بهترین منابع کنکور ۹۹ معرفی شد!!!

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر

بهترین منابع کنکور ۹۹ معرفی شد!!!

تا به حال برای کنکور ۹۹ اقدامی کرده اید؟

اکثر داوطلبان معتقدند که برای کنکور ۹۹ خیلی زود است تا برنامه ریزی کرده و مطالعه کنند و در ذهنشان این گونه به خودشان می گویند که کو تا کنکور ۹۹!! تا اونموقع می توانم بارها و بارها دروس را خوانده و مرور کنم. اما به پای عمل که می رسد استرسی زیاد بر شما حاکم شده و قدرت تصمیم گیری درست از شما سلب می گردد. دوستان شما باید بدانید که حداقل اگر می خواهید کمی بعدتر شروع به مطالعه برای کنکور کنید باید بهترین منابع کنکور ۹۹ را بشناسید و بدانید باید از کدام استفاده کرده تا هنگام شروع دچار سردرگمی نشوید.

کنکور ۹۹ همانند کنکور ۹۸ با دو گروه داوطلب صورت خواهد گرفت. نظام قدیمی ها که سال آخری است که کنکور برای آن ها سوال طرح خواهد کرد و نظام جدیدها. با این وجود برای رسیدن به موفقیت وجود یک منبع خوب ضروری است و لازمه رسیدن شما به هدفتان می باشد. منبعی که بتواند شما را در این مدت راهنمایی کرده، دروس را به شما آموزش داده و نحوه تست زنی را به شما یاد دهد در یک کلام بتوانید بهترین منابع کنکور ۹۹ را برای خودتان مهیا کنید.

بهترین منابع کنکور ۹۹ باید چه ویژگی هایی داشته باشند؟

۱- کامل و جامع باشد

بهترین منابع کنکور ۹۹ باید کامل و جامع باشند یعنی با انتخاب یکی از آن ها، با وجود این منبع دیگر نیازی به سایر منابع نباشد و این منبع بتواند پاسخگوی تمامی سوالات شما بوده و تمامی مطالب را در سطح عالی به شما آموزش دهد و پیشرفت شما را حتمی سازد.

۲- مفهوم محور باشد.

یک منبع خوب باید قادر باشد تا مطالبی را که در کنکور به صورت ترکیبی آمده را به خوبی پوشش دهد یعنی هم نکات ترکیبی را اذعان کند هم اینکه مفهومی تدریس کرده و توضیح دهد که چطور می شود ترکیبی خواند و ترکیبی تست زد.

۳- آموزش با بیانی ساده

ممکن است در این میان با منابعی روبه رو شوید که در آن به گونه ای تدریس شده که شما آن را متوجه نمی شوید یا خیلی سنگین و دست بالا تدریس کرده یا طوری که برای شما فهمش کمی سخت است. یک منبع خوب باید عاری از هر گونه مطالب سنگین و سخت باشد به طور مثال وقتی یک استاد  تدریس می کند از کلمات انگلیسی و مفهومی بسیار سنگین استفاده کند مسلما به شما کمکی نکرده است بلکه مطلب را برای شما گنگ تر ساخته. یک منبع باید به گونه ای باشد که مطالب سنگین را برای شما باز کرده و به طور کامل شرح دهد چه یک استاد باشد چه یک کتاب معروف.

۴- آموزش روش های سریع تست زنی

در این میان که شما مطالب را به خوبی از آن منبع یاد میگیرید باید بدانید که آیا قادر هستید تا به سوال های تستی کنکور های سراسری گذشته یا سوال های تالیفی پاسخ دهید؟ خب اینکه یک منبع آنقدر عالی باشد تا بتواند به شما تسلطی از درس بدهد تا بتوانید تست زنی کنید یک طرف قضیه می باشد و اینکه به شما نحوه صحیح تست زنی را بیاموزد طرف دیگر قضیه می باشد.

شما باید به کمک آن منبع قادر باشید تا تست ها را با سرعت خوانده و به جواب صحیح برسید یعنی همه تکنیک های لازم برای رسیدن به جواب صحیح در کنکور را به شما آموزش دهد البته نه اینکه برای هر سوال یک تکنیک را یاد بگیرید چون در این صورت نه تنها به شما کمکی نکرده بلکه کار را برای شما بسیار بسیار سخت تر کرده است.این نشان می دهد که بهترین منابع کنکور ۹۹ عاری از هر گونه مشکل هستند.

کدام کتاب های کمک درسی به شما در رسیدن به درصدهای بالا کمک خواهند کرد؟

آیا به نظر شما کتاب های کمک درسی شما را به درصدهای بالا می رساند؟ در جواب باید خدمتتان عرض کنم تا حدودی این هدف یا اتفاق امکان پذیر است و البته که به فاکتورهای بسیاری بستگی دارد که اگر بخواهم به چندتای آن ها اشاره ای داشته باشم می توانم این گزینه ها را بگویم خب در بالا چند ویژگی آن کتاب ها مطرح شده ولی باز هم گزینه های دیگری وجود دارد و آن هم داشتن تست های استاندارد و پاسخنامه های واقعا تشریحی می باشد.

 شرایط رسیدن به درصدهای بالا با کتاب های کمک درسی به چه صورت است؟

باید این کتاب کار یا همان کتاب کمک درسی دارای درسنامه ای فوق العاده قوی و روان باشد طوری که نیاز به کتاب های کمک درسی دیگری نداشته باشید همانطور که در مورد ویژگی جامع و کامل بودن مطرح شد. اما برای رسیدن به درصدهای بالا با کتاب های کمک درسی باید یک برنامه مناسب و یک مشاور و همچنین تلاش و کوشش زیاد داشته باشید.

ایرادات همراه شدن با کتاب کمک درسی

خب مگر ممکن است که با کتاب های کمک درسی به مشکلی بر بخوریم یا اصلا در این کار ایرادی وجود داشته باشد؟ این سوالی است که شاید در ذهن بسیاری از شما ایجاد شده باشد اما باید گفت که بله این کتاب های کمک درسی هرچه قدر هم که عالی باشند وقت گیر هستند یعنی باید تایم بسیاری برای رسیدن به درصدهای بالا صرف کنید که این برای یک کنکوری امکان پذیر نمی باشد. همه شما می دانید که تایم برای یک داوطلب حکم طلا را دارد پس اگر با کتاب های کمک درسی پیش بروید اگرچه که به مقصد می رسید اما بسیار مسیری طولانی خواهد بود.

کلیک کنید و بخوانید!  8 مزیت برای انتخاب پکیج کامل حرف آخر

به طور مثال اگر شما فقط و فقط با کتاب های کمک درسی خودتان را برای کنکور آماده کنید فقط برای درس دین و زندگی باید ۵۰۰ صفحه کتاب بخوانید و سرفصل و متون را حفظ کنید برای نظام جدید، و آیات و روایات بیشتری را یاد بگیرید برای نظام قدیم و البته که باید مفاهیم و پیام را به خوبی بدانید و در آن ها مسلط باشید. خب خودتان اگر کمی دقت کنید متوجه خواهید شد فقط برای درس دین و زندگی نزدیک به دو الی سه ماه باید زمان گذاشته شود.

دوستان عزیز اما فقط شما درس دین و زندگی را ندارید بلکه درس های مهم تر دیگری نیز هستند که باید برای آن ها تایم بیشتری گذاشته شده و حتی برای یادگیری تکنیک پاسخگویی به سوالات هم جداگانه وقت بگذارید!! چطور ممکن است هم همه درس ها را خواند هم به سر کلاس رفت هم تایم کم نیاورد؟؟

با این اوصاف کتاب های کمک درسی جزو بهترین منابع کنکور ۹۹ می باشند؟

در پاسخ باید گفت که بله اما چگونه این طور که حرف ها همدگیر را نقض می کنند!!! دوستان کتاب کمک درسی کنار یک منبع می تواند بسیار عالی باشد چون که شما تدریس را از منبع گرفته و تست ها را از یک کتاب کمک درسی فوق العاده استفاده می کنید و بهترین را برای خود رقم می زنید. پس با توجه به حرف هایی که زده شد داشتن کتاب کمک درسی خوب است ولی کافی نیست نیاز به یک مکمل دارد تا شما را به بهترین ها نزدیک کند.

معرفی بهترین کتاب های کمک درسی برای کنکور ۹۹

ادبیات کنکور:

گاج موضوعی، نشر الگو موضوعی، خیلی سبز موضوعی

در گاج موضوعی پاسخنامه کتاب بر نکات کلیدی و پرکاربرد تاکید شده و دارای درسنامه قوی ای می باشد و از همه مهم تر که باید به آن تاکید کرد این است که موضوعی می باشد یعنی نحوه صحیح مطالعه ادبیات را رعایت کرده است. در درجه بعدی نشر الگو و خیلی سبز قرار دارد.

دین و زندگی کنکور:

گاج نقره ای، خیلی سبز

گاج نقره ای در نظام قدیم بزرگترین بانک تست در دین و زندگی می باشد و با آن می توانید به همه سبک سوالات کنکور مسلط شوید.

خیلی سبز برای نظام جدید که در آن پیام آیات به بیانی روان و مفهومی و با توضیح کافی آورده شده. از کلی گویی یا آوردن عبارات نامفهوم و کوتاه پرهیز شده است.

عربی کنکور:

گاج کامل، گاج سفید

در گاج کامل کلیه قواعد عربی کنکور به شیوهٔ درس به درس ارائه شده و قواعد سال اول دبیرستان به همراه پرسش‌های چهار گزینه‌ای مرور شده است. در درجه بعد گاج سفید حائز اهمیت است.

زبان کنکور:

مبتکران، گاج

در مبتکران واژه‌نامه جیبی به صورت هوشمند و رایگان همراه کتاب ارائه شده که در آن تمامی لغات کنکورهای اخیر و هم چنین ۱۰۰۰ لغت پرتکرار و محبوب کنکور وجود دارد.تکنیک ها و فنون لازم برای برخورد مناسب با متن های درک مطلب و کلوز تست در فصل های مختلف آورده شده و علاوه بر این فنون در این کتاب متن های زیادی برای تمرین کردن وجود دارد.

زیست کنکور:

نشر الگو، خیلی سبز، گاج

نشر الگو کتابی جامع می باشد که دارای درسنامه ای قوی و تست های خوبی می باشد. خیلی سبز در مقطع بعدی حائز اهمیت است.

شیمی کنکور:

مبتکران، آی کیو

آی کیو مختص افرادی است که در شیمی دارای پایه قوی ای می باشند ولی در مبتکران تمامی افراد می توانند در هر سطحی که باشند استفاده کنند.

فیزیک کنکور:

گاج نقره ای، خیلی سبز

گاج نقره ای دارای درسنامه ای بهتر و قوی تر از خیلی سبز می باشد و در درجه اول گاج نقره ای به شما پیشنهاد می شود.

ریاضی کنکور:

مهروماه، خیلی سبز

مهروماه برای افرادی که هم در نظام جدید و هم در نظام قدیم هستند و خیلی سبز برای افرادی که نظام جدید هستند میتواند خوب باشد.

تمامی این کتاب های کمک درسی می توانند بهترین منابع کنکور ۹۹ شناخته شوند به شرطی که شما هم نهایت استفاده را از ان ها ببرید و فقط با دیدن قسمتی از آن ها در مورد کل کتاب قضاوت نکنید.

با دی وی دی های آموزشی می توان به رتبه های بالا رسید؟

دی وی دی های آموزشی ای که دارای ویژگی های بالا باشند می توانند به عنوان بهترین منابع کنکور ۹۹ شناخته شوند. در این دی وی دی های آموزشی باید روش تدریس به گونه ای باشد تا آن ها را منحصر به فرد جلوه دهد و داوطلبان با استفاده از آن ها به رتبه برتر شدن فکر کنند و به رتبه برترها ملحق شوند. اما این به تنهایی کافی نیست در یک دی وی دی آموزشی باید اساتید دارای بیانی شیوا باشند چون که اگر قرار است یک دی وی دی را مشاهده کنیدو تداریس استاد را یاد بگیرید آن استاد باید آنقدر زیبا و منحصر به فرد تدریس کنند تا شما نه تنها از درس زده نشوید بلکه به آن علاقه مند شده هم چنین اینکه از درس دادن استاد هم خسته نشوید.

کلیک کنید و بخوانید!  بهترین موسسه آموزشی برای کنکور کدام است؟

خب در این میان هستند کسانی که از یک درس به دلیل ضعف در آن متنفر هستند و گاهی اوقات حتی آن را به کناری می گذارند و به اصطلاح دور آن یک خط قرمز می کشند این دی وی دی ها و اساتید باید به گونه ای باشند که داوطلب را به سمت خود جلب کرده و او را به درس علاقه مند کرده و هم چنین باعث شده تا آن درس به نقطه قوت داوطلب تبدیل شود و این از ویژگی های بهترین منابع کنکور ۹۹ می باشد.

معرفی بهترین دی وی دی های کنکور ۹۹

دی وی دی های آموزشی موسسه حرف آخر دارای تمامی ویژگی های بالا می باشند و می توانند جزو بهترین منابع کنکور ۹۹ معرفی شوند و البته یک ویژگی مخصوص و منحصر به فرد تدریس دارند که باعث می شود مطالب از یادتان نرود و دیگر لازم نیست که هیچ متنی را حفظ کنید بلکه مفهوم آن را فراگرفته و در ذهن خود خواهید سپرد. در موسسه حرف آخر مطالب به صورت انیمیشن، شهودی سازی و الگوسازی تدریس می شوند یعنی مطالب به نیمکره راست مغز شما یا همان حافظه تصویری تان منتقل شده و باعث می شود مطالب هیچوقت فراموش نشوند و این چیزی است که یک داوطلب می خواهد یعنی از حفظ کردن مطالب راحت شود.

بهترین دی وی دی ادبیات کنکور

از بهترین منابع کنکور ۹۹ می توان به ادبیات حرف آخر اشاره کرد. استاد محسن منتظری استاد ادبیات موسسه حرف آخر می باشد که در تدریس های خود از داستان ها و لهجه های خاصی برای یادگیری بهتر مطالب استفاده می کنند و این باعث می شود یادگیری درس ادبیات را برای داوطلب مهیج کرده و با آن داستان ها و انیمیشن ها به خوبی مطالب را بیاموزد.

بهترین دی وی دی دین و زندگی کنکور

استاد یوسفیان پور دین و زندگی را که یک درس کاملا حفظی می باشد به درسی تبدیل کرده اند که شما با استفاده از ۱۴ الگوی ایشان می توانید بدون استثنا به همه سوالات دین و زندگی پاسخ دهید. البته در کنار الگو تصاویر و انیمیشن ها هم نقش به سزایی در یادگیری شما در کم ترین زمان دارند.

بهترین دی وی دی زبان انگلیسی کنکور

استاد محمودی در این دی وی دی با استفاده از انیمیشن ها لغات را به گونه ای به شما تدریس می کنند که دیگر هرگز فراموششان نخواهید کرد چون که هر لغت با به یاد آوری آن انیمیشن و آن تصاویر به یادتان می آید و در کنکور به شما کمک ویژه ای خواهد کرد.

بهترین دی وی دی عربی کنکور

استاد واعظی با استفاده از نقشه راه و همچنین تصاویر و شهودی سازی عربی را در کم ترین زمان و بیانی شیوا به شما تدریس کرده به گونه ای که شما به این درس علاقه مند خواهید شد.

بهترین دی وی دی زیست کنکور

زیست برای شما کنکوری های رشته تجربی حرف اول را می زند و ممکن است بسیار حجیم و سنگین باشد در این مورد باید برای شما بگویم که استاد شاکری، شعبانی و روان برای شما زیست را بسیار آسان کرده و با انیمیشن های دو بعدی و سه بعدی و الگوسازی و… زیست را بدون حتی حفظ کردن یک کلمه به شما آموزش می دهند.

بهترین منابع کنکور 99

بهترین دی وی دی شیمی کنکور

استاد شیروانی با فقط یک برگه پشت و رو تمامی مسائل شیمی را برای شما حل می کند و این قدرت نقشه راه ایشان را نشان می دهد که شما به جای اینکه صدها تکنیک برای حل مسائل شیمی به کار بگیرید فقط با ۳ الگو تمامی مطالب را یاد گرفته و تست بزنید.

بهترین دی وی دی ریاضی کنکور

ریاضی کنکور را می توانید با بیانی شیوا از استاد منتظری و در کمترین زمان آموزش ببینید به گونه ای که با استفاده از الگوهای بینظیر استاد منتظری بتوانید خیلی سریع تر به جواب رسیده و به جای ۴۷ دقیقه تایم زودتر این درس را تمام کرده و تایم اضافی را برای درسی با ضریب بالا همچون زیست و شیمی بگذارید.

بهترین منابع کنکور 99

بهترین دی وی دی فیزیک کنکور

استاد کامیار یکبار برای همیشه شما را از شر فرمول های بیش از حد درس فیزیک راحت می کند و این از جمله ویژگی های منحصر به فرد فیزیک حرف آخر می باشد که باعث شده به عنوان بهترین منابع کنکور ۹۹ شناخته شود. به طور مثال فقط و فقط در درس سینماتیک یا حرکت شناسی شما با ۱۳۷ فرمول مواجه هستید که اگر بخواهید همه آن ها را حفظ کنید و روش حل کردن تست با این فرمول ها را بیاموزید مدت های بسیاری وقت می گیرد و همچنین ممکن است فراموشتان شود یا حتی در آن ها دچار سردرگمی شوید. با یک الگو کل مسائل حرکت شناسی را پاسخ دهید.

بهترین منابع کنکور 99

اگر نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد بهترین منابع کنکور ۹۹ داشتید می توانید با ما در تماس باشید: ۰۹۱۲۰۰۴۷۰۲۵-۰۲۱۶۶۵۷۶۳۷۱

اشتراک این نوشته

  • تلگرام منhttps://t.me/moshaverghamari
  • تماس با من

دانشجوی دکترای فیزیولوژی هستم. با تولید محتوای مشاوره ای و آموزشی عالی، مطمئنم شما عزیزان رو چندین گام به موفقیت نزدیک تر می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر
ارتباط با خانم قمری مشاور موسسه حرف آخرهمین الان
+