بودجه بندی ادبیات کنکور به صورت کامل نظام جدید و نظام قدیم

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر
بودجه بندی ادبیات کنکرو

بودجه بندی ادبیات کنکور به صورت کامل نظام جدید و نظام قدیم

ارسال شده توسط: شایان مامندی دسته روش های مطالعه دروس کنکور, مشاوره حرف آخر, مشاوره و برنامه ریزی کنکور برچسب ها: , , بدون دیدگاه یک نظر 0

سلام دوستان خوبم امیدوارم حالتون خوب و تو بهترین شرایط ممکن به سر ببرید. وقتی این متن رو میخونید به احتمال زیاد یک داوطلب کنکوری باشید پس امیدوارم آمادگی کامل برای رقم زدن یک نتیجه ی خوب رو از همین جا داشته باشید. شایان مامندی هستم دوست دار همتون . امروز قصد دارم در مورد بودجه بندی ادبیات کنکور براتون صحبت کنم که طبق کنکور ۹۸ به صورت کامل در سایت انتشارات حرف آخر براتون آماده کردم هم برای داوطلبان نظام جدید و هم برای داوطلبان نظام قدیم. با من همراه باشید ولی اول بزارید یسری اطلاعات و آمار در مورد ادبیات بهتون بدم که دید باز تری داشته باشید.

ادبیات کنکور:

در قسمت قبل بودجه بندی عربی کنکور را مو شکافانه بررسی کردیم و الان به سراغ ادبیات خواهیم رفت. ادبیات اولین درس از دفترچه ی عمومی هستش. تست های ادبیات  از شماره ۱ تا ۲۵ شروع هستن و سؤالاتش به ۵ مبحث تفکیک میشه که در ادامه بررسی می کنیم.

اما قبل از اون به سراغ آمار کنکور بریم و ببینیم داوطلبان چجوری در درس ادبیات کنکور عمل کردن.

هدیه ویژه حرف آخر برای شما:

با توجه به مدت زمانی که تا کنکور باقی مانده است اگر تا کنون نتوانستید آنگونه که باید، بخوانید یا اصلا نخوانده اید نگران نباشید. در حرف اخر و با پروژه دو ماهه حرف آخر به راحتی در دوماه پرونده کل دروس کنکور را خواهید بست. اما هدیه ویژه حرف آخر برای شما، بیست درصد رایگان از پروژه دو ماهه می‌باشد که با استفاده از آن در ۵ روز می‌توانید مهارت لازم برای پاسخگویی به ۴۰ تست قطعی از کنکور را کسب کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با محصولات حرف آخر کافی است به فروشگاه موسسه حرف آخر مراجعه کنید.

برای دریافت پکیج ۲۰ درصد رایگان از برنامه دو ماهه کافی است فرم زیر را پر کنید و یا با شماره تماس ۰۲۱۶۶۵۷۶۱۸۲ تماس یگیرید و فقط با پرداخت هزینه پست و تولید این پکیج را دریافت کنید .

آمار کنکور و نحوه ی عملکرد داوطلبان در درس ادبیات :

این آمار مربوط به کنکور ۹۷ هستش و فعلا به همین اکتفا میکنیم چون آمار کنکور ۹۸ هنوز از طرف سنجش اعلام نشده.

در کنکور ۹۸ تعداد ۵۶۹۹۸۴ نفر شرکت کردند و به صورت زیر به سؤالات ادبیات پاسخ دادند.

۱- ۶۲۰۵۸ نفر ادبیات رو منفی زدن یعنی حدود ۱۰ درصد از کل داوطلبان ؛ پس نکته ی اول اینه که اگر ادبیات رو سفید تحویل بدید از ۱۰ درصد داوطلبان جلو میافتید.

۲- ۹۶۶۶۳ نفر ادبیات رو بین ۰ تا ۱۰ درصد زدن تقریبا ۱۷ درصد ؛ نکته ی دوم اینه که ادبیات رو منفی نزنید  و به ۳ سؤال هم جواب بدید تا از ۲۷ درصد شرکت کنندگان جلو بیفتید.

۳- ۳۹۹۲۸ نفر ادبیات رو بالای ۵۰ زدند یعنی فقط ۷ درصد کل داوطلبان ؛ نکته ی سوم ، به ۱۳ سؤال ادبیات پاسخ دهید و جزو ۷ درصد اول شرکت کنندگان باشید.

۴- ۳۵۹۵ نفر ادبیات رو تونستن بالای ۷۰ بزنن یعنی ۰/۶ درصد پس اگه همت کنید و فقط به ۱۸ سؤال از ادبیات پاسخ دهید جزو ۰/۶ درصد اول شرکت کنمندگان باشید و این یعنی رسیدن به هدف .

طبق تخمین رتبه ی سال ۹۷ اگر فردی فقط درس ادبیات را ۱۰۰ میزد و بقیه ی درس هایش را صفر میزد به رتبه ی ۵۰ هزار دست پیدا میکرد.

آمار رو مشاهده کردیم و متوجه شدیم وضعیت ادبیات چجوریه بریم به سراغ بودجه بندی ادبیات کنکور….

اما یک نکته ی مهم به یاد داشته باشید که تست های ادبیات کاملا مبحثی تفکیک میشود پس باید ادبیات را مبحثی بخوانید و بدانید که اگر ادبیات را به صورت درس به درس میخوانید بزرگترین اشتباه ممکن را انجام داده اید و دلیل درصد پایین داوطلبان در ادبیات هم عمدتا به خاطر همین شیوه ی نادرست مطالعه ی درس به درس میباشد. اگر به دنبال کمک هستید میتونید با شماره ۰۲۱۶۶۵۷۶۱۸۲ تماس بگیرید تا کامل راهنماییتون کنم.

 بودجه بندی ادبیات کنکور برای داوطلبان نظام قدیم :

همانطور که اشاره شد ادبیات از ۶ مبحث تشکیل شده است که به ترتیب از واژگان ، املا ، آرایه های ادبی ، تاریخ ادبیات ، زبان فارسی و قرابت معنایی تشکیل شده است.

بودجه بندی هر مبحث برای داوطلبان نظام قدیم به صورت زیر میباشد.

بودجه بندی ادبیات کنکور

بودجه بندی ادبیات کنکور برای داوطلبان نظام جدید :

سال ۹۸ اولین سال کنکور نظام جدید بود و با توجه به تغیراتی که در کتاب های ادبیات نظام جدید ایجاد شد از جمله حذف قسمت عمده ای از تاریخ ادبیات انتظار میرفت که بودجه بندی سؤالات تغیر کند.

بودجه بندی ادبیات کنکور منطبق با کنکور ۹۸ را به شکل زیر میتوان ارائه نمود.

بودجه بندی ادبیات کنکور نظام جدید

تفاوت عمده ای که بین سؤالات نظام جدید و نظام قدیم دیده میشود را میتوان در مباحث املا و آرایه و تاریخ ادبیات دید.

سؤالات تاریخ ادبیات ۲ تا کمتر شده و سهم خود را به املا و آرایه های ادبی واگزار کرده است.

بسیار خب دوستان خوبم این هم از مقاله ی امروز امیدوارم که مفید بوده باشه. اگه کنکوری هستید و میخواید یه شروع عالی داشته باشید با شماره ی ۰۲۱۶۶۵۷۶۱۸۲ تماس بگیرید تا بهترین منابع و مشاوره در اختیارتون قرار بگیره. پیشنهاد میکنم مقاله ی رتبه های برتر حرف اخر رو هم از همین سایت مطالعه کنید تا با روش موفقیت آنها آشنا بشید.

این اعلان را به اشتراک گذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر