بهترین مدرس زیست کنکور از نظر رتبه های برتر و مشاورین+ نمونه تدریس

از تاثیر زیست در کنکور نباید غافل شد، همیشه وقتی حرف از زیست می شود داوطلب با یک نوع حس دلشوره همراه است و فکر می کند نمی رسد تا زیست را به طور کامل بخواند و یا به خوبی اجرا کند چون حیاتی ترین درس تجربی ها محسوب می شود و نقش مهمی در رتبه آوری داوطلبان دارد. پس باید داوطلب به فکر بهترین منابع و بهترین مدرس برای خود باشد تا بتواند در این ماراتن نفس گیر کشور سربلند بیرون درآید، بخصوص اگر قرار است که یکی از رشته های تاپ را قبول شود. اما بهترین مدرس زیست کنکور چه کسی است و باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا بتوان این عنوان را به ایشون اختصاص داد؟ تا انتها با ما همراه باشید.

راستی بهترین مدرس در سایر دروس باید چه ویژگی‌هایی داشته باشند، برای مطالعه سایر مقالات بهترین مدرس بر روی مطالب زیر کلیک کنید.

بهترین مدرس ادبیات کنکور

بهترین مدرس فیزیک کنکور

بهترین مدرس ریاضی کنکور

بهترین مدرس دینی کنکور

دوستان برای موفقیت در درس زیست باید به حد کافی این درس را خوب بخوانید و خوب یاد بگیرید و مقاله بودجه بندی زیست کنکور را را دقت مطالعه کنید. تا بتوانید به سوال های سخت آن در کنکور به راحتی پاسخ دهید. اما فقط خواندن و یادگیری به تنهایی نمی تواند شما را به هدف برساند شما اگر به حد کافی مرور نداشته باشید نمی توانید مطالب را در ذهنتان ثبت کنید و تست های بسیاری را حل کنید و تمرین و تکرار بسیاری داشته باشید.

ویژگی های بهترین دبیر زیست کنکور

بهترین دبیر زیست کنکور

1.داشتن اطلاعات کافی

در مورد درس بسیار مهمی نظیر زیست که ضریب بالایی هم دارد و حجم بسیار زیادی از مطالب را نیز شامل می شود باید مدرس اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشد به طوری که هیچ گونه سوالی نباشد که ایشون نتواند پاسخ گو باشد و هم چنین در زمینه های مختلف زیست از جمله جانوری، انسانی، گیاهی، ژنتیک تبحر کافی داشه باشد و بتواند داوطلب را برای رسیدن به پاسخ کامل راهنمایی کند.

2. داشتن بهترین بیان

بیان در یادگیری مطالب نقش خیلی خیلی مهمی دارد به طوری که اگر مدرس کمی بی حوصله عمل کند و یا خیلی سریع تدریس کند نه تنها به داوطلب کمکی نکرده است بلکه او را دچار سردرگمی کرده است و ممکن است حتی دانش آموز وقتی چیزی را یاد نگرفت آن درس را کنار بگذارد و به سراغ آن نرود. اما حالا در نظر بگیرید که استاد با بیانی شیوا و رسا و با هیجانی مضاعف به داوطلب تمامی مطالب را تک به تک و سر حوصله آموزش دهد. این کار باعث می شود حتی اگر داوطلب ضعیف هم باشد و یا از درس متنفر باشد به آن علاقه پیدا کرده و با انگیزه آن درس را مطالعه خواهد کرد.

3. انتقال مطالب به بهترین صورت ممکن

خیلی از مدرسان عزیز ما چون که اطلاعات بسیاری در مورد یک مبحث دارند کاری که انجام می دهند این است که بسیار دست بالا تدریس می کنند که این کار باعث می شود بسیاری از داوطلبان ضعیف و یا حتی متوسط متوجه منظور مدرس نشده و از یاد گرفتن آن درس ناامید شوند و درس را حذف کرده و دیگر به مطالعه آن نپردازند. مدرسی بهترین خواهد بود که تمامی سطوح را در نظر بگیرد و با توجه به تمامی سطوح درس را تدریس کند و مطالب را طوری به آن ها آموزش دهد که کامل در ذهن شان ماندگار شود به طوری که هیچ سوالی در ذهن شان نقش نبندد چون که هیچ جای ابهامی وجود نداشته است.

4. هوشمندانه عمل کردن

در مورد هوشمندانه عمل کردن باید این گونه بگویم که مدرس باید طوری مطالب را به داوطلب آموزش دهد که به هیچ وجه مطالب از ذهن او خارج نشود و تا مدت ها آن ها را به خاطر داشته باشد. همانطور که در بالا نیز اشاره شد و شما هم واقف هستید زیست دارای حجم بسیار بالایی می باشد پس باید طوری تدریس شود که داوطلب آن را سریع تر آموزش ببیند و بیشتر به فکر مرور این حجم از مطالب باشد.

در اصل هوشمندانه عمل کردن به این معنا است که در طی کم ترین زمان ممکن آموزش صورت گرفته و مابقی زمان باقی مانده صرف مرور و تمرین و تکرار شود. چون که هرچقدر مورد بیشتر باشد مسلما تسلط داوطلب نسبت به درس افزایش پیدا می کند و نتیجه بهتری نیز کسب می کند. در مقاله نحوه مطالعه زیست، جزئیات مطالعه و تست زنی را کامل توضیح داده‌ایم.

قبل از این که به ادامه مقاله بپردازم یک هدیه ویژه برای شما داوطلبان عزیز دارم، 20 درصد از پکیج حرف آخر، در این بسته شمامی‌توانید 20 درصد از سوالات کنکور را به صورت رایگان یاد بگیرید، هدیه ویژه موسسه حرف آخر برای داوطلبان کنکور، قیمت این پکیج 35 هزار تومن می باشد. در صورتی که مایل به تهیه این بسته هستید فرم زیر را پر کنید:

رایگان قمری min

%20 محصولات حرف آخر به صورت رایگان

بهترین مدرس زیست کنکور را بشناسید

بهترین مدرس زیست کنکور

استاد رضا شعبانی، استاد محمد شاکری و استاد هومن روان از جمله مدرسینی می باشند که یک روش منحصر به فرد برای آموزش زیست به کار برده اند که بسیار داوطلب را به مطالعه زیست علاقه مند می کند. این اساتید گرامی از الگو، انیمیشن و تصویر سازی برای یادگیری بهتر زیست استفاده می کنند و یکبار برای همیشه مطالب را به داوطلب آموزش می دهند. با این کار دیگر لازم نیست تا شما مطالب را حفظ کنید و کاملا یاد می گیرید و همچنین با وجود تصاویر و انیمیشنی که مشاهده کرده اید در حین پاسخ گویی به سوالات در کنکور هم خیلی راحت و سریع تر به جواب می رسید و تایم تان برای پاسخ به سوالات یا دروس سخت تر ذخیره می شود.

در واقع این اساتید مطالب را به نیمکره راست شما یا همان حافظه تصویری تان منتقل می کنند که مطالب تا مدت های مدیدی در ذهن تان ماندگار می شوند و دیگر جای هیچ نگرانی ای در مورد فراموشی مطالب نخواهید داشت. اما بهتر است یک نمونه از تدریس اساتید را ببینید تا بهتر به این موضوع واقف شوید.

نمونه تدریس زیست حرف آخر

هم چنین استاد محمد شاکری یک کتابی را تولید کرده اند که در آن تعداد بسیار زیادی تست وجود دارد و شما با زدن تست های آن به روش حرف آخر می توانید به تسلط بالایی از زیست دست پیدا کنید. اگر تا به حال درس زیست را به خوبی مطالعه نکرده‌اید و زمان زیادی تا کنکور ندارید مطالعه مقاله مهمترین مباحث زیست را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

نظر رتبه های برتر در مورد اساتید زیست حرف آخر

1.صحبت های علیرضا راعی از رتبه های حرف آخر

وقتی اسم آقای شاکری یا آقای شعبانی میشنوی چه حسی بهت دست میده؟
-متخصص چگونه زیست خوندن.
+آقای دکتر شیروانی چی؟
–خیلی سختگیر. سخت می گیره واسه رسیدن به جاهای فوق العاده که شما با دیدن سؤال کنکور میگید خوب اینه!!
+جناب آقای واعظی دبیر عربی؟
— بمب انگیزه
+آقای منتظری دبیر ادبیات؟
–حرفه ای تو طرح سؤالات
+جناب آقای یوسفیان پور دبیر دین و زندگی؟
–دقیق و نکته سنج
+جناب آقای منتظری؟
— کسی که دیدگاه آدمهارو چه اونی که صفر چه اونی که 50 و چه اونی که 100 هست نسبت به ریاضی عوض میکنه.
-یه توصیه دارم به داوطلبان کنکوری. امسال راه درستو انتخاب بکنن تا سال بعد اینموقع تجربه تلخ پشت کنکور نشستنو نداشته باشن.

2.مهدی حسینی از رتبه برترهای حرف آخر 

روشی که در دی وی دی های حرف آخر استفاده شده نمونه ی آن را من در هیچ کتابی و منبع آموزشی دیگری ندیده ام. با استفاده از هفت الگوی زیست شناسی حرف آخر دیگر نیازی نیست که کل سؤال خوانده شود با خواندن نصف سؤال و در بعضی از سؤالات حتی کمتر از نصف به جواب خواهید رسید. مهدی حسینی نیز از رتبه برترهای حرف اخر در کنکور 97 بود و با استفاده از منابع به رتبه ی 33 دست پیدا کرد.

3.علیرضا الماسی رتبه برتر تجربی سال 99:

در مورد زیست شناسی که پارسال 39 درصد زدم و امسال 87 درصد. تدریس آقای شعبانی واقعا عالی بود. تست های آقای شاکری هم که بی نظیر بود. آقای شاکری که ساده کننده تست هستند. آقای شعبانی هم که یک مدرس خیلی قوی هستند.

در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد بهترین مدرس زیست کنکور داشتید می توانید از طریق شماره تلفن های زیر با ما در تماس باشید و سوال های خود را با ما در جریان بگذارید: 09120047025-02166576371

مشاوره-قمری

مشاوره رایگان تحصیلی با دانشجوی دکترای حرفه ای

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

امتیاز بدهید.
guest
23 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!