آموزش علوم هفتم فصل نهم

این مطلب مختص آموزش علوم هفتم فصل نهم می باشد که فقط کافیست 15 دقیقه برای خواندن دقیق آن وقت بگذارید تا استاد این فصل شوید. ما تمام تلاش خود را کرده ایم تا مطلب جامع و کاملی در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم برایتان مفید باشد. علاوه بر این، چندین پیشناد ویژه و جذاب برایتان تدارک دیده ایم. پس این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

منابع انرژی و آموزش علوم هفتم فصل نهم

این فصل منابع انرژی را برمی‌شمارد. تقریبا منبع همه انرژی‌هایی که از آن‌ها بهره می‌بریم خورشید است. این نور و گرمای خورشید است که به زمین می‌رسد و حیات را ممکن می‌سازد.

بیشتر از 90% انرژی مصرفی جهان از منابعی است که میلیون‌ها سال برای تشکیل شدنشان زمان صرف شده است. و به همین علت است که جایگزین کردنشان پس از مصرف، چیزی نزدیک به غیر ممکن می‌باشد. به این منابع، تجدیدناپذیر گفته می‌شود مثل سوخت هسته‌ای، سوخت فسیلی مانند نفت، زغال سنگ و گاز.

سوخت‌های فسیلی در آموزش علوم هفتم فصل نهم

بقایای گیاهان و جانوران ذره‌بینی که در سطح زمین یا دریا زندگی می‌کردند با لایه‌هایی از گل و لای پوشیده شده‌اند و با گذشت دوره‌های طولانی مدت، این لایه‌ها متراکم‌تر شده‌اند و در اثر فشار زیاد و دمای مناسی به سوخت‌های فسیلی تبدیل شده‌اند. به خاطر همین پروسه طولانی است که تشکیل این سوخت‌ها به میلیون‌ها سال نیاز دارد. و در حال حاظر، بیش از 85% انرژی مصرفی بشر از سوخت‌های فسیلی تامین می‌شود. که عامل آلودگی زمین، اقیانوس‌ها و هوا است.

زمانی که اتم‌های سازنده سوخت‌های هسته‌ای، تبدیل به اتم‌های سبکتر می‌شوند مقدار زیادی انرژی گرمایی آزاد می‌گردد. که از این فرایند می‌توان برای تولید برق در نیروگاه‌های هسته‌ای استفاده کرد.

منابع تجدیدپذیر در آموزش علوم هفتم فصل نهم

انرژی‌های تجدیدپذیر کره زمین را آلوده نمی‌کنند و باعث گرمایش جهانی نیز نمی‌شوند. این انرژی‌ها انواع زیادی دارند و می‌توانند دائما بدون تمام شدن، جایگزین شوند. مثل انرژی خورشید، باد، دریا، جزر ومد، زمین گرمایی، برق‌آبی و انرژی ناشی از سوخت‌های گیاهی.

حرف آخر هفتم

برای اینکه بتوانید از بیشترین ظرفیت خود برای یادگیری استفاده کنید، نیاز دارید که با بهترین اساتید درس بخوانید و از محصولات درجه یک استفاده کنید. در همین راستا حرف آخر تولید کننده بهترین محصولات آموزشی با همراهی برترین اساتید کشور است که در تمامی محصولات حرف آخر هفتم خود از پربازده ترین روش تدریس ها همراه با تصویرسازی و انیمیشن استفاده کرده است تا شما به سادگی بتوانید مطالب را وارد حافظه بلند مدت خود کنید.

گل سر سبد این بسته ها، پکیج فوق العاده علوم هفتم حرف آخر است که با استفاده از آن شما می توانید در تمام آزمون های خود نمرات و درصدهای بالا کسب کنید و از همکلاسی های خود جلو بزنید و روند تحصیلی خود را زیر و رو کنید. پس همین حالا این محصولات را بخرید و سرنوشت تحصیلی خود را به بهترین شکل ممکن عوض کنید.

