بودجه بندی ادبیات کنکور به صورت کامل نظام جدید و نظام قدیم

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر
بودجه بندی ادبیات کنکرو
ارسال شده توسط: شایان مامندی دسته روش های مطالعه دروس کنکور, مشاوره حرف آخر, مشاوره و برنامه ریزی کنکور برچسب ها: , بدون دیدگاه یک نظر 0

بودجه بندی ادبیات کنکور به صورت کامل نظام جدید و نظام قدیم

سلام دوستان خوبم امیدوارم حالتون خوب و تو بهترین شرایط ممکن به سر ببرید. وقتی این متن رو میخونید به احتمال زیاد یک داوطلب کنکوری باشید پس امیدوارم آمادگی کامل برای رقم زدن یک نتیجه ی خوب رو از همین جا داشته باشید. شایان مامندی هستم دوست دار همتون . امروز قصد دارم در مورد بودجه بندی ادبیات کنکور براتون صحبت کنم که طبق کنکور ۹۸ به صورت کامل در سایت انتشارات حرف آخر براتون آماده کردم هم برای داوطلبان نظام جدید و هم برای داوطلبان نظام قدیم. با من همراه باشید ولی اول بزارید یسری اطلاعات و آمار در مورد ادبیات بهتون بدم که دید باز تری داشته باشید.

ادبیات کنکور:

در قسمت قبل بودجه بندی عربی کنکور را مو شکافانه بررسی کردیم و الان به سراغ ادبیات خواهیم رفت. ادبیات اولین درس از دفترچه ی عمومی هستش. تست های ادبیات  از شماره ۱ تا ۲۵ شروع هستن و سؤالاتش به ۵ مبحث تفکیک میشه که در ادامه بررسی می کنیم.

اما قبل از اون به سراغ آمار کنکور بریم و ببینیم داوطلبان چجوری در درس ادبیات کنکور عمل کردن.

هدیه ویژه حرف آخر برای شما:

با توجه به مدت زمانی که تا کنکور باقی مانده است اگر تا کنون نتوانستید آنگونه که باید، بخوانید یا اصلا نخوانده اید نگران نباشید. در حرف اخر و با پروژه دو ماهه حرف آخر به راحتی در دوماه پرونده کل دروس کنکور را خواهید بست. اما هدیه ویژه حرف آخر برای شما، بیست درصد رایگان از پروژه دو ماهه می‌باشد که با استفاده از آن در ۵ روز می‌توانید مهارت لازم برای پاسخگویی به ۴۰ تست قطعی از کنکور را کسب کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با محصولات حرف آخر کافی است به فروشگاه موسسه حرف آخر مراجعه کنید.

برای دریافت پکیج ۲۰ درصد رایگان از برنامه دو ماهه کافی است فرم زیر را پر کنید و یا با شماره تماس ۰۲۱۶۶۵۷۶۱۸۲ تماس یگیرید و فقط با پرداخت هزینه پست و تولید این پکیج را دریافت کنید یا به صورت رایگان از طریق تلگرام حرف اخر این پکیج را دریافت کنید.

درصد های ادبیات داوطلبان در کنکور

نحوه پاسخگویی داوطلبان به سوالات ادبیات کنکور

از نظر عده زیادی رسدن به درصد ۱۰۰ در درس ادبیات شاید کار سختی باشد اما درصد بالای ۵۰ به راحتی آب خوردن است که تصویر بالا که بر اساس پیک سنجش و توسط من شایان مامندی از مشاوران ارشد حرف آخر   بررسی شده است اشتباه بودن این طرز فکر را ثابت می‌کند. باید بدانید  در دوسال ۹۷ و ۹۸ در کنکور سراسریبه طور میانگین از هر ۱۰۰ نفر حدود ۱۲ نفر توانسته اند به بیشتر از نصف سوالات ادبیات پاسخ دهند که انتظار می‌رود در سال های بعد این تعداد بازهم کاهش یابد. قسمت جالب ماجرا هم افرادی هستند که درس ادبیات را منفی زده اند یعنی از هر ۱۰۰ نفر حدود ۸ نفر درس ادبیات را منفی زده اند.

درصد ادبیات رتبه های برتر

اما خب از این قسمت هم بگذریم به این سوال می‌رسیم که رتبه برتر ها به چند سوال از بودجه بندی ادبیات کنکور پاسخ می‌دهند که تصویر بالا پاسخ این سوال است. در تصویر بالا درصد ادبیات رتبه های برتر ( یعنی اینکه رتبه برتر های کنکور چند سوال از بودجه بندی فارسی کنکور رو جواب دادن) می‌تونید مشاهده کنید.

اما یک نکته ی مهم به یاد داشته باشید که تست های ادبیات کاملا مبحثی تفکیک میشود پس باید ادبیات را مبحثی بخوانید و بدانید که اگر ادبیات را به صورت درس به درس میخوانید بزرگترین اشتباه ممکن را انجام داده اید و دلیل درصد پایین داوطلبان در ادبیات هم عمدتا به خاطر همین شیوه ی نادرست مطالعه ی درس به درس میباشد. اگر به دنبال کمک هستید میتونید با شماره ۰۲۱۶۶۵۷۶۱۸۲ تماس بگیرید تا کامل راهنماییتون کنم.

بودجه بندی فارسی کنکور 

بودجه بندی ادبیات کنکور

اما به سراغ اصلی کاری بیاییم یعنی بودجه بندی فارسی کنکور که به صورت بالا می‌باشد. به یاد داشته باشید از بین این مباحث قرابت معنایی پر اهمیت ترین مبحث ادبیات کنکور می‌باشد و اما در این بین عده ای به دنبال بودجه بندی درس ادبیات به شکل پایه ای هستند که باید خاطر نشان کرد بودجه بندی ادبیات کنکور به شکل درس به درس یا بودجه بندی فارسی کنکور نظام جدید به شکل پایه به پایه اصلا بی معنی است و وجود ندارد. دوستانی هم که مدت زمان کوتاهی تا کنکور زمان دارند توصیه می‌کنیم مقاله مهمترین مباحث ادبیات کنکور را مطالعه کنید و از یک مشاوره تخصصی در ادبیات هم بهره مند شوید.

 بودجه بندی ادبیات کنکور برای داوطلبان نظام قدیم

همانطور که اشاره شد ادبیات از ۶ مبحث تشکیل شده است که به ترتیب از واژگان ، املا ، آرایه های ادبی ، تاریخ ادبیات ، زبان فارسی و قرابت معنایی تشکیل شده است.

بودجه بندی هر مبحث برای داوطلبان نظام قدیم به صورت زیر میباشد.

بودجه بندی ادبیات کنکور

بسیار خب دوستان خوبم این هم از مقاله ی امروز امیدوارم که مفید بوده باشه. اگه کنکوری هستید و میخواید یه شروع عالی داشته باشید با شماره  ۰۲۱۶۶۵۷۶۱۸۲ تماس بگیرید تا بهترین منابع و مشاوره در اختیارتون قرار بگیره. پیشنهاد میکنم مقاله ی رتبه های برتر حرف اخر رو هم از همین سایت مطالعه کنید تا با روش موفقیت آنها آشنا بشید.

تماس-با-مامندی

این اعلان را به اشتراک گذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر

کنکور 1400 رو تو 4 ماه تموم کن و 7 بار دوره کن!