در این مقاله می‌خوانید:

درس ریاضی که داوطلبان رشته تجربی و ریاضی از اون یک غول بی شاخ و دم ساخته اند و 99 درصد شرکت کنندگان از این درس فراری هستند. داوطلبان رشته تجربی با بهانه این که ضریب ریاضی از زیست و شیمی کمتر است از برای ریاضی کنکور زمان نمی‌گذارند و داوطلبان رشته ریاضی هم با این بهانه که با درصد پایین در درس ریاضی هم می‌توان موفق شد… اما باید بدانید که ارزش ریاضی کنکور به دلیل انحراف معیاری که در این درس به دلیل آمار نامطلوب پاسخگویی ایجاد شده است حتی از درس زیست شناسی هم بیشتر شده است. اما از بحث اصلی دور نشویم و امروز یک مشاوره تخصصی در درس ریاضی خواهیم داشت و بودجه بندی ریاضی رشته تجربی و بودجه بندی ریاضی رشته ریاضی را به صورت کامل و درس به درس با همدیگر بررسی خواهیم کرد.

من شایان مامندی هستم مشاور تحصیلی و در حرف آخر امروز شما را به خواندن مقاله بودجه بندی ریاضی کنکور دعوت می‌کنم که کاملترین مقاله برای بودجه بندی ریاضی کنکور است و با صرف چندین دقیقه از زمان خود صرف مطالعه بودجه بندی ریاضی کنکور تجربی و بودجه بندی ریاضی رشته ریاضی اطلاعات بسیار خوبی درباره درس ریاضی پیدا خواهید کرد که به شدت به شما کمک خواهد کرد برای کسب یک درصد خوب و راضی کننده.

بررسی درصد های ریاضی کنکور

نحوه پاسخگویی به سوالات ریاضی کنکور

در قسمت بالا از افزایش تاثیر  ریاضی صحبت کردیم که تاثیر ریاضی از درس زیست شناسی هم بیشتر شده است و چنین آماری به دلیل ایجاد انحراف معیار در درس ریاضی بخاطر پاسخگویی به سوالات این درس است. در تصویر  بالا آمار پاسخگویی داوطلبان به سوالات ریاضی کنکور در دو سال 97 و 98 را می‌توانید مشاهده کنید که عملکرد نامطلوب داوطلبان را نشان می‌دهد.

باید بدانید که فردی که به 15 سوال از درس ریاضی پاسخ دهد جزو 2 درصد اول شرکت کننده ها خواهد بود و این یعنی مسیر او به شدت هموار خواهد شد برای رسیدن به هدفی که دارد.  اما اگر این آمار را با درس زیست در کنکور 98 مقایسه کنیم از هر 100 نفر شرکت کننده در رشته تجربی 26 نفر زیست را منفی زده اند و از هر صد نفر 10 نفر زیست را بالای 50 درصد زده اند و با این مقایسه دلیل اهمیت بالای ریاضی کنکور را می‌توانید متوجه شوید. برای درک بهتر و مشاوره تخصصی درس ریاضی توصیه می‌کنم حتما مقاله مباحث مهم ریاضی کنکور را از همین سایت مطالعه کنید.

ریاضیتون ضعیفه؟ هرچقدر وقت می زارید نمی تونید درصد خوبی تو ریاضی کسب کنید؟ خب اصلا نگران نباشید حتی اگه تو ریاضی زیر صفر درصد هم باشید ما کمکتون می کنیم به اوج برسید و به صورت کاملااا رایگان یک جلسه مشاوره می تونید از تیم ما دریافت کنید که تمام مشکلاتتون رو بررسی می کنیم و بهترین راهکار ها رو بهتون معرفی می کنیم که تو زمان کم بتونید درصد بالایی رو کسب کنید. همین الان کافیه فرم زیر رو پر کنید. درضمن به صورت مستقیم از تلگرام یا واتس آپ هم می تونید با من در ارتباط باشید تا کامل راهنماییتون کنم.

مامندی-مشاوره

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

بودجه بندی ریاضی کنکور تجربی

بودجه بندی ریاضی کنکور تجربی

بودجه بندی ریاضی کنکور تجربی را در تصویر بالا می‌توانید مشاهده کنید. اما یک اشتباه رایج در میان داوطلبان وجود دارد که با توجه به بودجه بندی سوالات کنکور و بودجه بندی ریاضیات کنکور تجربی اقدام به انتخاب فصل های مهم می‌کنند که این یک اشتباه بزرگ است. به عنوان مثال کاربرد مشتق پر تست ترین مبحث از بودجه بندی ریاضی کنکور تجربی است اما داوطلب به تنهایی نمی‌تواند این مبحث را انتخاب کند برای مطالعه زیرا برای پاسخ گویی به سوالات مربوط به مشتق داوطلب باید روی معادله و نامعادله و تابع مسلط باشد.

اما دقت کنید در سال 99 بودجه بندی ریاضی کنکور تجربی با این تست ها متفاوت است و دلیل آن هم حذفیات کنکور یعنی 20 درصد از دروس سال دوازدهم شامل احتمال کل و مقاطع مخروطی می‌باشد اما از بودجه بندی ریاضی کنکور تجربی بالا برای سال 1400 به بعد می توانید استفاده کنید و درصورت هرگونه تغیر در بودجه بندی ریاضی کنکور تجربی این مقاله سریعا آپدیت خواهد شد.

بودجه بندی سوالات ریاضی کنکور تجربی

اما اینجا به صورت مختصر قصد داریم بودجه بندی سوالات ریاضی کنکور تجربی را به صورت دیگری نیز مطرح کنیم و آن هم بودجه بندی سوالات ریاضی کنکور تجربی به صورت پایه به پایه است. بودجه بندی سوالات ریاضی کنکور تجربی اگر به صورت پایه ای مطرح شود می توان گفت که هر پایه دارای 7 فصل می باشد. سهم ریاضی سال دهم از بودجه بندی ریاضی کنکور تجربی و سال یازدهم و دوازدهم هر کدام به صورت تقریبی حدودا 30 درصد از سوالات بودجه بندی ریاضی کنکور تجربی می باشد.

بودجه بندی ریاضی رشته ریاضی فیزیک

بودجه بندی ریاضی رشته ریاضی

دانش آموزان رشته ریاضی هم دسته بندی سوالات و بودجه بندی ریاضی رشته ریاضی فیزیک را به شکل بالا می‌توانید مشاهده کنید. همانطور که مشاهده می‌کنید از بودجه بندی ریاضی کنکور ریاضی 36 درصد سوالات ریاضی رشته ریاضی به کتاب های ریاضی دهم و حسابان یک و حسابان دو می‌رسد، 32 درصد سوالات مربوط به کتاب های هندسه دهم، یازدهم و دوازدهم است و 18 درصد بودجه بندی ریاضیات کنکور رشته ریاضی مربوط به کتاب ریاضیات گسسته و 12 درصد هم مربوط به کتاب آمار و احتمال می‌باشد.

در ادامه نیز بودجه بندی ریاضی کنکور ریاضی را به صورت درس به درس بررسی خواهیم کرد و از اینجا دعوتتان می‌کنیم که تدریس های رایگان حرف آخر را برای تمامی دروس به ویژه ریاضی مشاهده کنید و به چندین تست کنکور با استفاده از این تدریس ها پاسخ دهید.

دوست دارید تو 5 روز بتونید به آمادگی دست پیدا کنید به 40 تست قطعی کنکور جواب بدید؟ می دونستید با همین 40 تست چقدر می تونه وضعیتتون رو تو کنکور بهبود پیدا کنه؟ حالا 40 تست کنکور رو رایگاااااان می تونید از ما هدیه بگیرید. فرصت بی نظیری که ممکنه دیگه تکرار نشه فقط کافیه فرم زیر رو پر کنید و 40 تست قطعی رو برای خودتون تضمین کنید.

مامندی-کنکور-رایگان

%20 محصولات حرف آخر به صورت رایگان

تعداد سوالات ریاضیات گسسته در کنکور

تعداد سوالات ریاضیات گسسته در کنکور

چند تست از ریاضیات گسسته در کنکور می‌آید؟ پاسخ این سوال را در تصویر بالا مشاهده می‌کنید که تعداد سوالات ریاضیات گسسته در کنکور 10 تست است و تقریبا مفهومی ترین و حدودا سنگین سوالات بودجه بندی ریاضیات گسسته مربوط به نظریه اعداد فصل یک است و مابقی فصل ها با تمرین و حل تست می‌توان مسلط شد و درصد مربوطه را کسب کرد.

بودجه بندی سوالات هندسه رشته ریاضی ( تعداد سوالات هندسه در کنکور ریاضی )

بودجه بندی هندسه رشته ریاضی

بودجه بندی هندسه کنکور  یا تعداد سوالات هندسه در کنکور ریاضی بعد از دروس ریاضی دهم و حسابان یک و دو بیشترین سوالات از بودجه بندی ریاضیات کنکور ریاضی فیزیک را به خود اختصاص می‌دهد که داوطلبی که زمان کافی داشته باشد و با صرف وقت می‌تواند به راحتی درصد مربوط به سوالات هندسه را به خود اختصاص دهد باور کنید سوالات هندسه رشته ریاضی آنقدر که فکر می‌کنید سخت نیست و با رعایت تکنیکهایی می‌توانید روی آن ها مسلط شوید.

