بهترین موسسه آموزشی برای کنکور کدام است؟

این روزها افرادی که وارد سال دوازدهم می شوند یا کسانی که پشت کنکور هستند همه مشغله شان این است که چطور برای کنکور خود را آماده کنند؟ آیا خودشان بخوانند بهتر است یا با موسسه خاصی پیش بروند؟ اصلا بهترین موسسه آموزشی کنکور کدام است؟ بهترین موسسه باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا کنکوری ها بتوانند به نتیجه برسند؟ با ما همراه باشید تا بتواندید به جواب تک تک سوالات دست پیدا کنید. من شایان مامندی مشاور ارشد حرف آخر امروز کامل ترین اطلاعات در مورد بهترین موسسه آموزشی کنکور را در اختیار شما قرار خواهم داد.

اگر برای کنکور خودم بخوانم چه فرقی دارد تا با یک موسسه پیش بروم؟

دوستان عزیز کنکوری همه شما عزیزان می دانید که با توجه به سوال های مطرح شده توسط طراحان هر ساله کنکور سخت تر و سوالاتش پیچیده تر و مفهمومی و ترکیبی تر می شود. متاسفانه این کار را برای داوطلبان بسیار سخت تر کرده به طوری که شاید قبلا فقط با خواندن مطالب تا حدی می توانستند به سوالات پاسخ دهند یا به درصد تقریبا خوبی هم دست پیدا کنند ولی به مرور زمان با تغییر سبک سوالات داوطلب به تنهایی خودش نمی تواند فقط با خواندن مطالب به جواب برسد. در کنار این مقاله خواندن مقاله بهترین منابع کنکور را نیز به شما پیشنهاد می‌کنم.

یک مثال برای مشاهده تغییرات سوالات کنکورهای سنوات قدیم با کنکور سال های جدید

به طور مثال برای درسی مثل دین و زندگی که همه دوستان فکر می کنند می توانند با خواندن مطالب به تست ها پاسخ دهند ولی در حال حاضر باید هم خط به خط متون را بلد باشند و آیات و روایات را به خوبی حفظ باشند و در کنار آن ها مفهوم و پیامشان را به خوبی بدانند و در نهایت همه این ها را بتوانند با هم ترکیب کرده و به سوالات ترکیبی پاسخ دهند.

با توجه به توضیحات داده شده متوجه شدید که این کار سخت است ولی شدنی است اما نیاز به زمان بسیاری دارد که در این صورت زمان شما هم برای مطالعه سایر دروس به شدت کاهش پیدا می کند و این فقط یک طرف قضیه است چرا که همه دروس مانند دین و زندگی ترکیبی و مفهمومی شده اند پس باید برای تک تک آن ها زمان بسیاری گذاشت که کاری ناممکن به حساب می آید.

مقایسه

چرا ناممکن؟

چون که در ابتدا آن چیزی که برای شما اولویت دارد دروس تخصصی شما می باشد در نهایت دروس عمومی، هم چنین این که اولویت در عمومی ها هم می تواند بر اساس دروس با ضریب بالا یا دروس با انحراف معیار بالا باشد. حالا همه این ها به کنار آیا شما می توانید به صورت صحیح تست زنی کنید؟ می دانید با چه تکنیکی و با چه روشی در کم ترین زمان به جواب تست برسید؟

پس می بینید که در این میان به یک موسسه ای نیاز است که به شما هم آموزش بدهد هم تست زنی را به شما بیاموزد هم نحوه تحلیل تست را به شما یاد بدهد البته باید یک ویژگی دیگر هم داشته باشد و آن هم این که دارای برنامه برای مطالعه دروس و حتی مرور آن ها داشته باشد در نهایت شما به بهترین موسسه آموزشی کنکور نیاز خواهید داشت.

