بودجه بندی ادبیات کنکور به صورت کامل نظام جدید

سلام دوستان خوبم امیدوارم حالتون خوب و تو بهترین شرایط ممکن به سر ببرید. وقتی این متن رو میخونید به احتمال زیاد یک داوطلب کنکوری باشید پس امیدوارم آمادگی کامل برای رقم زدن یک نتیجه ی خوب رو از همین جا داشته باشید. شایان مامندی هستم دوست دار همتون . امروز قصد دارم در مورد بودجه بندی ادبیات کنکور براتون صحبت کنم که طبق کنکور 98 به صورت کامل در سایت انتشارات حرف آخر براتون آماده کردم هم برای داوطلبان نظام جدید و هم برای داوطلبان نظام قدیم. با من همراه باشید ولی اول بزارید یسری اطلاعات و آمار در مورد ادبیات بهتون بدم که دید باز تری داشته باشید.

بودجه بندی ادبیات کنکور

در قسمت قبل بودجه بندی عربی کنکور را مو شکافانه بررسی کردیم و الان به سراغ بودجه بندی ادبیات خواهیم رفت. ادبیات اولین درس از دفترچه ی عمومی هستش. تست های ادبیات  از شماره 1 تا 25 شروع هستن و سؤالاتش به 5 مبحث تفکیک میشه که در ادامه بررسی می کنیم. اما قبل از شروع توضیحات مربوط به بودجه بندی ادبیات کنکور یا همان بودجه بندی فارسی کنکور به سراغ تحلیل درصد های کنکور در درس ادبیات برویم. هر سال داوطلبان چه عملکردی در پاسخگویی به تست های بودجه بندی ادبیات کنکور دارند؟ موضوعی است که در ادامه مفصل توضیح خواهیم داد و بعد از آن هم به سراغ درصدی است که رتبه های برتر کنکور در پاسخگویی به بودجه بندی فارسی کنکور داشته اند و در سه قسمت کم ترین درصد، بیش ترین درصد و میانگین درصدی که رتبه های زیر هزار کنکور تجربی در پاسخگویی به تست های بودجه بندی ادبیات کنکور کسب کرده اند را به صورت کامل بررسی خواهیم کرد.

اما یه هدیه خیلی خیلی ویژه!! می دونستید عده زیادی اصلا خوندن ادبیات رو بلد نیستن و بخاطر همین با وجود این که زیاد هم وقت می زان نمی تونن عملکرد خوبی داشته باشن؟ می خواید بهترین روش مطالعه ادبیات کنکور رو یاد بگیرید و بتونید بهترین نتیجه ممکن رو کسب کنید؟ ما یه هدیه براتون داریم. تو یه جلسه مشاوره رایگان هر چیزی که باید درباره ادبیات بدونید بهتون یاد می دیم و راهنماییتون می کنم حتی بتونید تو کمتر از 2 هفته اگه صفر صفر هم باشید کل ادبیات رو مطالعه کنید و به درصد بالا برسید. کافیه همین الان فرم زیر رو پر کنید تا سریعا باهاتون تماس بگیریم. درضمن به صورت مستقیم از تلگرام یا واتس آپ هم می تونید با من در ارتباط باشید تا کامل راهنماییتون کنم.

مامندی-مشاوره

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

 

نحوه پاسخگویی داوطلبان کنکور به بودجه بندی ادبیات کنکور نظام جدید

درصد های ادبیات کنکور

یک آمار جالب از کنکور رو باهم بررسی کنیم. بودجه ادبیات کنکور نظام جدید 25 تست می باشد و به هر تست 4 درصد تعلق خواهد گرفت. آمار بالا کاملا موثق و قابل اطمینان است و از طرف خود سازمان سنجش ارائه شده است. در بررسی این آمار به شکل زیر درصدی که داوطلبان در پاسخگویی به سوالات بودجه بندی فارسی کنکور نظام جدید کسب کرده اند را می توانیم بررسی کنیم. در مورد درصد های منفی در سال 98 حدود 5 درصد داوطلبان به در پاسخگویی به بودجه بندی ادبیات کنکور درصد منفی کسب کرده اند. یعنی داوطلبی که در آن سال به هیچ تستی از ادبیات کنکور پاسخ نمی داد از 5 درصد از کل شرکت کننده ها جلو تر می افتاد. اما قسمت دوم در بررسی نحوه پاسخگویی به تست های بودجه بندی ادبیات کنکور نظام جدید باید بررسی کنیم درصد های بالای 50 می باشد. فردی که تنها به 13 تست از بودجه بندی فارسی کنکور نظام جدید پاسخ صحیح بدون اشتباه می داد جزو 17 درصد اول شرکت کننده ها می شد. یعنی از هر 100 نفر تنها 17 نفر قادر به کسب درصد بیش تر از 50 درصد در بودجه بندی فارسی کنکور نظام جدید بودند.

