نقد و بررسی تخصصی پکیج مقاطع مخروطی حرف آخر

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر
ارسال شده توسط : شایان مامندی دسته بندی: بررسی محصولات حرف آخر برچسب ها: دیدگاه ها: 0 0 تاریخ ارسال:۱۳ خرداد ۱۳۹۸

نقد و بررسی تخصصی پکیج مقاطع مخروطی حرف آخر

پکیج مقاطع مخروطی حرف آخر

قطعا اگر از کسی که ریاضی را به صورت کامل خوانده باشد پرسیده شود درک کدام مبحث ریاضی از همه سخت تر است به مبحث مقاطع مخروطی اشاره می‌کند.

مقاطع مخروطی جزو مباحث هندسه در ریاضیات می‌باشد که برای درک آن به یک تصور قوی تصویری نیاز است و متاسفانه در مدارس و کتاب های آموزشی نم‌توان این درک را به داوطلب منتقل کرد.

به عنوان یک مثال ساده در صفحۀ ۱۲۲ کتاب ریاضی دوازدهم با دوران حول محور آشنا خواهیم شد.

مقاطع مخروطی دوران حول محور

یه سؤال از خود شما، واقعا با استفاده از تصاویر ثابت می‌توانید مفهوم دوران را یاد بگیرید؟ حتی تدریس چنین مبحثی برای مدرسین نیز کار آسانی نمی‌باشد چراکه نمی‌توان با استفاده از ماژیک و وایت برد عکس متحرک کشید.

و تمامی این عوامل باعث شده است که آمار پاسخگویی به سؤالات مقاطع مخروطی به شدت کمتر از سایر مباحث گردد.

با مقاطع مخروطی بیشتر آشنا شویم :

مقاطع مخروطی

در بالا یک سری اطلاعات کلی در مورد مقاطع کسب کردید . کمی عمیق تر درمورد این مبحث حرف بزنیم.

در فصل ۶ ریاضی سال دوازدهم وارد مبحث هندسه می‌شویم که از دو درس تشکیل شده است.

درس اول تفکر جسمی و آشنایی با مقاطع مخروطی و درس دوم دایره .

این فصل از ریاضیات به طور میانگین ۲ تست از ۳۰ تست ریاضی را به خود اختصاص می‌دهد.  به احتمال زیاد همین جا بگویید ( این دو تست پیشکش خودتون ریاضیمون صد نباشه ۹۳/۴ هم باشه راضی هستیم!!!) اما همین جا قاطعانه باید بگم که فرق بین رشتۀ پزشکی با رشتۀ پرستاری می‌تواند در دو تست باشد، یعنی فردی که پرستاری قبول شده است اگر دو تست بیشتر پاسخ می‌داد الان می‌توانست پزشکی بخواند.

مطالب مهم این فصل مربوط به و مبحث دایره و بیضی و روابط آن‌ها می‌باشد و تست های کنکور هم ۹۹ درصد مواقع از این دو مبحث طرح می‌شوند.

اما همانطور که اشاره شد یادگیری مقاطع مخروطی فقط به تصور جسمی بستگی دارد. در این مقاله قصد دارم که یکی از جدیدترین منابع آموزش مقاطع مخروطی به شکل تصویری که یادگیری این مبحث و درک آن را به ساده ترین شکل یادگیری برای داوطلب تبدیل می‌کند به شما عزیزان معرفی کنم.

بپردازیم به مبحث مقاطع مخروطی حرف آخر .

معرفی کامل پکیج مقاطع مخروطی حرف آخر :

مقاطع مخروطی حرف آخر

پکیج مقاطع مخروطی حرف آخر در اواخر سال ۹۶ با شعار بکار گیری نیمکرۀ راست مغز و آموزش شهودی وارد میدان کنکور شد.

تدریس این پکیج توسط دو استاد نام دار ریاضی کشور ، استاد عبدالرضا منتظری و استاد مهران قاسمی انجام می‌شود. در پکیج مقاطع مخروطی نظام جدید حرف آخر خبری از  وایت برد و ماژیک و روش های قدیمی تدریس نمی‌باشد. اینبار با یک سبک جدید آموزش شروع می‌شود که به جرأت می‌توان گفت که نمونۀ این سبک آموزش در هیچ جایی

کلیک کنید و بخوانید!  70 درصد ریاضی در یک هفته با ریاضی جامع یک استاد منتظری!!!

از ایران وجود ندارد.

در پکیج مقاطع مخروطی حرف آخر صفر تا صد این مبحث فقط با استفاده از انیمیشن و تصویر سازی تدریس می‌شود یعنی به جای حفظ کردم مطالب ، داوطلب می‌تواند آن ها را لمس کند و با اینکار حافظه و قدرت تجسم او خیلی بهتر از قبل می‌شود.

مدت زمان تدریس این پکیج مقاطع مخروطی نظام جدید هم به نوع خود منحصر به فرد است و کلیۀ نکاتی که برای این فصل لازم است و حل کلیۀ تست های سراسری و تألیفی فقط در ۴ جلسه و در قالب ۲ دی وی دی انجام شده است.

۱- ویژگی های تدریس استاد منتظری و استاد قاسمی در پکیج مقاطع مخروطی نظام جدید حرف آخر :

مقاطع مخروطی حرف اخر

انرژی و لفظ بیان شیرین اساتید هم در نوع خود یکتاست. انجام حرکات جذاب ، تُن صدا و پرسش سؤالات متنوع از هر مبحث به خودی خود باعث  می‌شود تا مخاطب پکیج مقاطع مخروطی حرف آخر خسته و کسل نشود و با شور و اشتیاق به یادگیری بپردازد.

