معرفی بهترین منابع کنکور تجربی که شما را به موفقیت میرسانند!!

قبل از شروع هر کاری به تجهیزات نیاز داریم. هرچه تجهیزات بهتر باشد ، کار نیز سریع تر و با کیفیت بالاتری انجام می‌شود تجهیزات کنکور هم همان منابع هستند که امروز در سایت مرکزی موسسه حرف آخر و توسط شایان مامندی مشاور رتبه برتر کنکور بهترین منابع کنکور تجربی را به شما معرفی خواهیم کرد. و در پایان هم یک سورپرایز برای شما داریم که دو ماهه می‌توانید کل کنکور خود را ببندید. 5 دقیقه وقت بزارید برای مطالعه این متن و سورپرایز شوید.

کنکور را به چشم یک شغل نگاه کنید، شغلی که به مدت محدود آن را انجام میدهید. ممکن است برایتان سؤال پیش بیاید که هر شغلی درامدی دارد ولی ما از کنکور درامدی دریافت نمیکنیم. در پاسخ میتوان گفت که کنکور یک سرمایه گذاری برای آینده ی شماست. یک کشاورز که باغ سیب دارد ازلحظه ی کاشتن نهال تا رسیدن باغ به سن 12 سالگی هیچ علاوه بر آنکه هیچ درآمدی دریافت نمیکند بلکه هزینه ی زیادی را هم صرف باغ میکند. باغدار تمامی این مشکلات را با جان میخرد چرا که میداند بعد از 12 سال فقط با یک سال محصول علاوه بر کلیه ی خرج هایی که انجام داده است ، سرمایه ی خوبی هم به دست می آورد. کنکور نیز اینگونه است و به این فکر کنید که الان در حال کاشتن میباشید ونتیجه ی زحمات خود را بعد از چند سال دریافت خواهید کرد.

بهترین منابع کنکور تجربی نیز به منزله ی بهترین ابزار و تجهیزات هستند. هرچقدر که این تجهیزات مدرن تر و بهتر باشند ، شما را در کمترین زمان به بهترین نتیجه میرسانند اما اگر این تجهیزات به درد نخور باشند علاوه بر این که به نتیجه نمیرسید بلکه وقتتان هم تلف خواهد شد.

در این مقاله بهترین منابع کنکور تجربی 99 را به شما معرفی میکنیم.

بهترین منابع کنکور تجربی را چگونه انتخاب کنیم؟

بهترین منابع کنکور تجربی

برای انتخاب هر منبعی باید یک سری ملاک ها داشته باشید. به طور کلی بهترین منابع کنکور تجربی به سه دسته ی کلاس ، کتاب و دی وی دی تقسیم میشوند. مدرسه را در این دسته ها قرار نمیدهیم؛ زیرا در مدرسه با توجه به تدریس تشریحی کتاب معلم ها فرصت تدریس کنکوری را ندارند. در قالب سه سؤال هر سه دسته از بهترین منابع کنکور تجربی را بررسی میکنیم که به شدت میتوانند به شما کمک کنند که با دید بهتر و کامل تری بهترین منابع کنکور تجربی را انتخاب کنید. تمامی گفته های این مقاله حاصل تجربیات 4ساله ی دبیرستان و سه ساله به عنوان مشاور ومدرس میباشد و همگی به بر اساس نظریات داوطلبان و کنکوری ها میباشد.

اما همین جا صبر کنید. اگر به دنبال بهترین منبع برای مطالعه کنکور خود هستید اما نمی‌دانید کدام را انتخاب کنید کافی است فرم زیر را پر کنید تا یکی از بهترین منابع کنکور را به مشا به صورت رایگان تحویل دهید! پکیج 5 روز با حرف آخر که در 5 روز می‌توانید برروی 15 درصد از کنکور خود مسلط شوید و 40 تست قطعی از کنکور را برای خود تضمین کنید. برای دریافت این محصول بی‌نظیر کافی است فرم زیر را پر کنید و فقط با پرداخت هزینه پستی این محصول را همراه با کتاب و دی وی دی دریافت کنید.

[gravityform id=”20″ title=”false” description=”true”]

  • آیا کتاب های کمک آموزشی میتوانند بهترین منابع کنکور تجربی باشند ؟

کتاب های کمک آموزشی

کتاب های کمک آموزشی را در هر شرایطی یک داوطلب باید استفاده کند حتی اگر به کلاس برود یا از دی وی دی استفاده کند . اما بحث این است که میتواند بهترین منبع کنکور تجربی باشد ؟ یا به عبارت دیگر میتوان از کتاب بهعنوان تنها منبع استفاده کرد ؟

از نظر من به عنوان یک رتبه برتر و یک مدرس ، کتاب کمک درسی را به هیچ وجه نباید به عنوان تنها و بهترین منبع قرار دارد.

اما با دلیل این ادعا را ثابت میکنیم. در کتاب های کمک آموزشی اولا نکات ترکیبی گفته نمیشود. اصلا کدام یک از شما کتابی را سراغ دارد که یک فصل با نام ترکیب نکات و سؤالات فصل 1 زیست سال دهم با فصل 1 زیست سال دوزادهم ؟

چون تدریس به صورت مبحثی انجام میشود مولف کتاب اصلا نمیتواند یک مبحث را با مبحث سایر فصل ها ترکیب کند.

آهان !! نام مولف آمد؛ خودتان را جای مدرس مشهور قرار دهید که قرار است یک کتاب کمک درسی بنویسید. آیا حاضرید هر نکته ای که بلد هستید را در کتاب بنویسید؟ به این فکرمیکنید که اگر این کار را انجام دهید دیگر کسی به کلاس های تدریس شما نمی آید و همگی با هزینه ی کم آن کتاب را استفاده میکنند و خودتان ضربه میخورید. پس به ناچار فقط نکات تشریحی را در داخل کتاب تدریس میکنید.

اما اگر دنبال بهترین منابع کنکور تجربی هستید به فروشگاه موسسه حرف آخر سر بزنید که برترین منابع آموزش در ایران را می‌توانید در آنجا مشاهده کنید.

اما چرا کتاب آموزشی لازم است؟

از هر منبعی که استفاده کنید شما به حل تست نیاز دارید که آموخته های خود را بسنجید و نقاط ضعف خود را پیدا کنید. کتاب های کمک آموزشی تست هارا در اختیار شما قرار میدهند و از این نظر کاملا مفید هستند. بنابراین کتاب کمک آموزشی را به عنوان یک منبع تستی میتوان استفاده کرد اما به عنوان بهترین منبع تجربی  و استفاده برای آموزش نه !!!

  • آیا کلاس های کنکوری میتوانند بهترین منبع آموزشی باشند ؟

در کلاس های کمک آموزشی در شهر های بزرگ وضعیت بهتر است. چرا که بهترین مدرسان در اختیار داوطلب هستند که با کلیه ی روش ها و فنون تست زنی آشنا میباشند و در کلاس های کنکوری میتوان با دید یک مدرس تست زنی کرد.

اما باز هم سؤال اینجاست که واقعا میتوان به چشم بهترین منابع کنکور تجربی به کلاس های کمک آموزشی نگاه کرد؟

کلاس کنکور

در پاسخ میتوان گفت اگر شرایط مالی خوبی دارید و بهترین اساتید که کار تخصصی آن ها کنکور است نه آموزش تشریحی در مدرسه ، را در اختیار دارید که میتوانند به منزل شما بیایند و آنجا به شما آموزش دهند میتوانید از آنها به عنوان بهترین منابع کنکور تجربی استفاده کنید. در غیر این صورت درست نیست ، این امر را هم برای شما با دلیل اثبات میکنیم.

احتمالا تا الان به کلاس های کنکوری رفته باشید. برای شرکت در این کلاس ها باید یک ساعت قبل آماده شوید و حرکت کنید. یک ساعت در کلاس باشید و حدودا نیم ساعت هم در راه برگشت و ه خانه که رسیدید خستگی راه هنوز هم در تنتان است.

یعنی برای یک کلاس یک ساعته حدود 2ساعت و نیم تایم پرت داشتید و از طرفی همه ی افراد که پولدار نیستند بتوانند بهترین کلاس ها را در منزل خود برگزار کنند. پس به همین دلیل کلاس هم از لیست بهترین منابع کنکور تجربی حذف میشود.

  • آیا دی وی دی های آموزشی میتوانند بهترین منابع آموزشی باشند ؟

تقریبا سه سال است که استفاده از دی وی دی های آموزشی بسیار رایج شده است و افراد زیادی از دی وی دی های آموزشی استفاده میکنند. موسسات زیادی نیز در زمینه ی تولید دی وی دی کار میکنند. اما یک سری طرز فکر ها در میان کنکوری ها رایج شده است که استفاده از دی وی دی های کنکوری درست نیست و کلاه برداری میباشد. ناحق هم نیست به خاطر فعالیت عده ای از سود جویان که همگی با آنها و شاید چوب اعتماد بی جا به آنها را خورده باشیم آشنا هستیم  این طرز فکر ایجاد شده است.

اما یک ذره عمقینگاه کنیم. فردی ممکن است از یک کشور خارجی به ایران آمده باشد؛ اما به خاطر شانس بدش در اولین برخوردش با فرد درستکاری مواجه نشده باشد و در این برخورد دید بدی به ایران پیدا کرده است. آیا درست است فرد خارجی بگوید تمامی ایرانی ها افراد بدی هستند؟ در زمینه ی آموزش نیز چنین است. بخاطر کلاه برداری عده ای درست نیست که همه ی موسسات را به یک دید نگاه کنیم.

تاثیر دی وی دی ها را می‌توانید در آزمون های آزمایشی مشاهده کنید که در این سایت بهترین آزمون آزمایشی کنکور را نیز برای شما معرفی خواهیم کرد و مقاله مربوطه را به هیچ وجه از دست ندهید.

اما بحث اصلی این بود واقعا میتوان از دی وی دی های آموزشی به عنوان بهترین منابع کنکور تجربی استفاده کرد؟

دی وی دی کنکور

این بار پاسخ بله میباشد اما به شرطها و شروطها… دی وی دی های آموزشی خوب را باید بهترین اساتید در داخل ایران تدریس کنند.

عامل دوم هم نحوه ی آموزش است؛ دید بدی که افراد نسبت به دی وی دی های آموزشی دارند این است که روش هایی که تدریس میکنند فقط برای یک نوع سؤال خاص جواب دارد. خب بازهم حرفتان قبول ولی بازهم میگویم که همه مثل هم نیستند و این نحوه ی تدریس به یکی از موسسات اختصاص دارد نه همه ی آنها. در ادامه موسسه ای را معرفی میکنیم که نام آن را حتما شنیده اید و با آن آشنایی دارید و اینکه در سال 97 چگونه 40 رتبه ی دو رقمی با محصولات این موسسه به آرزویشان رسیدند را بحث خواهیم کرد.

دی وی دی های حرف آخر بهترین منابع کنکور تجربی :

در موسسه ی حرف آخر بهترین اساتید مطرح در کل کشور وظیفه ی تدریس را برعهده گرفته اند و با روش تدریس جدیدی آشنا خواهید شد که نمونه ی آن را در قبلا هرگز مشاهده نکرده اید.اولین حرف آخر ، تدریس شهودی مطالب میباشد که برای اولین بار این روش تدریس توسط عبدالرضا منتظری ابداع شده است. با استفاده از شهودی سازی مطالبی که درک آنها واقعا سخت است را با استفاده از انیمیشن و تصویرسازی لمس خواهید کرد. به عنوان مثال در بخش ساختار اتم در شیمی با استفاده از انیمیشن به درون اتم سفر خواهید کرد و ریز ریز نکات را یاد میگیرید و اینبار حفظ نمیکنید.

دومین ویژگی حرف آخر الگوسازی است . سایر موسسات آموزشی نکاتی را میگویند که فقط رای تیپ خاصی از سؤالات کاربرد دارد اما در حرف آخر از الگو استفاده میشود. یک الگو تدریس میشود وکل تست های آن مبحث با همین الگو حل میشود. مثلا در بخش مسائل شیمی که نصف سؤالات کنکور از این محث طرح میشود و کتاب درسی ، کتاب کمک آموزشی یا مدرسان دیگر برای این مبحث ده ها فرمول تدریس میکنند اما در حرف آخر فقط با سه الگو کل مسائل را در سه ساعت آموزش میبینید و کل تست های ده سال اخیر هم فقط با همین سه الگو حل میشود.

به صورت خلاصه به معرفی درس های حرف آخر میپردازیم و خودتان قضاوت کنید که چرا محصولات حرف آخر به عنوان برترین منابع آموزش کنکور تجربی لقب گرفته است.

ادبیات حرف آخر با تدریس محسن منتظری :

ادبیات

ادبیات حرف آخر به 5 مبحث تقسیم شده است:

  • املا و لغت : در پکیج املا و لغت حرف آخر دیگر لغت حفظ نمیکند. در 13 جلسه و فقط در قالب یک داستان کلیه ی لغات را رفته رفته میبینید وشکل و معنی آنها را یاد میگیرید.
  • آرایه های ادبی : متاسفانه اکثر داوطلبان آرایه ها را حفظ میکنند در حالی که این مبحث کاملا مفهومی است. درحرف آخر آرایه های ادبی را فقط با سه الگو و در حدود 5 ساعت آموزش داده میشود و روش تست زنی آرایه ها را نیز یاد خواهید گرفت.
  • زبان فارسی : مبحثی که بزرگ و کوچک از آن هراس دارند بخاطر سنگینی تست ها و احتمال پاسخ اشتباه. اما در حرف آخر با استفاده از الگوهایی مانند سه خرگوش یادگیری و تست زنی این درس برای شما مثل آب خوردن میشود.
  • تاریخ ادبیات : حفظی ترین مبحث ادبیات که واقعا فراریت بالایی دارد اما در حرف آخر این مبحث را با داستان سرایی استاد منتظری یکبار برای همیشه یاد بگیرید.
  • قرابت معنایی : پر تست ترین مبحث ادبیات که متاسفانه عده ی کمی در حرف آخر نحوه ی مطالعه ی آن را لد هستند. اما استاد منتظری فقط با 4 الگوی عشق، خدا ، اخلاق 1 و اخلاق 2 این مبحث را در 9 ساعت به شما آموزش خواهند داد و کل تست های سراسری را نیز حل میکنند.

عربی حرف آخر با تدریس استاد محمد واعظی :

اگر تا الان برای ترجمه ی عربی لغت حفظ میکردید و یا نحوه ی تست زنی عربی را بلد نیستید عربی استاد واعظی به  کمک شما می آید. به قول استاد واعظی شما قرار نیست یاد بگیرید عربی حرف بزنید بلکه باید یاد بگیرید تست عربی بزنید که در پکیج عربی حرف آخر آن را یاد خواهید گرفت. در پکیج عربی حرف آخر کلا در 25 ساعت کل عربی را آموزش خواهید دید و کل تست های عربی از سال 85 به بعد را نیز حل خواهید کرد. یبرای کل عربی 25ساعت یعنی یک روزه میتوانید پرونده ی عربی را ببندید.

