آموزش علوم هفتم فصل هشتم

برای اینکه آموزش علوم هفتم فصل هشتم را به خوبی فرا بگیرید، این مطلب بهترین منبع شما خواهد بود. ما تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا این مطلب در سطح دانش آموزان پایه هفتم کامل و جامع باشد تا شما با خواندن آن، از دیگر سایت ها و جزوات بی نیاز شوید. پس 15 دقیقه برای این مطلب وقت بگذارید و از هدر رفتن ساعت ها وقت خود جلوگیری کنید. همچنین در این مطلب چندین پیشنهاد فوق العاده برایتان ترتیب داده ایم. پس تا انتها این مطلب را مطالعه کنید.

کار و انرژی، آموزش علوم هفتم فصل هشتم

کار و انرژی، آموزش علوم هفتم فصل هشتم

انرژی نیاز همیشه است و به شکل‌های مختلفی در همه جا و همه چیز وجود دارد اما زمانی که منتقل یا تبدیل می‌شود به وجودش پی می‌بریم و مهمترین ویژگی‌اش قابلیت تبدیل از شکلی به شکل دیگر است. انتقال انرژی با انجام کار صورت می‌پذیرد.

کار و انرژی، آموزش علوم هفتم فصل هشتم

تعریف کار و شرایط آن در آموزش علوم هفتم فصل هشتم

در علوم کار به صورتی تعریف می‌شود که بتوان مقدارش را با اندازه گیری عوامل موثر به دست آورد. از جمله این عوامل، نیرویی است که به جسم وارد می‌شود. همچنین تغییر مکانی جسم که به آن جابه‌جایی هم می‌گویند نیز از عوامل مهم است. با توجه به عوامل گفته شده، می‌توان این گونه نتیجه گرفت که زمانی یک کار انجام می‌گیرد که نیروی وارد شده به جسم، باعث جابه‌جایی آن گردد.

تعریف کار و شرایط آن در آموزش علوم هفتم فصل هشتم

که مقدار آن از رابطه کار = نیرو × جابه‌جایی به دست می‌آید. در این رابطه نیرو بر حسب نیوتون و جابه‌جایی بر حسب متر وارد می‌شوند و کار بر حسب ژول به دست می‌آید. پس حالا حرف استاد کامیار را بهتر فهمیدیم که می گفتند نیرو و جابه‌جایی باید همسو باشند. (W=F.x) به همین دلیل است که نیروی وزن، ما را داخل زمین فرو نمی برد. چون جهت نیرو و جابه‌جایی یکسو نیستند و باهم زاوبه 90 درجه تشکیل می دهند.

تعریف کار و شرایط آن در آموزش علوم هفتم فصل هشتم

برای انجام کار باید انرژی وجود داشته باشد. مثلا برای حرکت دادن یک جسم باید غذایی خورده شود تا در بدن تبدیل به انرژی شود. مثلا گرما نیز صورتی انرژی است. برای درک بهتر این عبارت یک قابلمه پر از آب را تصور کنید. وقتی آب، تبخیر می شود؛ در قابلمه به بالا حرکت می کند و چون جابه‌جایی و انرژی در یک جهت هستند، پس کار انجام می شود.

تعریف کار و شرایط آن در آموزش علوم هفتم فصل هشتم

با توجه به تعریف کار در حالت‌هایی مثل ثابت نگه داشتن جسم در دست و حرکت یا نگه داشتن جسمی در بالای سر، کار انجام شده برابر صفر است چون در حالت اول نیروی دست بر جهت جابه‌جایی عمود است و در حالت دوم جابه‌جایی صورت نمی‌گیرد.

جواب فعالیت صفحه 63 آموزش علوم هفتم فصل هشتم

جواب فعالیت صفحه 63 آموزش علوم هفتم فصل هشتم

برای جواب دادن به این فعالیت می توان هزاران جمله متفاوت نوشت. ما اینجا مثال برایتان آورده ایم. من به حرف دوستم کاری ندارم. / کار داشتی تماس بگیر.

اشکال مختلف انرژی در آموزش علوم هفتم فصل هشتم

اشکال مختلف انرژی در آموزش علوم هفتم فصل هشتم

شکل‌های گوناگون انرژی مثل شیمیایی، نورانی، حرکتی، صوتی و گرمایی وجود دارد که می‌تواند از شکلی به شکل دیگر تبدیل شود. انرژی حرکتی به انرژی جنبشی هم معروف است و به جرم جسم و سرعت آن بستگی دارد. این بدان معناست که هر چه جسم سنگین‌تر و تندتر باشد، انرژی جنبشی بیشتری دارد.

حرف آخر هفتم

اگر می خواهید از همین حالا برای آزمون های سرنوشت ساز و مهمی مثل تیزهوشان و حتی کنکور آماده شوید؛ باید از بهترین محصولات ممکن استفاده کنید تا از کیفیت تدریس آن ها مطمئن باشید و بدانید که توسط اساتید درجه یک در سطح کشور تدریس شده اند. حرف آخر تولید کننده مطرح پکیج های آموزشی باکیفیت است که شما می توانید تمام محصولات آن را برای پایه خود در صفحه حرف آخر هفتم مشاهده کنید.

اما برای اینکه آموزش علوم هفتم را به عمیق ترین شکل ممکن فرا گیرید، ما بسته علوم هفتم حرف آخر را به شما پیشنهاد می دهیم. این بسته با برترین روش تدریس و توسط اساتید بزرگ کشور تدریس شده است. همچنین برای راحت کردن آموزش، از تصویرسازی و انیمیشن های جذابی نیز بهره گرفته شده است. شما با استفاده از این پکیج قادر خواهید بود در تمام آزمون های خود نمرات و درصدهای بالا کسب کنید. پس همین حالا این پکیج ها را سفارش دهید تا روند آموزشی خود را دگرگون کنید.

