بودجه بندی زیست کنکور

به سراغ حیاتی ترین درس در رشته تجربی برویم. امروز در سایت مرکزی حرف آخر بعد از قرار دادن مقالات بودجه بندی کنکور به خصوص بودجه بندی ریاضی کنکور تصمیم گرفتیم به سراغ بودجه بندی زیست کنکور برویم که به شدت نیاز است و جزو الفبای کنکور است. فردی که بودجه بندی زیست کنکور را مسلط باشد اهمیت هر مبحث را می‌داند و به خصوص مناسب افرادی است که زمان کمی تا کنکور دارند و این دسته از افراد با دانستن بودجه بندی زیست شناسی کنکور می‌توانند مباحث مهم را انتخاب کنند و روی آن ها سرمایه گداری کنند و بالاترین بازدهی را دریافت کنند.

اما دقت کنید با توحه که تنها در کنکور 98 داوطلبان نظام جدید با بودجه بندی دروس مواجه شدند، بودجه بندی زیست کنکور را بر اساس کنکور 98 تعیین کرده و من شایان مامندی مشاور تحصیلی در اختیارتان قرار خواهم داد. حتما حتما سوالاتی که در رابطه با زیست دارید از طریق کامنت بپرسید تا پاسخگو باشم.

بودجه بندی زیست کنکور

بودجه بندی زیست شناسی کنکور

زیست شناسی سومین درس از دفترچه اختصاصی کنکور سراسری رشته تجربی است و بعد از دروس زمین شناسی و ریاضی با آن مواجه می‌شویم و دارای ضریب 12 است. از لحاظ ضریب درس زیست شناسی جایگاه اول را به خود اختصاص می‌دهد. بودجه بندی  زیست کنکور شامل  سوال است 50 و داوطلب برای پاسخ دادن به هر سوال حدودا 43/2 ثانیه زمان نیاز دارد. یعنی به صورت کامل برای کل سوالات 36 دقیقه زمان دارد. ترتیب سوالات و بودجه بندی زیست شناسی کنکور از سوال 156 شروع می‌شود و آخرین سوال زیست شناسی در شماره 205 را به خود اختصاص می‌دهد. امروز در سایت حرف آخر قرار است زیست کنکور را برای شما کالبد شکافی کنیم.

بودجه بندی سوالات زیست کنکور

بودجه بندی سوالات زیست کنکور

بودجه بندی سوالات زیست کنکور همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم شامل 50 سوال است و از سوال 156 شروع می‌شود تا سوال 205 دفترچه کنکور سراسری. در سال های اخیر سوالات زیست شناسی کنکور به سمت ترکیبی شدن میل کرده اند. مثلا در یک سوال زیست شناسی کنکور ممکن است 4 فصل زیست باهم دیگر ترکیب شوند و هر گزینه از یکی از فصل ها طرح شده باشد. برای همین امر داوطلب لازم است تا روی کل مباحث مسلط باشد و داوطلبی که حتی یکی از فصل ها را حذف کند علاوه بر سوالات بودجه بندی زیست کنکور از آن فصل ، ممکن است سوالات ترکیبی را نیز از دست دهد.

اما سبک دیگر سوالات زیست کنکور، سوالات شمارشی است. در صورت سوال تعداد گزینه ها یا عبارات صحیح یا اشتباه را از داوطلب خواسته است و جزو سنگین ترین سوالات زیست است و اینجاست که طراح می‌تواند به تعداد گزینه ها فصل های مرتبط زیست را وارد سوال کند.

سوالات شمارشی چیست؟

سوالات شمارشی چیست؟ در روز های اخیر یکی از سوالات رایج دانش آموزان به خصوص دانش آموزانی که به تازگی در حال آماده سازی خود برای کنکور هستند پیش می آید. منظور از سوالات شمارشی سوالاتی است که تعداد عبارت های صحیح و اشتباه پرسیده شده است. به عنوان مثال در یک سوال از بودجه بندی زیست کنکور پرسیده می شود که چه تعداد از عبارات زیر صحیح هستند یا چه تعداد از سوالات زیر اشتباه هستند. این سبک از سوالات را سوالات شمارشی می نامند که در سال های اخیر تعداد آن ها نیز به شدت زیاد شده است و به خصوص در سوالاتی از بودجه بندی زیست کنکور نظام جدید و شیمی و ادبیات به شدت مشاهده می شود. سوالات شمارشی درجه سختی بالاتری نسبت به سایر سوالات بودجه بندی زیست کنکور دارند زیرا ممکن است در 5 عبارت داوطلب تکلیف 4 عبارت را روشن کند اما در یکی از عبارت ها نتواند به نتیجه برسد که صحیح است یا اشتباه و چنین موضوعی از لحاظ روانی بابت زمانی که صرف حل آن سوال گذاشته شده است به شدت تاثیر گذار است.

اما دوستان خوبم اگه با زیست مشکل دارید و درصد خوبی ندارید یا اصلا می خواید بدونید چجوری زیست رو باید خوند و به چه روشی باید پیش رفت یه جلسه مشاوره کاملا رایگان داریم که به شدت می تونه کمکتون کنه. این جلسه مشاوره رایگان توسط بهترین مشاورین ما انجام می شه و با قاطعیت بگم اگه استفاده نکنید ممکن بعدا حسرت این فرصت رو داشته باشید. پس همین الان فرم زیر رو پر کنید و از تجربیات ما برای بالابردن درصد زیستتون استفاده کنید و یک مسیر اصولی رو شروع کنید. دیگه فرقی نداره تو چه وضعیتی هستید حتی 10 سال هم از کنکور دور بوده باشید ما کمکتون می کنیم. درضمن به صورت مستقیم از تلگرام یا واتس آپ هم می تونید با من در ارتباط باشید تا کامل راهنماییتون کنم.

