آموزش علوم هفتم فصل دوم

این مطلب در مورد آموزش علوم هفتم فصل دوم می باشد که شما با خواندن آن در 15 دقیقه به کل مفاهیم مهم این فصل، مسلط خواهید شد. این مطلب به صورت کامل و دقیق نوشته شده است و شما پس از مطالعه آن نیازی به بررسی دیگر مطالب نخواهید داشت. همچنین در بینابین مطالب چند پیشنهاد شگفت انگیز نیز برایتان داریم. پس تا انتها همراه ما باشید. در ضمن در مقالات قبلی فصل اول علوم هفتم را هم کالبد شکافی کردیم و به صورت کامل تمامی موارد را برای این درس بررسی کردیم و برای مشاهده هرکدام کافیست از طریق لینک های زیر اقدام کنید:

آموزش علوم هفتم فصل دوم ، اندازه گیری

اندازه گیری یک مرحله مهم در گرد آوری اطلاعات است. همچنین برای مقایسه بزرگی و اندازه هم از اندازه گیری بهره می‌گیریم. اندازه گیری به وسیله واحدهایی که یکا نامیده می‌شوند انجام می‌پذیرند. و برای اینکه این اندازه‌ها قابل مقایسه جهانی باشند برای هر کمیت مثل طول، وزن، زمان و غیره یکاهای معینی تعیین شد. مثلا برای طول متر یکای جهانی است. اندازه گیری‌ها همواره با تقریب و خطا همراهند که نسبت به شخص و دقت او و وسیله اندازه گیری‌اش، کم و زیاد می‌شود. به نظرتان ما، محصولاتمان را با چه یکایی قیمت گذاری می‌کنیم؟ چطور است سری به فروشگاه حرف آخر بزنید و خودتان بفهمید؟

آموزش علوم هفتم فصل دوم ، جرم

هر ماده‌ای که در اطراف ما وجود دارد، دارای جرم و حجم است. که به مقدار ماده تشکیل دهنده جرم گفته می‌شود و به وسیله ترازو به صورت گرم یا کیلوگرم قابل اندازه گیری می‌باشد. جرم یک جسم در کل جهان یکسان است و تغییر نمی‌کند. همان طور که می‌دانید، هر کیلوگرم برابر هزار گرم است و برای تبدیل گرم به کیلوگرم باید آن را بر هزار تقسیم کنیم. ولی اگر لازم باشد که کیلوگرم را گرم کنیم، آن را در هزار ضرب می‌کنیم.

آموزش علوم هفتم فصل دوم ، وزن

وزن هم از آن کمیت‌هایی است که در همان ابتدا یکسان سازی شد. اما تعریف وزن چیست؟ وزن جسم همان نیروی گرانش است که از طرف زمین به آن جسم وارد می‌شود و جسم را به سمت خود می‌کشد. این کمیت توسط نیروسنج که یک فنر دارد، اندازه گیری می‌شود. و آن را با یکای نیوتون و نماد N نمایش می‌دهند. عددی که نیروسنج نشان می‌دهد همان مقدار کشیدگی فنر درون نیروسنج است.

اگر بخواهیم وزن جسمی را بر روی کره زمین محاسبه کنیم باید طبق رابطه وزن = جرم جسم به کیلوگرم × 9/8 آن را به دست آوریم. 9/8 شدت جاذبه زمین است و گاهی برای راحتی از 10 استفاده می‌کنیم و بر روی دیگر سیارات تغییر می‌کند. مثلا بر روی ماه، 1/7 و روی مریخ 3/6 نیوتون بر کیلوگرم است.

برای رسیدن به بهترین سرنوشت تحصیلی ممکن، باید راه درست را بشناسید و هوشمندانه در آن قدم بردارید. اما اکثر دانش آموزان بی تجربه هستند و نمی توانند از عهده این کار برآیند. به همین دلیل حرف آخر با مشاوران ارشد خود طرح مشاوره رایگان ترتیب داده است تا تمام دانش آموزان بتوانند از راهنمایی یک کارشناس بهره مند شوند. پس این فرصت استثنائی را از دست ندهید و همین حالا فرم زیر را پر کنید تا مشاوران ما با شما عزیزان تماس بگیرند.

