چگونه زبان کنکور را صد بزنیم

چگونه زبان کنکور را صد بزنیم؟ درس زبان انگلیسی یکی از مهم ترین دروس عمومی در کنکور سراسری به شمار می رود. دانش آموزان در ایران از سال اول دوره متوسطه (پایه هفتم) درس زبان انگلیسی را در برنامه آموزشی مدرسه دارند. اغلب دانش آموزان بر این باورند که مطالعه این درس دشوار و سخت بوده و با هیچ روشی نمی توان موفق به یادگیری آن شد، در حالی که این تصور نادرست است.
با مطالعه صحیح و اصولی درس زبان انگلیسی و همچنین تمرین مداوم و منظم می توان به نمرات خوب و در نهایت به درصد های عالی در کنکور دست یافت. در این مطلب با نحوه مطالعه این درس و روش های مخصوص تست زنی آشنا می شوید. کافی است 10 دقیقه با من همراه باشید تا تکنیک های 100 زدن زبان کنکور را یاد بگیرید.

چگونه زبان را در کنکور 100 بزنیم؟

برای مطالعه دروس عمومی و اختصاصی باید از روش های خاص و منحصر به فردی استفاده کرد. به عبارتی هر درسی روش مطالعه و یادگیری مخصوص خود را دارد. درس زبان انگلیسی از دو بخش مهم و کلی درک مطلب و قواعد تشکیل شده است. بخش درک مطلب حاوی خواندن و واژگان است. یکی از مهم ترین اقدامات در جهت یادگیری هرچه بهتر زبان انگلیسی داشتن تسلط کافی بر واژگان و لغات کتاب درسی است. انجام چنین کاری چه در مدرسه برای نمره گرفتن و چه در کنکور بسیار مفید و موثر است.

با توجه به زیاد بودن تعداد واژگان و لغات برای حک شدن معانی واژگان در ذهن، بهتر است آن ها را به صورت دوره ای و منظم تکرار کنید. همچنین بخش قواعد زبان انگلیسی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، به گونه ای که اگر شما اطلاعات زیادی در زمینه لغات داشته باشید اما بر قواعد زبان تسلط کافی را نداشته باشید نمی توانید با استفاده از لغات و واژگان جمله بندی کنید. برای یادگیری هر چه بهتر قواعد این درس بهتر است از همان آغاز و ابتدای کار به توضیحات معلم با دقت گوش کنید. البته امروزه با پیکج های آموزشی ویژه و همچنین فایل های ضبط شده هم می توان بر این درس تسلط کافی را داشت.

یادآوری: زبان انگلیسی کنکور آخرین درس از دفترچه دروس عمومی است و مانند سایر درس های عمومی شامل 25 تست از کل سوالات کنکور سراسری می باشد.

بخش لغات و واژگان زبان کنکور

یکی از سوالات متداول داوطلبان کنکور این است که چگونه زبان کنکور را صد بزنیم؟ این سوال یکی از دغدغه های اساسی داوطلبان در زمینه تسلط بر این درس به شمار می رود. اولین قدم در راستای مطالعه صحیح و اصولی این درس برای کسب درصد عالی در کنکور مطالعه دقیق تمام متن هر درس به صورت جداگانه و یادداشت کردن واژگان و لغات آن است. به عبارتی باید تمامی واژگان هر درس را یادداشت کنید و تنها به واژگان آخر هر درس اکتفا نکنید. همچنین بهتر است که لغات را به همراه دو یا چند مترادف انگلیسی یادداشت کنید.

بهترین و کامل ترین روش برای یادگیری عمیق درس زبان انگلیسی تنها تکرار منظم و مرتب مطالب آن است. این روش نکته کلیدی برای این است که بدانیم چگونه زبان را در کنکور 100 بزنیم. در حقیقت با تکرار می توان لغات و واژگان را به حافظه بلند مدت انتقال داد. بعد از چند روز مطالعه مرتب بهتر است به تست های مهم این بخش پاسخ دهید.

نحوه بودجه بندی بخش واژگان زبان انگلیسی کنکور

بخش واژگان یکی از مهم ترین بخش های زبان انگلیسی در کنکور سراسری است. این بخش در کنکور سراسری شامل 8 سوال است. به عبارتی داوطلبانی که به سوالات این بخش پاسخ درست می دهند به راحتی می توانند 32 درصد از نمره این درس را کسب کنند. در واقع مبحث لغات و واژگان یک تراز 32 درصدی در اختیار داوطلبان قرار می دهد که این تراز می تواند نقش مهمی در افزایش تراز کلی آن ها در کنکور داشته باشد.

هدیه هدیه: مشاوره رایگان تحصیلی

قبل از اینکه ادامه توضیح این که چگونه زبان کنکور را صد بزنیم، یک هدیه ویژه از طرف موسسه حرف آخر برای دانش آموزان عزیز داریم. کافی است همین الان فرم زیر را پر کنید تا مشاورین ارشد حرف اخر با شما تماس بگیرند و نکات لازم برای مطالعه اصولی دروس مختلف را به شما یاد دهند. توجه داشه باشید که این مشاوره کاملا رایگان است.

مامندی-مشاوره

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

قواعد زبان انگلیسی کنکور

برای یادگیری و تمرین بخش گرامر بهتر است از کتاب درسی و یا کتاب های کمک درسی استفاده شود. در این بخش ابتدا باید توضیحات و مطالب بخش قواعد به دقت مطالعه شود و در مرحله بعد کاربرد قواعد در متن درس بررسی شود تا دانش آموز با شیوه کاربرد قواعد مختلف آشنایی لازم را پیدا کند. بعد از مطالعه و یادگیری مطالب مربوط به بخش قواعد و گرامر باید بلافاصله به تست های مربوطه پاسخ داده شود. زیرا انجام این کار باعث می شود تا بتوانید به سادگی مشکلات و ایرادات خود را شناسایی کرده و جهت رفع آن ها هر چه سریعتر اقدام کنید. اگر داوطلبی بتواند به تست های مربوط به بخش لغات و قواعد پاسخ صحیح دهد در واقع به تنهایی 40 درصد از نمره این درس را کسب کرده است.

همچنین در کنکور سوالات مربوط به قسمت کلوز تست نیز وجود دارند که لازمه پاسخ به آن ها داشتن تسلط به دو بخش قواعد و واژگان است. برای حل کلوز تست در کنکور توصیه می شود تا هر شب حداقل یک کلوز تست حل کنید. برای رسیدن به تسلط در این بخش بهتر است حل کلوز تست های کنکور سراسری را در اولویت قرار دهید و سپس به سراغ کلوز تست های تالیفی بروید.
بعد از پاسخ دادن به سوالات این بخش در کنکور نوبت به قسمت خواندن (درک مطلب) می رسد. در این قسمت، دو متن ارائه می شود که بعد از هر متن تعدادی تست مربوط به آن متن آورده شده است. بهترین و سریعترین روش برای پاسخ دادن به این قبیل سوالات این است که ابتدا سوالات را بخوانید تا با موضوع متن آشنا شوید و سپس به سرعت متن را خوانده و پاسخ هر یک از سوالات را بیابید.

نحوه بوجه بندی بخش قواعد و کلوز تست زبان در کنکور

این بخش در کنکور سراسری حاوی 4 سوال است. داوطلبان با پاسخگویی به سوالات این بخش می توانند به سادگی یک تراز 16 درصدی را از آن خود کنند.

بخش کلوز تست یکی دیگر از بخش های تاثیرگذار در تراز زبان کنکور سراسری است. این بخش از 5 سوال در کنکور سراسری تشکیل شده است. داوطلبان با پاسخ صحیح به سوالات این بخش می توانند به سادگی یک تراز 20 درصدی از این درس دست پیدا کنند. در ادامه توضیح این که چگونه زبان کنکور را صد بزنیم، به بررسی بودجه بندی بخش درک مطلب این درس در کنکور می پردازیم.

نحوه بودجه بندی بخش درک مطلب زبان کنکور

بخش درک مطلب یکی از بخش های مهم دیگر بودجه بندی کنکور نظام جدید است که باید توجه زیادی به این بخش شود.
بخش درک مطلب در کنکور نظام جدید از 8 سوال تشکیل شده است. داوطلبان با تسلط بر این بخش و با پاسخگویی صحیح به سوالات آن می توانند تراز 32 درصدی از این درس را کسب کنند.

