بهترین منابع کنکور ۹۹ معرفی شد!!!

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر
بهترین منابع کنکور 99 معرفی شد
ارسال شده توسط: حدیثه قمری دسته مشاوره حرف آخر بدون دیدگاه 18 0

بهترین منابع کنکور ۹۹ معرفی شد!!!

۵ دقیقه وقت بگذارید و این مقاله را بخوانید تا جواب خیلی از سوال ها را بیابید. این روزها و در بین این همه منبع کنکوری اعم از کلاس، دی وی دی و کتاب کمک درسی، دانش آموزانی که برای کنکور رقابت می کنند نمی دانند بهترین منابع کنکور  کدام منابع می باشد. امروز چند مورد از منابعی که از نظر من جزو بهترین منابع کنکور هستند را معرفی می کنم. ویژگی آن ها را شرح خواهم داد و در پایان به شما یک هدیه ویژه خواهم داد. پس امروز هم با من در حرف آخر  من همراه باشید.

برای رسیدن به موفقیت وجود یک منبع خوب ضروری است و لازمه رسیدن شما به هدفتان می۰ باشد. منبعی که بتواند شما را در این مدت راهنمایی کرده، دروس را به شما آموزش داده و نحوه تست زنی را به شما یاد دهد در یک کلام بتوانید بهترین منابع کنکور را برای خودتان مهیا کنید. اول برویم سراغ ویژگی های یک منبع خوب!

بهترین منابع کنکور ۱۴۰۰ باید چه ویژگی هایی داشته باشند؟

۱- یک منبع کنکوری باید کامل و جامع باشد

اگر دنبال بهترین منابع کنکور ۱۴۰۰ هستید باید بدانید اولین ویژگی کامل و جامع بودن آن هست. یعنی با انتخاب یکی از آن ها، با وجود این منبع دیگر نیازی به سایر منابع نباشد و این منبع بتواند پاسخگوی تمامی سوالات شما بوده و تمامی مطالب را در سطح عالی به شما آموزش دهد و پیشرفت شما را حتمی سازد. حتما بارها مشاهده کرده اید که داوطلب علاوه بر شرکت در کلاس کنکور، دو سه کتاب دیگر هم خوانده تا نیازهای آموزشی خود را برطرف کند. از این شاخه به آن شاخه نپرید. در مورد منبع خوب تحقیق کنید. اگر در انتخاب منابع اشتباه اقدام کنید در پایان کار متوجه اشتباه خود خواهید شد و به دلیل زمان کم ناچار به مطالعه مباحث مهم کنکور تجربی خواهید شد و امکان مطالعه ۱۰۰ درصد را پیدا نخواهید کرد.

بهترین منابع کنکور 99

۲- بهترین منبع کنکور ۱۴۰۰ باید مفهوم محور باشد.

یک منبع خوب باید قادر باشد تا مطالبی را که در کنکور به صورت ترکیبی آمده به خوبی پوشش دهد یعنی هم نکات ترکیبی را اذعان کند هم اینکه مفهومی تدریس کرده و توضیح دهد که چطور می شود ترکیبی خواند و ترکیبی تست زد. مفهوم محور بودن به معنای تعدد فرمول ها نیست. به طور مثال اگر منبعی که در اختیار دارید (مثلا برای فیزیک) به جای هزاران فرمول با مفاهیم به شما آموزش می دهد شک نکنید که بهترین منبع را خریده اید. یک لحظه مبحث حرکت شناسی را تصور کنید، به جای این همه فرمول اگر بتوانم فقط با یک فرمول یا یک مفهوم همه تست ها را پاسخ دهم، ایده آل خواهد بود و البته از طرف روش تست زنی کنکور به عنوان را کامل آموزش دهد به عنوان مثال روش تست زنی ریاضی کنکور و بقیه دروس.

۳- آموزش با بیانی ساده از ویژگی بهترین منابع کنکور 

ممکن است در این میان با منابعی روبه رو شوید که در آن به گونه ای تدریس شده که شما آن را متوجه نمی شوید یا خیلی سنگین و دست بالا تدریس کرده یا طوری که برای شما فهمش کمی سخت است. یک منبع خوب باید عاری از هر گونه عبارات سنگین و سخت باشد به طور مثال وقتی یک استاد تدریس می کند از کلمات انگلیسی و مفهومی بسیار سنگین استفاده کند مسلما به شما کمکی نکرده است بلکه مطلب را برای شما گنگ تر جلوه می دهد. یک منبع باید به گونه ای باشد که مطالب سنگین را برای شما باز کرده و به طور کامل شرح دهد چه یک استاد باشد چه یک کتاب معروف. راستی برای مشاهده رزومه توصیه می‌کنم به صفحه مشاورین ارشد حرف آخر مراجعه کنید.

۴- اگر روش های سریع تست زنی داشت حتما تهیه کنید

در این میان که شما مطالب را به خوبی از آن منبع یاد می گیرید باید بدانید که آیا قادر هستید تا به سوال های تستی کنکور های سراسری گذشته یا سوال های تالیفی پاسخ دهید؟ خب اینکه یک منبع آنقدر عالی باشد تا بتواند به شما تسلطی از درس بدهد تا بتوانید تست زنی کنید یک طرف قضیه می باشد و اینکه به شما نحوه صحیح تست زنی را بیاموزد طرف دیگر قضیه می باشد.

شما باید به کمک آن منبع قادر باشید تا تست ها را با سرعت خوانده و به جواب صحیح برسید یعنی همه تکنیک های لازم برای رسیدن به جواب صحیح در کنکور را به شما آموزش دهد البته نه اینکه برای هر سوال یک تکنیک را یاد بگیرید چون در این صورت نه تنها به شما کمکی نکرده بلکه کار را برای شما بسیار بسیار سخت تر کرده است.این نشان می دهد که بهترین منابع کنکور  عاری از هر گونه مشکل هستند.

بهترین منابع کنکور 99

دی وی دی آموزشی خوب است یا کتاب کمک آموزشی؟

یکی از مشکلات رایج داوطلبان کنکور انتخاب دی وی دی آموزشی یا دی وی دی کنکور است و سوالات رایج هم این است که آیا دی وی دی برای کنکور خوب است؟ اولین بحث ما در این مقاله را بگذارید اختصاص دهیم به بهترین دی وی دی آموزشی کنکور و بعد از آن به معرفی بهترین کتاب های کنکور بپردازیم. اما سوال اول این است که دی وی دی برای کنکور بخریم یا نه؟ دی وی دی های آموزشی کنکور نیز از بهترین منابع کنکور به شمار می‌آیند و متقاضی های بسیار زیادی نیز دارند این سبک از آموزش هم یک سبک برای یادگیری داوطلب است و مزیت های زیادی دارد به خصوص برای کنکور امسال که مشکل کرونا نیز گریبان گیر داوطلبان شده است و کلاس ها و مدارس با ریسک زیادی ممکن است برگزار شود.

اما متاسفانه مردم دید خیلی بدی نسبت به دی وی دی کنکور دارند که از طرفی حق هم دارند اما جدیدا این مشکل کاملا برطرف شده است. اما اگر هنوز هم سوالاتی را در ذهن دارید درباره بهترین دی وی دی کنکور حتما فرم زیر را پر کنید و یا با شماره ۰۲۱۶۶۵۷۶۱۸۲ تماس بگیرید تا ازتجربیات رتبه ۹۵۸ کنکور که تقریبا با تمامی دی وی دی های آموزشی کنکور آشنایی دارد و از آنها استفاده کرده است بهره مند شوید و بخش هایی از بهترین دی وی دی های آموزشی را نیز رایگان دریافت کنید. برای مشاهده سبک تدریس بهترین دی وی دی آموزشی کنکور به صفحه نمونه تدریس حرف آخر مراجعه کنید.

کدام کتاب های کمک درسی به شما در رسیدن به درصدهای بالا کمک خواهند کرد؟

آیا به نظر شما کتاب های کمک درسی شما را به درصدهای بالا می رساند؟ در جواب باید خدمتتان عرض کنم تا حدودی این هدف یا اتفاق امکان پذیر است و البته که به فاکتورهای بسیاری بستگی دارد که اگر بخواهم به چندتای آن ها اشاره ای داشته باشم می توانم این گزینه ها را بگویم خب در بالا چند ویژگی آن کتاب ها مطرح شده ولی باز هم گزینه های دیگری وجود دارد و آن هم داشتن تست های استاندارد و پاسخنامه های واقعا تشریحی می باشد. به یاد داشته باشید بهترین آزمون آزمایشی  هم می‌تواند نقش موثری در موفقیت شما ایفا کند.

 شرایط رسیدن به درصدهای بالا با کتاب های کمک درسی به چه صورت است؟

باید این کتاب کار یا همان کتاب کمک درسی دارای درسنامه ای فوق العاده قوی و روان باشد طوری که نیاز به کتاب های کمک درسی دیگری نداشته باشید همانطور که در مورد ویژگی جامع و کامل بودن مطرح شد. اما برای رسیدن به درصدهای بالا با کتاب های کمک درسی باید یک برنامه مناسب و یک مشاور و همچنین تلاش و کوشش زیاد داشته باشید.

ایرادات همراه شدن با کتاب کمک درسی

خب مگر ممکن است که با کتاب های کمک درسی به مشکلی بر بخوریم یا اصلا در این کار ایرادی وجود داشته باشد؟ این سوالی است که شاید در ذهن بسیاری از شما ایجاد شده باشد اما باید گفت که بله این کتاب های کمک درسی هرچه قدر هم که عالی باشند وقت گیر هستند یعنی باید تایم بسیاری برای رسیدن به درصدهای بالا صرف کنید که این برای یک کنکوری امکان پذیر نمی باشد. همه شما می دانید که تایم برای یک داوطلب حکم طلا را دارد پس اگر با کتاب های کمک درسی پیش بروید اگرچه که به مقصد می رسید اما بسیار مسیری طولانی خواهد بود.

به طور مثال اگر شما فقط و فقط با کتاب های کمک درسی خودتان را برای کنکور آماده کنید فقط برای درس دین و زندگی باید ۵۰۰ صفحه کتاب بخوانید و سرفصل و متون را حفظ کنید برای نظام جدید، و آیات و روایات بیشتری را یاد بگیرید برای نظام قدیم و البته که باید مفاهیم و پیام را به خوبی بدانید و در آن ها مسلط باشید. خب خودتان اگر کمی دقت کنید متوجه خواهید شد فقط برای درس دین و زندگی نزدیک به دو الی سه ماه باید زمان گذاشته شود.

دوستان عزیز اما فقط شما درس دین و زندگی را ندارید بلکه درس های مهم تر دیگری نیز هستند که باید برای آن ها تایم بیشتری گذاشته شده و حتی برای یادگیری تکنیک پاسخگویی به سوالات هم جداگانه وقت بگذارید!! چطور ممکن است هم همه درس ها را خواند هم به سر کلاس رفت هم تایم کم نیاورد؟؟

با این اوصاف کتاب های کمک درسی جزو بهترین منابع کنکور  می باشند؟

در پاسخ باید گفت که بله اما چگونه این طور که حرف ها همدگیر را نقض می کنند!!! دوستان کتاب کمک درسی کنار یک منبع می تواند بسیار عالی باشد چون که شما تدریس را از منبع گرفته و تست ها را از یک کتاب کمک درسی فوق العاده استفاده می کنید و بهترین را برای خود رقم می زنید. پس با توجه به حرف هایی که زده شد داشتن کتاب کمک درسی خوب است ولی کافی نیست نیاز به یک مکمل دارد تا شما را به بهترین ها نزدیک کند.

معرفی بهترین کتاب های کمک درسی برای کنکور 

بهترین کتاب ادبیات کنکور:

گاج موضوعی، نشر الگو موضوعی، خیلی سبز موضوعی

در گاج موضوعی پاسخنامه کتاب بر نکات کلیدی و پرکاربرد تاکید شده و دارای درسنامه قوی ای می باشد و از همه مهم تر که باید به آن تاکید کرد این است که موضوعی می باشد یعنی نحوه صحیح مطالعه ادبیات را رعایت کرده است. در درجه بعدی نشر الگو و خیلی سبز قرار دارد.

بهترین کتاب دین و زندگی کنکور:

گاج نقره ای، خیلی سبز

گاج نقره ای در نظام قدیم بزرگترین بانک تست در دین و زندگی می باشد و با آن می توانید به همه سبک سوالات کنکور مسلط شوید.

خیلی سبز برای نظام جدید که در آن پیام آیات به بیانی روان و مفهومی و با توضیح کافی آورده شده. از کلی گویی یا آوردن عبارات نامفهوم و کوتاه پرهیز شده است.

بهترین کتاب عربی کنکور:

گاج کامل، گاج سفید

در گاج کامل کلیه قواعد عربی کنکور به شیوهٔ درس به درس ارائه شده و قواعد سال اول دبیرستان به همراه پرسش‌های چهار گزینه‌ای مرور شده است. در درجه بعد گاج سفید حائز اهمیت است.

بهترین کتاب زبان کنکور:

مبتکران، گاج

در مبتکران واژه‌نامه جیبی به صورت هوشمند و رایگان همراه کتاب ارائه شده که در آن تمامی لغات کنکورهای اخیر و هم چنین ۱۰۰۰ لغت پرتکرار و محبوب کنکور وجود دارد.تکنیک ها و فنون لازم برای برخورد مناسب با متن های درک مطلب و کلوز تست در فصل های مختلف آورده شده و علاوه بر این فنون در این کتاب متن های زیادی برای تمرین کردن وجود دارد.

بهترین کتاب زیست کنکور:

نشر الگو، خیلی سبز، گاج

نشر الگو کتابی جامع می باشد که دارای درسنامه ای قوی و تست های خوبی می باشد. خیلی سبز در مقطع بعدی حائز اهمیت است.

بهترین کتاب شیمی کنکور:

مبتکران، آی کیو

آی کیو مختص افرادی است که در شیمی دارای پایه قوی ای می باشند ولی در مبتکران تمامی افراد می توانند در هر سطحی که باشند استفاده کنند.

بهترین کتاب فیزیک کنکور:

گاج نقره ای، خیلی سبز

گاج نقره ای دارای درسنامه ای بهتر و قوی تر از خیلی سبز می باشد و در درجه اول گاج نقره ای به شما پیشنهاد می شود.

بهترین منابع کنکور 99

بهترین کتاب ریاضی کنکور:

مهروماه، خیلی سبز

مهروماه برای افرادی که هم در نظام جدید و هم در نظام قدیم هستند و خیلی سبز برای افرادی که نظام جدید هستند میتواند خوب باشد.

تمامی این کتاب های کمک درسی می توانند بهترین منابع کنکور ۹۹ شناخته شوند به شرطی که شما هم نهایت استفاده را از ان ها ببرید و فقط با دیدن قسمتی از آن ها در مورد کل کتاب قضاوت نکنید.

بهترین منابع کنکور 99

 

معرفی بهترین دی وی دی آموزشی کنکور

اگر به دنبال بهترین دی وی دی آموزشی کنکور هستید به شما توصیه می‌کنم مقاله بهترین موسسه آموزشی کنکور را از همین سایت و فقط با یک کلیک مطالعه کنید تا در ۴ ماه پرونده آموزش کنکور خود را به پایان برسانید. البته با ۱۰ دور مرور کل دروس و حل ۱۰ هزار تست…

تماس-با-مامندی

این اعلان را به اشتراک گذارید

نظرات (18)

 • atefe پاسخ

  سلام وعرض ادب و خداقوت به شما…مطالبتون خیلی مفید بوده ایشالله بااستفاده از تجربیات شماهابتونیم کنکور۹۹ رو عالی بدم از معلومات وتجربیات شما خیلی ممنون

  29 ژانویه 2020 در 19:33
  • ملیسا پاسخ

   آره واقعا عالی بود من خیلی دنبال همچین مقاله میگشتم که منابع رو بگه
   یه دنیا ممنونم🙏😊😊

   30 آوریل 2020 در 02:44
 • zhale پاسخ

  برای دینی فقط این منابعی که ذکر کردین خوب هستن یا میشه از منبع های دیگه هم استفاده کرد؟؟

  29 ژانویه 2020 در 22:11
  • nafise پاسخ

   چه منبع دیگه ای مگه پکیج دینی استاد یوسفیان پور رو نخریدی؟؟؟؟
   اون dvd هارو ببنی کافیه من خودم الان دینیم تو آزمون ها امکان نداره کمتر از ۸۰ اینا بزنم چون هنوز کامل تموم نکردم تمومش کنم ایشالله صد😍😍

   30 آوریل 2020 در 02:40
 • علیرضا مهری پاسخ

  برای فیزیک گاج کامل نظام قدیم هم خوبه؟میتونم استفاده کنم؟؟

  29 ژانویه 2020 در 22:42
 • حنیف پاسخ

  برای ادبیات به همراه گاج موضوعی میتونم از کتاب های لقمه مهر و ماه هم اسنفاده بکنم؟

  17 آوریل 2020 در 02:28
  • شایان مامندی پاسخ

   البته؛ اما اگه از دی وی دی های حرف اخر استفاده می‌کنید نیازی به استفاده از کتاب آموزشی ندارید.

   26 آوریل 2020 در 18:18
  • elham پاسخ

   به نظرم گاج رو ولش کن خیلی وقت میخواد اگه تازه شروع میکنی خوبه ولی نه اگه وقت نداشته باشی ولش کن
   برو سراغ dvd لغات استاد محسن منتظری و همراهش کتاب های لقمه مهر و ماه واسه تمرین بیشتر من خودم با این روش تو آزمون ها میترکونم😎😍💪

   30 آوریل 2020 در 02:42
 • سمیه عزیزی پاسخ

  به نظرم برای دینی هیچ کتاب کمک درسی لازم نیست
  فقط دی وی دی های استاد یوسفیان پور باشه کافیه
  همه تست هارو فقط با یه نگاه حلشون میکنی😍👌

  17 آوریل 2020 در 02:30
 • نرمین واحدی پاسخ

  من دی وی دی های استاد منتظری رو تهیه کردم و طبق برنامه پیش میرم ولی میخواستم علاوه بر تست هایی که استاد حل میکنن خودمم اضافه تر تست بزنم به نظرتون کدوم یک از این کتاب ها بهتره تست هاش خوب باشن نمیخوام کلافم بکنن با تست های چرت
  مهر و ماه جامع یا خیلی سبز؟

  17 آوریل 2020 در 02:34
 • ساسان عابدی پاسخ

  سلام خسته نباشید
  واقعیتش تو فیزیک خیلی ضعیفم تازه پکیج های استاد کامیار رو تهیه کردم دارم کم کم پیشرفت میکنم ولی میخواستم تست هم بزنم
  کتابی میشناسید که تست های خوبی داشته باشه خیلی سخت نباشه چون اون موقع نمیتونم حل بکنم و تو درس خوندن بهم صدمه میزنه
  در کل تست هاش متوسط به بالا باشه ایشالله که راه افتادم تست های سخت رو هم میزنم😊💪

  17 آوریل 2020 در 02:37
  • شایان مامندی پاسخ

   سلام و عرض ادب. دوست عزیز برای این کار از طریق شماره تماس ۰۲۱۶۶۵۷۶۱۸۲ یا صفحه مشاوران ارشد حرف آخر با من در ارتباط باشید تا راهنماییتون کنم.

   26 آوریل 2020 در 18:11
  • امیرحسن پاسخ

   سلام میدونی چیکار کنم منم همین مشکلو داشتم پکیج استاد کامیار رو اول تهیه کردم و چون خواستم به تسلط کافی برسم درسته تو dvd ها کامل به تسلط میرسی چون خیلی مثال حل میکنن ولی من کنارش گاج رو هم خریدم تست هاش خوبن خیلی کمکت میکنه حتما استفاده بکن نتیجشو به همراه dvd ها میبینی

   30 آوریل 2020 در 02:37
   • علی پاسخ

    کتاب گاج خوبه ولی فیزیک نشر الگو قطعا بعد از استاد کامیار بهترین منبع برای فیزیکه من خودم با استفاده از هردوتاشون فیزیک قلمچی رو ۱۰۰ زدم

    1 جولای 2020 در 23:03
 • zhale پاسخ

  سلام…یه راهنمایی ازتون میخواستم واقعا این درس عربی منو کلافه کرد هیچی نمیفهمم ازش مگه میشه آخه😑😔
  یه منبع یا dvd هرچی،فقط بتونم این درس رو به یه درصد خوب برسونم
  دستتون درد نکنه

  30 آوریل 2020 در 02:32
  • شایان مامندی پاسخ

   سلام. دوست عزیز از طریق ۰۲۱۶۶۵۷۶۱۸۲ با من در تماس باشید اول باید بررسی کنیم مشکل شما با عربی چیه بعد اقدام کنیم برای حل مشکل

   2 می 2020 در 04:02

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر

کنکور 1400 رو تو 4 ماه تموم کن و 7 بار دوره کن!