همه شما می دانید که اگر مرور نباشد امکان موفقیت شما نزدیک به صفر می رسد چرا که اگر شما دروس را فقط برای ده روز مرور نکنید و وقتی به آن ها مراجعه می کنید می بینید که مطالب را فراموش کرده اید چه برسد به این که تا زمان کنکور برای مرور اقدامی هم نکرده باشید. خب پس یک داوطلب باید به کدام موسسه برود تا موفقیتش حتمی باشد؟

چرا ناممکن

بهترین موسسه آموزشی کنکور کدام است؟

معنای بهترین از نظر تک به تک افراد متفاوت است اما همه در مورد این که باید یک موسسه داوطلبش را به موفقیت برساند موافق هستند. موسسه ای که بتواند تعداد بسیاری از داوطلبانش را به رضایت برساند و همه آن ها را به آنچه که آرزویشان است نزدیک کند. چرا گفتم نزدیک؟ چون که یک موسسه اگر هم خیلی عالی باشد در نهایت این تلاش داوطلب است که موفقیت را برایش حتمی می سازد. پس یادتان باشد باید در کنار بهترین ها بهترین عملکرد را هم داشته باشید. مقاله جمع بندی کنکور را توصیه می‌کنم از دست ندهید.

بهترین موسسه آموزشی کنکور

ویژگی های بهترین موسسه آموزشی کنکور

بهترین موسسه آموزشی کنکور موسسه ای خواهد بود که دارای اساتیدی باشد که دارای ویژگی های زیر باشند:

1- اساتید دارای بهترین روش تدریس باشند و داوطلبان تدریس آن ها را به راحتی بیاموزند و بتوانند در تست ها به جواب برسند.

2- اساتید باید از روشی برای تدریس استفاده کنند تا زمان آموزش بهینه باشد و فقط در چهارچوب کنکور آموزش داده شود یعنی در کم ترین زمان بهترین آموزش صورت بگیرد.

3- اساتید باید از روشی برای تدریس استفاده کنند تا مطالب به خوبی در ذهن داوطلب بماند و دانش آموز آن متون را فراموش نکند.

4- اساتید باید برای یادگیری بهتر مطالب و یادگیری نحوه تست زدن داوطلب از تعداد زیادی تست برای نمونه استفاده کنند و با استفاده از روش تدریس خودشان در کم ترین زمان به جواب برسند.

5- اساتید باید در کنار تدریس شان دارای یک جزوه یا یک کتاب مناسب باشند  که بیشتر قسمت هایی که قرار است تدریس کنند در این جزوه یا کتاب وجود داشته باشد تا داوطلب جای نوشتن مطالبی که استاد می گوید فقط به حرف استاد گوش داده تا مطالب را تمام و کمال بیاموزد.

6- اساتید باید دارای بیانی شیوا باشند و برخوردی مناسب با مخاطبان خود که همان داوطلبان عزیز کنکوری هستند داشته باشند.

7- اساتید نباید برای هر تست یک تکنیک بگویند در این صورت برای رسیدن به جواب همه کنکورها و همه تست ها به اندازه موهای سرمان تکنیک وجود خواهد داشت و از روشی استفاده کنند که فقط با یک تکنیک به همه سوال ها بتوان رسید.

8- موسسه باید دارای مشاورانی با علم بالا برای کنکور باشد تا با دادن برنامه ریزی منحصر به فردشان داوطلب را به سمت هدفشان سوق دهند.

خب دوستان دیدید که همه این ویژگی ها حق داوطلبانی است که تمامی تلاش خود را به کار می گیرند تا بتوانند از ماراتن کنکور پیروز و سربلند بیرون بیایند و به آرزوی خود دست یابند.

شاید دقت کرده باشید که تاکید دارم بر روی تلاش شما عزیزان در رسیدن شما به هدفتان اما چرا؟ مگه این وظیفه موسسه نیست که داوطلب را به هدفش برساند؟ در جواب باید بگویم که تا حدی بله چون که موسسه نقش به سزایی دارد اما برای رسیدن به موفقیت تلاش حرف اول را می زند.

یک مثال برای بهتر درک کردن این موضوع:

به طور مثال چند دانش آموز از محصولات یک موسسه تهیه می کنند و با یک برنامه طبق شرایط خودشان پیش می روند این در حالی است که چارچوب این برنامه برای همه یکی است ولی در انتها فقط یک الی دو نفر آن ها به درصد های بالا می رسند. اما این چطور ممکن است در حالی که همه آن ها از یک محصول تهیه کرده اند و با هم پیش رفته اند اما چرا فقط تعداد کمی به موفقیت رسیده اند؟

جواب واضح است چرا که این تعداد معدود از تلاش خود به بهترین وجه استفاده کرده اند و در نهایت به هدف خود دست یافته اند در حالی که بقیه فقط آن محصول را تهیه کرده که یا آن محصول را فقط داشته باشند یا هم گفته اند این محصول خوب است و خودش نتیجه ما را بالا می برد پس دیگر نیازی به تلاش نیست. پس تلاش را فراموش نکنید که در راس موفقیت واقع شده است.

بهترین موسسه آموزشی کنکور

و در نهایت می رسیم به:

معرفی بهترین موسسه آموزشی کنکور

موسسه حرف آخر با توجه به توضیحاتی که در بالا گفته شد دارای تمامی آن ویژگی ها می باشد اما در این میان یک چیزی که شاید فوق العاده حائز اهمیت باشد و من آن را جا انداخته ام این است که تدریس اساتید موسسه حرف آخر با الگو و انیمیشن و تصویر و شهودی سازی می باشد کاری که باعث می شود مطالب جای حفظ شدن در حافظه تصویری شما ماندگار شوند و دچار فراموشی نمی شوند.

اساتید موسسه حرف آخر با استفاده از الگو و شهودی سازی تمامی دروس محاسباتی را طوری تدریس کرده اند که به طور مثال در یک مبحث مانند سینماتیک با به کار بردن فقط یک الگو بتوانید به تمامی سوال ها و تست های مربوط به آن مطلب پاسخ دهید. بهتر است برای آشنایی بهتر با فیزیک حرف آخر یک نمونه تدریس از آن را مشاهده کنید:

چرا باید دی وی دی های حرف آخر را انتخاب کنید؟

به خاطر اینکه به معنای واقعی بی نیاز خواهید شد از هر منبع دیگری و هم منابع و هم آزمون و هم مشاوره را دریافت خواهید کرد. کم حجم بودن منابع هم به نوبه خود بی نظیر است به نحوی که داوطلب در کوتاه ترین زمان ممکن حدود 4 ماه می‌تواند مطالب مربوط به کنکور خود را تمام کند. برای آشنایی کاملتر با موسسه حرف آخر حتما از تدریس های حرف آخر در همین سایت دیدن کنید یا از طریق 0216657618 با مشاورین حرف آخر به صورت مستقیم و رایگان می‌‎توانید در ارتباط باشید.

[vc_row css=”.vc_custom_1576670702033{margin: 10px !important;}” animation_type=””][vc_column][ult_sticky_section stick_behaviour=”stick_permanent” sticky_position=”bottom” btn_mobile=”enable” permanent_lr=”10″ sticky_gutter=”13″][vc_single_image image=”16006″ img_size=”167×56″ alignment=”right” onclick=”custom_link” link=”tel:+982166576182″ label=”” animation_type=”” css=”.vc_custom_1576671209562{margin-bottom: 10px !important;}”][/ult_sticky_section][/vc_column][/vc_row]

لینک های کوتاه این مطلب

https://is.gd/R3vedq

https://b2n.ir/917572

https://tinyurl.com/y4cfuf75
https://bit.ly/38vIZsy
guest
7 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
دریافت 20% محصولات

20 درصد از محصولات حرف آخر را به صورت رایگان و فقط با پرداخت هزینه ارسال دریافت کنید.

ارسال پایه و رشته تحصیلی به:

پیشنهادات ویژه

این مقاله ها را هم بخوانید:

به بالای صفحه بردن

عقب نمانید! ثبت نام طرح ویژه حرف آخر برای موفقیت در کنکور 1400

تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!