بودجه بندی شیمی کنکور

درس شیمی آخرین درس از دفترچه اختصاصی  و درس مشترک مشترک مابین دو رشته ریاضی و رشته تجربی می‌باشد که یکی از پر اهمیت ترین درس ها نیز می‌باشد و من شایان مامندی امروز در موسسه حرف آخر برای شما یک مقاله تخصصی درباره بودجه بندی شیمی کنکور آماده کردم که برای آشنایی با اهمیت شیمی به صورت فصل به فصل به شدت به شما کمک خواهد کرد و در ادامه هم مشاوره تخصصی درباره شیمی کنکور در اختیار شما قرار خواهیم داد پس این مقاله جنجالی را از دست ندهید و با اختصاص چندین دقیقه جهت خواندن بودجه بندی سوالات شیمی کنکور اطلاعات خوبی در زمینه شیمی کنکور کسب کنید.

همه چیز درباره شیمی کنکور

همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم شیمی کنکور آخرین درس از دفترچه اختصاصی و مشترک مابین دو رشته ریاضی و تجربی می‌باشد. ضریب شیمی در رشته ریاضی 6 و در رشته تجربی 9 می‌باشد البته این ضریب در هر زیرگروه متفاوت است. ترتیب سوالات درس شیمی برای رشته تجربی سوالات 236 تا 270 و برای رشته ریاضی ترتیب سوالات شیمی کنکور از سوال 201 تا 235 می‌باشد. مدت زمان پاسخگویی به هر سوال شیمی کنکور 1 دقیقه می‌باشد و سوالات به دو قسمت مفاهیم شیمی کنکور و مسائل شیمی کنکور تقسیم می‌شود. تمامی اطلاعات لازم درباره اهمیت شیمی در کنکور را در جدول بالا خواهید دید و در ادامه هم به بررسی درصد های شیمی کنکور خواهیم پرداخت و بعد از آن نیز به سراغ بودجه بندی شیمی کنکور خواهیم رفت. برای سایر دروس هم می‌توانید بودجه بندی دروس کنکور را از همین سایت مطالعه کنید.

 

نحوه عملکرد داوطلبان در پاسخگویی به بودجه بندی شیمی کنکور

 

نحوه پاسخگویی به سوالات بودجه بندی شیمی کنکور

دوست خوبی که به دنبال بودجه بندی شیمی کنکور هستید با دیدن آمار زیر که درصد های شیمی کنکور را بررسی می‌کند مطمئنا شگفت زده خواهید شد. در دو تصویر بالا نحوه عملکرد کل داوطلبان در پاسخگویی به تعداد سوالات شیمی کنکور و همچنین درصد رتبه های برتر یعنی درصد شیمی رتبه های هزار را مشاهده می‌کنید. توصیه می‌کنم این درصد ها را به صورت کامل تحلیل و بررسی کنید و جایگاه خود را در حالتی که شیمی را صفر بزنید، و یکبار هم شیمی را بیشتر از 50 درصد بزنید تصور کنید که چقدر از رقیبان خود جلو خواهید افتاد.

دوستانی هم که به دنبال رتبه برتر شدن هستند با بررسی درصد شیمی رتبه برتر ها می‌توانند تخمین بزنند که چند سوال از بودجه بندی شیمی کنکور را باید حل کنند تا به نتیجه مد نظر خود دست پیدا کنند. اما اگر داوطلبی هستید که زمان زیادی تا کنکور برای شما باقی نمانده است با مطالعه مهمترین فصل های شیمی کنکور می‌توانید در مدت زمان کوتاه به نتیجه خوبی دست پیدا کنید.

اما دوست خوبم اگه تو درس شیمی مشکل دارید؟ اصلا نمی دونید چجوری باید شیمی رو مطالعه کنید؟  با شیمی رابطه خوبی ندارید؟ یا اصلا 10 سال از کنکور فاصله گرفتید و هیچ اطلاعاتی در مورد شیمی ندارید نگران نباشید. ما یک جلسه مشاوره کاملا رایگان برای شما در نظر گرفتیم که مشاوران برترمون به صورت کامل هر سوالی که در مورد شیمی دارید پاسخ می دن و بهترین مسیرری که می تونید تنها در دو ماه به بهترین بازدهی ممکن در درس شیمی برسید بهتون نشون می دن. برای استفاده از این فرصت بی نظیر کافیه همین الان فرم زیر رو پر کنید و علاوه بر اطلاعاتی که در این مقاله از بودجه بندی شیمی نظام جدید کسب کردید یک جلسه مشاوره رایگان رو هم از ما دریافت کنید. درضمن به صورت مستقیم از تلگرام یا واتس آپ هم می تونید با من در ارتباط باشید تا کامل راهنماییتون کنم.

مامندی-مشاوره

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

رتبه های برتر  به چند درصد از بودجه بندی شیمی کنکور پاسخ داده اند؟

درصد شیمی رتبه های برتر

یکی از سوالات رایج درباره رتبه های برتر درصدی است که در پاسخ گویی به بودجه بندی شیمی کنکور کسب کرده اند. در تصویر فوق شما می توانید کم ترین درصد، بیشترین درصد و میانگین درصدی که رتبه های برتر کنکور تجربی یعنی رتبه های زیر 1000 کشوری در پاسخگویی به بودجه بندی شیمی کنکور کسب کرده اند را مشاهده کنید. اما این آمار چه کاربردی برای شمایی که در حال مشاهده تصویر بالا هستید دارد؟ خب قاعدتا هدف هر داوطلبی از شرکت در کنکور کسب رتبه خوب است و در این بین فردی موفق می شود که به دنبال بهترین رتبه و درصد باشد. با آمار بالا شما می توانید متوجه شوید برای رسیدن به یک رتبه خوب باید به چه درصدی از بودجه بندی شیمی کنکور پاسخ دهید. اما یک اشتباه رایج در که اکثرا مرتکب آن می شوند توجه کردن به کمترین درصدی است که رتبه های برتر در پاسخگویی به بودجه بندی سوالات شیمی کنکور کسب کرده اند. بهترین نکته ای که می توان از آمار درصد رتبه های برتر در درس شیمی استخراج کرد میانگین درصد آن هاست. یعنی شما نیز برای رسیدن به رتبه خوب درصدی که باید در درس شیمی کسب کنید حدود 50 درصد می باشد.

دوست دارید تو 5 روز بتونید به آمادگی دست پیدا کنید به 40 تست قطعی کنکور جواب بدید؟ می دونستید با همین 40 تست چقدر می تونه وضعیتتون رو تو کنکور بهبود پیدا کنه؟ حالا 40 تست کنکور رو رایگاااااان می تونید از ما هدیه بگیرید. فرصت بی نظیری که ممکنه دیگه تکرار نشه فقط کافیه فرم زیر رو پر کنید و 40 تست قطعی رو برای خودتون تضمین کنید.

مامندی-کنکور-رایگان

%20 محصولات حرف آخر به صورت رایگان

بودجه بندی شیمی کنکور

بودجه بندی شیمی کنکور

در تصویر بالا بودجه بندی سوالات شیمی کنکور و تعداد سوالات هر فصل شیمی کنکور را مشاهده می‌کنید اما توصیه اکید دارم که به هیچ وجه فصل های مهم شیمی کنکور را بر اساس تعداد سوالات فصل های شیمی کنکور انتخاب نکنید زیرا یک رابطه پیش نیاز مابین فصل های شیمی کنکور موجود است. از دو دید دیگر هم می‌ توان بودجه بندی درس شیمی را بررسی کرد. در بررسی بودجه بندی شیمی کنکور بر اساس تعداد مباحث می‌دانیم که شیمی به دو دسته مفاهیم و مسائل شیمی تبدیل می‌شود که هر کدام حدود نصف سوالات شیمی کنکور را به خود اختصاص می‌دهند. در بودجه بندی شیمی کنکور به صورت پایه ای هم شیمی سال دهم 8 تست، شیمی سال یازدهم 14 تست از بودجه بندی مباحث شیمی و شیمی دوازدهم هم 13 تست از بودجه بندی درس شیمی را به خود اختصاص می‌دهند.

بودجه بندی مسائل شیمی کنکور

همان طور که در قسمت بالا نیز اشاره کردیم شیمی به دوقسمت مفاهیم و مسائل شیمی کنکور تقسیم می شود. بودجه بندی مسائل شیمی کنکور تقریبا 50 درصد از بودجه بندی شیمی کنکور نظام جدید می باشد. مسائل شیمی کنکور به صورت خلاصه شامل مباحث اسید و باز، مسائل الکتروشیمی، مسائل محلول ها، مسائل استوکیومتری، مسائل سنتیک، مسائل تعادل و … می باشد. در حالت کلی این مباحث یعنی بودجه بندی مسائل شیمی کنکور 50 درصد از کل بودجه بندی شیمی کنکور را به خود اختصاص می دهد. قسمت دوم شیمی مفاهیم شیمی کنکور می باشد. بودجه بندی مفاهیم شیمی کنکور هم حدود 50 درصد از بودجه بندی شیمی کنکور تجربی نظام جدید می باشد.

 

سوالات متداول در مورد بودجه بندی شیمی کنکور تجربی

برای رسیدن به رتبه زیر هزار باید به چند تست از بودجه بندی شیمی کنکور پاسخ بدم؟

برای کسب رتبه زیر 1000 باید صورت میانگین به 80 درصد از بودجه بندی شیمی کنکور تجربی پاسخ دهید.

بودجه بندی مسائل شیمی کنکور و مفاهیم شیمی کنکور به چه شکل است؟

مفاهیم و مسائل به صورت میانگین هر کدام 50 درصد از بودجه بندی شیمی کنکور را به خود اختصاص می دهند.

در درس شیمی ضعیف هستم و می خواهم در دو ماه به درصد بالایی دست پیدا کنم راه حل چیست؟

من شایان مامندی هستم مشاور تحصیلی و رتبه برتر کنکور سراسری و با یک جلسه مشاوره رایگان در هر سطحی که باشید حتی ده سال هم از کنکور فاصله گرفته باشید کل مشکلات درسی شما در شیمی را حل خواهیم کرد. برای استفاده از این جلسه مشاوره رایگان همین الان واژه مشاوره مامندی را به سامانه 10002907 ارسال کنید تا سریعا با شما تماس بگیریم.

چند درصد داوطلبان شیمی کنکور را منفی می زنند؟

برای اطلاع کامل از درصدی که داوطلبان در کنکور سال های اخیر کسب کرده اند کافیست وارد سایت شوید

امتیاز بدهید.
guest
5 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!