بررسی، معرفی و مقایسه ی آزمون های آزمایشی کنکور

در این مقاله می‌خوانید:

انتخاب بهترین آزمون آزمایشی یکی از دغدغه های اصلی داوطلبان و والدین آنها می باشد. اکثر داوطلبان بدون آگاهی در یک سری آزمون آزمایشی ثبت نام می کنند فقط خاطر شهرت فلان موسسه و آزمون که این یک اشتباه میباشد.

اما اول از هرچیزی در مورد آزمون صحبت کنیم!! فلسفه ی شرکت در آزمون یا دلیل اصلی آزمون دادن چیست و چرا باید در آزمون شرکت کنیم؟ مهمترین نکته برای آزمون دادن پاسخ این سؤال است که متاسفانه کسی دلیل آن را نمیداند. هدف ما از آزمون دادن محک زدن خود می باشد که آیا مطالبی را که خوانده ایم درست یاد گرفته ایم یا نه و نقاط ضعف خود را پیدا کنیم.

هدف دوم نیز شبیه سازی فضای آزمون کنکور می باشد که وقتی سرجلسه ی کنکور حاضر شدیم دچار استرس نشویم و قبلا این شرایط را تجربه کرده باشیم. بنا به همین شرایط در سایت حرف اخر امروز تک تک آزمون ها را برای شما بررسی و تحلیل خواهیم کرد. همچنین اگر تراز پایینی دارید و در تحلیل تست و آزمون مشکل دارید حتما مقاله فوق العاده نحوه تحلیل آزمون های آزماشی را مطالعه کنید تا یک تحول فوق العاده در تست زنی و تراز آزمون های خود ایجاد کنید.

چرا همگی به اشتباه آزمون می دهیم؟

به عنوان یک رتبه برتر کنکور و فردی که خود نیز در ابتدا راه را اشتباه می رفت می توانم بگویم که هدف داوطلبان از آزمون دادن تراز بالای 6 هزار است. بارها با این وضعیت مواجه شده ایم که حتی خانواده فقط به تراز بالای 6 هزار اهمیت می دهند و اگر داوطلب موفق به کسب این تراز نشود سرکوب می شود و بارها از جمله خودم با سایر دوستانم که تراز بالاتری داشتند مقایسه شده ام که نمی توان این حس بد مقایسه شدن را توصیف کرد.

با همه این ها اگر واقعا می خواهید درست آزمون بدهید حتما بر روی عبارت چگونه آزمون بدهیم کلیک کنید تا مفصل به شما بگوییم که راه و روش درست آزمون دئادن چیست.

در حالی که من شایان مامندی با تراز کم به رتبه ی 840 زیر گروه یک دست یافتم و همان افرادی که با آن ها مقایسه می شدم و تراز خیلی بالاتری از من داشتند تا به امروز پشت کنکور مانده اند. پیشنهاد می‌کنم مقاله افزایش درصد کنکور را نیز از همین سایت مطالعه کنید تا متحول شوید.

اماااا خبر خوب. یک جلسه مشاوره کاملا رایگان برای شما عزیزان توسط برترین کارشناسان تحصیلی و رتبه های برتر کنکور که به صورت کامل به مشکلات آموزشی شما گوش خواهیم داد و بهترین راهکار را برای حل آن ها در اختیار شما قرار خواهیم داد. برای برخورداری از این فرصت ویژه همین الان فرم زیر را پر کنید تا دپارتمان مشاوره مجرب ما با شما تماس بگیرند.

مامندی-مشاوره

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

مشکلات آزمون های آزمایشی در ایران چیست؟

متاسفانه در آزمون های آزمایشی، یک روز قبل از آزمون سؤالات و پاسخ به فروش می رسد. افرادی که این کار را انجام می دهند اول از همه سر خود را کلاه می گذارند چون سؤالات کنکور را نمی توانند مانند آزمون به دست بیاورند، از طرفی با استفاده از این سؤالات به تراز بالایی در آزمون دست پیدا می کنند ولی سر جلسه ی کنکور برخلاف انتظار همگان رتبه ی بدی کسب می کنند و برای جلوگیری از آبرو ریزی می گویند که سؤالات زیست شناسی را در پاسخنامه ی زمین شناسی وارد کرده اند!!!

