بهترین برنامه ریزی درسی برای تابستان از زبان دانشجوی دکترای فیزیولوژی و مشاور تحصیلی

تابستان از جمله زمان هایی است که یک داوطلب می تواند بر روی آن حساب باز کرده و نهایت استفاده را از این زمان ببرد طوری که خودش را نسبت به بسیاری از رقبا جلو انداخته و زمان بیشتری برای تمرین و تکرار داشته باشد. منظور از تابستان فقط برای افرادی که سال یازدهم هستند و می خواهند وارد دوازدهم بشوند نیست اگر میخواهید تسلط کافی روی مطالبی که میخوانید داشته باشید باید از زمانی که وارد دبیرستان شدید خود را بسیار قوی کرده و تمامی نقاط ضعف تان را در طول مدت دبیرستان به نقاط قوت تبدیل کنیدو این مهم می تواند در تابستان ها اتفاق بیفتد. اما مسلما استفاده از تابستان برای مطالعه کنکور نیازمند یک برنامه دقیق و مفید است پس بهترین برنامه ریزی درسی برای تابستان چیست؟

برنامه ریزی درسی برای تابستان باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا مفید واقع شود؟

برنامه ریزی درسی برای تابستان باید تمامی دروس را جای دهد

تمامی دروس مطالعه خواهند شد و قرار نیست هیچ درسی را حذف کنید هم چنین نباید هیچ مبحثی حذف شود چون که ممکن است از آن مبحث سوال یا سوال هایی طرح شود که با پاسخ دادن به آن حتی رتبه خود را جابه جا کنید. پس به فکر حذف کردن هیچ کدام از مباحث نباشید حالا چه برای شما سخت بوده باشند یا چه برایتان نفرت انگیز باشد چون که اگر شما هدف بزرگی داشته باشید باید با تمامی مشکلات کنار بیایید و خودتان را برای آینده ای نزدیک و درخشان به زحمت و تلاش بیندازید.

 برنامه ریزی درسی برای تابستان

باید حتما در زمان خود اجرا شود

اگر این برنامه ریزی به موقع و در تابستان اجرا شود برای خود می تواند مفاد بسیاری داشته باشد یکی از این فواید این است که سبب می شود شما با نحوه مطالعه صحیح مطالب آشنا شده و آگاهانه و با علم بیشتری برای کنکور آماده شوید چون که شما تایم کافی برای یادگیری صحیح مطالعه مطالب را پیدا کرده و با همان تا انتها پیش بروید ولی وقتی شما تصمیم میگیرید تا از مهرماه یا بعد از امتحانات دی ماه شروع کنید دیگر فرصتی برای آزمون و خطا نخواهید داشت و باید تمامی تلاش تان را بکنید و بدون هیچ وقفه ای پیش بروید.

برنامه ریزی درسی برای تابستان

برنامه ریزی درسی برای تابستان باید زمان برای تفریح داشته باشد

مطمئنا خیلی از شما داوطلبان کنکور تابستان را برای مطالعه انتخاب نمی کنید چون که فکر می کنید زمانتان برای تفریح و استراحت را از دست خواهید داد ولی اگر دارای برنامه ای باشید که در آن هم زمانی برای تفریح در نظر گرفته شود و هم زمان برای مطالعه، مسلما خود شما هم راغب خواهید بود تا از تابستان تان برای کنکور استفاده کرده و آماده تر از خیلی از افراد باشید.

تفریح در این برنامه تابستانی همانقدر برای شما داوطلب عزیز با اهمیت است که مطالعه برای کنکور، دلیل اش نیز این است که اگر شما در تابستان همینطور یکسره پیش بروید و تفریحی نداشته باشید از درس زده شده و کلا از برنامه عقب می مانید ولی اگر هرچیزی سر جای خودش باشد شما همه چیز را با هم دارید هم یک مطالعه مناسب هم یک برنامه تفریحی عالی.

این برنامه ریزی باید حاوی برنامه جبرانی نیز باشد

برنامه خوب برنامه ای است که اگر یک روز نتوانستید آن را اجرا کنید یا نتوانستید بخشی از آن را اجرا کنید زمانی برای جبران وجود داشته باشد تا کاملا عقب نیفتید و مثل همیشه پیش بروید. برنامه ای که انعطاف داشته و شما را در هر صورت به سمت پیشرفت سوق دهد و به هدف تان نزدیک و نزدیک تر کند.

برنامه ریزی درسی برای تابستان

برنامه باید زمانی برای مرور داشته باشد

اگر مرور جزو برنامه نباشد مسلما شما خیلی از مطالب را تا انتهای تابستان فراموش خواهید کرد و تا کنکور دیگر چیزی در یاد نخواهید داشت پس مرور جز اصلی برنامه به حساب می آید و اگر بخواهید آن را نادیده بگیرید و تمام هم و غم شما فقط مطالعه مطالب جدید باشد نه تنها پیشرفت نخواهید داشت بلکه کاملا دچار افول می شوید و تا دوباره مرور نداشته باشید فقط زمانتان را از دست داده اید.

خب با توجه به ویژگی های بالا اگر شما دارای یک برنامه ریزی درسی برای تابستان باشید کاملا برد کرده اید و میتوانید آینده خوبی را برای خود تضمین کنید البته این به این معنا نیست که اگر یک فرد از مهر ماه شروع کند به موفقیت نمیرسد بلکه فقط امتیازهایی که در تابستان مطالعه داشته است را از دست می دهد که در متن بالا به همه آن ها اشاره شد.

البته یک نکته ای که لازم است در این قسمت اشاره شود این است که وقتی شما داوطلب عزیز نظام جدید وارد مهر ماه میشوید زمان تان تمام و کمال برای خودتان نیست و یک قسمتی از آن که برای مدرسه و تمارین مدرسه سپری می شود و یک زمانی را نیز برای استراحت خواهید گذاشت که تمامی این ها از زمان مطالعه شما کم خواهد کرد پس اگر دقت کنید اگر شما دوست عزیز از تابستان شروع کنید قسمت زیادی از مطالب تان را در تابستان خوانده اید و در طول زمان مدرسه قسمت کمی از آن مانده است که می توانید در طول زمان قسمت های باقیمانده را خوانده و بارها و بارها مرور داشته باشید. اما آیا همه برنامه ریزی ها شما را در تابستان به تسلط در اکثریت مطالب می رساند؟

چه برنامه ریزی درسی برای تابستان شما را در کم ترین زمان به تسلط کافی در تمامی مطالب می رساند؟

شاید اگر شما دوست عزیز با برنامه ریزی و آموزش رایج پیش بروید کل یک سال را باید فقط به آموزش بپردازید ولی وقتی با برنامه ای پیش می روید که علاوه بر این که تمامی ویژگی های بالا را دارا می باشد تنها در سه ماه تابستان یا در هر ماه تابستان که مطالعه را شروع می کنید بخش اعظمی از آن را مسلط خواهید شد و یک قدم خود را به موفقیت نزدیک تر می سازید.

برنامه 4 ماهه حرف آخر برنامه ای است که اگر شما از تابستان آن را آغاز کنید بسیار بسیار جلو خواهید افتاد و بعداز این چهار ماه قرار است که شما فقط و فقط تمرین و تکرار و مرور داشته باشید و دیگر سوال یا تستی نخواهد بود که شما از آن به عنوان سخت یاد کنید و نتوانید ان را حل کنید بنابراین با توجه به توضیحات داده شده هر چه سریعتر شما برنامه را اجرا کنید زمان بیشتر برای تسلط بیشتری خواخید داشت.

در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد برنامه ریزی درسی برای تابستان داشتید می توانید با ما در تماس باشید: 09120047025- 02166576371

4.2/5 - (80 امتیاز)
guest
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!