بررسی ،معرفی و مقایسه ی آزمون های آزمایشی کنکور

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر
بهترین آزمون آزمایشی کنکور
ارسال شده توسط: شایان مامندی دسته روش های تست زنی کنکور, مشاوره حرف آخر, مشاوره و برنامه ریزی کنکور برچسب ها: , , , بدون دیدگاه یک نظر 0

بررسی ،معرفی و مقایسه ی آزمون های آزمایشی کنکور

انتخاب بهترین آزمون آزمایشی یکی از دغدغه های اصلی داوطلبان و والدین آنها میباشد. اکثر داوطلبان بدون آگاهی در یک سری آزمون آزمایشی ثبت نام میکنند فقط خاطر شهرت فلان موسسه و آزمون که این یک اشتباه میباشد.

اما اول از هرچیزی در مورد آزمون صحت کنیم!! فلسفه ی شرکت در آزمون یا دلیل اصلی آزمون دادن چیست و چرا باید در آزمون شرکت کنیم؟ مهمترین نکته برای آزمون دادن پاسخ این سؤال است که متاسفانه کسی دلیل آن را نمیداند. هدف ما از آزمون دادن محک زدن خود میباشد که آیا مطالبی را که خوانده ایم درست یاد گرفته ایم یا نه و نقاط ضعف خود را پیدا کنیم. هدف دوم نیز شبیه سازی فضای آزمون کنکور میباشد که وقتی سرجلسه ی کنکور حاضر شدیم دچار استرس نشویم وقبلا این شرایط را تجربه کرده باشیم.بنا به همین شرایط در سایت حرف اخر امروز تک تک آزمون ها را برای شما بررسی و تحلیل خواهیم کرد.

چرا همگی به اشتباه آزمون میدهیم ؟

اشتباهات در آزمون های آزمایشی

به عنوان یک رتبه برتر کنکور و فردی که خود نیز در ابتدا راه را اشتباه میرفت میتوانم بگویم که هدف داوطلبان از آزمون دادن تراز بالای ۶ هزار است. بارها با این وضعیت واجه شده ایم که حتی خانواده فقط به تراز بالای ۶ هزار اهمیت میدهند و اگر داوطلب موفق به کسب این تراز نشود سرکوب میشود و بارها از جمله خودم با سایر دوستانم که تراز بالاتری داشتند مقایسه شده ام که نمیتوان این حس بد مقایسه شدن را توصیف کرد. در حالی که من شایان مامندی با تراز کم به رتبه ی ۸۴۰ زیر گروه یک دست یافتم و همان افرادی که با آنها مقایسه میشدم و تراز خیلی بالاتری از من داشتند تا به امروز پشت کنکور مانده اند. پیشنهاد می‌کنم مقاله افزایش درصد کنکور را نیز از همین سایت مطالعه کنید تا متحول شوید.

مشکلات آزمون های آزمایشی در ایران چیست ؟

مشکل های آزمون های آزمایشی ایران

متاسفانه در آزمون های آزمایشی ، یک روز قبل از آزمون سؤالات و پاسخ به فروش میرسد. افرادی که این کار را انجام میدهند اول از همه سر خود را کلاه میگذارند چون سؤالات کنکور را نمیتوانند مانند آزمون به دست بیاورند، از طرفی با استفاده از این سؤالات به تراز بالایی در آزمون دست پیدا میکنند ولی سر جلسه ی کنکور برخلاف انتظار همگان رتبه ی بدی کسب میکنند و برای جلوگیری از آبرو ریزی میگویند که سؤالات زیست شناسی را در پاسخنامه ی زمین شناسی وارد کرده اند!!!

همه ی ما با چنین افرادی آشنا هستیم. اما مشکل منحصر به این قسمت نیست بلکه با این کار میانگین درصد در هر درس بالا میرود و کسب تراز واقعا سخت میشود. مثلا اگر آزمون بدون تقلب باشد و تمام درصد ها واقعی باشند با درصد ۴۵ ریاضی میتواند در این درس تراز حدودا ۶۲۰۰ کسب کرد اما در آزمون غیر استاندارد افراد متقلب با استفاده از کلید سؤالات به درصد های بالایی در هر درس خواهند رسید و تراز پایین میرود. مثلا در درس ریاضی با درصد ۴۵ به تراز حدودا ۴۸۰۰ در این درس میرسید و ضربه اصلی را داوطلبانی که زحمت کشیده اند میخورند…

دومبن مشکل هم نحوه ی برگزاری آزمون میباشد. داوطلب باید دروس را مطالعه کرده باشد دوره های مرور را نیز طی کرده باشد و برای محک خود آزمون بدهد یعنی نباید همزمان با آزمون درس بخواند چرا که نمیتواند محک خوبی باشد و از طرفی در یک سری درس ها مانند ریاضی و فیزیک باید فصل های مثلثات و حرکت و نیرو شناسی اول از همه مطالعه شوند چون پیش نیاز هستند ولی این موضوع رعایت نمیشود و داوطلبان همزمان با آزمون درس میخوانند به همین دلیل بازدهی چندانی ندارد.

اما دوست خوبم چند لحظه صبر کن؛ اگر به دنبال یه پیشرفت فوق العاده تو درس هات هستی و اینکه با یه جلسه مشاوره مسیر کنکورتو عوض کنی همین الان فرم زیر رو پر کن تا یک تحول جدید در کنکور خود و مسیر آماده سازی ایجاد کنید.

با چه هدفی در آزمون های آزمایشی شرکت کنیم؟

با چه هدفی در آزمون های آزمایشی شرکت کنیم؟

اگر به دنبال بهترین بازدهی در آزمون ها میباشید بهتر است که فقط به درصد خود در هر درس توجه کنید چون حاصل زحمات شما میباشد و تقلب یا هر عامل دیگری در آن بی تاثیر است. با استفاده از درصد شما میتوانید خود را محک بزنید و نقاط ضعف و قوت خود را بیابید. از طرفی اگر به دنبال بهترین درصد میباشید باید در تابستان شروع به درس خواندن کنید و پیش نیاز ها در هر درس را بخوانید.

چرا که در آزمون ها اصلا پیش نیاز رعایت نمیشود مثلا در آزمون های ریاضی اولین مبحث احتمال مورد پرسش قرار میگیرد که یک مبحث مستقل است اما مبحث بعدی تابع میباشد ، پیش نیاز تابع هم حل نامعادله برای تعیین علامت است. داوطلب واقعا در دو هفته نمیتواند هم تابع بخواند هم نامعادله لذا بازدهی چندانی نخواهد داشت. در ادامه آزمون های آزمایشی مطرح کشور و نقاط ضعف و قوت آن ها را بررسی میکنیم تا با دید بهتری بتوانید بهترین آزمون آزمایشی را انتخاب کنید. از طرفی باید شما اهمیت آزمون های آزمایشی را درک کنید که در همین خصوص مقاله اهمیت آزمون های آزمایشی در همین سایت راه حل شماست.

در ضمن اگر به دنبال چند نکته میباشید که میتوانند شما را با روشی دیگری به جز آزمون ها آزمایشی به موفقیت برسانند میتواند با شماره تماس ۰۲۱۶۶۵۷۶۱۸۲ دفتر مرکزی مشاوره تماس بگیرید و از در مدت زمان کوتاه تر و به طور منطقی تر به هدف خود دست پیدا کنید.

معرفی بهترین آزمون های آزمایشی در ایران :

بهترین آزمون آزمایشی ایران

در سطح کشور آزمون های آزمایشی متعددی برگزار میشود اما انتخاب بهترین آزمون آزمایشی کار دشواری میباشد و اکثر داوطلبان نیز فقط از روی جامعه ی آماری یا به عبارت دیگر مُد ، احساس میکنند بهترین آزمون آزمایشی را انتخاب کرده اند در حالی که راه را اشتباه رفته اند. انتخاب بهترین آزمون آزمایشی کنکور بر اساس یک سری معیار ها باید انجام شود که در ادامه به معرفی جداگانه ی هرکدام و معیار های آنها میپردازیم و تمامی این گفته های براساس تجربه ی چندین ساله به عنوان دانش آموز ، رتبه برتر و مشاور تحصیلی میباشد. با دقت به گفته ها گوش دهید و در صورت ایجاد سؤال از راه ارتباطی ۰۲۱۶۶۵۷۶۱۸۲ با من در ارتباط باشید.

  • معرفی بهترین آزمون آزمایشی : بنیاد علمی آموزشی قلمچی

بنیاد علمی آموزشی قلمچی

 

بنیاد علمی آموزشی قلمچی نامی آشنا در حوزه فرهنگی و آموزش میباشد و کار خود را از دهه هفتاد شروع کرده و تا به امروز در حوزه آموزش کشور درخشیده است و در حوزه ی آزمون های آزمایشی دارای بزرگترین جامعه ی آماری میباشد.