همه ی ما با چنین افرادی آشنا هستیم. اما مشکل منحصر به این قسمت نیست بلکه با این کار میانگین درصد در هر درس بالا می رود و کسب تراز واقعا سخت می شود. مثلا اگر آزمون بدون تقلب باشد و تمام درصد ها واقعی باشند با درصد 45 ریاضی میتواند در این درس تراز حدودا 6200 کسب کرد اما در آزمون غیر استاندارد افراد متقلب با استفاده از کلید سؤالات به درصد های بالایی در هر درس خواهند رسید و تراز پایین میرود. مثلا در درس ریاضی با درصد 45 به تراز حدودا 4800 در این درس می رسید و ضربه اصلی را داوطلبانی که زحمت کشیده اند می خورند…

دومبن مشکل هم نحوه ی برگزاری آزمون میباشد. داوطلب باید دروس را مطالعه کرده باشد دوره های مرور را نیز طی کرده باشد و برای محک خود آزمون بدهد یعنی نباید همزمان با آزمون درس بخواند چرا که نمی تواند محک خوبی باشد و از طرفی در یک سری درس ها مانند ریاضی و فیزیک باید فصل های مثلثات و حرکت و نیرو شناسی اول از همه مطالعه شوند چون پیش نیاز هستند ولی این موضوع رعایت نمیشود و داوطلبان همزمان با آزمون درس می خوانند به همین دلیل بازدهی چندانی ندارد.

با چه هدفی در آزمون های آزمایشی شرکت کنیم؟

اگر به دنبال بهترین بازدهی در آزمون ها می باشید بهتر است که فقط به درصد خود در هر درس توجه کنید چون حاصل زحمات شما می باشد و تقلب یا هر عامل دیگری در آن بی تاثیر است. با استفاده از درصد شما می توانید خود را محک بزنید و نقاط ضعف و قوت خود را بیابید. از طرفی اگر به دنبال بهترین درصد می باشید باید در تابستان شروع به درس خواندن کنید و پیش نیاز ها در هر درس را بخوانید.

چرا که در آزمون ها اصلا پیش نیاز رعایت نمی شود مثلا در آزمون های ریاضی اولین مبحث احتمال مورد پرسش قرار می گیرد که یک مبحث مستقل است اما مبحث بعدی تابع می باشد، پیش نیاز تابع هم حل نامعادله برای تعیین علامت است. داوطلب واقعا در دو هفته نمی تواند هم تابع بخواند هم نامعادله لذا بازدهی چندانی نخواهد داشت.

نکته مهمی که اغلب دانش آموزان بدون توجه کافی از آن رد می شوند نحوه تحلیل آزمون است. اگر شما نیز نمی دانید دقیقا چطور باید پس از آزمون، آن را تحلیل کنید حتما بر روی عبارت کلیک کنید و مطلب مورد نظر را با دقت و تمرکز مطالعه کنید. چون مهمتر از آزمون دادن، تحلیل و یافتن نقاط قوت و ضعف است.

در ادامه آزمون های آزمایشی مطرح کشور و نقاط ضعف و قوت آن ها را بررسی می کنیم تا با دید بهتری بتوانید بهترین آزمون آزمایشی را انتخاب کنید. از طرفی باید شما اهمیت آزمون های آزمایشی را درک کنید که در همین خصوص مقاله اهمیت آزمون های آزمایشی در همین سایت راه حل شماست.

در ضمن اگر به دنبال چند نکته می باشید که می توانند شما را با روشی دیگری به جز آزمون ها آزمایشی به موفقیت برساند می تواند با شماره تماس 02166576182 دفتر مرکزی مشاوره تماس بگیرید و از در مدت زمان کوتاه تر و به طور منطقی تر به هدف خود دست پیدا کنید.

کدام آزمون آزمایشی بهتر است ؟!

کدام آزمون آزمایشی بهتر است ؟!

