مهمترین فصل های زیست برای کنکور

درس زیست شناسی از لحاظ ضریب با ضریب 12 رتبه اول را در میان دروس کنکور تجربی به خود اختصاص داده است، اما باز هم با دو دسته از داوطلبان به عنوان یک مشاور به شدت برخورد می‌کنم که به دنبال مهمترین فصل های زیست برای کنکور هستند. دسته اول داوطلبانی که زمان کمی دارند و به ضرب المثل “مو کندن از خرس هم غنیمت است” به شدت اعتقاد دارند و در مدت زمان باقی مانده نمی‌خواهند کم بیاورند و به دنبال یک درصد راضی کننده هستند. دسته دوم هم داوطلبانی هستند که با زیست شناسی کنکور مشکل دارند یا اینکه هدف آن ها رشته های تاپ مانند دندان و دارو و پزشکی نیست و این افراد فقط با خواندن مهمترین فصل های زیست کنکور تجربی یا مباحث آسان زیست در کنکور به هدف خود دست پیدا می‌کنند. اما اینجا باید چند نکته را خاطر نشان کرد.

  1. سوالات زیست کنکور کاملا ترکیبی است و تضمینی وجود ندارد تنها با خواندن فصل های مهم زیست در کنکور به نتیجه مد نظر دست پیدا کنند.
  2. با توجه به گفته بالا باید حتما زیست به صورت کامل خوانده شود
  3. تنها در مواقع کاملا حاد مثلا زمان بسیار اندکی تا کنکور باقی مانده باشد تنها مطالعه مهمترین فصل های زیست برای کنکور توصیه می‌شود

با توجه به نکات بالا فقط در صورتی که هیچ راه دیگری وجود نداشته باشد پیشنهاد ما این است که به سراغ مهمترین فصل های زیست برای کنکور بیایید که امروز در موسسه حرف آخر چند مبحث پر تست و تقریبا مباحث آسان زیست شناسی کنکور را به شما معرفی می‌کنیم و در ادامه نیز به شما آموزش خواهیم داد چگونه در کمتر از دو ماه کل زیست کنکور را مطالعه کنید پس تا انتها با ما همراه باشید و این مقاله جذاب را از دست ندهید.

اهمیت زیست در کنکور:

اهمیت زیست در کنکور

شاید معرفی زیست شناسی کنکور و بررسی اهمیت زیست در کنکور کار ساده و پیش پا افتاده و حتی مسخره ای باشد، اما در ادامه به تحلیلی از عملکرد داوطلبان کنکور در پاسخگویی به سوالات زیست را در اختیار شما قرار خواهم داد که توسط سازمان سنجش اعلام شده و بسیار معتبر است و در آنجا عملکرد به شدت بد و افتضاح داوطلبان را در این درس خواهید دید. یکی از ریشه های این مشکل به عدم آشنایی با درس زیست و ماهیت آن باز می‌گردد.  متاسفانه داوطلبان بدون آشنایی با اهمیت زیست شناسی در کنکور و ماهیت این درس و عدم آشنایی با نحوه مطالعه زیست کنکور اقدام به مطالعه آن می‌کنند و نتیجه آن آماری است که در ادامه بررسی می‌کنیم.

به عنوان یک مشاور رتبه برتر به شمایی که در حال خواندن این متن هستید به شدت توصیه می‌کنم قبل از مطالعه هر درسی ابتدا آن درس را بشناسید. به صورت مختصر زیست شناسی را اینجا به شما معرفی می‌کنم اما اگر به دنبال اطلاعات کامل در مورد این درس هستید ویدیو بالا را از دست ندهید چون نکات کاملا نابی در آن آموزش داده شده است.

زیست شناسی کنکور سومین درس از دفترچه اختصاصی رشته تجربی بعد از دروس زمین شناسی و ریاضی می‌باشد. با ضریب  جایگاه اول را از این حیث به خود اختصاص داده است و  سوال از بودجه بندی کنکور را به خود اختصاص داده است. ترتیب سوالات آن از سوال 156 دفترچه اختصاصی شروع و تا سوال 205 نیز ادامه دارد. زمان پاسخگویی به سوالات زیست شناسی 36 دقیقه است یعنی برای پاسخ دادن به هر سوال تنها 43/2 ثانیه فرصت دارید. ادامه این توضیحات را در ویدیو بالا مشاهده کنید.

اما پیشنهاد می‌کنم مقاله قبلی در مورد پر تست ترین فصل های شیمی کنکور را نیز حتما مطالعه کنید.

یه هدیه خوب هم براتون داریم. اگه زمان کمی تا کنکور دارید! بلد نیستید چجوری زیست بخونید! دنبال بهترین درصد زیست تو مدت زمان کم هستید خب نگران نباشید. ما یه جلسه مشاوره رایگان براتون داریم که کل این موارد و نکاتی که شما رو به درصد بالا می رسونه بهتون معرفی می کنیم. کافیه همین الان فرم زیر رو پر کنید تا مشاورین خوب مجموعه سریعا باهاتون ارتباط برقرار کنند. در ضمن می تونید با لمس لینک های مقابل مستقیم به تلگرام من یا واتس آپ پیام بدید و سوالاتتون رو هم بپرسید.

مامندی-4-ماهه-2

4 ماه بخون، 7000 تا تست بزن، 7 بار دوره کن!

نحوه عملکرد داوطلبان در پاسخگویی به سوالات زیست کنکور:

درصد های زیست کنکور

در تصویر بالا عملکرد داوطلبان در پاسخگویی به سوالات زیست را مشاهده می‌کنید که به شکل زیر برای شما تحلیل می‌کنیم. در کنکور 97 تعداد 569984 نفر در جلسه کنکور حاضر شدند و در کنکور 98 نیز تعداد 575484 نفر. ابتدا به بررسی آمار کنکور 98 می‌پردازیم. این آمار را به صورت کامل تر در مقاله درصد های زیست کنکور می‌توانید مطالعه کنید.

  • افرادی که در کنکور 97 زیست شناسی را منفی زدند: 132521 نفر معادل 23 درصد کل شرکت کنندگان.

نتیجه: در کنکور 97 اگر فردی اصلا زیست شناسی را پاسخ نمی‌دانید از 23 درصد شرکت کنندگان جلوتر می‌افتاد.

  • افرادی که زیست را کمتر از 10 درصد زدند: 350502نفر معادل 61 درصد کل شرکت کنندگان

نتیجه”: اگر در کنکور 97 فردی فقط به 6 سوال زیست پاسخ می‌داد از 61 درصد شرکت کنندگان جلوتر می‌افتاد.

  • افرادی که زیست را کمتر از بیست درصد زدند: 442731 نفر معادل 78 درصد کل شرکت کنندگان

نتیجه فقط کافی بود در کنکور 97 فردی به 11 شوال زیست پاسخ دهد تا از 78 درصد شرکت کنندگان جلوتر بیفتد.

  • افرادی که زیست را بیشتر از 50 درصد زدند: 540742 نفر معادل 95 درصد کل شرکت کنندگان.

نتیجه: فردی که فقط به نصف سوالات زیست در کنکور 97 پاسخ می‌داد جزو 5 درصد برتر شرکت کنندگان می‌شد.

اما به سراغ کنکور 98 برویم با تعداد 575484 داوطلبی که در جلسه کنکور 98 رشته تجربی حاضر شدند:

  • تعداد افرادی که زیست را منفی زدند: 151884 نفر معادل 26 درصد کل شرکت کنندگان
  • تعداد افرادی که درصد کمتر از 50 کسب کردند: 520727 نفر معادل 90 درصد کل شرکت کنندگان
  • تعداد افرادی که به درصد بیشتر از 50 دست یافتند: 54757 نفر معادل 10 درصد از کل شرکت کنندگان

مشاهده می‌کنید نحوه پاسخگویی چقدر به هم نزدیک است و در سال های آتی هم چنین درصد هایی به انتظار می‌رود. اما برای سایر دروس از جمله درس ریاضی در مقاله آسان ترین مباحث ریاضی کنکور تجربی چنین تحلیل هایی را آورده ایم که به شدت به شما کمک می‌کند پس آن ها را از دست ندهید.

اما سورپرایز ویژه ای که برای شما آماده کردیم آموزش 20 درصد از کل کنکور به صورت کاملا رایگان است که شما عزیزان مقطع متوسطه دوم می توانید از آن بهره مند شوید. برای دریافت این پکیج ویژه کافیست که همین الان فرم زیر را پر کنید تا از بهترین آموزش ممکن که در طی 5 روز با کمک آن می توانید به 40 تست قطعی از بودجه بندی کنکور پاسخ دهید، بهره مند شوید.

مامندی-کنکور-رایگان

%20 محصولات حرف آخر به صورت رایگان

تعداد سوالات هر فصل زیست در کنکور:

تعداد سوالات هر فصل زیست در کنکور

به صورت کامل این موضوع را در مقاله تعداد سوالات هر فصل زیست در کنکور توضیح دادیم و در اینجا به صورت مختصر نیز به آن اشاره ای می‌کنیم. در تصویر بالا تعداد سوالات مربوط به هر فصل از زیست شناسی در کنکور تجربی سال 98 را مشاهده می‌کنید. اما در قسمت قبل هم تاکید کردیم که زیست شناسی درسی کاملا ترکیبی است و به راحتی می‌توان بین فصل های مختلف آن ارتباط ایجاد کرد و سوالات ترکیبی طرح کرد. به هیچ وجه از روی بودجه سوالات هر فصل زیست شناسی اقدام به انتخاب فصل های پر اهمیت زیست کنکور یا فصل های آسان زیست در کنکور سراسری نکنید. درضمن مهم ترین فصل های فیزیک کنکور را نیز از همین سایت می‌توانید مطالعه کنید.

کدام فصل های زیست را برای کنکور بخوانیم؟ (چگونه زیست را 50% بزنیم؟)

فصل های مهم زیست در کنکور

رسیدیم به اصل ماجرا که کدام فصل های زیست را برای کنکور بخوانیم. قبل از نوشتن این مقاله به دانسته های خود اکتفا نکردم و به جستجوی فصل های پر اهمیت زیست شناسی پرداختم و متاسفانه در تمامی منابع فقط فصل های تکراری نوشته شده بود به همین دلیل به سراغ دوست و استاد دوران دبیرستان خودم و یکی از بهترین اساتید زیست کنکور آقای یوسف محمدی رفتم و با مشورت ایشان مهمترین فصل های زیست برای کنکور را از هر سه پایه به گونه ای انتخاب کردیم که امکان طرح سوالات ترکیبی در آن ها کمتر از سایر فصل هاست.

فصل های انتخاب شده برای افرادی که مدت زمان کمی تا کنکور فرصت دارند و یا به دنبال رشته های پیرا پزشکی هستند توصیه می‌شود و با خواندن و تسلط بر آن ها که برای مطالعه زمان کمی نیاز دارد می‌توانید به هدف خود دست پیدا کنید.

مهمترین فصل های زیست کنکور یا مباحث اسان زیست در کنکور برای سال دهم عبارت است از فصل های 2 تا 5، در سال یازدهم عبارت است از فصل های 1 تا 5 و در سال دوازدهم هم مطالعه فصل های 4 و 5 و 6 و 8 توصیه می‌شود و داوطلبی که از فصل های بالا تعداد کمتری را مطالعه کند شانس قبولی او به شدت کم خواهد شد. با کمک این فصل های به پاسخ سوال چگونه زیست را 50% بزنیم؟ و صد البته بیشتر از 50 درصد زیست شناسی کنکور نیز دست پیدا خواهید کرد. اگر از این سبک مقاله خوشتان آمده است مقاله مباحث پر تکرار ادبیات کنکور و همچنین مهم ترین مباحث عربی کنکور و مهمترین درس های دینی کنکور و مباحث مهم زبان کنکور را نیز حتما مطالعه کنید.

چگونه زیست را 50 درصد بزنیم؟

در حالت کلی همانظور که در بخش های بالاتر نیز اشاره شد درس زیست شناسی از جمله دروسی است که مابین فصل های آن ارتباط عمیقی وجود دارد اما با مطالعه فصل هایی که در قسمت بالا نیز به آن ها اشاره شد به سادگی هرچه تمام می‎‌توانید به درصد بالاتر از 50 در زیست شناسی هم دست پیدا کنید و به پاسخ سوال چگونه زیست را 50 درصد بزنیم نیز دست پیدا کنید. اما اگر به دنبال بهترین منبعی هستید که در مدت زمان باقی مانده تا کنکور بتوانید بدون سختی به یک درصد ایده آل دست پیدا کنید محصولات زیست حرف آخر را نیز مشاهده کنید شاید سرنوشت درصد زیست شما تکان داده شود.

فصل های ترکیبی زیست نظام جدید (فصل های مرتبط زیست نظام جدید)

برای مطالعه زیست دو سبک از نظر من وجود دارد. سبک اول مطالعه زیست به ترتیب از پایه دهم و فصل به فصل، سبک دوم هم مطالعه زیست به ترتیب فصل های ترکیبی زیست نظام جدید که یکی از مهمترین سبک های مطالعه زیست است. با توجه به سوالات ترکیبی زیست کنکور بهتر است داوطلب فصل های ترکیبی زیست نظام جدید را باهم بخواند. اما مطالعه به ترتیب فصل های ترکیبی زیست شناسی نظام جدید سلیقه ای است و انجام این کار را به خود شما خواهیم سپارد که به ترتیب فصل های ترکیبی زیست کنکور یعنی فصل های ترکیبی زیست دهم و یازدهم و دوازدهم را بخوانید یا به ترتیب پایه

اما فصل های مرتبط زیست نظام جدید به چه شکل است و کدام فصل های زیست را با هم بخوانیم؟ در ادامه ارتباط فصل های زیست با یکدیگر را در اختیار شما قرار خواهیم داد و کامل به پاسخ سوال کدام فصل های زیست را باهم بخوانیم خواهید رسید.