مامندی-مشاوره

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

اما برای شما یک سورپرایز ویژه داریم که این سبک سوالات را راحت تر از آب خوردن می‌توانید حل کنید که در ادامه متوجه خواهید شد. بعد از این مقاله توصیه می‌کنم بودجه بندی فیزیک کنکور را نیز از همین سایت می توانید مطالعه کنید.

بودجه بندی زیست کنکور

بودجه بندی زیست کنکور

در عکس بالا بودجه بندی زیست کنکور برای تمام فصل های زیست دهم تا دوازدهم برای شما آورده شده است و به کمک آن می‌توانید فصل های مهم زیست شناسی کنکور را تعیین کنید و همچنین نقش بسیار موثری در پاسخگویی شما به سوالات زیست شناسی کنکور دارد. اما در بالا به شما قوg یک سورپرایز ویژه را داده بودیم و الان قرار است آن سورپرایز را به شما معرفی کنیم. ابتدا به ساکن کمی در مورد بودجه بندی زیست کنکور توضیح دهیم. بودجه بندی زیست کنکور 50 سوال از بودجه بندی کنکور را به خود اختصاص می دهد که بین سه پایه دهم و یازدهم و دوازدهم در درس زیست شناسی تقسیم شده است. سهم سال دهم از بودجه بندی زیست کنکور 17 تست است، سهم زیست یازدهم از بودجه بندی زیست کنکور 18 تست است و سهم زیست شناسی یازدهم از بودجه بندی زیست کنکور 16 تست می باشد. با جمع بودجه بندی زیست کنکوری که ارائه شد تعداد سوالات 51 سوال خواهد شد!!!! دلیل این موضوع سوالات ترکیبی زیست شناسی است که بیشتر سوالات به صورت ترکیبی طرح می شوند و این بودجه بندی زیستی که ارائه شد به صورت تخمینی است و سعی شده که سوالات ترکیبی نیز در اینجا جا داده شود.

دوست دارید تو 5 روز بتونید به آمادگی دست پیدا کنید به 40 تست قطعی کنکور جواب بدید؟ می دونستید با همین 40 تست چقدر می تونه وضعیتتون رو تو کنکور بهبود پیدا کنه؟ حالا 40 تست کنکور رو رایگاااااان می تونید از ما هدیه بگیرید. فرصت بی نظیری که ممکنه دیگه تکرار نشه فقط کافیه فرم زیر رو پر کنید و 40 تست قطعی رو برای خودتون تضمین کنید.

مامندی-کنکور-رایگان

%20 محصولات حرف آخر به صورت رایگان

رتبه برتر ها در کنکور زیست را چند درصد می‌زنند؟

درصد زیست رتبه برتر ها

تقریبا هدف تمامی داوطلبانی که در کنکور تجربی شرکت می‌کنند رسیدن به رتبه خوب و پذیرش در یکی از رشته های تاپ است. اما مخاطب این قسمت از مقاله بودجه بندی زیست ما افرادی هستند که قصد کسب رتبه زیر هزار را دارند. در تصویر بالا سه نکته خیلی مهم درباره درصد زیست رتبه برتر ها تعین شده است؛ یعنی کمترین درصد، بیشتری درصد و میانگین درصد رتبه های برتر کنکور در درس زیست شناسی تعین شده و داوطلب با بررسی این آمار مسیری که پیش رو دارد را می‌تواند بشناسد. البته دقت کنید در تصویر بالا مهمترین قسمت میانگین درصد رتبه برتر ها در درس زیست شناسی می‌باشد.

و این هم از سری مقاله های بودجه بندی سوالات کنکور و مقاله بودجه بندی زیست شناسی کنکور. امیدوارم باب میل شما عزیزان بوده باشه و سوالاتتون رو از طریق شماره 0216576182 می‌تونید به صورت مستقیم بپرسید.

سوالات متداول:

جایگاه زیست در کنکور و اهمیتی که داره به چه شکله؟

زیست سومین درس دفترچه اختصاصیه کنکوره که ضریب 12 داره و 50 سواله. 36 دقیقه هم برای پاسخگویی به سوالاتش زمان دارید.

رتبه های برتر چه درصدی تو درس زیست کسب کردند؟

کافیه وارد مقاله بشید و در انتهای مقاله درصد رتبه های برتر کنکور تو درس زیست شناسی رو مشاهده کنید

چجوری زیست رو تو سه ماه با حل بیشتر از 1000 تست تموم کنم؟

همین الان واژه “مشاوره مامندی” رو به سامانه 10002907 ارسال کنید ما یه جلسه مشاوره رایگان به شما هدیه می دیم و بهتون یاد می دیم که چجوری زیست رو بخونید و تو سه ماه کل زیست رو با حل تست انبوه حل کنید. دیگه هم فرفی نداره چند سال از کنکور دور بودید.

از هر زیست شناسی هر پایه چند سوال طرح می شه؟

زیست دهم 18 سوال، زیست یازدهم 17 سوال و زیست دوازدهم 15 سوال.

امتیاز بدهید.
guest
13 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!