چرا ریاضی حرف آخر را مدرن ترین سبک در آموزش ریاضیات می دانند؟

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر
ارسال شده توسط : شایان مامندی دسته بندی: بررسی محصولات حرف آخر, روش های تست زنی کنکور, مصاحبه با رتبه های برتر برچسب ها: دیدگاه ها: 0 0 تاریخ ارسال:۲۰ خرداد ۱۳۹۸

چرا ریاضی حرف آخر را مدرن ترین سبک در آموزش ریاضیات می دانند؟

ریاضی حرف آخر | مدرن ترین آموزش ریاضی کنکور

ریاضی رو به عنوان درس کم اهمیت برای رشته ی تجربی میشناسیم و اکثر کنکوری ها وقت زیادی برای این درس نمیزارن و به دنبال یک درصد مناسب در این درس می‌باشند و فکر می‌کنند با کسب درصد خوب در دروس شیمی و زیست می‌توان درصد ریاضی را جبران کرد.خب اگر سر سری نگاه کنیم به نظر این موضوع درست است چرا که ریاضی ضریب ۶ دارد ، شیمی ضریب ۹ و زیست ضریب ۱۲ و از طرفی زیست و شیمی درس های اصلی رشتۀ تجربی می‌باشند . اما از دید من به عنوان یک مشاور و رتبه برتر کنکور در رشته ی تجربی ریاضی مهم ترین درس می‌باشد حتی از زیست هم مهم تر است. در ادامه این مطلب ریاضی حرف آخر رو هم بهتون معرفی می کنم.

باور نمی‌کنید؟؟ خب بیاید با هم این موضوع را اثبات کنیم .

یه آمااااااارررر فوووووووووووق توووووووووپ:

آمار کنکور 97

همه با نرم افزار تخمین رتبۀ آشنایی داریم و دقیق ترین تخمین رتبه رو با ارائه ی مدرک برای سال ۹۷  رو  بهتون نشون می‌دم.

اگر داوطلبی تمامی درس هایش صفر باشد و فقط درس زیست را ۱۰۰ بزند:

رتبه بین ۲۳ تا ۲۵ هزار منطقه ۱ می‌شود!!!

اگر داوطلبی تمامی درس هایش صفر باشد و فقط ریاضی را صد بزند:

رتبه  بین ۱۸ تا ۱۹ هزار منطقه ۱ می‌شود.!!!!

خب با اهمیت ریاضی آشنا شدید و فهمیدید که حتی میتونه از زیست هم مهم تر باشه.

عملکرد داوطلبان در کنکور ۹۷ برای درس ریاضی:

کنکور 97

تحلیل اول: در کنکور سراسری ۹۷ از ۵۶۹۹۸۴ نفر شرکت کننده ، تعداد ۲۱۹۶۹۵ نفر درس ریاضی را منفی زده اند.

به قول یه دوست کسی که یه درس رو صفر می‌زنه یعنی اون درس رو نفهمیده ولی کسی که منفی بزنه یعنی اون درس رو بد یاد گرفته.

تحلیل دوم: از ۵۶۹۹۸۴ نفر شرکت کننده فقط تعداد ۱۳۴۳۷ نفر توانستند در درس ریاضی درصد بالای ۵۰ را کسب کنند یعنی فقط ۲ درصد کل شرکت کننده ها…

با مقایسه ی دو تحلیل بالا به این نتیجه میرسیم که اگر داوطلبی در درس ریاضی به ۱۶ سؤال ریاضی پاسخ دهد جزو ۲ درصد اول شرکت کنندگان در گروه تجربی می‌شود.

نحوه ی کسب درصد بالای ۵۰ در درس ریاضی:

ریاضی

شعار اصلی مشاورین ما در مجموعه می‌تواند پاسخ به سؤال بالا باشد:

“برای موفقیت در کنکور به سه عامل منبع خوب، پشتیبانی خوب ، تلاش خوب نیاز داریم”.

اگر این سه عامل کنار هم قرار گیرند به طور قطعی و صد در صد نه تنها در زمینه ی کنکور بلکه در هر زمینۀ دیگری می‌توان به نتیجه رسید.

افرادی که به رتبه های خوب دست پیدا می‌کنند (استعداد ذاتی یا امداد غیبی) ندارند بلکه این سه عامل را همزمان در کنار یک دیگر استفاده می‌کنند.

خب تا اینجای کار نکات مشاوره ای در مورد درس ریاضی در اختیار شما عزیزان قرار گرفت.

این بار به سراغ پرطرفدارترین محصول آموزش ریاضی در ایران به نام پکیج ریاضی حرف آخر که به پکیج ریاضی استاد منتظری نیز مشهور است برویم و ببینیم آیا واقعا این محصول می‌تواند داوطلبان را به درصد بالای ۹۰ در ریاضی برساند یا نه و دلایلی که باید پکیج ریاضی حرف اخر را به عنوان تنها منبع آموزش ریاضی استفاده کنیم چیست.

بریم سراغ تک تک ویژگی های پکیج ریاضی حرف آخر

۱- جدید ترین سبک آموزش ریاضی برای اولین بار در کشور در پکیج ریاضی حرف آخر :

ویژگی های پکیج مثلثات حرف اخر استاد منتظری

ویژگی های پکیج ریاضی حرف اخر استاد منتظری

استاد عبدالرضا منتظری برای اولین بار در کشور قدم در سبک جدیدی برای آموزش ریاضی نهاده اند و صفر تا صد ریاضی را به سبک انیمیشن و شهودی سازی تدریس می‌کنند

این روش از دو بخش تشکیل شده است :

بخش اول شهودی سازی واستفاده از تصویر در آموزش :

مقاطع مخروطی

با استفاده از این روش حافظۀ تصویری  یا همان نیمکره ی راست مغز فعال می‌شود و مطالب مستقیم وارد آن قسمت می‌گردد. مزیت این روش نیز این می‌باشد که نیمکره ی راست برخلاف نیمکره ی چپ ماندگاری بیشتری دارد و مطالب تا مدت ها در این قسمت باقی خواهند ماند.

کلیک کنید و بخوانید!  چگونه آزمون بدهیم ؟ آموزش هنر آزمون دادن که فقط رتبه برترها میدانند...

بخش دوم آموزش با استفاده از انیمیشن :

در هنگام تدریس مباحث مختلف ریاضی در پکیج ریاضی حرف اخر از انیمیشن های جذاب برای آموزش استفاده می‌شود. به عنوان مثال در بخش معادلات مثلثاتی ، مبحث نمودار شناسی و به خصوص مبحث هندسه از انیمیشن ها استفاده می‌شود ، خب کاربرد این انیمیشن ها چیست ؟

حتما دقت کردید فیلمی را که چند سال پیش دیده اید هم سکانس های آن را به یاد دارید ولی کتابی که هفته ی پیش برای آزمون مطالعه کرده اید مطالبش را فراموش کردید.

مزیت استفاده از انیمیشین نیز همین است. با استفاده از انیمیشن ، مخاطب پکیج ریاضی منتظری مطالب را به سکل مفهومی می‌تواند یاد بگیرید و این امر تدریس را نیز آسان تر میکند به عنوان مثال در مبحث مقاطع مخروطی به سختی می‌توان مطالب را روی وایت برد رسم کرد و دانش آموز نیز مطالب را ناچارا حفظ می‌کند اما در پکیج ریاضی استاد منتظری تمامی این مطالب به راحتی ودر کوتاه ترین زمان آموزش داده می‌شود و باعث می‌شود دید داوطلب به ریاضی تغیر کند و این بار مطالب را مفهومی یاد بگیرد و آن ها را لمس کند که باعث افزایش سرعت تست زنی فرد نیز می‌شود.

