اهمیت آزمون های آزمایشی را از زبان دانشجوی دندانپزشکی بشنوید!!!

یه سلام و خسته نباشید جانانه خدمت تک تک شما دوستان خوب و عزیز و دوست داشتنی. امروز حالتون چطوره؟ در مقاله قبلی نحوه ی رسیدن به دندان پزشکی از زبان رضا عباسی فر عزیز را شنیدیم اینبار قرار است از تجربه های رضا بهره مند شویم و اهمیت آزمون های آزمایشی را از نگاه رضا عباسی فر بدانیم. تا آخر با ما همراه باشید و هر سؤالی که داشتید از طریق شماره ی 02166576182 با ما در ارتباط باشید.

 

اولین اهمیت آزمون های آزمایشی : مطالعه با برنامه ریزی

اهمیت آزمون های آزمایشی

یکی از مهمترین فواید آزمون های آزمایشی برنامه راهبردی آن آزمون هاست. برنامه ای که داوطلب را از سردرگمی و پیچیدگی راه های مختلف کنکور خارج می کند. در مسیر کنکور دو نوع برنامه ریزی داریم یکی کوتاه مدت و دیگر بلند مت که اینها مکمل یکدیگرند. به نوعی از روی برنامه بلتد مدت می توانیم برنامه کوتاه مدت را تعیین کنیم. به عنوان مثال ما برنامه ریزی کردیم که تا آخر اسفند ماه زیست شناسی را تما کنیم. این یک برنامه بلند مدت حساب می شود ولی چگونه به آن دست یابیم.امروز در سایت حرف آخر به صورت کامل این موضوع را بررسی می‌کنیم.

با برنامه ریزی کوتاه مدت. یعنی بازه زمانی بلند مدت را به چند بازه کوتاه مدت تقسیم کرده تا به نتیجه نهایی برسیم. در اینجا مثلاً تعیین می کنیم که اگر من هر ماه سه فصل زیست را مطالعه کنم می توانم تا پایان اسفند به هدفم برسم. البته در اینجا یک مثال کلی زدم تا منظورم را متوجه شوید وگرنه در حیطه برنامه ریزی باید خیلی منظم تر عمل کرد در برنامه ریزی که خود داوطلب ها انجام می دهند معولاً موفق به انجام برنامه ریزی کوتاه مدت هستند و د رپی ریزی و انجام برنامه بلند مدت موفق نمی شوند.

اما یک خبر خوب برای شما داریم. برای تمامی خوانندگان این مقاله یک هدیه ویژه داریم. یک جلسه مشاوره رایگان توسط رتبه های برتر کنکور. در این یک جلسه به صورت کامل در رابطه با مشکلات درسی شما بحث خواهیم کرد و بهترین راهکار را ارائه خواهیم داد. برای دریافت مشاوره فقط کافیست فرم زیر را پر کنید یا با شماره 02166576182 تماس بگیرید.

[gravityform id=”2″ title=”false” description=”true”]

حتی داوطلبانی که چند سال پشت کنکور ماندند….

حتی داوطلبانی که چند سال پشت کنکور ماندند و تجربه فراوان دارند اکثراً در این زمانه خوب عمل نمی کنند و چه برسند داوطلبانی که برای اولین بار قدم در این مسیر می گذارند. پس بهترین کار برای برنامه ریزی برنامه راهبردی آزمون هاست. بوسیله آن انتهی برنامه ریزی و جزئیات آن را مشاهده می کنید

و با خیال راحت به آن عمل می کنید و می دانید که اگر به این برنامه پایبند باشید می توانید در مدت تعیین شده به هدف نهایی خود برسید پس پیش رفتن با برنامه ریزی آزمون به داوطلب کمک می کند که بداند در این مسیر طولانی کنکور چه باید بکند.

اما بعد از خواندن این مقاله پیشنهاد می‌کنم مقاله بهترین منابع کنکور تجربی را نیز از همین سایت مطالعه کنید.