قمری-4-ماهه

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

آموزش علوم هفتم فصل دوم ، طول

ما برای اندازه گیری طول جسم‌های کوچک از خط‌کش‌هایی که بر حسب سانتی‌متر و میلی‌متر مدرج شده‌اند استفاده می‌کنیم. به فاصله بین دو نقطه و مسافتی که باید بین آن‌ها طی کرد، کمیت طول گفته می‌شود. بر حسب بزرگی و کوچکی این مسافت بین دو نقطه، از کمیت‌های مختلفی استفاده می‌شود که کیلومتر، متر، سانتی‌متر و میلی‌متر از معروفترین آن‌ها هستند.

فیلم آموزش علوم هفتم فصل دوم یکای کمتر از یک متر در طول

ما برای طول هم می توانیم یکای کمتر از یک متر و هم یکای بیشتر از یک متر انتخاب کرده و تبدیلات لازم را انجام دهیم.

یکای کمتر از یک متر در طول

مثلا اگر یک متر را 10 قسمت کنیم، هر یک از آن قسمت های کوچک برابر یک دسی متر هستند.

ما یک مطلب کامل و جامع برای جواب اطلاعات جمع اوری کنید علوم هفتم نوشته ایم که توصیه می کنیم حتما آن را مطالعه کنید.

یکای کمتر از یک متر در طول

دسی متر را نیز می توانیم به 10 قسمت تقسیم کنیم که نام هر یک از این 10 قسمت، یک سانتی متر است. به همین دلیل هر متر برابر 100 سانتی متر است. اگر یک سانتی متر را به 10 قسمت مساوی تقسیم کنیم، به هر قسمت، یک میلی متر گفته می شود. پس می توان نتیجه گرفت که هر متر برابر 1000 میلی متر است. این تقسیمات، به همین ترتیب ادامه می یابند.

یکای کمتر از یک متر در طول

آموزش علوم هفتم فصل دوم ، حجم

به مقدار فضای اشغالی به وسیله یک جسم، حجم آن جسم گفته می‌شود. که بر حسب متر مکعب یا سانتی‌متر مکعب اندازه گیری می‌شود. برای یافتن اندازه جسم‌هایی که یک شکل هندسی مثل مکعب مربع یا مستطیل دارند، از طریق فرمول‌های ریاضی اقدام می‌کنیم. اما اگر یک جسم داشته باشیم که به شکل هیچ شکل هندسی نیست، باید چه کنیم؟

باید درون دو ظرف آزمایشگاهی درجه بندی شده، به یک اندازه آب بریزیم و بعد آن جسم را داخل یکی از ظروف بیاندازیم. اختلاف سطحی که با آب داخل ظرف دیگر ایجاد می‌شود بیانگر حجم آن جسم است. از یکاهای پر کاربرد برای اندازه گیری حجم می‌توان به لیتر اشاره کرد که مساوی با حجم مکعبی به طول، عرض و ارتفاع 10 سانتی‌متر است. هر یک متر مکعب برابر با هزار لیتر است.

آموزش علوم هفتم فصل دوم ، چگالی

به مقدار جرمی از جسم که در حجم مشخصی از آن قرار دارد چگالی یا جرم حجمی گفته می‌شود. و از تقسیم جرم جسم بر حجم آن بر حسب گرم بر سانتی‌متر مکعب یا کیلوگرم بر متر مکعب به دست می‌آید. چگالی آب برابر با یک است. اگر جسمی بر روی آب شناور بماند، می‌فهمیم که چگالی‌اش از 1 کمتر است. اما اگر چگالی جسم از چگالی آب بزرگتر باشد، در آب فرو می‌رود.

اگر می خواهید در 15 دقیقه جواب تمام آزمایش های کتاب علوم هفتم را یاد بگیرید فقط کافیست بر روی جواب ازمایش کنید های علوم هفتم کلیک کنید.

حرف آخر هفتم

همان طور که می دانید علوم هفتم از مهمترین دروس سال هفتم متوسطه است و در صورتی که نتوانید به خوبی آن را بیاموزید لطمه زیادی به درس شما خواهد زد. در این دوران که آموزش ها به صورت مجازی انجام می شوند، بهترین روش، فراگیری مباحث به کمک فیلم های آموزشی مثل پکیج جامع فیلم های آموزشی علوم هفتم حرف آخر است.