ویژگی آزمون های قلمچی :

همانطور که اشاره شد بنیاد علمی آموزشی قلمچی دارای بزرگترین جامعه ی آماری در بین سایر آزمون های آزمایشی کنکور میباشد و چشمگیر ترین ویژگی آن است چرا که بیشتر داوطلبان به قول معروف درس خون در این موسسه آزمون میدهندو داوطلب میتواند جایگاه خود را در بین رقیبان بیابد. از طرفی برنامه ی راهبردی قلمچی یک رنامه ی حجمی خوب میباشد و هر آزمون دو هفته یکبار برگزار میشود.

این موسسه امکاناتی را در اختیار داوطلبان خود قرار میدهد از جمله بورسیه ی تحصیلی که در قبال یک سری شرایط داوطلب میتواند به صورت رایگان در آزمون ها ثبت نام کند و از منابع این موسسه به صورت رایگان استفاده کند. همچنین قلمچی دارای یک آپشن به نام پشتیبان ویژه است که داوطلبان میتوانند از رتبه برتر های کنکور به عنوان مشاور استفاده کنند. همچنین برترین اساتید کشوری برای هر درس سؤالات را طرح میکنند. بیشترین تعداد رتبه برتر های کنکور هر سال به قلمچی اختصاص دارد .

مشکلات آزمون های قلمچی :

 

همانطور که در بالا نیز اشاره شد ، لو رفتن سؤالات در شب قبل از آزمون از مشکلات اصلی این موسسه میباشد. از طرفی سطح سؤالات در بعضی از درس ها واقعا سخت است و گاها شاهد هستیم که سؤالات از چهارچوب کنکور سراسری خارج میشوند.

مشکل بعدی به برنامه ی راهبردی مربوط میشود. در برنامه ی راهبردی دوره های جمع بندی خیلی کم هستند به طوری که اگر داوطلب در دوران آزمون های مبحثی نتواند مبحثی را مطالعه کند ، آنرا برای آزمون جمع بندی نگه میدارد و در آزمون جمع بندی کنکور هم حجم مطالب به حدی زیاد است که داوطلب به ندرت میتواند مطالب قبلی را دواره مطالعه نماید.

مشکلات آزمون های قلمچی

دومین نکته هم در رابطه با برنامه ی راهبردی زمان و حجمم مطالب میباشد. عده ای از داوطلبان کند خوان هستند و ممکن است نتوانند در دو هفته کل حجم برنامه را مطالعه کنند. رعایت نکردن پیش نیاز در درسی مانند ریاضی هم یکی از مشکلات است و مشکل بعدی هم به درس ادبیات اختصاص دارد که باید به صورت مبحثی خوانده شود اما در قلمچی به صورت درس به درس مورد بررسی قرار میگیرد. در یک سری از آززمون ها هم سؤالات عجیبی طرح میشود . تعدادی سؤال از آزمون قبلی طرح میشود و در بعضی از آزمون ها هم دو سری سؤال طرح میشود که در یکی فقط سؤالات سراسری طرح میشود.

معرفی بهترین آزمون های آزمایشی ، گروه آموزشی جوکار یا آزمون های گاج :

آزمون های گاج

آزمون های آزمایشی گاج یا گروه آزمایشی جوکار مانند آزمون های قلمچی جزو معروف ترین آزمون های آزمایشی کنکور سراسری میباشد و مزایا و مشکلات مربوط به خود ار دارد. موسسه ی گاج بعد از قلمچی دارای بیشترین جامعه ی آماری میباشد.

آزمون های گاج نیز مانندد قلمچی هر دو هفته یکبار برگزار میشوند و در مورد سطح سؤالات هم در یک سری درس ها مانند دین و زندگی و شیمی سطح سؤالات آزمون های گاج از سایر موسسات سخت تر است. در آزمون های گاج هم سؤالات شب قبل از آزمون فروخته میشود اما سؤالات آزمون های قلمچی رتبه ی اول را در این زمینه دارد. گاج هم مانند قلمچی آپشن های مخصوص خود را دارد. منابع و کتاب های گاج درسنامه های جامع تر از سایر موسسات دارند و از این نظر منابع گاج محبوبیت بیشتری دارند.

