تاثیر زیست در کنکور تجربی/ درسی که سرنوشت شما را تغییر می دهد

همه گروه های درسی از جمله تجربی و ریاضی فیزیک و انسانی و…. دارای یک درس فوق حیاتی و سرنوشت ساز می‌باشند که داوطلبی که دوست دارد در آن گروه به رتبه بالا در کنکور دست پیدا کند آن درس را سوای دیگر درس ها اهمیت داده و با تمرکز و دقت بیشتری مطالعه و بررسی می‌کند. زیست هم مهم‌ترین و حیاتی‌ترین درس گروه تجربی می‌باشد پس همه افرادی که به فکر پزشک، دندانپزشک یا دکتر داروساز شدن هستند باید برای رسیدن به هدف خود برنامه‌ریزی خاصی برای این درس داشته باشند.

در این میان هستند افرادی که قصد دارند رشته های خوبی قبول شوند ولی هنوز این درس را جدی نگرفته اند روی صحبت من با شما عزیزان است فقط پنج دقیقه وقت گذاشته و این مطلب را بخوانید تا ببینید تاثیر زیست در کنکور چقدر است.

راستی قبل از ادامه قصد دارم به شما محتواهای ارزشمندی که کاملا رایگان آماده کرده ایم را معرفی کنم این محتواها کاملا آپدیت هستند و پر از نکات مفید؛ برای دسترسی می‌توانید از لینک های زیر استفاده کنید:

بودجه بندی زیست کنکور

میانگین درصدهای زیست کنکور

روش مطالعه زیست کنکور 

روش جمع بندی زیست کنکور

فصل های مهم زیست در کنکور

معرفی درس زیست به عنوان یک درس کنکوری

دوستان همه شما خوب می‌دانید که زیست با ضریب 12 بیشترین ضریب و با اهمیت ترین درس در بین دروس گروه تجربی می‌باشد. ماهیت این درس به صورت حفظی و مفهومی می‌باشد و ترکیبی است. شاید اگر جزو افرادی بودید که قبل از سال 92 کنکور می‌دادید می‌شد به شما این مژده را داد که فقط با دقیق خواندن و حفظ دقیق مطالب بتوانید به سوالات مربوط به زیست جواب دهید چون که این درس در آن زمان بیشتر حفظی بود ولی از سال 92 به بعد دیگر از حالت حفظی به حالت مفهومی و ترکیبی تبدیل شد و کار را برای داوطلب بسیار دشوارتر ساخت. البته نا گفته نماند اطلاع داشتن از بودجه بندی زیست کنکور این امکان را فراهم می‌سازد، که داوطلبان از سردرگمی پراکنده خوانی خارج شوند.

با این اوصاف زیست سخت و سخت تر شده پس باید یک تایم به خصوصی را برای خواندن و تست زنی و مرور و تکرار آن اختصاص داد.

بودجه بندی زیست کنکور

تعداد سوالات هر فصل زیست در کنکور

با توجه به بودجه بندی زیست کنکور که نشان می‌دهد که مباحثی نظیر: گوارش و جذب مواد، گردش مواد در بدن در سال دهم، تنظیم عصبی و تولیدمثل نهاندانگان در سال یازدهم، جریان اطلاعات در یاخته در سال دوازدهم بیشترین تعداد سوال را به خود اختصاص داده اند که با این اوصاف باید تایم بیشتری را در این مباحث اختصاص داد. البته ناگفته نماند افرادی که از مهم‌ترین مباحث زیست کنکور اطلاع دارند، شانس بیشتری نسبت به افرادی که پراکنده مطالعه دارند برای کسب تراز مناسب در کنکور دارند. برای اطلاع از این مباحث بر روی لینک کلیک بفرمایید.

اهمیت زیست شناسی در کنکور و نحوه مطالعه آن

همه تجربی ها خوب می‌دانند که تاثیر زیست در کنکور به چه صورت است و از چه اهمیتی برخوردار است پس باید خیلی خوب آن را مطالعه کرد. اما مطالعه خوب چه مطالعه ای می باشد و چطور می توان با این مطالعه به نتیجه خوب در کنکور دست پیدا کرد؟ مطالعه زمانی با ارزش است که بدانید وقتی به عقب برمی گردید و به کتاب نگاهی میندازید تمانمی مطالب را به خوبی در یاد داشته باشید و فقط برای اینکه بیش از پیش آن را بلد باشید نیاز به مرور دارد.

دوست خوبم تا اینجا مطلب رو امیدوارم اطلاعات مفیدی کسب کرده باشید و یک سورپرایز ویژه هم برای شما داریم! یک جلسه مشاوره رایگان که به صورت کامل با مشاوران و کارشناسان تحصیلی برتر می‌توانید ارتباط برقرار کنید و به صورت کامل مشکلات آموزشی خود را با آن ها در میان بگذارید تا راه کار های حل مشکلات خود را دریافت کنید. برای استفاده از این فرصت بی نظیر همین الان فرم زیر را پر کنید تا سریعا با شما عزیزان ارتباط برقرار کنیم.

مشاوره-قمری

مشاوره رایگان تحصیلی با دانشجوی دکترای حرفه ای

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

دوستان برای اینکه بتوانید در درسی همانند زیست که حجم مطالب بسیار بالاست و تک تک مباحث برای خود اهمیت به خصوصی دارند به تسلط بالا دست پیدا کنید باید به سه نکته خیلی خیلی خوب توجه کنید:

1- مطالعه با دقت و با تمرکز

خیلی از افراد وقتی شروع به مطالعه می کنند افکارشان آشفته است و به همه چیز فکر می کنند الا درس. اینگونه افراد فکر می کنند که فقط و فقط با تمام شدن زمان و مطالعه سر سری آن قسمتی که مدنظرشان است دیگر مطلب را یاد گرفته اند ولی وقتی همین فرد بعد از دو روز تصمیم میگیرد تا تست مربوط به آن مبحث را بزند متوجه می شود که هیچ چیز به خاطر ندارد و بسیار دچار تشویش و نگرانی می شود و فکر می کند که وقت خود را تلف کرده است.

در این مورد باید گفت که بله این فرد زمانی که بدون دقت و تمرکز و صرف تمام شدن مطلب درس را میخواند وقت خود را تلف کرده است! دوستان یا درسی را نخوانید یا اگر قصد خواندن آن را دارید به قول معروف شش دانگ حواستان به درس باشد و دیگر به هیچ چیزی نه اهمیت بدهید و نه به آن فکر کنید چون که اگر به این روال بی دقتی ادامه دهید کم کم این مطالب جمع می شوند و یکهو میبینید که به ظاهر خوانده اید ولی در اصل چیزی نمی دانید و این یعنی فاجعه!!

هرچه شما با تمرکز و حوصله بیشتری درس بخوانید نه تنها مطلب را به خوبی یاد گرفته اید بلکه زمان تان را نیز ذخیره کرده اید پس سعی کنید از همین حالا تمامی عواملی را که سبب پرت شدن حواس تان می شود و تمرکز شما را بهم میزند از محیط اطرافتان و حتی ذهن تان پاک کرده و به دور بریزید.

2- خلاصه نویسی

دوستان در کنار خوب و با دقت خواندن مطالب باید این را به یاد داشته باشید که زمانی می رسد تا لازم است دوباره آن مطلب را مرور و دوره کنید اما نمی شود که دوباره به همان اندازه قبل برای خواندن آن مطلب وقت گذاشت چون دوباره دچار کمبود زمان می شوید پس چکار باید کرد؟ خلاصه نویسی بهترین راه برای ذخیره تایم تان است. شما با خوب مطالعه کردن و خلاصه نویسی درست می توانید زمانی که برای مرور می پردازید فقط با خواندن خلاصه های نوشته شده جای دوساعت مطالعه بخشی از مبحث زیست نیم ساعت بخوانید و تایم تان را برای تست زنی بیشتر یا مرور سایر قسمت ها بپردازید.

3-مرور کل خلاصه های نوشته شده

شما دوستان عزیز اگر خیلی هم عالی درس را مطالعه کرده باشید بعد از یک هفته یا ده روز آن مطلب فراموش می شود پس لازم است که آن را دوباره بخوانید یا مرور داشته باشید اما تعداد دفعات مرور برای هر فرد متفاوت است به طور مثال ممکن است یک فرد با دوبار خواندن تا مدت ها مطلب را به یاد داشته باشد یا یک فرد برای خوب به خاطر داشتن مطالب لازم است بیش از سه بار درس را بخواند. پس مرور است که مطالب را در ذهن شما تثبیت می کند و جای استرس داشتن و نگران بودن کافی است یک بار دیگر به سراغ خلاصه های خود رفته و آن را بخوانید.

تاثیر زیست در کنکور: مقایسه افرادی که زیست را بالا زدند و افرادی که زیست را خیلی کم زدند

مقایسه دو کارنامه

با توجه به تصویر بالا و کارنامه ها می بینید که فردی که زیست را هم در پایه و هم در سال دوازدهم بهتر زده و با توجه به ضریبی که زیست در کنکور دارد تفاوت زیادی در رتبه های دو فرد مختلف ایجاد شده (در این تصویر تفاوت در سایر دروس هم وجود دارد اما زیست ضریب بیشتری نسبت به سایر دروس هم دارد). پس باز هم این نکته را باید گوشزد کرد که زیست از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

بهترین منبع برای مطالعه درس با اهمیت زیست

زیست جامع حرف آخر

دوستان در بالا هم اشاره شد که هرچه مطالعه و به یاد ماندن مطالب بیشتر باشد این نشان می‌دهد که تسلط شما نسبت به مطلب بیشتر است. اما در این میان باید به این نکته نیز اشاره کرد که حجم این درس بالا بوده و هم چنین بسیاری از مباحث سخت می‌باشد. خب پس نیاز به یک منبع خوب برای تسلط به این حجم از درس احساس می شود. منبعی که به شما در کم ترین زمان تمامی مطالب را به خوبی آموزش داده و هیچ مطلبی را جا نیندازد.

بهترین منبع برای درس با اهمیت زیست

هم چنین بدانید با این منبع و مرور آن نه تنها تا زمان کنکور حتی بعد از آن هم مطالب به خوبی در ذهن شما حک شده پس دیگر جای نگرانی ای برای فراموشی مطالب وجود ندارد. زیست حرف آخر یکی از این منابع می باشد که با انیمیشن و الگو و تصویر سازی توسط بهترین مدرس زیست کنکور یادگیری مطالب را برای شما آسان تر ساخته و چون مطالب با تصویر تدریس می شوند به نیمکره راست یا حافظه تصویری شما منتقل شده و هرگز از یادتان نخواهد رفت.

نمونه تدریس زیست حرف آخر

تدریس مبحث قلب و نوار قلب که یکی از مباحث تست خیز زیست کنکور می‌باشد توسط استاد شاکری و استاد شعبانی آموزش داده شده ‌است.

اگر می‌خواهید با توجه به اطلاعات کامل تاثیر زیست در کنکور و اهمیت آن به خوبی این درس را بیاموزید و زمان برای مرور یک باره و چند باره آن داشته باشید و موفقیت خود را تضمین کنید می تواندی از طریق شماره تماس های زیر با ما در تماس باشید و اطلاعات لازم برای این منبع و یا حتی خود زیست کنکور را به دست آورید و یا از طریق فروشگاه حرف آخر اقدام به تهیه نمایید: 02166576371-09120047025

 

لینک های کوتاه این مطلب

https://is.gd/GqnGv9

https://b2n.ir/660236

https://tinyurl.com/y3952ylf
https://bit.ly/3kiHDmY
امتیاز بدهید.
guest
44 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!