دین و زندگی حرف آخر با تدریس استاد علیرضا یوسفیان پور :

دین و زندگی رو همه حفظ میکنن و آخر سر هم به نتیجه نمیرسن چون حجم مطالب و آیه ها زیاده ، از طرفی میدونستید تو کنکور 97 از کل شرکت کندگان تجربی ، انسانی و ریاضی فقط 3 نفر دین و زندگی رو 100 زدن. ولی در همون سال تعداد زیادی از شاگردان استاد یوسفیان پور دین و زندگی رو بالای 90 زدن از جمله علی و نهال بابائیان خواهر و برادر تبریزی ، رضا عباسی فر و …. . استاد یوسفیان پور برای اولین بار کل دین و زندگی را دینی حرف آخر به صورت شهودی در آورده اند و با 14 الگو و در 37 ساعت علاوه بر اینکه کل دین و زندگی تدریس میشود بلکه کل تست های سراسری نیز حل میشود و شما را حتی از کتاب تست نیز بی نیاز میکند.

زبان حرف آخر با تدریس استاد مجتبی محمودی :

گرامر زبان محمودی

در درس زبان هم دیگر لازم نیست لغت حفظ کنید. استاد محمودی با استفاده از داستان سازی کل لغات و کاربرد آنها را در جمله به شما یاد خواهند داد.از طرفی برای گرامر نیز همین اتفاق می افتد و در قالب یک داستان انیمیشنی رفته رفته گرامر را یاد خواهید گرفت. اما قسمت اصلی زبان درک مطلب کلوز تست است که 13 تست از این مبحث طرح میشود. سؤال اینجاست که اگر این متن ها که هر کدام 10 خط دارند را بخوانید نزدیک به 30 دقیقه وقت لازم دارید درحالی که کل زمان زبان برای لغت و گرامر و متن 20 دقیقه است. استاد محمودی با روشی که مختص خودشان است درک مطلب و کلوز تست را ه گونه ای به شا آموزش خواهند داد که دیگری نیازی به خواندن متن برای حل سؤالات نمیباشد.

کل زبان فقط در 28 ساعت همراه حل تست در اختیار شما قرار میگیرد.

ریاضی حرف آخر با تدریس استاد عبدالرضا منتظری

الگو سازی

یک نظریه ی رایج در بین تمامی داوطلبان تجربی این است که زیست مهمترین درس و بعد از آن شیمی و بعد از شیمی نیز ریاضی اهمیت دارد اما اصلا این گونه نیستو در مقاله ی قبلی نیز اثبات کرده ام که ریاضی حتی از زیست هم مهم تر میباشد.

بخاطر این طرز فکر داوطلبان نسبت به ریاضی یخیال میباشند و اوج این مشکل را میتوان در کنکور 97 مشاهده کرد چراکه حدود 219659 نفر از کل داوطلبان رشته ی تجربی درس ریاضی را منفی زده اند.

بخاطر گنگ بودن مفاهیم یادگیری ریاضی دشوارمیباشد اما در ریاضی حرف آخر باتدریس استاد منتظری این  مشکلات به پایان میرسد با شهودی سازی کل مفاهیم داوطلب در هر سطحی که باشد میتواند ریاضیرا متوجه شود و تست ها را حل زیر 30 ثانیه حل کند. الگوهایی نیزدر ریاضی بکار رفته است که در هیچ جایی نمیتوانید آن ها را ببینید. مثلا در بخش معادلات مثلثاتی دیگر خبری از فرمول نیست و کل معادلات روی دایره ی مثلثاتی حل میشود یا در بخش کاربرد مشتق با الگوی کاربرد مشتق بدون مشتق ، دیگر از عمل مشتق گیری هم خلاص میشوید.

زیست حرف آخر با تدریس اساتید شعبانی ، شاکری و روان :

زیست هم که درس اصلی رشته ی تجربی میباشد و همگی وقت زیادی روی آن میگزارند و در نتیجه رقابت سنگین شده است. رگ برنده ی زیست دست کسی است که زمان و دور مطالعه ی زیادی داشته باشد. در حرف آخر هم ابتدا مفاهیم با استفاده از الگو و انیمیشن تدریس میشود ، در گام بعدی نیز خط به خط کتاب درسی را بررسی مینمایند و آخرین مرحله هم حل تست میباشد و تمامی تست ها کاملا بررسی میشوند و برای هر تست اول درسنامه مرور میشود یعنی با یکبار استفاده از زیست حرف آخر مانند این است که سه بار کل زیست را مرور کرده باشید. از طرفی انیمیشن سازی نیز از قدرت های حرف آخر است به عنوان مثال در فصل ایمنی به درون بدن انسان سفر خواهید کرد و کل مطالب را به جای حفظ کردن ، درک میکنید.

فیزیک حرف آخر با تدریس استاد پیمان کامیار :

نوسان حرف آخر

فیزیک نیز جزو دروس دشوار از دید داوطلبان میباشد چرا که حجم فرمول ها به حدی زیاد است که واقعا داوطلب زده میشود و فصل 1 سال چهارم یا سال دوزادهم به نام حرکت شناسی پرفرمول ترین فصل فیزیک میباشد اما جالب است بدانید در حرف آخر این فصل بدون هیچ فرمولیییی تدریس میشود. در فصل نیروشناسی نیز مفاهیم به قدری عمیق تدریس میشود که قوانین نیوتون را خود میتوانید لمس کنید. با فیزیک حرف آخر فرمول ها را کاملا حذف کنید و از الگو استفاده کنید.

شیمی حرف آخر با تدریس استاد غلام حسین ****** :

از سال 91 به بعد میتوان شیمی را با توجه به آمار پاسخگویی داوطلبان به عنوان سخت ترین درس اختصاصی نام رد و حتی در 6 سال اخیر کمتر از 10 نفر ه درصد 100 در شیمی دست یافتند.شیمی از دو بخش مفاهیم ومسائل تشکیل شده است که هرکدام روش مطالعه ی مخصوص به خود را دارند و در هیچ منبعی این دو مبحث از یکدیگر تفکیک نشده اند ولی در حرف آخر شیمی کاملا تفکیک شده است و جداگانه تدریس میشود. در بخش مفاهیم صفر تا صد با انیمیشن تدریس میشود مثلا در ساختار اتم با یک انیمیشن به درون اتم سفر خواهید کرد و با مفاهیم اعداد کوانتومی آشنا خواهید شد و بدون حفظ روابط میتوانید آنها را حل کنید.

در بخش مسائل هم فقط با سه الگوکل مسائل را یاد خواهید گرفت مثلا با الگوی مول در ظرفیت دیگر لازم نیست برای تست های استوکیومتری واکنش را بنویسید و موازنه کنید بلکه مستقیما با استفاده از ظرفیت ها به خواسته ی مسئله میرسید و دو مرحله از محاسبات برای شما حذف میشود.

تفاوت روش های حرف آخر با سایر موسسات :

هدف از آزموندادن

ممکن است شما هم بگویید مانند سایر موسسات روش های حرف آخر مختص به یک تیپ خاص از سؤالات است اما اصلا اینگونه نیست در داخل خود دی وی دی ها تمامی تست های 10 سال اخیر کنکور و تست های تالیفی و شبیه ساز فقط با الگوی آموزش داده شده تدریس میشود و وقتی که کل تست ها با همین روش ها حل شود میشود و وقتی بتوان کل مثال ها را با یک روش حل کرد دلیلی بر پاسخگویی و جامع بودن آن الگو میشود.

نظر رتبه برترهای حرف آخر را نیز در مورد دی وی دی های حرف آخر و اینکه چگونه با استفاده از بهترین منابع کنکور تجربی به نتیجه رسیدند را حتما بخوانید تا بهتر آشنا شوید.

برای دریافت مشاوره ی رایگان و اطلاعات بیشتر در مورد بهترین منابع کنکور تجربی میتوانید با شماره ی 02166576182 سایت مرکزی حرف آخر تماس بگیرید.

امتیاز بدهید.
guest
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!