رازهای نهفته در بودجه بندی دین و زندگی کنکور نظام جدید و قدیم

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر
بودجه بندی دینی کنکور
ارسال شده توسط: حدیثه قمری دسته اخبار کنکور بدون دیدگاه 10 0

رازهای نهفته در بودجه بندی دین و زندگی کنکور نظام جدید و قدیم

وقتی صحبت از دین و زندگی میشود بیشتر داوطلبان فکر می کنند که اگر تایم خیلی کمی را برای مطالعه و حفظ کردن آن اختصاص بدهند کفایت می کند. خب همه شما عزیزان می دانید که دین و زندگی دیگر فقط حفظی نیست و به حالت مفهومی ترکیبی درآمده است پس باید طوری بخوانید که بتوانید به سوالات ترکیبی آن که ممکن است از دو فصل مختلف دو سال متفاوت باشد پاسخ دهید. اما راستی شما همچنین باید بدانید که درس های مهم و با اهمیت دین و زندگی کدامند و کدام سال چه تعداد سوالی را به خود اختصاص می دهد. اینجاست که اهمیت و ارزش بودجه بندی دین و زندگی کنکور مشخص می شود. فقط ۵ دقیقه با ما همراه باشید و این مطلب را دنبال کنید.

چرا باید بودجه بندی دین و زندگی کنکور را بلد باشیم؟

یکی از سوالات عمده داوطلبان امروزی این است که چه اهمیتی دارد تا ما از بودجه بندی درس ها اطلاع داشته باشیم؟ پاسخ کاملا واضح است چون که وقتی شما شروع به مطالعه یک درس می کنید باید از مهم ترین مباحث و فصول آن درس اطلاع داشته باشید تا بدانید باید برای کدام وقت بیشتری را صرف کنید تا نسبت به آن ها تسلط بیشتری داشته باشید. هم چنین باید بدانید هر مقطع یا پایه چند سوال را به خودش اختصاص می دهد و چقدر برای آن باید سرمایه گذاری کرد.

بودجه بندی

 مطالعه دین و زندگی به سبک حرف آخر

با دینی حرف آخر می توانید به آینده دین و زندگی خود امیدوار باشید.

مقایسه بودجه بندی دین و زندگی نظام جدید و قدیم

بودجه بندی نظام جدید و قدیم باهم متفاوت است چون که تفاوت های اساسی ای بین دروس دین و زندگی نظام جدید و قدیم وجود دارد.  اما تفاوت ها به چه صورت است؟ دین و زندگی نظام قدیم بیشتر آیات و روایات محور بوده ولی نظام جدید بیشتر متن محور است، سوالات کنکور هم بر همین اساس می باشد. نظام جدید تعداد فصل کمتری نسبت به نظام قدیم دارد به این صورت که جدید ۳۴ درس و قدیم ۴۲ درس می باشد پس می توان گفت که نظام جدید حجم کمتری را شامل می شود و این یعنی زمان بیشتر برای مرور و تمرین و تکرار بیشتر.

بودجه بندی دین و زندگی نظام جدید

بودجه بندی دین و زندگی کنکور

بودجه بندی مبحثی دینی نظام جدید

بودجه بندی مبحثی

بودجه بندی دین و زندگی نظام قدیم

بودجه بندی دینی نظام قدیم

نحوه مطالعه دین و زندگی کنکور

شاید بسیاری از افرادی که سال ۹۱ و ۹۲ کنکور داده باشند یادشان بیاید که در سال ۹۱ اگر یک داوطلب به خوبی مطلب را حفظ می کرد و به سراغ سوالات مربوط به دین و زندگی می رفت به راحتی میتوانست به بسیاری از سوالات آن پاسخ دهد. ولی در کنکور سال ۹۲ وضعیت کاملا فرق کرد و کسانی که در آن سال کنکور دادند برایشان کاملا مشهود و مشخص بود که با مطالبی که حفظ کرده اند به تنهایی نمی توانند به سوالات مربوط به دین و زندگی پاسخ دهند و باید فهم عمیق تری از مطالب داشته باشند.

در سال های بعد یک اتفاق دیگری تحت عنوان ترکیبی شدن سوالات نیز مطرح شد یعنی شما باید همزمان با چندین فصل و آیات و روایات ارتباط برقرار میکردید و آن ها را به خوبی متوجه می شدید تا میتوانستید به سوالات مربوط به آن پاسخ دهید پس باید طور دیگری به مطالعه پرداخت و سعی داشت تا تمامی مطالب را به خوبی یاد گرفت. اما چطور؟

کتاب دین و زندگی

دوستان برای ترکیبی خواندن مطالب علاوه بر کتاب درسی باید از منابع دیگر نیز کمک گرفت به گونه ای که ترکیبی خواندن را به خوبی به داوطلب آموزش دهد این منابع می توانند کتاب های کمک درسی مثل گاج نقره ای برای نظام قدیم ها و خیلی سبز زهرا سمیعی عارف برای نظام جدیدی ها باشد یا می تواند دی وی دی باشد یا کلاس.

خلاصه نویسی

در کنار این که شما منبع را داشتید یا با کتاب خودتان پیش رفتید باید این گزینه را در نظر بگیرید که بعد از کلاس یا دی وی دی یا کتاب حتما حتما مطالب یاد گرفته را با زبان فهم خودتان در جایی از کتاب حاشیه نویسی کنید.می توانید جزوه ای هم برداشته و در آن تمامی نکات لازم از جمله خلاصه مطالب یاد گرفته شده را یادداشت کنید تا زمانی که قصد داشتید مرور کنید و دوباره مطالب را بخوانید دیگر کل مطلب را از اول با آن حجم بالا مطالعه نداشته باشید بلکه با خواندن خلاصه هم تمامی مطالب را به خوبی به یاد آورده و هم زمان تان را برای تست زنی یا مطالعه سایر دروس و مباحث ذخیره کنید. پس خلاصه نویسی لازمه یک مطالعه خوب و استاندارد است.

مرور

شما باید بعد از یک مطالعه خوب برای اینکه بتوانید مطالب را به خوبی در ذهن تان ثبت کنید و تا زمان کنکور آن مطالب در ذهن شما بمانند باید مرور داشته باشید که این مرور یاید چندین و چند بار باشد که در هر فردی دفعات آن متفاوت خواهد بود. دوستان اصلا ایرادی ندارد که شما یک درس را باید برای اینکه در ذهن خود بسپارید پنج بار مرور کنید در عوض می دانید که در زمان آزمون دیگر نگرانی و استرس در مورد آن را نخواهید داشت.

دوستانی که قصد دارید پیشرفتی توی درساتون داشته باشید یا می خواید امسال رو بترکونید اما سوال های زیادی در مورد مشاوره و برنامه ریزی و منابع ذهنتون رو درگیر کرده سوالاتون رو با ما در میون بگذارید: ۰۲۱۶۶۵۷۶۳۷۱- ۰۹۱۲۰۰۴۷۰۲۵

 

این اعلان را به اشتراک گذارید

نظرات (10)

 • نرگس فلاحی پاسخ

  سلام وقت بخیر خانوم قمری واقعا دستتون درد نکنه خیلی کمک کرد این مقالتون بهم…چون نمیدونستم از کدوم پایه شروع کنم ولی الان فهمیدم ممنون

  11 مارس 2020 در 03:59
 • رها سلطانی پاسخ

  سلام خسته نباشید…بی زحمت برای سایر دروس عمومی هم بودجه بندی مینویسید چون این که بفهمیم کدوم مباحث هر درس مهم هستند خیلی کمک میکنه به خوندن درس مرسی

  11 مارس 2020 در 04:02
 • کوثر زارع پاسخ

  سلام خسته نباشید…بی زحمت میشه نحوه خرید پکیج های دینی رو بگید؟
  چون الان نحوه تدریس استاد یوسفیان پور رو دیدم که واقعا عالیه درس رو مثل آب خوردن یاد میدن

  11 مارس 2020 در 04:04
  • حدیثه قمری پاسخ

   سلام وقتتون بخیر. برای تهیه محصولات می تونید از طریق شماره تلفن های زیر اقدام کنید: ۰۲۱۶۶۵۷۶۳۷۱-۰۹۱۲۰۰۴۷۰۲۵

   13 مارس 2020 در 23:56
 • مهران معینی پاسخ

  سلام
  یه سوال داشتم من دینی رو کلا تموم کردم نظام جدیدم فقط میخواستم ببینم پکیجی دارید که مختص آیات باشه که بتونم مرور کنم چون خیلی فراره

  11 مارس 2020 در 04:06
  • حدیثه قمری پاسخ

   سلام. در حال تولید هستش ولی هنوز برای نظام جدید به دستمون نرسیده. می تونید برای اینکه بدونید که به دست موسسه میرسه با شماره تماس زیر در ارتباط باشید: ۰۲۱۶۶۵۷۶۳۷۱

   13 مارس 2020 در 23:55
 • مهدیه پاسخ

  برای تهیه پکیج ۶۰۴۰ دینی باید از چه طریقی اقدام کنیم؟
  چون وقت کم مونده میخواستم دینی رو هم فول بترکونم با تدریس بی نظیر استاد یوسفیان پور

  11 مارس 2020 در 04:12
  • حدیثه قمری پاسخ

   سلام دوست عزیز برای تهیه محصولات حرف آخر می تونید از طریق شماره تلفن های زیر اقدام کنید: ۰۲۱۶۶۵۷۶۳۷۱-۰۹۱۲۰۰۴۷۰۲۵

   13 مارس 2020 در 23:49

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر

کنکور 1400 رو تو 4 ماه تموم کن و 7 بار دوره کن!