آموزش ریاضی نهم فصل هشتم

آموزش ریاضی نهم فصل هشتم در مورد مبحث حجم و مساحت است که شامل 3 درس می‌باشد. که درس اول حجم و مساحت کره، درس دوم حجم هرم و مخروط و درس سوم سطح و حجم هستند. شما با مطالعه دقیق این مطلب به هر 3 این درس ها تسلط خواهید یافت چون این مطلب به صورت کامل نوشته شده است و دیگر نیازی به بررسی دیگر جزوات نخواهید داشت.

مفهوم حجم از آموزش ریاضی نهم فصل هشتم

مفهوم حجم از آموزش ریاضی نهم فصل هشتم

حجم: مقدار فضایی را که یک جسم اشغال می کند حجم یا گنجایش نام دارد که حجم را با حرف انگلیسی v نشان می‌دهند.

انواع حجم:

  • حجم منشوری
  • حجم هرمی یا مخروطی
  • حجم کروی

دایره: مجموعه نقاطی از صفحه که فاصله تمام نقاط از یک نقطه به نام مرکز دایره به یک اندازه باشد. به این فاصله نقاط صفحه تا مرکز دایره شعاع دایره می‌گویند.

حرف آخر نهم

اگر می خواهید ریاضی نهم را به صورت دقیق تر و کاملتر یاد بگیرید باید به همین مطلب اکتفا نکنید و از محصولات مناسب دیگر استفاده نمایید. حرف آخر تولید کننده بهترین محصولات آموزشی به صورت فیلم آموزشی انیمیشنی می باشد که با بهترین اساتید کشور بسته ریاضی نهم حرف آخر را ضبط کرده است. علاوه بر این برای دروس دیگری مثل ادبیات، علوم، زبان و دیگر دروس پایه نهم می باشد. که می توانید تمام این محصولات را در صفحه حرف آخر نهم مشاهده نمایید.

اما اگر فعلا شرایط خرید این بسته های درجه یک را ندارید، ما پیشنهاد هیجان انگیز دیگری برایتان داریم. شما با پر کردن فرم زیر صاحب فیلم آموزشی 20 درصد از محتوای کتب درسی پایه خود می شوید. برای اینکه این پکیج را در اختیار داشته باشید باید فرم زیر را پر کنید و هزینه ارسال را بپردازید تا این بسته برایتان ارسال شود.

%20 محصولات متوسطه اول به صورت رایگان

فرم-متوسطه-اول

آموزش ریاضی نهم فصل هشتم و حجم کره

کره: مجموعه نقاطی از فضا که فاصله تمام نقاط از یک نقطه به نام مرکز کره به یک اندازه باشد. به این فاصله نقاط صفحه تا مرکز دایره، شعاع کره می‌گویند. مثل توپ و کره زمین

نکات مهم در مورد کره:

  • اگر کره به طور کامل داخل استوانه قرار گیرد. می گوییم کره بر استوانه محاط شده و استوانه بر کره محیط شده است.
  • از دوران نیم دایره حول قطر کره حاصل می‌‌شود.
  • از دوران ربع دایره حول شعاع نیم کره حاصل می‌شود.

هرم: شکل فضایی که سطح جانبی آن مثلث و وجه زیرین یا همان قاعده آن چند ضلعی محدب باشد.

اگر شما واقعا می خواهید که آینده تحصیلی خوبی برای خود بسازید باید هوشمندانه قدم بردارید و در مسیر درستی حرکت کنید. این کار نیاز به تخصص خاص دارد و شما برای شناسایی مسیر درست باید از مشاور کارشناس کمک بگیرید. حرف آخر برای ایجاد فرصت مشاوره ای برابر برای تمام دانش آموزان، طرح مشاوره رایگان دارد که برای استفاده از این طرح فقط باید همین حالا فرم زیر را پر کنید و منتظر تماس مشاوران ارشد ما باشید.

قمری-4-ماهه

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

به فاصله راس هرم تا قاعده، ارتفاع هرم می‌گویند. اگر دو هرم دارای قاعده‌هایی با مساحت و ارتفاع یکسان باشند، دارای حجم برابر هستند.

مخروط: شکلی شبیه به هرم منتظم که قاعده آن دایره و پای ارتفاع مخروط، مرکز دایره می‌باشد.

از دوران مثلث قائم الزاویه حول یک ضلع قائم آن مخروط حاصل می‌شود. ضلعی که دوران روی آن انجام شده است ارتفاع مخروط و ضلع دیگر شعاع قاعده نام دارد.

استوانه: از دوران مستطیل و مربع حول یک ضلع آن استوانه تشکیل می شود.

لطفا نظرات خود را در مورد آموزش ریاضی نهم فصل هشتم در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید. همچنین برای اطلاع از قیمت تمام محصولات موسسه حرف آخر می توانید به صفحه لیست قیمت محصولات حرف آخر بروید و از فروشگاه حرف آخر محصول مورد نظر خود را خریداری نمایید.

امتیاز بدهید.
guest
10 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!