بودجه بندی آمار و احتمال رشته ریاضی فیزیک

بودجه بندی آمار و احتمال

درس آمار و احتمال هم برخلاف دروس گسسته  و هندسه یکی از دروسی است که داوطلبان به خواندن و مطالعه آن علاقه زیادی از خود نشان داده اند و هفت تست هم از بودجه بندی ریاضی کنکور مربوط به بودجه بندی آمار و احتمال کنکور است. البته این تعداد تست احتمال تغیرات را در کنکور 1400 دارند.

بودجه بندی ریاضی رشته ریاضی

بودجه بندی ریاضی رشته ریاضی

اما بودجه بندی سوالات ریاضی رشته ریاضی که از دروس ریاضی سال دهم و حسابان یک و دو طرح می‌شود و می‌توان گفت تمامی داوطلبان رشته ریاضی بیشتر روی این سوالات از بودجه بندی ریاضی رشته ریاضی استفاده می‌کنند و سرمایه گذاری می‌کنند تا به درصد مطلوب دست پیدا کنند. دوستان خوبم به انتها مقاله بودجه بندی ریاضی کنکور رسیدیم و سعی کردم به صورت کامل تمامی موارد مربوط به مقاله بودجه بندی ریاضی رشته تجربی و بودجه بندی ریاضی کنکور ریاضی را به صورت کامل در اختیار قرار دهم. امیدوارم که به پاسخ سوالات خود دست پیدا کرده باشید. سوالات خودتون رو حتما از طریق کامنت بپرسید تا پاسخ بدم و برای ارتباط مستقیم با من از طریق شماره 02166576182 دپارتمان مشاوران حرف آخر اقدام کنید.

مباحث ریاضی کنکور تجربی

مباحث ریاضی کنکور

مباحث ریاضی کنکور تجربی هم از مواردی بود که شما عزیزان درخواست توضیحات مربوط به آن را داشتید و به همین دلیل تمامی مباحث ریاضی کنکور تجربی یعنی مباحث ریاضی دهم، مباحث ریاضی یازدهم و مباحث ریاضی دوازدهم که به صورت کلی 21 فصل را در بر می‌گیرد را می‌توانید در قالب تصویر بالا مشاهده کنید. دقت کنید که هر کدام از پایه های دهم و یازدهم و دوازدهم 7 فصل از مباحث ریاضی کنکور را به خود اختصاص می‌دهند. تصویر بالا اطلاعات لازم درباره مباحث ریاضیات کنکور را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد. 

سوالات متداول

بیشترین سوالات بودجه بندی ریاضی کنکور رشته تجربی از کدام مبحث است؟

مبحث کاربرد مشتق با 5 تست از بودجه بندی ریاضی کنکور، مثلثات با 4 تست و هندسه با 4 تست از تست خیز ترین فصل های ریاضی کنکور می باشند.

رتبه های برتر در درس ریاضی چه درصدی را کسب می کنند؟ 

کافیست وارد سایت شوید و کمترین، بیشترین و میانگین درصدی که رتبه های برتر در درس ریاضی کسب کرده اند را مشاهده کنید.

می خوام درصد ریاضیم افزایش پیدا کنه چیکار کنم؟ با ریاضی هم رابطه خوبی ندارم اصلا

من شایان مامندی هستم کارشناس تحصیلی و رتبه برتر کنکور سراسری و داخل مقاله نکات خوبی برای افزایش درصد رو در اختیارتون قرار دادم. همچنین یه جلسه مشاوره رایگان هم می تونید از تیم من هدیه بگیرید کافیه عبارت “مشاوره مامندی” رو به سامانه 10002907 ارسال کنید تا کامل مشکلاتتون رو حل کنیم.

بودجه بندی ریاضی رشته ریاضی هم تو این مقاله هست؟

بله به صورت کامل بودجه بندی ریاضی کنکور تجربی و کنکور ریاضی توضیح داده شده فقط کافیه کلیک کنید.

 

لینک های کوتاه این مطلب

https://is.gd/udSwxp

https://b2n.ir/037451

https://tinyurl.com/y4ezqkzk
https://bit.ly/3nbASVW

 

 

4 2 رای
امتیاز این نوشته
guest
26 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات

این مقاله ها را هم بخوانید:

به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!