پکیج آموزشی رایگان

برای آشنایی با آموزش های حرف آخر، کافی است همین الان فرم زیر را پر کنید تا 20 درصد از کل آموزش های حرف آخر را به رایگان از این موسسه هدیه بگیرید. در این آموزش ها اساتید نمونه کشوری گرد هم آمده اند و با تهیه فیلم ها و انیمیشن های حذاب آموزشی، بهترین پکیج های آموزشی را برای دانش آموزان تهیه کرده اند.
با داشتن این پکیج رایگان به راحتی 20 درصد از سوالات کنکور را پاسخ دهید.

5-روز-با-حرف-آخر

%20 پکیج های حرف آخر؛ رایگان!

چگونه زبان کنکور را 100 بزنیم ، درک مطلب زبان

در خواندن یک متن نباید هدف شما درک کلمه به کلمه و ترجمه آن باشد، بلکه باید مفهوم کلی و اساسی متن را دریافت کنید. برای این کار باید مهارت های لازم در تند خوانی را داشته باشید. به عبارتی در هنگام تندخوانی نباید مداد خود را زیر جملات حرکت دهید و همچنین نباید دور کلمات مهم و کلیدی خط بکشید. در این روش باید فقط از چشم های خود استفاده کنید. به علاوه نباید جملات را تکرار کنید و هرگز به عقب بر نگردید. بهتر است قبل از شروع نگاهی به سوالات این بخش داشته باشید و بعد سراغ خواندن متن اصلی بروید.

مهم ترین نکات تست زنی در زبان کنکور

  • مطالعه مرتب آزمون های مشابه کنکور و کنکور های سال های گذشته
  • خودداری از تست های طبقه بندی شده موضوعی جهت تمرین و تکرار
  • برای تست زدن بهتر است به سوالات به صورت درهم پاسخ دهید.
  • حل کردن آزمون های مختلف جهت شناسایی نقاط ضعف خود.
  • در آخر هر آزمون باید کلمات جدید و نا آشنا را یادداشت کنید تا در حین مطالعه و جمع بندی آن ها را مرور و تکرار کنید.
  • در سوالات مربوط به بخش درک مطلب بهتر است متن کلی را به روش تند خوانی مطالعه کنید.

بهترین منبع آموزشی برای 100 زدن کنکور

حال که یاد گرفتیم چگونه زبان کنکور را صد بزنیم، در ادامه با اولیه ترین و اصلی ترین عامل موثر برای این امر، یعنی منبع خوب آموزش زبان کنکور، آشنا می شویم.
کتاب ها و پکیج های آموزشی برای زبان کنکور وجود دارد. بهتر است این منابع مختلف را بررسی کنید و بهترین منبع را برای مطالعه زبان کنکور استفاده کنید. پیشنهاد ما به شما زبان انگلیسی حرف آخر است. در این پکیج، استاد محمودی تمام مطالب زبان کنکور را با ارائه فیلم ها و داستان و انیمیشن های مختلف آموزش داده اند. با داشتن این پکیچ زبان انگلیسی را در قالب داستان یاد بگیرید و علاوه بر آن انواع تست های کنکوری سال های مختلف را با استاد محمودی حل کنید و با آمادگی کامل در جلسه کنکور حاضر شوید.

سوالات متداول

بخش لغات در زبان کنکور چند سوال دارد؟
بخش واژگان یکی از مهم ترین بخش های زبان انگلیسی در کنکور سراسری است. این بخش در کنکور سراسری شامل 8 سوال است.

بخش قواعد زبان کنکور چند درصد از سوالات این درس را شامل می شود؟
اگر داوطلبی بتواند به تست های مربوط به بخش لغات و قواعد پاسخ صحیح دهد در واقع به تنهایی 40 درصد از نمره این درس را کسب کرده است.

چگونه به سوالات درک مطلب زبان کنکور پاسخ دهیم؟
در خواندن یک متن نباید هدف شما درک کلمه به کلمه و ترجمه آن باشد، بلکه باید مفهوم کلی و اساسی متن را دریافت کنید. برای این کار باید مهارت های لازم در تند خوانی را داشته باشید.

امتیاز بدهید.
guest
5 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!