اما اگر به هر دلیلی فعلا قادر به خرید این محصولات نیستید، ما پیشنهاد جذاب دیگری برایتان داریم! شما با فرم زیر به صورت رایگان صاحب 20 درصد از محتوای آموزشی کتب درسی پایه خود در قالب فیلم آموزشی تدریس شده توسط بهترین اساتید می شوید. پس همین حالا این فرم زیر را پر کنید تا هر چه سریعتر پیشرفت را آغاز کنید.

%20 محصولات متوسطه اول به صورت رایگان

فرم-متوسطه-اول

انرژی خورشیدی

همیشه در مرکز خورشید واکنش‌هایی که انرژی بسیار زیادی آزاد می‌کنند در حال رخ دادن هستند. و انرژی آزاد شده از این واکنش‌ها به شکل نور و گرما به کره زمین می‌رسند. از این انرژی در صفحات خورشیدی برای تولید انرژی الکتریکی استفاده می‌شود. این صفحات را در جاهای زیادی از جمله ماهواره، ماشین حساب، نما و پشت بام ساختمان استفاده کرد. بیشتر صفحاتی که در حال حاظر به کار برده می‌شوند فقط یک پنجم (50%) انرژی خورشید را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کنند. از دیگر کاربردهای انرژی خورشیدی می‌توان به آب ‌گرم‌ کن‌های خورشیدی اشاره کرد. که در آن‌ها گرمای خورشید توسط لوله‌های تیره رنگ جذب می‌شود و با چرخش ‌اب در این لوله‌ها دمایش به 60 تا 70 درجه سلسیوس می‌رسد.

انرژی باد

انرژی باد

باد همان هوای در حال حرکتیست که در اثر گرم شدن نامساوی سطح زمین به وجود می‌اید. آسیاهای بادی از اختراعات بشر در دوران گذسته برای بهره برداری از باد بوده است که برای آرد کردن گندم و بالا کشیدن آب از چاه کاربرد داشته‌اند. در روزگار حاضر توربین‌های بادی جایگزین آسیاهای بادی شده‌اند که انرژی جنبشی باد را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کنند.

انرژی موج‌های دریا از آموزش علوم هفتم فصل نهم

انرژی موج‌های دریا از آموزش علوم هفتم فصل نهم

وزیدن باد در سطح دریا باعث ذخیره شدن انرژی جنبشی باد به شکل انرژی پتانسیل گرانشی در آب دریا می‌شود و بعد از مدت زمان کوتاهی به شکل موج که حالتی از انرژی جنبشی است، آن را آزاد می‌کند. برای بهره برداری از این انرژی به توربین‌های خاصی نیاز داریم.

انرژی برق‌آبی

آبی که در پشت یک سد بلند محبوس شده است انرژی پتانسیل گرانشی بسیار زیادی دارد که به بهره برداری از این انرژی پاک برای تولید برق، انرژی برق‌آبی گفته می‌شود.

همه ما وقتی در موقعیت جدیدی قرار می گیریم نیاز به کمک و راهنمایی داریم. مسیر آزمون های علمی بزرگی مثل تیزهوشان و کنکور نیز به همین صورت است. هیچ کس به تنهایی قادر نیست هم استعداد خود را کشف کند، هم آن را پرورش دهد، برنامه ریزی کند، درس بخواند و استرس و اضطراب خود را کنترل کند. به همین دلیل است که موسسه حرف آخر طرح مشاوره رایگان را ترتیب داده است. شما با استفاده از این طرح می توانید به جز درس خواندن، بقیه مسئولیت های خود را به مشاور خود واگذار کنید و بدون دغدغه به درس خواندن بپردازید. همین حالا فرم زیر را پر کنید تا پس از این، از موفقیت خود مطمئن باشید.