در سطح کشور آزمون های آزمایشی متعددی برگزار می شود اما انتخاب بهترین آزمون آزمایشی کار دشواری می باشد و اکثر داوطلبان نیز فقط از روی جامعه ی آماری یا به عبارت دیگر مُد، احساس می کنند بهترین آزمون آزمایشی را انتخاب کرده اند در حالی که راه را اشتباه رفته اند.

انتخاب بهترین آزمون آزمایشی کنکور بر اساس یک سری معیارها و مقایسه آزمون های آزمایشی باید انجام شود که در ادامه به معرفی جداگانه ی هر کدام و معیارهای آنها می پردازیم و تمامی این گفته های براساس تجربه ی چندین ساله به عنوان دانش آموز، رتبه برتر و مشاور تحصیلی می باشد. با دقت به گفته ها گوش دهید و در صورت ایجاد سؤال از راه ارتباطی 02166576182 با من در ارتباط باشید.

برای اینکه با استاندارترین تست های شبیه سوالات کنکور آشنا شوید و خود را با آن ها وفق دهید بهترین کار استفاده از آزمون های حرف آخر است. روی آن کلیک کنید تا در این فرصت باقی مانده تا کنکور از تکنیک حل سوالات کنکور آشنا شوید.

هدیه ویژه ما را از دست ندهید! اگر به دنبال بهترین منابع کنکور هستید ولی از هزینه های سنگین هراسان شده اید دیگر نیازی به نگرانی نیست. موسسه حرف آخر یک هدیه ویژه و رایگان برای شما دارد با نام پکیج 20 درصد حرف آخر که شامل 20 درصد از کل محتوای آموزشی این مجموعه می باشد. در طی 5 روز با برنامه ریزی دقیق به یادگیری مطالب خواهید پرداخت و در پایان روز پنجم توانایی پاسخگویی به 40 تست قطعی کنکور را خواهید داشت. برای دریافت این بسته کافیست همین الان فرم زیر را پر کنید.

مامندی-کنکور-رایگان

%20 محصولات حرف آخر به صورت رایگان

معرفی بهترین آزمون آزمایشی ؛ بنیاد علمی آموزشی قلمچی

معرفی بهترین آزمون آزمایشی ؛ بنیاد علمی آموزشی قلمچی

بنیاد علمی آموزشی قلمچی نامی آشنا در حوزه فرهنگی و آموزش می باشد و کار خود را از دهه هفتاد شروع کرده و تا به امروز در حوزه آموزش کشور درخشیده است و در حوزه ی آزمون های آزمایشی دارای بزرگترین جامعه ی آماری می باشد.

ویژگی آزمون های قلمچی

همانطور که اشاره شد بنیاد علمی آموزشی قلمچی دارای بزرگترین جامعه ی آماری در بین سایر آزمون های آزمایشی کنکور می باشد و چشمگیر ترین ویژگی آن است چرا که بیشتر داوطلبان به قول معروف درس خون در این موسسه آزمون می دهند و داوطلب می تواند جایگاه خود را در بین رقیبان بیابد. از طرفی برنامه ی راهبردی قلمچی یک رنامه ی حجمی خوب می باشد و هر آزمون دو هفته یکبار برگزار می شود.

این موسسه امکاناتی را در اختیار داوطلبان خود قرار می دهد از جمله بورسیه ی تحصیلی که در قبال یک سری شرایط داوطلب میتواند به صورت رایگان در آزمون ها ثبت نام کند و از منابع این موسسه به صورت رایگان استفاده کند.

همچنین قلمچی دارای یک آپشن به نام پشتیبان ویژه است که داوطلبان می توانند از رتبه برتر های کنکور به عنوان مشاور استفاده کنند. همچنین برترین اساتید کشوری برای هر درس سؤالات را طرح می کنند. بیشترین تعداد رتبه برتر های کنکور هر سال به قلمچی اختصاص دارد .

مشکلات آزمون های قلمچی

همانطور که در بالا نیز اشاره شد، لو رفتن سؤالات در شب قبل از آزمون از مشکلات اصلی این موسسه می باشد. از طرفی سطح سؤالات در بعضی از درس ها واقعا سخت است و گاها شاهد هستیم که سؤالات از چهارچوب کنکور سراسری خارج می شوند.