معرفی بهترین ازمون های آزمایشی ، آزمون های سنجش :

آزمون های سنجش

ممکن است بخاطر نام این موسسه شما هم دچار اشتباه شوید که خود سازمان سنجش طراح این سؤالات میباشد اما اصلا اینگونه نیست و این موسسه هیچ ارتباطی با سازمان سنجش ندارد.

آزمون های سنجش تا چند سال قبلی تطابق خیلی خوبی با سؤالات کنکور داشت. به عنوان مثال تا چند سال قبل سؤالات ترجمه ی عربی همیشه با عنوان ” عین الصحیح ” طرح میشد. اما دقیقا در آزمون های سنجش در چند سال قبل اولین بار سؤالات ترجمه ی عربی با عنوان ” عین الخطا ” در اولین آزمون جامع سنجش طرح شد و اتفاقا در همان سال هم سؤالات ترجمه ی کنکور با این عنوان طرح شد. اما متاسفانه در سال ۹۷ و آزمون های جامع سطح سؤالات واقعا افتضاح بود به طوری که در درس ریاضی از مطالب مشتق ضمنی و قانون احتمال کل که برای نظام جدید حذف شده است سؤال طرح شد. اما بازهم در آزمون های جامع اکثر داوطلبان به سمت آزمون های سنجش گرایش دارند.

معرفی بهترین آزمون های آزمایشی ، آزمون های گزینه ۲ :

آزمونهای گزینه 2

آزمون های گزینه دو در برابر سایر موسسات جامعه آماری پایین تری دارند اما نقطه قوت آزمون های گزینه دو تطاق بینظیر با سؤالات کنکور و حرکت فقط و فقط در چهارچو کنکور میباشد. اما بازهم مشکل اساسی این است که داوطلب نمیتواند جایگاه اصلی خود را در میان سایر رقیبان بیابد. اما پیشنهاد میشود در هر آزمونی که شرکت میکنید حتما سؤالات گزینه دو را بررسی کنید.

آزمون های گزینه دو مانند آزمون های سنجش هر سه هفته یکبار برگزار میشود و مناسب افراد کند خوان میباشد که نمیتوانند حجم مطالب را در دو هفته تمام کنند.

مقایسه ی آزمون های آزمایشی :

مقایسه ی آزمون های آزمایشی

با محبوب ترین و بهترین آزمون های آزمایشی کنکور آشنا شدید و درک کلی از نحوه ی رگزاری آزمون و ویژگی های آنها پیدا کردید. الان موقع آن است که بهترین آزمون آزمایشی کنکور را انتخاب کنید که نیازمند ملاک های زیر میباشد.

سؤالات قلمچی و گاج سخت ترین سؤالات هستند و فردی که بتواند به این تیپ سؤالات پاسخ دهد در کنکور سراسری به راحتی میتواند از پس سؤالات بر آید. اما درمقایسه ی آزمون های آزمایشی آزمون های گاج و آزمون های قلمچی را در یک دسته و آزمون های سنجش و آزمون های گزینه دو را در دسته ی دوم قرار میدهیم.

در مقایسه ی آزمون های آزمایشی گزینه ی دو و آزمون های سنجش سطح سؤالات آزمونهای گزینه دو واقعا به کنکور نزدیک تر است.

اما در آزمون های جامع اکثر داوطلبان در آزمون های سنجش ثبت نام میکنند و بهتر است شماهم این کار را انجام دهید.

معیار دوم در مقایسه ی آزمون های آزمایشی زمان برگزاری آزمون ها میباشد.

آزمون های گزینه دو و سنجش هر سه هفته یکبار برگزار میشوند و آزمونهای قلمچی و گاج هر دو هفته یکبار برگزار میشود. برای داوطلبان کند خوان آزمونهای سنجش و گزینه ۲ و برای داوطلبانی که سرعت و زمان مطالعه ی بالایی دارند آزمون های قلمچی و آزمون های گاج توصیه میشود.

دوستان خوبم امیدوارم از این مطلب راضی بوده باشید و درصورت وجود پرسش یا اطلاع از راز و رمز هایی که بدون این آزمونها شما را به موفقیت میرساند میتوانید از طریق ۰۲۱۶۶۵۷۶۱۸۲ با ما در ارتباط باشید.

تماس-با-مامندی

این اعلان را به اشتراک گذارید

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر

کنکور 1400 رو تو 4 ماه تموم کن و 7 بار دوره کن!