۲- استفاده از الگو و حذف تکنیک :

الگو سازی

دقت کردید یسری از کتاب ها یا مدرس ها میان کلی نکته و فرمول میگن که میشه سؤالات رو زیر بیست ثانیه حل کرد . مثلا یکی از معلم های خودم که دوران کنکور در کلاس او شرکت می‌کردم فقط یک جمله را دائم تکرار می‌کرد :

اگه این رو دیدی اینجوری حل کن 

ولی اگه اینو ندیدی اونجوری حل کن 

حالا اگه هردوتا رو دیدی با روش تشریحی حل کن

منم خوشحال میرفتم با اون نکته ها تست حل می‌کردم و برای هر سؤال یه نکته بلد بودم.

ولی وقتی میرسیم به آزمون های جامع خوشحالیمون تبدیل به ناراحتی میشود . چرا ؟ چون مغز ظرفیت این همه فرمول را ندارد. کنکور از ۴ درس اختصاصی تشکیل شده . برای هر درس چه اندازه می‌توانیم فرمول حفظ کنیم ؟ سر جلسه ی کنکور می‌توانیم همه ی آن فرمول ها را به یاد بیاوریم ؟

خوشبختانه در پکیج ریاضی حرف اخر با همچین موضوعی مواجه نمیشویم چرا که خبری از فرمول و روش تشریحی نیست بلکه تمامی مثال های یک مبحث فقط با یک الگو در سریع ترین زمان ممکن حل می‌شود.

مثلا در بخش معادلات مثلثاتی خبری از فرمول نیست و کل سؤالات فقط با الگوی عقربه های n سر زیر ۳۰ ثانیه حل میشوند یا در مبحث کاربرد مشتق از الگوی کاربرد مشتق بدون مشتق استفاده می‌شود . همان طور که از اسمش پیداست حتی از مشتق گیری هم استفاده نمی‌شود.

در پکیج ریاضی استاد منتظری صفر تا صد ریاضی فقط با استفاده از همین الگو ها حل می‌شود یعنی به جای یادگیری ۱۰۰ فرمول که برای تیپ خاصی کاربرد دارند با کم‌تر از ۳۰ الگو کل ریاضی را یاد خواهید گرفت .

۳- تدریس منطبق با کنکور :

ریاضی منتظری

تدریس منطبق با کنکور یعنی همه چیز در پکیج ریاضی حرف اخر مانند کنکور سراسری است. در بسیاری از منابع نکات اضافی و زاید که هیچ ربطی به کنکور ندارند بحث می‌شود که زمان زیادی را از داوطلب می‌گیرد . اما در پکیج ریاضی حرف آخر فقط مطالبی که برای کنکور نیاز دارید در اختیار شما قرار می‌گیرد.

همچنین در سال های اخیر و از سال ۹۰ به بعد شاهد تغیر روند طرح سؤالات کنکور بوده ایم و سؤالات به شدت مفهومی شده و با سایر موارد ترکیب می‌شوند ؛ در کتاب های کمک آموزشی خیلی خیلی کم به سؤالات ترکیبی و ترکیب مطالب اشاره شده است. اما در پکیج ریاضی حرف آخر  داستان چیز دیگریست و از ابتدای شروع تا انتها کل مطالب به صورت ترکیبی با یکدیگر تدریس می‌شوند و به شدت سؤالات ترکیبی حل می‌شود.

کلیک کنید و بخوانید!  5 الگوی بینظیر برای تبدیل شدن به یک تست زن حرفه ای!!!

زمان نیز یکی از فاکتور های مهم می‌باشد که در پکیج ریاضی حرف آخر به آن توجه شده است و کلیه ی مطالب در پکیج ریاضی استاد منتظری در کمتر از ۷۰ ساعت ( ۳ شبانه روز ) تدریس شده است. اما اشتباه برداشت نکنید این تایم فقط مختص آموزش نیست و حدود ۳۰ ساعت فقط به حل تست اختصاص دارد و کلیۀ تست های ۱۰ سال اخیر کنکور و تست های شبیه ساز حل شده است. از این نظر پکیج ریاضی حرف آخر جامع ترین و کامل ترین پکیج آموزش ریاضی در کل کشور است.