قمری-4-ماهه

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

انرژی زمین گرمایی

به انرژی گرمایی که در زیر زمین ذخیره شده است، انرژی زمین گرمایی می‌گویند. این انرژی از گرمای سنگ‌های داغ موجود در اعماق زمین در مناطق آتشفشانی به وجود می‌آید. نشانه‌های وجود این نوع از انرژی، آب‌های داغ در حال فوران (آب فشان) و چشمه‌های آب گرم هستند. از این انرژی علاوه بر تولید انرژی الکتریکی، می‌توان در گرمایش ساختمان‌ها، فعالیت‌های صنعتی و ایجاد مراکز گردشگری برای استفاده از خواص آب گرم‌های درون زمین بهره جست.

اگر می خواهید مجموعه کامل جواب ازمایش کنید های علوم هفتم را داشته باشید، با کلیک روی آن به خواسته خود خواهید رسید.

سوخت‌های زیستی بحث آخر آموزش علوم هفتم فصل نهم

این اصطلاح برای توصیف یک سری از محصولات به کار می‌رود که از طریق فتوسنتز حاصل می‌شوند. هر سال از طریق فتوسنتز، چندین برابر مصرف سالانه جهانی انرژی، انرژی خورشیدی در برگ‌، تنه و شاخه درختان و گیاهان ذخیره می‌شود. بنابراین از بین تمام منابع تجدیدپذیر، سوخت‌های زیستی از جهت ذخیره انرژی خورشیدی قابل توجه هست. این سوخت‌ها به شکل‌های جامد، مایع و گاز قابل استفاده هستند. شکل جامد آن چوب یا زغال می‌باشد. شکل مایع‌اش از باقی مانده و تفاله نیشکر به وجود می‌آید. و به شکل گازی آن زیست گاز می‌گویند و از گازی که از باقی مانده محصولات کشاورزی در شرایط بی‌هوازی تولید می‌شود، برای مصارف مختلف خانگی و صنعتی استفاده می‌شود.

پاسخ فعالیت صفحه 73 علوم هفتم فصل نهم

الف) 87 درصد. / ب) چون این سوخت ها تجدیدناپذیرند، تمام خواهند شد. همچنین این سوخت ها از سوخت های پاک نیستند و به همین دلیل باعث آلودگی هوا نیز می شوند. / پ) از سوخت های پاکی مثل انرژی خورشیدی یا زمین گرمایی و… / ت) آمریکا و روسیه در این لیست هستند.

اگر جواب فعالیت های علوم هفتم را در یک مطلب جدا به صورت کامل می خواهید کافیست بر روی آن کلیک کنید تا صفحه مورد نظر برایتان باز شود.

پاسخ فعالیت صفحه 77 علوم هفتم فصل نهم

الف) 6/4 = 33 ÷ 211 / ب) چون این انرژی‌ها آلودگی ندارند و اصلا مضر نمی باشند. علاوه بر این، رایگان نیز هستند.

پاسخ فکر کنید صفحه 78 علوم هفتم فصل نهم

نسبت به موقعیت جغرافیایی طول ساعات روز متفاوت است به عنوان مثال تهران به صورت میانگین 14 ساعت روشنایی روز دارد. / بلی زیرا ایران بستر بسیار خوبی برای این کار دارد.

برای مطالعه جواب فکر کنید های علوم هفتم به صورت فصل به فصل فقط لازم است بر روی ان کلیک کنید تا به صفحه مربوط هدایت شوید.

در اینجا آموزش علوم هفتم فصل نهم به پایان رسید. لطفا نظر خود را درباره این مطلب برایمان بنویسید. همچنین می توانید برای اطلاع و مقایسه قیمت ها به صفحه لیست قیمت محصولات حرف آخر مراجعه کنید و پس از آن از فروشگاه حرف آخر محصول مورد نظر خود را تهیه فرمایید.

4/5 - (1 امتیاز)
guest
10 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!