در پکیج مقاطع مخروطی حرف آخر دیگر خبری از تکنیک و نکات که فقط برای تیپ خاصی از سؤالات قابل استفاده می‌باشند نیست ، بلکه در قالب دو الگو تمامی مقاطع آموزش داده می‌شود و فقط با استفاده از همین الگو ها کلیۀ سؤالات حل خواهند شد.

آموزش کل مقاطع فقط با ۲ الگو !!!!!

مقاطع منتظری

۱- الگوی دورت بگردم و دورتون بگردم :  با این الگو مفهوم دایره و بیضی به صورت کامل برای داوطلب جا می‌افتد.

۲- الگوی Z : در سؤالات کنکور همواره معادلۀ گسترده داده می‌شود و داوطلب باید با سختی فراوان معادلۀ استاندارد را پیدا کند تا بتواند به سؤال پاسخ دهد . با استفاده از الگوی Z در پکیج مقاطع مخروطی حرف آخر دیگر نیازی به روش های وقت گیر برای پیدا کردن معادلۀ استاندارد نیست و در کمتر از ۱۰ ثانیه با استفاده از الگوی Z می‌توان به معادلۀ استاندارد رسید و سؤال را حل کرد.

۲- پکیج مقاطع مخروطی حرف آخر مناسب چه افرادی است ؟

قطعا برای استفاده از هر محصول و شروع هر مبحثی باید یک سری پیش نیاز ها را بلد بود و در واقع پکیج مقاطع مخروطی حرف آخر هم به این شکل است.

طبق شعار اصلی مدرسین برای استفاده از پکیج مقاطع مخروطی داوطلب باید بر ۴ عمل مهم در ریاضی مسلط باشد ( اعمال ضرب ، جمع ، تفریق و تقسیم )

قطعا فردی که این چهار عمل را بداند به راحتی می‌تواند تمامی مطالب مربوط به این مبحث را در تدریس استاد منتظری و استاد قاسمی یاد بگیرد.

 

برنامه ریزی برای پکیج مقاطع مخروطی حرف آخر چگونه است ؟

صد در صد منبع خوب به تنهایی نمی‌تواند فرد را به موفقیت برساند و برای استفاده از منبع باید حتما برنامه ای هم در کنار آن ارائه شود.

کلیک کنید و بخوانید!  نقد و بررسی پکیج هندسه 1 نظام قدیم حرف آخر

در این زمان مشاورین حرف آخر وارد عمل می‌شوند و در طی یک سری فرم ها اطلاعات شخصی را از داوطلب خود دریافت کرده و با وضعیت وی آشنا خواهند شد.

در گام دوم هم طبق اطلاعات بدست آمده اقدام به انجام برنامه ریزی های فردی و دقیقا متناسب با خود فرد می‌کنند.

 

چرا پکیج مقاطع مخروطی حرف آخر انتخاب رتبه برتر ها است؟

در این قسمت به سراغ یکی از رتبه برتر های حرف آخر خواهیم رفت ، آقای مهراد زارع رتبه ۳۱ کنکور تجربی ۹۷ .

مهراد زارع با استفاده از ریاضی حرف آخر توانست در ۳۰ دقیقه ریاضی کنکور ۹۷ را ۹۲/۷ درصد بزند و به رتبۀ ۳۱ برسد. همچنین در مصاحبۀ خود اشاره کرد که ریاضی حرف آخر سهم شگفت انگیزی در درصد ریاضی او و سایر درس ها در کنکور داشته است.

 

یک آمار فووووق تووووووپ

همه با نرم افزار تخمین رتبۀ آشنایی داریم و دقیق ترین تخمین رتبه رو با ارائه ی مدرک برای سال ۹۷  رو  بهتون نشون می‌دم.

اگر داوطلبی تمامی درس هایش صفر باشد و فقط درس زیست را ۱۰۰ بزند:

رتبه بین ۲۳ تا ۲۵ هزار منطقه ۱ می‌شود!!!

اگر داوطلبی تمامی درس هایش صفر باشد و فقط ریاضی را صد بزند:

رتبه  بین ۱۸ تا ۱۹ هزار منطقه ۱ می‌شود.!!!!

خب با اهمیت ریاضی آشنا شدید و فهمیدید که حتی میتونه از زیست هم مهم تر باشه.

عملکرد داوطلبان در کنکور ۹۷ برای درس ریاضی:

تحلیل اول: در کنکور سراسری ۹۷ از ۵۶۹۹۸۴ نفر شرکت کننده ، تعداد ۲۱۹۶۹۵ نفر درس ریاضی را منفی زده اند.

به قول یه دوست کسی که یه درس رو صفر می‌زنه یعنی اون درس رو نفهمیده ولی کسی که منفی بزنه یعنی اون درس رو بد یاد گرفته.

تحلیل دوم: از ۵۶۹۹۸۴ نفر شرکت کننده فقط تعداد ۱۳۴۳۷ نفر توانستند در درس ریاضی درصد بالای ۵۰ را کسب کنند یعنی فقط ۲ درصد کل شرکت کننده ها…

با مقایسه ی دو تحلیل بالا به این نتیجه میرسیم که اگر داوطلبی در درس ریاضی به ۱۶ سؤال ریاضی پاسخ دهد جزو ۲ درصد اول شرکت کنندگان در گروه تجربی می‌شود.

خب دوستان عزیز به صورت کامل به نقد و بررسی پکیج مقاطع مخروطی حرف آخر پرداختیم و در مورد مشاوره های درس ریاضی هم صحبت کردیم .

اگر به دنبال یک راه خوب می‌گردید تا هم  دروس نهایی را مطالعه کنید و هم به کنکور بپردازید روی لینک کلیک کنید تا بهترین راهکار در اختیار شما قرار گیرد.

اشتراک این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر