4 ویژگی بهترین دی وی دی های آموزشی کنکور

در میان منابع فراوان کنکوری که هر روزه هم بر تعداد آن ها افزوده می شود، چگونه بهترین دی وی دی های آموزشی کنکور را انتخاب کنیم؟ یک منبع آموزشی خوب چه ویژگی هایی دارد؟ چگونه بفهمیم که کدام دی وی دی آموزشی مشکلات درسی ما را بهتر و سریع تر حل می کند؟ این ها جز اصلی ترین دغدغه های دانش آموزان و داوطلبان کنکوری است.

با توجه به این که در دوران کنکور من نیز با این مشکل مواجه بودم و همیشه غدغه انتخاب منابع آموزشی بهتر را داشته ام، تصمیم گرفته ام اکنون تجربیات خودم را در اختیار شما دانش آموزان عزیز قرار دهم. در این راستا از تجربیات دیگر رتبه های برتر کنکور نیز استفاده خواهم کرد. 10 دقیقه با من همراه باشید تا روش انتخاب بهترین دی وی دی های آموزشی کنکور را فرا بگیرید.

انواع منابع آموزشی برای کنکور

به طور کلی برای مطالعه دروس مختلف برای کنکور سه نوع منبع آموزشی وجود دارد. کتاب های درسی و کمک درسی، کلاس های عمومی و خصوصی آموزشی و در نهایت دی وی دی های آموزشی سه نوع منبع آموزشی به شمار می روند که دانش آموزان برای کنکور می توانند از آن ها استفاده کنند.

کتاب های آموزشی کنکور

منابع آموزشی کنکور

کتاب های کمک آموزشی رایج ترین منابع برای کنکور هستند و کسی نمی تواند از این امر چشم پوشی کند. اما من به عنوان یک رتبه برتر فقط و فقط برای تست زنی از کتاب های آموزشی استفاده کردم و دلیل اصلی آن هم پاسخنامه این نوع کتاب هاست. توصیه می کنم مقاله همکارم خانم قمری را در مورد بهترین منابع کنکور 99 حتما بخونید.

در کتاب های کمک آموزشی سعی شده است کلیه ی سوالات فقط با استفاده از روش های تشریحی حل شود. در  واقه بر اساس آموزش های این کتاب ها انتار می رود که تمام شوالات کنکور را بتوان با اسفاده از روش های تشریحی حل کرد.
ولی آیا در این مورد شکی هست که نمی توان با استفاده از روش ضریب تبدیل، سوالات استوکیومتری را در 1 دقیقه حل کرد؟ این تنها یک مورد از خیل عظیم سوالاتی است که با روش های تشریحی چندین دقیقه برای حل آن ها زمان نیاز داریم.

مشاوره رایگان کنکور

اگر کنکوری هستید و نیاز به یک برنامه منظم آموزشی دارید و یا در مورد روش های خوب درس خواندن اطلاعات کافی ندارید، کافی است همین الان فرم زیر را پر کنید.
مشاورین ارشد حرف آخر در اسرع وقت با شما تماس می گیرند و تمام روش هایی را که برای موفقیت نیاز دارید به شما می گویند. معرفی منابع آموزشی، روش های درست برنامه ریزی و …. را یاد می گیرید و دغدغه های شما برای آزمون سرنوشت ساز کنکور حل می شود.

قمری-4-ماهه

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

نکته: به یاد داشته باشید که برای موفقیت در کنکور فقط داشتن دانش و اطلاعات درسی کافی نیست. برای موفقیت در کنکور فقط سواد لازم نیست. از دیدگاه مشاورین یک کنکوری به سه مؤلفه ی زیر برای موفقیت در آزمون کنکور نیاز دارد:

1- سواد؛ که می توان گفت 50 درصد از موفقیت به این عامل بستگی دارد و بدون شک برای پاسخ دادن به سوالات کنکور باید دانش کافی داشته باشیم.

2- سرعت عمل؛ 30 درصد از موفقیت به سرعت عمل داوطلب بستگی دارد. فقط داوطلبانی که به رتبه ی زیر 5000 می‌رسند می‌توانند اهمیت سرعت در کنکور را احساس و درک کنند.

3- آشنایی با انواع تست های کنکور؛ هر چقدر هم یک داوطلب سواد بالایی داشته باشد ولی تست های کنکور برای او نا آسنا باشد، بدون شک دچار مشکل بزرگی خواهد شد. بنابراین 20 درصد از موفقیت را هم می توان به آشنایی قبلی با سوالات کنکور اختصاص داد.

بنابراین تا این قسمت دانستیم که برای داشتن بهترین منابع کنکور، تنها کتاب های درسی و کمک درسی کافی نیستند. مثلا برای درس دین و زندگی اگر قصد داشته باشید که فقط از روی کتاب مطالب را بخوانید و برای کنکور آماده شوید، به چندین بار مرور نیاز دارید و چند ماه باید کتاب های دین و زندگی را مطالعه کنید . اما روش های دیگری هم وجود دارد که با استفاده از آن ها می شود کل دین و زندگی را در 2 هفته خواند و به تعداد کافی تست نیز حل کرد.

کلاس های فوق برنامه کنکور

هرچند در کلاس های فوق برنامه نکات تستی به شکل کامل تری بررسی می‌شود و می‌توان برای کنکور طبق آن ها پیش رفت. اما در این کلاس ها نیز دو مشکل اساسی وجود دارد:

مشکل اول: هزینه ی بالای کلاس های کمک آموزشی.

مشکل دوم: فرض کنید می خواهید به یک کلاس فوق برنامه بروید. از یک ساعت قبل باید آماده شوید و حرکت کنید. مدتی در راه خواهید بود و پس از آن یک و نیم ساعت سر کلاس خواهید بو. در نهایت نیز یک ساعت طول می کشد تا به خانه برگردید و مطمئن پس از بازگشت به خانه نیز حوصله و توان درس خواندن نخواهید داشت. بنابراین تقریبا نصف روز شما صرف یک کلاس خواهد شد.

بهترین دی وی دی های آموزشی کنکور

پس از دو منبع گفته شده، اکنون بهترین دی وی دی های آموزشی کنکور را مورد بررسی قرار می دهیم. دی وی دی های آموزشی هم مشکلات دو منبع قبلی را ندارد و هم از لحاظ محتوا زمان و انرژی کمتری از دانش آموز می گیرد.
اما مهمترین نکته در مورد دی وی دی های کنکور، این است که هر پکیج آموزشی ارزش تهیه کردن ندارد. بعضی از منابع نه تنها برای داوطلب کنکوری مناسب نیتند، حتی در بعضی موارد موجب گمراهی دانش آموز شده و اطلاعات غلط آموزشی نیز در اختیار دانش آموز قرار می دهد. انتخاب بهترین دی وی دی های آموزشی کنکور معیارهایی دارد که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم.

کدام دی وی دی های آموزشی بهترین منبع کنکور هستند؟

بهترین دی وی دی های آموزشی کنکور باید ویژگی های زیر را داشته باشند .

1- از لحاظ محتوا؛ بهترین دی وی دی های آموزشی کنکور اولین ویژگی که باید داشته باشند محتوای خوب و بی‌نظیر و با کیفیت است.
امروزه موسسات بزرگ و کوچک بسیاری مشغول فعالیت در زمینه تولید محتوای آموزشی برای دانش آموزن هستند. اما به راحتی نمی توان هر پکیج آموزشی را تهیه و به آن اعتماد کرد. عده ای از دی وی دی های کنکوری برای هر سؤال یک نکته می‌گویند و عده ای دیگر نیز برای کل سؤالات یک نکته می‌گویند و در این دو جمله تفاوت زیادی وجود دارد.

علاوه بر مسائل آموزشی، دی وی دی آموزشی باید مسائلی مانند مشاوره، بودجه بندی دروس مختلف مانند بودجه بندی ریاضی کنکور، نحوه مطالعه، مباحث پر تکرار کنکو تجربی، ریاضی، انسانی و … را نیز به دانش آموز یاد دهد.
داوطلبان با استفاده از شناختی که از خود و سلایقشان دارند می‌توانند بهترین دی وی دی های آموزشی کنکور خود را مطابق با همین اصل انتخاب کنند.

2- زمان، دومین ویژگی بهترین دی وی دی های آموزشی کنکور؛ یک منبع آموزشی هرچقدر هم خوب باشد نباید زمان زیادی از ما بگیرد. از مشکلات کلاس های آموزشی که در بالا اشاره کردیم، وقت گیر بودن این کلاس ها بود. پس بهترین دی وی دی های آموزشی کنکور باید از لحاظ زمان بندی کاملا متناسب با شرایط داوطلب باشند و زمان داوطلب را برای مسائل بی اهمیت و سوالات حاشیه ای تلف نکند.

3- قیمت دی وی دی های آموزشی کنکور؛ برای انتخاب بهترین دی وی دی های آموزشی کنکور صد در صد باید به قیمت آن نیز توجه داشت. ارزش یک پکیج آموزشی باید متناسب با محتوای درون پکیج باشد. متاسفانه امروزه بسیار شاهد آن هستیم که موسسات مختلف از اعتماد اولیا و دانش آموزان سو استفاده می کنند و با قیمت های بسیار گزاف دی وی دی هایی را در اختیار دانش آموزان قرار می دهدند که بسیار کم ارزش تر از قیمت خود هستند.

4- رتبه های برتر کنکور از کدام دی وی دی های آموزشی کنکور استفاده می کنند؛ برای سنجش یک پکیج آموزشی باید این نکته را در نظر گرفت که افرادی وجود داشته باشند که واقعا از این دی وی دی ها استفاده کرده و به نتیجه رسیده باشند تا بتوان به این نوع دی وی دی ها اعتماد کرد.

قبل از ادامه بررسی بهترین دی وی دی های آموزشی کنکور، یک هدیه دیگر نیز از حرف آخر برای دانش آموزان داریم.

20 درصد رایگان کنکور

موسسه حرف آخر 20 درصد از کل آموزش های خود را به رایگان به دانش آموزان هدیه می هد. کافی است همین الان فرم زیر را پر کنید تا این بسته آموزشی را از حرف آخر هدیه بگیرید. با دریافت این بسته آموزشی، به راحتی خواهید توانست چندین سوال اساسی از کنکور را جواب دهید. به فروشگاه حرف آخر مراجعه کنید و ارزش واقعی این بسته آموزشی را مشاهده کنید.
اما شما این بسته را رایگان دریافت می کنید و فقط هزینه ارسال پستی را پرداخت خواهید کرد.

5-روز-با-حرف-آخر

%20 پکیج های حرف آخر؛ رایگان!

خب دوستان خوبم 4 تا از ویژگی های بهترین دی وی دی های آموزشی کنکور  را خدمتتان عرض کردم. امیدوارم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد و الان این امکان را داشته باشید داشته  که بهترین دی وی دی های آموزشی کنکور را انتخاب کنید.

هر سؤالی که داشته باشید می توانید در قسما نظرات با ما در میان بگزارید و یا از طریق شماره تماس 02166576182 با من در ارتباط باشید.

پیشنهاد: مقاله نحوه جمع بندی کنکور 

امتیاز بدهید.
guest
16 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!