مشکل بعدی به برنامه راهبردی مربوط میشود. در برنامه ی راهبردی دوره های جمع بندی خیلی کم هستند به طوری که اگر داوطلب در دوران آزمون های مبحثی نتواند مبحثی را مطالعه کند، آن را برای آزمون جمع بندی نگه می دارد و در آزمون جمع بندی کنکور هم حجم مطالب به حدی زیاد است که داوطلب به ندرت می تواند مطالب قبلی را دوره مطالعه نماید.

دومین نکته هم در رابطه با برنامه راهبردی زمان و حجم مطالب می باشد. عده ای از داوطلبان کند خوان هستند و ممکن است نتوانند در دو هفته کل حجم برنامه را مطالعه کنند. رعایت نکردن پیش نیاز در درسی مانند ریاضی هم یکی از مشکلات است و مشکل بعدی هم به درس ادبیات اختصاص دارد که باید به صورت مبحثی خوانده شود اما در قلمچی به صورت درس به درس مورد بررسی قرار میگیرد. در یک سری از آزمون ها هم سؤالات عجیبی طرح می شود. تعدادی سؤال از آزمون قبلی طرح می شود و در بعضی از آزمون ها هم دو سری سؤال طرح می شود که در یکی فقط سؤالات سراسری طرح می شود.

معرفی بهترین آزمون آزمایشی ؛ گروه آموزشی جوکار یا آزمون های گاج

لوگوگ گاج

آزمون های آزمایشی گاج یا گروه آزمایشی جوکار مانند آزمون های قلمچی جزو معروف ترین آزمون های آزمایشی کنکور سراسری می باشد و مزایا و مشکلات مربوط به خود را دارد. موسسه ی گاج بعد از قلمچی دارای بیشترین جامعه ی آماری می باشد.

آزمون های گاج نیز مانند قلمچی هر دو هفته یکبار برگزار میشوند و در مورد سطح سؤالات هم در یک سری درس ها مانند دین و زندگی و شیمی سطح سؤالات آزمون های گاج از سایر موسسات سخت تر است. در آزمون های گاج هم سؤالات شب قبل از آزمون فروخته می شود اما سؤالات آزمون های قلمچی رتبه ی اول را در این زمینه دارد. گاج هم مانند قلمچی آپشن های مخصوص خود را دارد. منابع و کتاب های گاج درسنامه های جامع تر از سایر موسسات دارند و از این نظر منابع گاج محبوبیت بیشتری دارد.

معرفی بهترین آزمون آزمایشی ؛ ازمون های آزمایشی سنجش

معرفی بهترین آزمون آزمایشی ؛ ازمون های آزمایشی سنجش

ممکن است بخاطر نام این موسسه شما هم دچار اشتباه شوید که خود سازمان سنجش طراح این سؤالات می باشد اما اصلا اینگونه نیست و این موسسه هیچ ارتباطی با سازمان سنجش ندارد.

آزمون های سنجش تا چند سال قبل تطابق خیلی خوبی با سؤالات کنکور داشت. به عنوان مثال تا چند سال قبل سؤالات ترجمه ی عربی همیشه با عنوان “عین الصحیح” طرح می شد. اما دقیقا در آزمون های سنجش در چند سال قبل اولین بار سؤالات ترجمه ی عربی با عنوان “عین الخطا” در اولین آزمون جامع سنجش طرح شد و اتفاقا در همان سال هم سؤالات ترجمه ی کنکور با این عنوان طرح شد.

اما متاسفانه در سال 97 و آزمون های جامع سطح سؤالات واقعا افتضاح بود به طوری که در درس ریاضی از مطالب مشتق ضمنی و قانون احتمال کل که برای نظام جدید حذف شده است سؤال طرح شد. اما باز هم در آزمون های جامع اکثر داوطلبان به سمت آزمون های سنجش گرایش دارند.

