آموزش ریاضی هفتم فصل سوم

این مطلب برای آموزش ریاضی هفتم فصل سوم نوشته شده است و شما برای دستیابی به درسنامه کامل و دقیق برای آموزش ریاضی هفتم فصل سوم فقط کافیست این مطلب از وب سایت حرف آخر را مطالعه فرمایید تا استاد این فصل شوید. چون این مطلب تا جای ممکن در سطح دانش آموزان پایه هفتم کامل ودقیق نوشته شده است و با خواندن این مطلب از دیگر سایت ها و جزوات بی نیاز خواهید شد.

بهتر از هر کس دیگری آموزش ریاضی هفتم فصل سوم را فرا بگیرید

بهتر از هر کس دیگری آموزش ریاضی هفتم فصل سوم را فرا بگیرید

فصل سوم پایه هفتم، جبر و معادله نام دارد و شما قرار است حل معادلات توسط متغیرها را در این فصل بیاموزید. این فصل هم مثل فصل دوم بسیار حائز اهمیت است. در این فصل ما مفاهیمی مثل الگوهای عددی، عبارت‌های جبری، مقدار عددی یک عبارت جبری و معادله آشنا خواهید شد. آموزش ریاضی هفتم فصل سوم بسیار ساده و در عین حال ریز و نکته‌دار است پس لطفا توجه کافی را روی یاد گیری آن بگذارید.

بهتر از هر کس دیگری آموزش ریاضی هفتم فصل سوم را فرا بگیرید

مفهوم جبر و عبارت جبری از آموزش ریاضی هفتم فصل 3

مفهوم جبر و عبارت جبری از آموزش ریاضی هفتم فصل 3

در این قسمت اولین مفهومی که شما باید بلد باشید متغیر است. ما به اعدادی که تغییر می‌کنند و اکثرا با حروف انگلیسی آن ها را نشان می‌دهند، متغیر می‌گوئیم. که کتاب درسی برای تفهیم متغیر، مثال‌های خوبی زده است. و به عددی که کنار متغیر نوشته شده است، ضریب متغیر می‌گوئیم.

خب حالا به معنی اسم فصل سوم بپردازیم. جبر! جبر یا عبارت جبری به مجموعه‌ای از یک جمله جبری تشکیل شده است که در نهایت با کنار هم قرار گیری آن‌ها تبدیل به چندجمله‌‌ای جبری می‌شوند. برای مثال 5a یک جمله است و 8a+9b یک چند جمله‌ای متشکل از دو تک جمله‌ای است. برای پیدا کردن حاصل عبارات چند جمله جبری کافیست به جای حروف، اعداد داده شده را جایگذاری کرده و طبق اولویت علایم، محاسبات ریاضی را انجام دهیم.

مفهوم جبر و عبارت جبری از آموزش ریاضی هفتم فصل 3

برای راحت شدن کار، اگر ضرایب عبارت قابل ساده شدن بود، ساده‌اش می‌کنیم. برای این کار می‌توانیم ابتدا جملات مشابه را جدا کرده و اعمال جمع و تفریق را با توجه به علامتی که دارند انجام دهیم.

اگر واقعا می خواهید که از آزمون های مهمی مثل تیزهوشان و کنکور سربلند بیرون بیایید و بهترین سرنوشت تحصیلی ممکن را برای خود رقم بزنید، باید یک راهنمای ماهر و متخصص داشته باشید که استعداد شما را بشناسد و آن را پرورش دهد و راه درست را برای رسیدن به اهدافتان به شما نشان دهد. حرف آخر برای راحت کردن کار شما طرح مشاوره رایگان با مشاورین ارشد خود ترتیب داده است که برای استفاده از آن فقط کافیست فرم زیر را پر کرده و منتظر تماس مشاوران موسسه ما باشید.

قمری-4-ماهه

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

معادله و حل مسائل فصل سوم ریاضی هفتم با استفاده از معادلات

معادله و حل مسائل فصل سوم ریاضی هفتم با استفاده از معادلات

اما قسمت دوم اسم ریاضی هفتم فصل سوم، یعنی معادله به چه معناست؟! به تساوی جبری‌ای که با جایگذاری بعضی اعداد دوطرفش مساوی می‌شود، معادله گویند. که برای حل معادلات سه مرحله به ترتیب زیر باید طی شوند:

  1. مجهول ها را در یک طرف تساوی جمع می‌کنیم و اعداد معلوم در طرف دیگر می‌مانند.
  2. حاصل مجهولات و معلومات را محاسبه و پیدا می‌کنیم.
  3. حاصل معلوم‌ها را تقسیم بر ضریب مجهولات می‌کنیم.

نکته‌ای که باید برای حل یک معادله رعایت کنیم این است که اگر در عبارت، پارانتز داشته باشیم، اول باید آن را از بین ببریم. در مورد معادلات کسری، اول باید با استفارده از ب.م.م مخرج کسر را ساده کرده و از بین ببریم و بعد به حل معادله بپردازیم.

حرف آخر هفتم

همه شما از اهمیت ریاضی هفتم با خبر هستید. درصد ریاضی در ورود شما به مدارس استعدادهای درخشان نقش مهمی دارد پس باید تا جایی که می توانید ریاضی خود را بهتر و بهتر کنید. این پیشرفت ممکن نیست مگر با استفاده از محصولات درجه یکی مثل ریاضی هفتم حرف آخر. حرف آخر تولید کننده بهترین محصولات آموزشی کشور برای تمام پایه ها می باشد که تمام این محصولات با همکاری برترین اساتید منتخب کشور پر شده اند. پس به صورت تضمینی می توانید روی تک تک پکیج های حرف آخر هفتم حساب باز کنید و پس از خرید این محصولات فقط به درصدها و نمرات عالی دست یابید. اما اگر به هر دلیلی نمی توانید این بسته های بی نظیر را تهیه کنید، ما پیشنهاد جذابی برایتان داریم. همین حالا فرم زیر را پر کنید تا 20 درصد از محتوای آموزشی کتب درسی پایه خود را به صورت رایگان و در قالب فیلم آموزشی در اختیار داشته باشید.

%20 محصولات متوسطه اول به صورت رایگان

فرم-متوسطه-اول

حالا چگونه می‌توانیم مسائل را با کمک معادله حل کنیم؟؟ ابتدا روی مسئله را بادقت می‌خوانیم و می‌فهمیم که خواسته یا مجهول مسئله چیست. بعد آن را به عنوان X در نظر می‌گیریم و با توجه به کلمات فارسی و گفته های مسئله، آن داده‌ها را به اعداد و علائم ریاضی تبدیل کرده و در پایان عبارت جبری به دست آمده را با روش بالا حل می‌کنیم.

معادله و حل مسائل فصل سوم ریاضی هفتم با استفاده از معادلات

لطفا نظر خود را در مورد مطلب آموزش ریاضی هفتم فصل سوم زیر همین مطلب با ما به اشتراک بگذارید. همچنین برای اطلاع از قیمت محصولات موسسه فقط لازم است بر روی لیست قیمت محصولات حرف آخر کلیک کنید و بعد از مقایسه قیمت ها، از فروشگاه حرف آخر محصول مورد نظر خود را خریداری نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)
guest
10 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!