیری است. اولا هرگز جزوه فرد دیگری را استفاده نکنید چون آن جزوه مناسب سطح فرد دیگری است و ممکن است برای شما مناسب نباشد. نکته دوم هم درمورد جزوه نویسی که یکی از بخش های بهترین روش مطالعه عربی کنکور برای رسیدن به درصد بالاست این است که باید بدانید شما قرار نیست فقط یک دور درس عربی را بخوانید و قطعا مطلبی که الان مطالعه می کنید تا یک ماه آینده در ذهنتان کمرنگ خواهد شد پس نیاز به مرور دارید. حال مرور از روی چه چیزی انجام می شود؟ آفریییین از روی جزواتی که الان نوشته اید.

حال ممکن است سوال کنید که خب چرا جزوه بنویسم؟ از روی خود کتاب آموزشی مرور می کنم. خب دوست خوبم در پاسخ این سوال باید بدانید که شما باید حدود 6 صفحه از کتاب کمک آموزشی را در یک برگه بتوانید خلاصه نویسی کنید و اگر جزوه نویس حرفه ای باشید مانند من که در دوران کنکور کل عربی را در 10 برگ توانستم خلاصه نویسی کنم شما هم می توانید. نتیجه این کار من این بود که می توانستم هر سری در 15 دقیقه کل عربی را مرور کنم.

برای نوشتن جزوه سعی کنید از رمز گذاری استفاده کنید و نکات زاید را نیز حذف کنید. برای آموزش جزوه نویسی همیشه از یک تکنیک استفاده می کنم. “من شایان مامندی هستم مشاور و کارشناس تحصیلی و رتبه 958 کنکور سراسری” خلاصه این جمله می شود”شایان مامندی،مشاور کنکور، رتبه 958″ در نوشتن جزوه زیاد وسواس نداشته باشید همه چیز را عینا و به صورت کامل بنویسید بارها مشاهده شده جزواتی که دانش آموزان می نویسند از خود کتاب کمک آموزشی حجیم تر است. مهمترین مباحث عربی کنکور هم در همین سایت می توانید مطالعه کنید و از نکات خوب آن استفاده کنید.

تحلیل تست های عربی کنکور

تحلیل تست های عربی کنکور

تحلیل تست های عربی کنکور که زیر شاخه ای از بهترین سبک مطالعه عربی کنکور است به شدت به شدت به شدت اهمیت دارد. به جرئت می توانم بگویم که بیشتر از 80 درصد افرادی که این مقاله را مطالعه می کنند اصلا تست تحلیل نمی کنند یا به خیال خود دارند تست تحلیل می کنند اما به اشتباه. اولین نکته در تحلیل تست های عربی کنکور داشتن یک جزوه مناسب است که در ادامه کاربرد آن را خواهم گفت. هنگامی که تست حل می کنید سه نوع تست را خواهید دید؛

 • تست هایی که درست حل کرده اید
 • تست هایی که اشتباه جواب داده اید
 • تست هایی که پاسخ نداده اید

برای تست های دسته دوم و سوم در داخل جزوه، شماره صفحه و شماره خود تست را در ابتدای جزوه بنویسید و دلیل اشتباه خود را نیز در آنجا بنویسید. حال هر ماه یک بار کل آن تست ها را مرور کنید و نکات داخل جزوه را بررسی کنید. این نکته باعث خواهد شد که اگر همان تستی که اشتباه پاسخ داده اید در کنکور آمد اشتباه خود را مجدد تکرار نکنید. این روش برای حذف درصد منفی هم به شدت کاربرد دارد.

با بهترین منبع عربی کنکور فقط در 25 ساعت کل عربی کنکور را همراه با حل یک بانک تست مطالعه کنید

بهترین منبع عربی کنکور

اهمیت منبع خوب بر کسی پوشیده نیست و تاثیری که می‌تواند برروی درصد عربی شما بگذارد. امروز به شما بهترین منبع عربی کنکور را معرفی خواهم کرد که تنها در 25 ساعت کل عربی کنکور را آموزش می دهد و یک بانک تست نیز برای شما حل کرده است. در ضمن این پکیج هر سال دانش آموزان دارد که موفق به کسب درصد 100 در عربی کنکور با همین پکیج می شوند. این پکیج را با نام پکیج عربی حرف آخر و با تدریس فوق العاده استاد محمد واعظی بمب آموزش عربی کنکور می شناسیم.

اما صبر کنید به هزینه کردن نیست. 6 ساعت از کل تدریس عربی حرف آخر را به صورت رایگان دریافت کنید. هدیه حرف آخر برای شما پکیج پنج روز با حرف آخر است که شامل آزمون، برنامه ریزی، پشتیبان و آموزش است که به صورت رایگان ارائه می شود. این پکیج 30 ساعت آموزش از کل دروس حرف آخر را دارد و با کمک آن در 5 روز می توانید این پکیج را به پایان برسانید و به 40 تست قطعی کنکور پاسخ دهید. برای دریافت این هدیه ارزشمند کافیست فرم زیر را پر کنید.

مامندی-کنکور-رایگان

%20 محصولات حرف آخر به صورت رایگان

با استفاده از پکیج عربی استاد واعظی به توانایی های زیر دست پیدا خواهید کرد:

 • بدون حفظ لغت به تست های ترجمه پاسخ خواهید داد
 • در زمان صرفه جویی می کنید و فقط در 25 ساعت کل عربی را یاد خواهید گرفت
 • یک بانک تست برای شما حل می شود.
 • دیگر یادگیری عربی برای شما خسته کننده نخواهد بود
 • با تلاش صحیح شما هم می توانید با کمک عربی حرف آخر مانند افرادی همچون آرمان رنجبر عربی کنکور را صد بزنید.

دوستان خوبم ممنونم از همراهی شما عزیزان امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشه و  از نکات آن بتونید استفاده کنید و بازدهی خوبی دریافت کنید. برای ارتباط با من به صورت مستقیم می توانید از طریق شماره تماس 02166576182 یا تلگرام من اقدام کنید تا کامل شما عزیزان رو راهنمایی کنم.

سوالات متداول شما در مورد نحوه مطالعه عربی کنکور

 1. بهترین روش مطالعه عربی چیست؟
  بهترین روش مطالعه عربی مطالعه مباحث به ترتیب هم نیاز و پیشنیاز است و در صورتی که از تکنیک های جزوه نویسی و تحلیل تست هم مطلع باشید به می توانید نتیجه خوبی کسب کنید.
 2. مباحث عربی کنکور را به چه ترتیبی بخوانیم؟
  بهترین ترتیب برای مطالعه مباحث عربی به شکل قواعد سه پایه، ترجمه و درک مطلب است. اگر مطلب من را کامل مطالعه کرده باشید متوجه می شوید.
 3. صد زدن عربی کار غیر ممکنی است؟
  خیر افرادی که عربی کنکور را صد می زنند آدم های عادی هستند فقط سبک صحیح مطالعه را اجرا می کنند پس شماهم می توانید
4.5/5 - (10 امتیاز)
guest
2 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!