 فصل های گیاهی زیست کنکور:

فصل های گیاهی زیست کنکور شامل فصل 6 و 7 زیست سال دهم و فصل 8 و 9 سال یازدهم می‌باشد. بهتر است فصل های زیست گیاهی کنکور را باهم بخوانید اما دلیل دارد که توصیه می‌کنیم فصل های گیاهی زیست شناسی را با یکدیگر بخوانید. به عنوان مثال زمانی که در سوالات کنکور پرسیده شود کدام گزینه در مورد گیاه زنبق صحیح است تمامی گزینه ها مربوط به فصل های گیاهی زیست شناسی است و از سایر مباحث گزینه نمی‌آید. تعداد سوالات زیست گیاهی در کنکور 9 سوال است.

فصل های ژنتیک زیست نظام جدید

فصل های ژنتیک زیست نظام جدید شامل فصل های 6 زیست سال یازدهم و 3 و 4 زیست سال دوازدهم می‌باشد. این فصل ها نیز بیانگر ارتباط فصل های زیست کنکور می‌باشد و تعداد سوالات ژنتیک در کنکور سراسری هم  6 سوال می‌باشد.

چه فصل هایی از زیست را حذف کنیم؟

چه فصل هایی از زیست را حذف کنیم؟ در قسمت بالا فصل هایی که می‌توانید مطالعه کنید و ترکیبی نیستند به شما معرفی شد و فصل های قابل حذف زیست شناسی هم شامل فصل های 1، 6 و 7 دهم، فصل های 6 تا 9 سال یازدهم و فصل های 1 تا 3 و فصل 7 سال دوازدهم می‌باشد.

زیست دهم چند فصل است؟ (فصل های زیست دهم)

در پاسخ به سوال زیست دهم چند فصل است می توان گفت که فصل های زیست دهم 7 تا می باشد که شامل فصل های زیست شناسی دیروز، امروز و فردا – گوارش و جذب مواد – تبادلات گازی – گردش مواد در بدن – تنظیم اسمزی و دفع – از یاخته تا گیاه – جذب و انتقال مواد گیاه می باشد و این مباحث فصل های زیست دهم را تشکیل می دهند.

زیست یازدهم چند فصل است؟  (فصل های زیست یازدهم)

در پاسخ به سوال زیست یازدهم چند فصل است؟ باید گفت که فصل های زیست یازدهم 9 تا می باشد. فصل های زیست یازدهم به ترتیب شامل تنظیم عصبی، حواس، دستگاه حرکتی، تنظیم شیمیایی، ایمنی، تقسیم یاخته، تولید مثل، تولید مثل نهاندانگان، پاسخ گیاهان به محرک ها می باشد.

زیست دوازدهم چند فصل است؟ (فصل های زیست دوازدهم)

در پاسخ به سوال زیست دوازدهم چند فصل است؟ باید گفت که فصل های زیست دوازدهم به ترتیب تشکیل شده از فصل های مولکول های اطلاعاتی، جریان اطلاعات در یاخته، انتقال اطلاعات در نسل ها، نغیر در اطلاعات وراثتی، از ماده به انرژی، از انرژی به ماده، فناوری های نوین زیستی و رفتار های جانوران می باشد.

و در انتها ممنونم که  این مقاله رو تا آخر خوندید، امیدوارم لذت برده باشید و هر نظری که دارید مثبت و منفی خوشحال می‌شم از
طریق کامنت یا شماره تماس 02166576182 با من درمیون بزارید تا سریع پاسخ بدم. اوقات خوبی رو براتون آرزومندم.

سوالات متداول:

کدام فصل های زیست را برای کنکور بخوانیم؟

در داخل این مقاله به صورت کامل مهمترین مباحث زیست شناسی کنکور که می توانید روی آن ها حساب باز کنید آورده شده است

چگونه درصد زیست کنکور خود را در کوتاه ترین زمان ممکن افزایش دهیم؟

اگر می خواهید در کمتر از 3 ماه با زمان کم کل زیست شناسی کنکور را مطالعه کنید همین الان واژه “مشاوره مامندی” را به سامانه 10002907 ارسال کنید و یک جلسه مشاوره کاملا رایگان از ما دریافت کنید که راهکار های کسب درصد بالا در زیست را به شما نشان دهیم.

فصل های ژنتیک کنکور کدام ها هستند؟

 فصل های ژنتیک فصل 6 یازدهم و فصل 3 و 4 دوازدهم هستند

فصل های گیاهی کدام ها هستند؟

فصل های گیاهی شامل فصل های 6 و 7 دهم و 8 و 9 یازدهم می باشند.

 

لینک های کوتاه این مطلب

https://is.gd/Qhs4VK

https://b2n.ir/530941

https://tinyurl.com/y6kpnw59 https://bit.ly/2JyS6y0

 

امتیاز بدهید.
guest
31 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!