معرفی بهترین آزمون های آزمایشی ؛ آزمون های گزینه 2

معرفی بهترین آزمون های آزمایشی ؛ آزمون های گزینه 2

آزمون های گزینه دو در برابر سایر موسسات جامعه آماری پایین تری دارند اما نقطه قوت آزمون های گزینه دو تطابق بی نظیر با سؤالات کنکور و حرکت فقط و فقط در چهارچوب کنکور می باشد. اما بازهم مشکل اساسی این است که داوطلب نمی تواند جایگاه اصلی خود را در میان سایر رقیبان بیابد. اما پیشنهاد می شود در هر آزمونی که شرکت می کنید حتما سؤالات گزینه دو را بررسی کنید.

آزمون های گزینه دو و آزمون های سنجش هر سه هفته یکبار برگزار می شود و مناسب افراد کند خوان می باشد که نمی توانند حجم مطالب را در دو هفته تمام کنند.

مقایسه ی آزمون های آزمایشی

با محبوب ترین و بهترین آزمون های آزمایشی کنکور آشنا شدید و درک کلی از نحوه ی برگزاری آزمون و ویژگی های آنها پیدا کردید. الان موقع آن است که بهترین آزمون آزمایشی کنکور را انتخاب کنید که نیازمند ملاک های زیر می باشد. جواب اینکه کدام آزمون آزمایشی برای کنکور بهتر است منحصر به فرد است.

سؤالات قلمچی و گاج سخت ترین سؤالات هستند و فردی که بتواند به این تیپ سؤالات پاسخ دهد در کنکور سراسری به راحتی میتواند از پس سؤالات بر آید. اما در مقایسه ی آزمون های آزمایشی آزمون های گاج و آزمون های قلمچی را در یک دسته و آزمون های سنجش و آزمون های گزینه دو را در دسته ی دوم قرار می دهیم.

در مقایسه ی آزمون های آزمایشی گزینه ی دو و آزمون های سنجش سطح سؤالات آزمون های گزینه دو واقعا به کنکور نزدیک تر است. اما در آزمون های جامع اکثر داوطلبان در آزمون های سنجش ثبت نام می کنند و بهتر است شماهم این کار را انجام دهید.

معیار دوم در مقایسه ی آزمون های آزمایشی زمان برگزاری آزمون ها می باشد. آزمون های گزینه دو و سنجش هر سه هفته یکبار برگزار می شوند و آزمون های قلمچی و گاج هر دو هفته یکبار برگزار می شود. برای داوطلبان کند خوان آزمون های سنجش و گزینه 2 و برای داوطلبانی که سرعت و زمان مطالعه ی بالایی دارند آزمون های قلمچی و آزمون های گاج توصیه می شود.

دوستان خوبم امیدوارم از این مطلب راضی بوده باشید و درصورت وجود پرسش یا اطلاع از راز و رمز هایی که بدون این آزمون ها شما را به موفقیت می رساند می توانید از طریق 02166576182 با ما در ارتباط باشید. با صحبت هایی که کردیم در قسمت نظرات بگویید کدام ازمون بهتر است؟

در ادامه به تعدادی از سوالات پرتکرار دانش آموزان درباره بهترین آزمون آزمایشی پاسخ می دهیم:

منظور از جامعه آماری بزرگ چیست؟

جامعه آماری تعداد داوطلبان شرکت کننده را نشان می دهد که هر چه بزرگتر باشد رقابت تنگاتنگ تر می شود و مقایسه در مقیاس بزرگ صورت می گیرد.

راه ثبت نام در آزمون های آزمایشی چیست؟

هر یک از آزمون ها دارای سایت و شعبات نمایندگی هستند که با مراجعه به هریک می توانید ثبت نام کنید.

کدام آزمون ها هر سه هفته برگزار می شوند؟

آزمون های گزینه دو و آزمون های سنجش هر 3 هفته یک آزمون دارند.

تقلب کدام آزمون کمتر است؟

تقلب در همه آزمون ها وجود دارد و نمی توان به این سوال جواب خاصی داد.

آزمون های سنجش را طراحان کنکور طراحی می کنند؟

خیر آزمون های سنجش هیچ ربطی به کنکور ندارند.

لینک های کوتاه این مطلب

https://is.gd/zSCGyi

https://b2n.ir/540860

https://tinyurl.com/y5xnypw2
https://bit.ly/35etCm2
5 1 رای
امتیاز این نوشته
guest
2 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات

این مقاله ها را هم بخوانید:

به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!