شعار استاد منتظری در پکیج ریاضی حرف اخر نیز این است که در این مجموعه به حدی قوی کار شده است که در کنکور سراسری هیچ سؤالی نخواهد بود که مخاطب پکیج ریاضی حرف آخر آن را قبلا ندیده باشد و نتواند آن را حل کند.

راستی تا یادم نرفته یه خبر خوب هم بهتون بدم از امروز به مدت محدودی می تونید پکیج محاسبات سریع استاد منتظری رو (که قیمتش ۱۰۰ هزار تومن هست) به همراه هفت الگوی طلایی زیست شناسی به صورت کاملا رایگان تهیه کنید کافیه این فرم رو پر کنید :

۴- استفاده از نقشه ی راه در پکیج ریاضی حرف آخر :

نقشه ی راه الگوریتم جدید تدریس در ایران است که مالکیت آن متعلق به حرف آخر است.

با اسفاده ازنقشه ی راه که در ابتدای تدریس نشانداده می‌شود و طبق آن کلیه ی مطالب در پکیج ریاضی استاد منتظری تدریس می‌شود اولا داوطلب درک خوبی از مطالبی که قرار است یاد بگیرد به دست می‌آورد و ثانیا نقشه ی راه فقط یک عکس است که تمامم طالب در دل آن وجود دارد و پس از اتمام هر مبحث در دوران جمع بندی داوطلب با استفاده از همین نقشه ی راه می‌تواند کل مطالب یک فصل گسترده مثل مثلثات را در یک دقیقه مرور کند.

تصویر زیر نقشه ی راه مثلثات است.

نقشۀ راه پکیج مثلثات حرف اخر استاد منتظری

۵- تطابق بی‌نظیر پکیج ریاضی استاد منتطری با سؤالات کنکور :

بعد از برگزاری کنکور ۹۷ در شبکه ی آموزش برنامه ی کارنامه بیست شاهد حضور درخشان استاد منتظری بودیم که ادعا کردند ریاضی کنکور ۹۷ با پکیج ریاضی استاد منتظری تطابق صد در صدی داشته است. باور این مطلب خیلی سخت بود تا این که خود من شاهد بررسی تک تک سؤالات کنکور و سؤالات شبیه آن در پکیج ریاضی حرف آخر بودم و در کمال ناباوری در برخی از سؤالات حتی اعداد هم با هم فرق نداشت .

در ویدیو زیر این تطابق ها را می‌توانید مشاهده کنید.

۶- آیا کسی با پکیج ریاضی منتظری نتیجه گرفته ؟

سؤالی که ممکن در ذهن هر داوطلب کنکور باشد همین سؤال است و در پاسخ می‌توان به رتبه برترهای کنکور ۹۷ و نتیجه ی آن ها اشاره کرد

راه دوری هم نمیریم محمدرضا خوشرو رتبه ۵۹ و مهراد زارع رتبه ۳۱ کنکور تجربی ۹۷ که دوست هم بودن و هر دو با پکیج ریاضی استاد منتطری به نتیجه رسیدند.

در کلیپ زیر مصاحبه ی رتبه برتر های ۹۷ ونظر آن ها در رابطه با ریاضی استاد منتظری ونحوه ی رسیدن آن ها به موفقیت را بشنوید

خب دوستان خوبم این هم از تحلیل کامل پکیج ریاضی حرف اخر

امیدوارم که لذت برده باشید و در صورت نیاز به راهنمایی از طریق شماره تماس ۰۲۱۶۶۵۷۶۱۸۲ یا از طریق تلگرام ۰۹۱۲۰۰۶۷۶۹۲ با من در ارتباط باشید.

اگه میخواید دندان پزشک بشید حتما مقاله ی مربوط به رضا عباسی فر و اینکه چگونه بعد از ۳ سال به دندان پزشکی رسید رو حتما بخونید.

مشاوره-با-آقای-مامندی

اشتراک این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر