بودجه بندی شیمی کنکور

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر
بودجه بندی شیمی
ارسال شده توسط: شایان مامندی دسته روش های مطالعه دروس کنکور, مشاوره حرف آخر, مشاوره و برنامه ریزی کنکور برچسب ها: بدون دیدگاه یک نظر 0

بودجه بندی شیمی کنکور

درس شیمی آخرین درس از دفترچه اختصاصی  و درس مشترک مشترک مابین دو رشته ریاضی و رشته تجربی می‌باشد که یکی از پر اهمیت ترین درس ها نیز می‌باشد و من شایان مامندی امروز در موسسه حرف آخر برای شما یک مقاله تخصصی درباره بودجه بندی شیمی کنکور آماده کردم که برای آشنایی با اهمیت شیمی به صورت فصل به فصل به شدت به شما کمک خواهد کرد و در ادامه هم مشاوره تخصصی درباره شیمی کنکور در اختیار شما قرار خواهیم داد پس این مقاله جنجالی را از دست ندهید و با اختصاص چندین دقیقه جهت خواندن بودجه بندی سوالات شیمی کنکور اطلاعات خوبی در زمینه شیمی کنکور کسب کنید.

همه چیز درباره شیمی کنکور

ضریبتعداد سوالترتیب سوالمدت زمان پاسخگویی
رشته تجربی۹۳۵۲۳۶ تا ۲۷۰۳۵ دقیقه
رشته ریاضی۶۳۵۲۰۱ تا ۲۳۵۳۵ دقیقه

همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم شیمی کنکور آخرین درس از دفترچه اختصاصی و مشترک مابین دو رشته ریاضی و تجربی می‌باشد. ضریب شیمی در رشته ریاضی ۶ و در رشته تجربی ۹ می‌باشد البته این ضریب در هر زیرگروه متفاوت است. ترتیب سوالات درس شیمی برای رشته تجربی سوالات ۲۳۶ تا ۲۷۰ و برای رشته ریاضی ترتیب سوالات شیمی کنکور از سوال ۲۰۱ تا ۲۳۵ می‌باشد. مدت زمان پاسخگویی به هر سوال شیمی کنکور ۱ دقیقه می‌باشد و سوالات به دو قسمت مفاهیم شیمی کنکور و مسائل شیمی کنکور تقسیم می‌شود. تمامس اطلاعات لازم درباره اهمیت شیمی در کنکور را در جدول بالا خواهید دید و در ادامه هم به بررسی درصد های شیمی کنکور خواهیم پرداخت و بعد از آن نیز به سراغ بودجه بندی شیمی کنکور خواهیم رفت. برای سایر دروس هم می‌توانید بودجه بندی دروس کنکور را از همین سایت مطالعه کنید.

نحوه عملکرد داوطلبان در پاسخگویی به سوالات شیمی کنکور

نخوه پاسخگویی به سوالات شیمی کنکور

درصد شیمی رتبه های برتر کنکور

دوست خوبی که به دنبال بودجه بندی شیمی کنکور هستید با دیدن آمار زیر که درصد های شیمی کنکور را بررسی می‌کند مطمئنا شگفت زده خواهید شد. در دو تصویر بالا نحوه عملکرد کل داوطلبان در پاسخگویی به تعداد سوالات شیمی کنکور و همچنین درصد رتبه های برتر یعنی درصد شیمی رتبه های هزار را مشاهده می‌کنید. توصیه می‌کنم این درصد ها را به صورت کامل تحلیل و بررسی کنید و جایگاه خود را در حالتی که شیمی را صفر بزنید، و یکبار هم شیمی را بیشتر از ۵۰ درصد بزنید تصور کنید که چقدر از رقیبان خود جلو خواهید افتاد.

دوستانی هم که به دنبال رتبه برتر شدن هستند با بررسی درصد شیمی رتبه برتر ها می‌توانند تخمین بزنند که چند سوال از بودجه بندی شیمی کنکور را باید حل کنند تا به نتیجه مد نظر خود دست پیدا کنند. اما اگر داوطلبی هستید که زمان زیادی تا کنکور برای شما باقی نمانده است با مطالعه مهمترین فصل های شیمی کنکور می‌توانید در مدت زمان کوتاه به نتیجه خوبی دست پیدا کنید.

بودجه بندی شیمی کنکور

بودجه بندی شیمی کنکور

در تصویر بالا بودجه بندی سوالات شیمی کنکور و تعداد سوالات هر فصل شیمی کنکور را مشاهده می‌کنید اما توصیه اکید دارم که به هیچ وجه فصل های مهم شیمی کنکور را بر اساس تعداد سوالات فصل های شیمی کنکور انتخاب نکنید زیرا یک رابطه پیش نیاز مابین فصل های شیمی کنکور موجود است. از دو دید دیگر هم می‌ توان بودجه بندی درس شیمی را بررسی کرد. در بررسی بودجه بندی شیمی کنکور بر اساس تعداد مباحث می‌دانیم که شیمی به دو دسته مفاهیم و مسائل شیمی تبدیل می‌شود که هر کدام حدود نصف سوالات شیمی کنکور را به خود اختصاص می‌دهند. در بودجه بندی شیمی کنکور به صورت پایه ای هم شیمی سال دهم ۸ تست، شیمی سال یازدهم ۱۴ تست از بودجه بندی مباحث شیمی و شیمی دوازدهم هم ۱۳ تست از بودجه بندی درس شیمی را به خود اختصاص می‌دهند.

تماس-با-مامندی

این اعلان را به اشتراک گذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر

کنکور 1400 رو تو 4 ماه تموم کن و 7 بار دوره کن!