دومین اهمیت آزمون های آزمایشی: آشنا شدن با سبک سوالات کنکور

سبک سوالات کنکور

خیلی از بچه ها که از دبیرستان و شیوه تشریحی قدم به مسیر کنکور گذاشته اند و سبک سوالات کنکور و نحوه برخورد با تست ها آشنا نیستند شرکت در آزمون ها و آشنایی با تیپ سوالات کنکور باعث می شود که داوطلب متوجه شود که شیوه مطالعه او تغییر یافته است و باید شیوه مطالعه خود را از تشریحی به تستی تغییر دهد. همچنین به دلیل سخت بودن سوالات باید بیشتر و مفهومی تر بخواند تا بتواند به سوالات کنکور در وقت خواسته شده پاسخ دهد.در این سایت یک مقاله فوق العاده دیگر در رابطه با اینکه کدام آزمون آزمایشی را انتخاب کنیم نیز وجود دارد و مسیر انتخاب بهترین آزمون را به شما نشان خواهد داد.

سومین اهمیت آزمون های آزمایشی: کاهش استرس و نگرانی

طبق تغییرات روان شناسی مواجه با مطالب تازه و غیر تکراری باعث ایجاد تنش و استرس در انسان می شود. از آنجا که برای هر داوطلب کنکور یک بخش تازه و جدید از زندگی اوست باعث تنش و ایجاد نگرانی در او می شود بخصوص که این قسمت غیر تکراری سرنوشت او را رقم می زند و می تواند سرنوشت و آینده او را تعیین کند که این موارد باعث تشدید نگرانی داوطلب می شود. یکی از راه کارهای کاهش استرس وارد کردن کنکور به بحث عادی شدن و تکراری شدن آن است.

داوطلب با شرکت در آزمون های متوالی در طی سال تحصیلی کنکور و آزمون را به یک امر عادی تبدیل می کند و با آشنایی با جو آن دیگر استرس جدید بودن آن را ندارد و می تواند با رویکردی مناسب با آن روبرو شود البته این تمام استرس داوطلب را کاهش نمی دهد ولی کمکی فراوان به این مقوله می کند ولی هیجان و تازه بودن آن را کاهش می دهد.

چهارمین اهمیت آزمون های آزمایشی : شناخت اشکالات و نقاط ضعف و قوت

innovation 2016 article 1200px v1

با شرکت در آزمون می وانید نقاط ضعف و اشکالات آن را بیابید و برطرف کنید. گاهی وقتی که مبحثی را مطالعه می کنید و فکی میکنید که آن را یاد گرفته اید وقتی که نوبت ارزیابی آن مبحث فرا می رسد در آزمون شرکت می کنیم و متوجه می شوید که آن مبحث را ناقص یاد گرفته ایم و بر آن مسلط نیستیم. یادگیری ناقص از خطرناک ترین دام های کنکوری است چون وقتی مطلبی را مطالعه می کنیم ولی ناقص دچار اعتماد به نفس کاذب می شویم و در آزمون به سراغ آن مباحث

و تست ها می رویم که در اکثر موارد نمی توانید آن را حل کنیم یا خیلی دیر به جواب می رسیم که باعث از دست دادن وقت و ایجاد استرس می شوید پس وقتی با چنین اتفاقی روبرو می شویم متوجه می شویم که آن مبحث را ناقص خوانده ایم و نیاز است که به آن مبحث برگردیم و مطالعه کنیم. ممکن است در آزمون متوجه شویم که در یک قسمت ضعف جدی داریم و اصلاً نمی توانیم سوالات آن قسمت را حل کنیم حتی بدون در نظر گرفتن زمان.

آنموقع باید فکری اساسی به حال آن بکنیم یا با دی وی دی های کمک آموزشی و یا با کلاس های کنکوری نقطه ضعف خود را به نقطه قوت تبدیل کنیم. در آزمون شما می توانید به نقطه قوت خود هم پی ببرید که در آن مواقع باید آن را همانطور نگه دارید و تلاش کنید که در زمان کم قادر به پاسخگویی آن باشید.

