چگونه همزمان هم برای امتحان نهایی دوزادهم مطالعه کنیم هم برای کنکور!!!

بدترین کابوس کنکور در ایام نزدیک به امتحان نهایی دوزادهم برای داوطلبان آغاز می‌شود. همگی اعصابی خورد و توام با استرس دارند و نمی‌دانند در این ایام برای امتحان نهایی دوزادهم درس بخوانند یا برای کنکور. واقعا وضعیت خیلی بدی است. زیرا زمان برگزاری امتحان نهایی دوزادهم با دوران جمع بندی تداخل دارد. اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که با سؤال ( امتحان نهایی دوزادهم رو بخونم یا کنکور ) مواجه هستید این مقاله دوای درد شما می‌باشد که در سایت حرف اخر و توسط بنده شایان مامندی رتبه 958 کنکور در اختیارتان قرار خواهیم داد.

در ایام امتحان نهایی دوزادهم با چهار دسته داوطلب مواجه هستیم.

امتحان نهایی دوزادهم

دستۀ اول:

داوطلبانی که می‌گویند نهایی به در ما نمی‌خورد و مهم کنکور است ، زمانی که باید به امتحان نهایی دوزادهم اختصاص داده شود را صرف جمع بندی برای کنکور می‌کنیم. و شهریور ماه امتحانات را پاس می‌کنیم.

دستۀ دوم: 

داوطلبانی که طرز فکر دستۀ اول را دارند ولی در انتها به یاد می‌آورند که امتحان نهایی دوزادهم از سال بعد در کنکور تاثیر مستقیم دارد و اگر امسال نتوانند قبول شوند سال دیگر نمرۀ امتحان نهایی دوزادهم به آنها ضربۀ جبران ناپذیری وارد می‌کنند.

دستۀ سوم: 

این دسته هم خدا را می‌خواهند و هم خرما! یعنی هم خواهان نتیجۀ خوب در امتحانات نهایی هستند و هم می‌خواهند در کنکور نتیجۀ مطلوبی را کسب کنند.

دستۀ چهارم: 

این دسته اصلا در فاز کنکور نیستند و فقط قبولی با نمرۀ 10 در امتحانات را می‌خواهند که در مورد این دسته حرفی نخواهیم زد.

اما سه دستۀ اول که به احتمال زیاد شما هم جزو یکی از این دسته ها هستید چاره و راه حل چیست؟

نحوه ی مطالعه برای امتحان نهایی دوزادهم

چگونه هم امتحان نهایی دوزادهم را بخوانیم و هم کنکور؟

خب بریم شروع کنیم توچند مرحله تجربه ای که خودم به عنوان رتبه برتر داشتم ( یکی از افتخاراتمم قبولی تو همون سال اول کنکوره!!!) در اختیارتون قرار بدم. اما پیشنهاد می‌کنم که بعد از مطالعه این مقاله حتما مقاله مربوط به اینکه کدام آزمون آزمایشی را انتخاب کنیم را بخوانید.

اماااا خبر خوب. یک جلسه مشاوره کاملا رایگان برای شما عزیزان توسط برترین کارشناسان تحصیلی و رتبه های برتر کنکور که به صورت کامل به مشکلات آموزشی شما گوش خواهیم داد و بهترین راهکار را برای حل آن ها در اختیار شما قرار خواهیم داد. برای استفاده از این فرصت بی نظیر همین الان فرم زیر را پر کنید تا دپارتمان مشاوره مجرب ما با شما تماس بگیرند.

مامندی-مشاوره

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

1- سؤالات امتحان نهایی دوازدهم :

به یاد داشته باشید که امتحان نهایی یک آزمون جهت عدالت آموزشی است. منظور از عدالت آموزشی این است که داوطلبی که در یکی از روستاهای محروم کشور درس میخواند و هر چهار درس اختصاصی یعنی ریاضی فیزیک و شیمی و زیست را به دلیل کمبود امکانات فقط یک نفر برای او تدریس می‌کند باید با دانش آموز یکی از بهترین مدارس ایران در شرایط متعادلی رقابت کند.