این پکیج بهترین پکیج موجود در این زمینه است چون از حضور و تدریس درخشان اساتید برجسته کشور همچون آقایان کامیار، شعبانی، شاکری، ****** و منتظری بهره گرفته است. به جرات می توان گفت که این پکیج و دیگر پکیج های حرف آخر هفتم آینده تحصیلی شما را به بهترین شکل ممکن تغییر می دهند. و پس از آن شما به درصدها و نمرات بالا دست خواهید یافت.

اما اگر به هر دلیلی فعلا قادر به تهیه هیچ یک از این محصولات نیستید، ما یک پیشنهاد ویژه برایتان داریم. فرم زیر را پر کنید و 20 درصد از محتوای درسی کتب پایه هفتم را فقط با پرداخت 20 هزار تومان هزینه ارسال، درب خانه خود از ما دریافت کنید. پس همین حالا فرم زیر را پر کنید تا به صورت رایگان صاحب ساعت ها فیلم آموزشی درجه یک شوید.

%20 محصولات متوسطه اول به صورت رایگان

فرم-متوسطه-اول

آموزش علوم هفتم فصل دوم ، زمان

از ساعت یا زمان‌سنج برای اندازه گیری زمان بر حسب ثانیه با نماد S استفاده می‌شود. احتمالا زمان در زندگی روزمره مهمترین کمیتی است که باید اندازه گیری شود. به جز ثانیه یکاهای پر کاربردتری هم مثل دقیقه، ساعت، روز، هفته، ماه، سال و غیره وجود دارند و ما به صورت روزانه از آن‌ها استفاده می‌کنیم. اما تمام این واحدها قابل تبدیل به یکدیگرند. مثلا هر 60 ثانیه معادل یک دقیقه است و از مجموع 60 دقیقه، یک ساعت ایجاد می‌شود. یک روز 24 ساعت است و 7 روز کنار هم یک هفته می‌شوند. 4 هفته پشت سر هم، یک ماه را ایجاد می‌کنند و سال تشکیل شده از 12 ماه است.

پاسخ  فعالیت صفحه 7 علوم هفتم فصل دوم

چون باید جرم های کوچک را با واحد کوچک و جرم ها و اندازه های بزرگتر را با واحدهای بزرگ اندازه بگیریم.

برای مطالعه فصل به فصل جواب گفت و گو کنیدهای علوم هفتم و عمیقتر کردن آموزش علوم هفتم فصل دوم فقط کافیست روی آن کلیک کنید.

پاسخ فعالیت دوم صفحه 8 علوم هفتم فصل دوم

چون برای راحتی کار طول ها و اندازه های کوچک را با واحد کوچک و مسافت های بزرگ را با واحدهای بزرگ همانند کیلومتر اندازه می گیریم.

اگر می خواهید به تمام خودآزمایی های کتاب جواب درست دهید بر روی جواب خود را بیازمایید علوم هفتم کلیک کنید.

پاسخ فعالیت صفحه 11 علوم هفتم فصل دوم

میانگین تعداد ضربان قلب یک انسان سالم با وزن و سن متوسط حدود 70 بار در هر 60 ثانیه می باشد اما ممکن است این تعداد در موقعیت‌های مختلف کم و زیاد شود.

ما یک مطلب کامل برای جواب تمام فعالیت های کتاب درسی علوم هفتم نوشته ایم. شما می توانید با کلیک بر روی جواب فعالیت های علوم هفتم این مطلب جامع را مطالعه کنید.

گفت و گو کنید صفحه 11 علوم هفتم فصل دوم

از روی برداشت هایی که از آموزه های اسلام و قرآن می کنیم.

برای خواندن جواب تمام فکر کنیدهای کتاب درسی خود و تکمیل کردن آموزش علوم هفتم فصل دوم بر روی جواب فکر کنید های علوم هفتم کلیک کنید تا به صفحه مورد نظر خود هدایت شوید.

آموزش علوم هفتم فصل دوم به پایان رسید. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد. لطفا نظر خود را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید. همچنین شما عزیزان می توانید برای اطلاع و مقایسه قیمت محصولات بر روی لیست قیمت محصولات حرف آخر کلیک کنید تا به صفحه مربوطه هدایت شوید و سپس از فروشگاه حرف آخر محصول مورد نظر خود را تهیه نمایید.

امتیاز بدهید.
guest
10 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!