پنجمین اهمیت آزمون های آزمایشی: مدیریت زمان

همانطور که می دانید مدیریت زمان یکی از اصل های کنکور به حساب می آید. شاید هنگام خروج داوطلبان از سر جلسه کنکور یا آزمون های آزمایشی شنیده اید که وقت کم آورده اند و حتی نتوانستند چند سوال را بخوانند. این موضوع به مدیریت زمان بر می گردد که با جز شرکت در آزمون های آزمایشی و کسب تجربه بدست نمی آید. یکی از تمرین های مدیریت زمان تمرین تست شناسی است یعنی باید تمرین کنید که بتوانید بدون حل سوال به سخت و آسان بودن و سخت گیر بودن موضوع پی ببرید تا بتوانید تصمیم بگیری از آن سوال رد بشوید یا نه که بعدا در مورد آن در مقاله ای جداگانه توضیح خواهم داد. اما دوستان خوبم سبک جدیدی از آزمون ها وجود دارد که به شدت به شما کمک خواهد کرد و سوالاتی شبیه به سوالات کنکور را شما خواهید دید. برای مشاهده ویژگی 20 آزمون حرف آخر که با استفاده از آن در 40 روز بیست بار کل دروس را مرور می‌کنید کافی است روی لینک مربوطه کلیک کنید.

در مورد تحلیل آزمون میدانید که …

یکی از ارکان های اصلی آزمون تحلیل آن است. آزمون بدون تحلیل و بررسی به درد جرز لای دیوار می خورد. رد تحیلی با نکاتی روبرو خواهید شد که با هیچ روشی مطالعه و منبعی نمی توان آن ها رابدست آورد. نقاط قوت و ضعف ، یادگیری ماقص در بررسی آزمون بدست می اید. درواقع بررسی و تحلیل نصف دیگر آزمون آزمایش است. باید سعی شود همان بعد از ظهر روز آزمون انجام شود.

میدانستید که میتوانید از آزمون انگیزه هم بگیرید؟

در جو کنکور قرار گرفتن باعث ایجاد انگیزه و ادامه روند مطالعاتی خوب می شود. مسیر کنکور مسیر طولانی و پر از دام های دلسردی است. بنظر من یکی از راه های مهم برای ایجاد انگیزه تلاش برای به اتمام رساندن برنامه راهبردی و به نتیجه رسیدن آن است. در مورد ایجاد انگیزه آزمون در یکسری از برهه های زمان بیشتر خود را نشان می دهد. اولی در تابستان دومی در اوایل زمستان و سومی در اواخر زمستان و حوالی نوروز که فکر نوروز داوطلب را از فکر کنکور می تواند دور کند و آخری هم دو دوران جمع بندی است که می تواند کمک شایانی به ایجاد انگیزه کند.

اهمیت آزمون های آزمایشی در تجربه ای است که از آن و شناخت نقاط ضعف و قوت !

برنامه ریزی تحصیلی

در روز آزمون معلوم نیست که چه شرایطی منتظر شماست گاهی همه چیز بر وفق مراد شما پیش نمی رود ممکن است صندلی شما استاندارد نباشد و یا در معرض نور آفتاب باشد و هر شرایط غیر قابل پیش بینی که شما باید برای آن آماده باشید چرا که سرنوشت شما در آن 4 ساعت رقم خواهد خورد و نباید آن را از دست بدهید. باید این شرایط را در آزمون ها امتحان کنید.

سخن پایانی: آزمون های آزمایشی بخشی از مسیر کنکور است و بدون آن گذر از سد کنکور سخت است پس آزمون های آزمایشی را جدی بگیرید.

بسیار خب دوستان خوب من اهمیت آزمون های آزمایشی را از زبان آقای عباسی فر شنیدیم . امیدوارم که مفید بوده باشه ، نظرات و سؤالاتی که در این زمینه دارید را حتما برای ما کامنت کنید یا از طریق تلگرام برای ما ارسال کنید.

 

[vc_row css=”.vc_custom_1576670702033{margin: 10px !important;}” animation_type=””][vc_column][ult_sticky_section stick_behaviour=”stick_permanent” sticky_position=”bottom” btn_mobile=”enable” permanent_lr=”10″ sticky_gutter=”13″][vc_single_image image=”16006″ img_size=”167×56″ alignment=”right” onclick=”custom_link” link=”tel:+982166576182″ label=”” animation_type=”” css=”.vc_custom_1576671209562{margin-bottom: 10px !important;}”][/ult_sticky_section][/vc_column][/vc_row]

امتیاز بدهید.
guest
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!