آموزش ریاضی هفتم فصل هفتم

این مطلب یک درسنامه کامل و دقیق در مورد آموزش ریاضی هفتم فصل هفتم می باشد که اگر آن را با تمرکز مطالعه کنید، می توانید در آزمون های خود درصدهای بالایی را در این فصل به دست آورید. پس این مطلب را بخوانید و از جزوات دیگر بی نیاز شوید. علاوه بر این، پیشنهادهای جذاب و هیجان انگیزی در ادامه برایتان داریم!

دورهمی توان، جذر و ریشه

دورهمی توان، جذر و ریشه

حتما خمیر نان را دیده‌اید. برای پف کردن نان، مثلا در تهیه باگت و نان تست، مقداری مخمر به آن خمیر اولیه می‌زنند. اگر بعد از یک ساعت به همان خمیر سر بزنید، حجم‌اش دو برابر و یا بیشتر شده است. چون مخمرها شدیدا تولید مثل می‌کنند و گاز حاصل از فعالیتشان باعث پف کردن خمیر می‌شود. اما اینکه چگونه در این زمان کوتاه این اتفاق می‌افتد در بحث فصل هفتم ریاضی پایه هفتم نهان شده است. بله، توان!

علاوه بر توان، در آموزش ریاضی هفتم فصل هفتم در مورد محاسبه عبارت‌های توان‌دار، ساده کردن عبارت‌های توان‌دار و جذر و ریشه آمده است که در زیر به هر کدام از آن‌ها مفصل می‌پردازیم.

مهمان اول آموزش فصل هفتم ریاضی هفتم : توان

ساده‌ترین تعریف برای توان این است که ما برای جلوگیری از تکرار ضرب، از توان استفاده می‌کنیم. یعنی اگر عددی چندین بار در خودش ضرب شود، آن را با توان می‌نویسیم. اما نکاتی که باید در مورد توان بدانید:

  • عبارتی که توان نداشته باشد، داری توان 1 است و هر عدد با توان 1 برابر با خودش است.
  • 1 با هر توانی 1 می‌شود.
  • هر عددی با توان صفر، مساوی 1 می‌شود. (به جز خود صفر)
  • عدد منفی به توان فرد برسد حاصل عددی منفی خواهد بود و اگر توان زوج باشد، مثبت می‌شود.
  • در صورتی منفی، با عدد به توان می‌رسد که همراه با عدد، داخل یک پارانتز بیاید. در غیر این صورت، عدد به توان می‌رسد و در آخر به یک منفی ضرب می‌شود.

مهمان دوم آموزش ریاضی هفتم فصل هفتم : عبارات توان‌دار

مهمان دوم آموزش ریاضی هفتم فصل هفتم : عبارات توان‌دار

وقتی چند علامت ریاضی در یک عبارت جمع شوند باید طبق اولویت جلو برویم. اول از همه باید جواب پارانتز را به دست آورید. اگر پارانتزها تودرتو باشند، از داخلی‌ترین آن‌ها کار را آغاز کنید. بعد نوبت توان و جذر است. در مرحله سوم به ضرب و تقسیم و در آخر جمع و تفریق را باید حل کنید. اگر مثلا هم جمع باشد و هم تفریق، از علامتی که به سمت چپ نزدیکتر است شروع می‌کنیم.

مجذور یا مربع، به توان دوم هر عدد گفته می‌شود و مکعب، توان سوم آن عدد را گویند.

مهمان سوم آموزش ریاضی هفتم فصل هفتم : ساده کردن عبارات توان‎‌‌دار

مهمان سوم آموزش ریاضی هفتم فصل هفتم : ساده کردن عبارات توان‎‌‌دار

حرف آخر هفتم

ریاضی از آن درس هایی است که می تواند موفقیت یا شکست شما را رقم بزند. و چه کسی می خواهد در رسیدن به آینده تحصیلی دلخواه خود شکست بخورد؟ پس باید برای این درس از بهترین محصولات مثل پکیج ریاضی هفتم حرف آخر استفاده کنید و با روش تدریس اساتید منتخب کشور جلو روید. این روش علاوه بر ریاضی، برای تمام دروس حرف آخر هفتم به صورت تضمینی شما را به درصدها و نمرات بالا می رساند. پس بدون هدر دادن وقت این پکیج های درجه یک را تهیه کرده و روند تحصیلی خود زیر و رو کنید.

اما اگر فعلا قادر به خرید هیچ یک از این محصولات نیستید، ما یک پیشنهاد بی نظیر برایتان داریم. شما با پر کردن فرم زیر 20% از محتوای آموزشی تمام دروس پایه خود را به صورت یک هدیه رایگان از ما دریافت خواهید کرد. پس همین حالا فرم زیر را پر کنید و با پرداخت 20 هزار تومان به عنوان هزینه ارسال، صاحب ساعت ها فیلم آموزشی از تدریس بهترین اساتید کشور شوید.

%20 محصولات متوسطه اول به صورت رایگان

فرم-متوسطه-اول

برای یافتن پاسخ در ضرب اعداد توان‌دار دو راه داریم. که باید با توجه به نوع عبارت، یکی از آن‌ها را انتخاب کنیم. اگر پایه‌ها یکسان باشند، پایه را می‌نویسیم و توان‌ها را با هم جمع می‌کنیم. اما اگر توان‌ها برابر باشند، توان را می‌نویسیم و این بار پایه‌ها را در هم ضرب می‌کنیم.

مهمان چهارم آموزش ریاضی هفتم فصل هفتم : جذر و ریشه

مهمان چهارم آموزش ریاضی هفتم فصل هفتم : جذر و ریشه

هر عدد 2 ریشه دوم دارد که قرینه یکدیگرند. در جذرگیری فقط عدد مثبت در نظر گرفته می‌شود. اعداد منفی جذر ندارند چون مجذور یا توان دوم هیچ عددی منفی نمی‌تواند باشد. جذر صفر و یک با خود آن‌ها برابر است. یکی از کاربردهایی که می‌توان برای جذر بیان کرد، در مساحت شکل‌های هندسی مثل مربع و دایره است.

اگر هدف شما از همین حالا ورود به یکی از مدارس استعدادهای درخشان است، باید بتوانید مسیر درست را شناخته و هوشمندانه در آن قدم بردارید تا طبق یک برنامه ریزی اصولی به اهداف بلند مدت خود برسید. هیچ یک از موارد بالا مگر با کمک و راهنمایی یک مشاور تحصیلی امکان پذیر نمی باشد. یک مشاور خوب و متخصص استعدادهای شما را شناسایی می کند و آن ها را می پروراند. علاوه بر این شما با کمک مشاور، نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی و بهبود می کنید. به همین دلیل حرف آخر طرح مشاوره رایگان با مشاوران ارشد خود برای تمام دانش آموزان ترتیب داده است تا همه بتوانند در این فرصت برابر به سمت پیشرفت قدم بردارند. پس شما نیز همین حالا فرم زیر را پر کنید و منتظر تماس مشاوران موسسه باشید.

قمری-4-ماهه

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

برای محاسبه جذر عددها، باید طبق دستورالعمل زیر جلو بروید:

  1. اول باید ببینیم که آن عدد بین کدام دو عدد صحیح متوالی است.
  2. بعد مجذور عددی که بین دو عدد هست را به دست می‌آوریم.
  3. اگر مجذور حاصل، از عدد داده شده کمتر باشد، 4 تا بزرگتر از آن را می‌نویسیم و اگر کوچکتر آمد، 4 عدد کمتر می‌نویسیم.
  4. یک جدول رسم می‌کنیم و مجذورهای 4 عدد را می‌نویسیم و بعد مجذور عددی که به عدد روی سوال نزدیکتر باشد را به عنوان جذر تقریبی عدد، در نظر می‌گیریم.

مهمان چهارم آموزش ریاضی هفتم فصل هفتم : جذر و ریشه

آموزش ریاضی هفتم فصل هفتم در اینجا به پایان رسید. لطفا نظرات خود را در مورد این مطلب در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید. همچنین برای اطلاع از قیمت محصولات، به صفحه لیست قیمت محصولات حرف آخر مراجعه کنید و سپس محصول مورد نظر خود را از فروشگاه حرف آخر تهیه نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)
guest
10 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!