برای همین امر سؤالات امتحان نهایی فقط و فقط در چهارچوب کتاب درسی و حتی از تمرینات خود کتاب طرح می‌شوند.

همچنین سؤالات امتحان نهایی از لحاظ زمان پاسخگویی و همچنین سختی سؤالات ده مرتبه از سؤالات کنکور آسان تر می‌باشند. در فروشگاه حرف اخر منابعی وجود دارد که فقط به آموزش امتحان نهایی و حل سوالات اختصاص دارد و آن ها را می‌توانید در فروشگاه حرف آخر مشاهده کنید و اطلاعات مربوطه را بخوانید.

2- داوطلب کنکوری با دقت این متن رو بخون:

یک داوطلب کنکوری که از ماه ها قبل برای کنکور در حال آماده سازی خود بوده و حجم انبوهی از تست ها را حل کرده باشد ، سؤالات امتحان نهایی برای او عین آب خوردن می‌باشد. این شعار اصلی من در دوران کنکور بود. (یادش بخیر همیشه می‌گفتم کسی که برای کنکور خونده باشه و اون تستای وحشتناک رو حل کرده باشه باید سؤالات نهایی رو روی هوا قورت بده!!)

خوشبین باشیم

3- خوشبین باشیم:

چرا همیشه کار را برای خودمان سخت کنیم و به هرچیزی به چشم یک مشکل برخورد کنیم؟

امتحان نهایی دوازدهم را به چشم یک موقعیت مناسب و عالی ببینیم. خب حجم زیادی از درس ها از کتاب های سال دوازدهم طرح می‌شود و زمان امتحان نهایی دوزادهم بهترین فرصت برای جمع بندی این مطالب است.

پارازیت:

اگه خودمونی حرف بزنم من خودم اون دوران اول تمرینات کتاب درسی رو حل می‌کردم که خیلی زود تموم می‌شد و تو زمانی که باقی مونده بود می‌رفتم سراغ خلاصه نویسی های خودم .

به عنوان مثال برای امتحان نهایی فیزیک اولین قدم اودم تمرینات آخر هر فصل رو کامل حل کردم.

سعی می‌کردم همون تمرینات رو با روشای کوتاه که بلد بودم هم حل کنم.

هر فصل که تموم می‌شد از روی جزوه های خلاصه نویسی که هر فصل فیزیک رو خلاصه نویسی کرده بودم سریع نکات رو برای خودم مرور می‌کردم.

در آخر هم یک یا دو نمونه سؤال نهایی حل می‌کردم.

در پایان باید عرض کنم:

امتحان نهایی دوازدهم اصلا سخت نیست. فقط مشکلی که داره باید نحوه ی نوشتن برگه به صورت تشریحی را بلد باشید که با حل چند نمونه سؤال کامل آشنا خواهید شد.

نحوه مطالعه امتحان نهایی دوازدهم

تاکید مجدد دارم. امتحان نهایی به آن صورت که فکر میکنید اصلا سخت نیست و تنها با مطالعه کتاب درسی و حل سوالات سال های گذشته به تسلط مورد نیاز قطعا دست پیدا خواهید کرد و نحوه مطالعه امتحان نهایی فقط همین قدر است اما این که چگونه در امتحان نهایی 20 بگیریم به اندازه تلاش بستگی دارد که چقدر تلاش می‌کنید و تمرین. توصیه من به عنوان یکی از مشاورین حرف آخر به شما این است که تمامی تمارین آخر فصل یا آخر هر درس را مو به مو تحلیل و بررسی کنید و مطمئن باشید سوالات نهایی خارج از این تمرینات نخواهد بود.

guest
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
دریافت 20% محصولات

20 درصد از محصولات حرف آخر را به صورت رایگان و فقط با پرداخت هزینه ارسال دریافت کنید.

ارسال پایه و رشته تحصیلی به:

پیشنهادات ویژه
آخرین مقالات

این مقاله ها را هم بخوانید:

به بالای صفحه بردن

عقب نمانید! ثبت نام طرح ویژه حرف آخر برای موفقیت در کنکور 1400

تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!