اما اگر فعلا نمی توانید هیچ یک از این بسته های فوق العاده ذکر شده را تهیه نمایید، ما یک پیشنهاد ویژه برایتان داریم. با پر کردن فرم زیر، شما به صورت رایگان صاحب فیلم آموزشی 20 درصد از محتوای کتب درسی پایه خود می شوید. این فیلم ها، همان طور که در بالا نیز اشاره شد؛ توسط اساتید مطرح کشور تدریس شده اند. پس همین حالا فرم زیر را پر کنید تا بسته را هر چه سریعتر درب منزل خود تحویل بگیرید.

%20 محصولات متوسطه اول به صورت رایگان

فرم-متوسطه-اول

آموزش علوم هفتم فصل هشتم و نیروی وزن

آموزش علوم هفتم فصل هشتم و نیروی وزن

هر جسمس دارای یک وزن است. برای به دست آوردن نیروی وزن هر جسم از فرمول mg استفاده می کنیم. که m همان وزن جسم به کیلوگرم است و g ثابت گرانش زمین و برابر 10 می باشد. برای غلبه بر نیروی وزن هر جسم باید یک نیرو در خلاف جهت نیروی وزن به آن وارد کنیم. اما اگر بخواهیم جسم را از حالت ساکن خارج کنیم باید کمی بیشتر از نیروی وزنش، به آن نیرو وارد کنیم.

انرژی پتانسیل در آموزش علوم هفتم فصل هشتم

انرژی پتانسیل در آموزش علوم هفتم فصل هشتم

گاهی انرژی جنبشی به نوع دیگری از انرژی به نام پتانسیل تبدیل می‌شود که این انرژی به وزن جسم و ارتفاع آن از زمین بستگی دارد. مثلا گرما یک انرژی جنبشی است که باعث حرکت ارتعاشی ذرات ماده می شود.

انرژی پتانسیل در آموزش علوم هفتم فصل هشتم

انرژی پتانسیل چند نوع است:

انرژی پتانسیل گرانشی: به انرژی ذخیر شده در جسمی که با ارتفاع از زمین، ثابت مانده است. مثل کتابی در کتابخانه.

انرژی پتانسیل کشسانی: انرژی ذخیره شده در اجسامی مثل فنر، کش و لاستیک که وقتی کشیده شوند، این نوع از انرژی پتانسیل در آن‌ها ذخیره می‌شود.

انرژی پتانسیل شیمیایی: انرژی‌ای که در مواد غذایی و سوخت‌ها وجود دارد و برای آزاد شدن نیازمند یک تغییر شیمیایی هستند.

انرژی پتانسیل هسته‌ای: انرژی ذخیره موجود در هسته بعضی اتم‌ها مانند اورانیوم.

انرژی پتانسیل در آموزش علوم هفتم فصل هشتم

جواب فعالیت صفحه 67 آموزش علوم هفتم فصل هشتم

الف) در یک رادیو بخش زیادی از انرژی الکتریکی به انرژی صوتی تبدیل می شود.

ب) در یک چراغ قوه انرژی شیمیایی ذخیره شده در باتری به انرژی الکتریکی تبدیل می شود. پس از آن لامپ انرژی الکتریکی را به انرژی نورانی و انرژی گرمایی تبدیل می کند.

پایستگی انرژی 

اینکه انرژی‌های مختلف در ساده‌ترین فعالیت‌ها هم به هم تبدیل می‌شوند باعث قانون بزرگی به نام اصل پایستگی انرژی شده است که بر اساس این قانون انرزی نه به وجود می‌آید و نه از بین می‌رود بلکه از شکلی به شکل دیگر تبدیل می‌شود و مقدار کل آن ثابت باقی می‌ماند.

اگر برای برنامه ریزی و نحوه درس خواندن هر درس دچار مشکل هستید، یا نمی دانید برای ورود به مدارس تیزهوشان باید هر درس را چند درصد بزنید و موارد مشابه؛ شما به یک مشاور کارشناس نیاز دارید. پس همین حالا فرم زیر را پر کنید تا بتوانید از طرح مشاوره رایگان حرف آخر بهره مند شوید. در این طرح، مشاوران ارشد موسسه استعدادهای شما را شناسایی کرده و پرورش می دهند. پس از آن، برای رسیدن به بهترین آینده تحصیلی شما را آماده و راهنمایی می کنند. پس همین حالا فرم زیر را پر کرده و منتظر تماس مشاور خود باشید.

قمری-4-ماهه

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

انرژی بدن موجودات بحث آخر از آموزش علوم هفتم فصل هشتم

انرژی بدن موجودات بحث آخر از آموزش علوم هفتم فصل هشتم

انسان و دیگر حیوانات انرژی خود را از مواد غذایی دریافت می‌کنند و این انرژی در خوراکی‌ها به شکل انرژی شیمیایی ذخیره شده‌اند. واحد این انرژی کیلوکالری یا کیلوژول است. در هر گرم از غذای مصرفی ما، مقداری انرژی شیمیایی وجود دارد که بر حسب کیلوژول بر گرم بیان می‌شود. یک کیلوکالری برابر با 4200 ژول است.

آموزش علوم هفتم فصل هشتم نیز به پایان رسید. امید است که برایتان مفید بوده باشد. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در راستای بهتر کردن مطلب در قسمت نظرات با ما شریک شوید. همچنین برای اطلاع و مقایسه قیمت محصولات به صفحه لیست قیمت محصولات حرف آخر مراجعه کنید و سپس از فروشگاه حرف آخر محصول مورد نظر خود را خریداری فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)
guest
12 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!