رتبه های برتر کنکور به چند درصد از بودجه بندی سوالات ادبیات کنکور پاسخ داده اند؟

درصد ادبیات رتبه های برتر

اصل کار اینجاست. زیرا هدف هر داوطلبی از شرکت در کنکور سراسری کسب رتبه و نتیجه عالی است و برای این کار باید به یک سری از دیتاهای در دسترس توجه کرد یکی از این دسته دیتا ها درصدی است که رتبه های برتر کنکور در پاسخگویی به بودجه بندی سوالات ادبیات کنکور کسب کرده اند. در تصویر بالا شما می توانید کم ترین درصد، بیش ترین درصد و میانگین درصدی که رتبه های زیر هزار کنکور تجربی در پاسخگویی به بودجه بندی سوالات ادبیات کنکور کسب کرده اند را مشاهده کنید. دقت کنید که معیار مقایسه برای شما باید میانگین درصدی باشد که در کنکور توسط داوطلبان رتبه برتر در پاسخگویی به بودجه بندی سوالات فارسی کنکور کسب شده است.

دوست دارید تو 5 روز بتونید به آمادگی دست پیدا کنید به 40 تست قطعی کنکور جواب بدید؟ می دونستید با همین 40 تست چقدر می تونه وضعیتتون رو تو کنکور بهبود پیدا کنه؟ حالا 40 تست کنکور رو رایگاااااان می تونید از ما هدیه بگیرید. فرصت بی نظیری که ممکنه دیگه تکرار نشه فقط کافیه فرم زیر رو پر کنید و 40 تست قطعی رو برای خودتون تضمین کنید.

مامندی-کنکور-رایگان

%20 محصولات حرف آخر به صورت رایگان

بودجه بندی فارسی کنکور 

بودجه بندی ادبیات کنکور

اما به سراغ اصلی کاری بیاییم یعنی بودجه بندی فارسی کنکور که به صورت بالا می‌باشد. به یاد داشته باشید از بین این مباحث قرابت معنایی پر اهمیت ترین مبحث ادبیات کنکور می‌باشد و اما در این بین عده ای به دنبال بودجه بندی درس ادبیات به شکل پایه ای هستند که باید خاطر نشان کرد بودجه بندی ادبیات کنکور به شکل درس به درس یا بودجه بندی فارسی کنکور نظام جدید به شکل پایه به پایه اصلا بی معنی است و وجود ندارد. دوستانی هم که مدت زمان کوتاهی تا کنکور زمان دارند توصیه می‌کنیم مقاله مهمترین مباحث ادبیات کنکور را مطالعه کنید و از یک مشاوره تخصصی در ادبیات هم بهره مند شوید. اما دوستان خوبم مقاله بودجه بندی ادبیات کنکور به صورت کامل‌تر و آپدیت تر برای شما آماده شده است و برای مشاهده آن کافی است از طریق صفحه بودجه بندی ادبیات کنکور اقدام کنید.

 بودجه بندی ادبیات کنکور برای داوطلبان نظام قدیم

همانطور که اشاره شد ادبیات از 6 مبحث تشکیل شده است که به ترتیب از واژگان ، املا ، آرایه های ادبی ، تاریخ ادبیات ، زبان فارسی و قرابت معنایی تشکیل شده است.

بودجه بندی هر مبحث برای داوطلبان نظام قدیم به صورت زیر میباشد.

بودجه بندی ادبیات کنکور

بسیار خب دوستان خوبم این هم از مقاله ی امروز امیدوارم که مفید بوده باشه. اگه کنکوری هستید و میخواید یه شروع عالی داشته باشید با شماره  02166576182 تماس بگیرید تا بهترین منابع و مشاوره در اختیارتون قرار بگیره. پیشنهاد میکنم مقاله ی رتبه های برتر حرف اخر رو هم از همین سایت مطالعه کنید تا با روش موفقیت آنها آشنا بشید.

سوالات متداول

ادبیات رو چند درصد باید بزنیم تا رتبه خوبی کسب کنیم؟

طبق آمار ارائه شده از طرف سنجش ، رتبه های زیر هزار کشوری به صورت میانگین درصد ادبیاتشون حدود 70 درصده.

ادبیات رو چجوری بخونیم تو دو هفته تموم بشه بدون حفظ کردن؟

همین الان واژه “مشاوره مامندی” رو به سامانه 10002907 ارسال کنید تا یه جلسه مشاوره رایگان از ما دریافت کنید و بهتون یاد بدیم چجوری ادبیات رو بخونید که تو دو هفته تموم بشه و هیچ چیزی هم حفظ نکنید.

ارزش و جایگاه سوالات ادبیات در کنکور به چه شکله؟

ادبیات 25 تا تست تو کنکور داره و ارزش هر تست 4 درصده، برای پاسخ دادن به کل سوالات ادبیات هم 18 دقیقه زمان دارید.

دوست دارم بدونم هر سال چند نفر ادبیات رو منفی، یا بالای 50 می زنن! چیکار کنم؟

کافیه وارد سایت بشید و درصد شرکت کننده های کنکور در درس ادبیات رو مشاهده کنید.

 

لینک های کوتاه این مطلب

https://is.gd/5uO8cE

https://b2n.ir/805896

https://tinyurl.com/y29g36aa
https://bit.ly/3p05zPN
امتیاز بدهید.
guest
1 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!