تاثیر عربی در کنکور به چه صورت است و چطور می توان در آن موفق شد؟

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر
ارسال شده توسط: حدیثه قمری دسته روش های مطالعه دروس کنکور بدون دیدگاه 19 0

تاثیر عربی در کنکور به چه صورت است و چطور می توان در آن موفق شد؟

همیشه وقتی صحبت از عربی میشود با سه دسته داوطلب روبه رو می شویم یک دسته که از آن متنفر هستند و اصلا نمی توانند با آن ارتباط برقرار کنند و کلا عربی را کنار گذاشته اند، یک دسته که در آن متوسط هستند ولی در برخی موارد به مشکل برمی خورند و دارای درصد های متفاوت و متوسطی هستند ولی عربی را سخت تلقی می کنند و یک دسته که با آن مشکلی نداشته و به درصدهای بالا در این درس دست پیدا می کنند. اما روی صحبتم با هر سه این گروه است و آن هم این که می دانید تاثیر عربی در کنکور چقدر است و چه اهمیت به خصوصی دارد؟ اگر می خواهید در این درس واقعا موفق باشید تا انتها با ما همراه باشید.

شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شود که این درس فقط ضریبش ۲ است و کم اهمیت ترین درس محسوب می شود چرا باید تبدیل به درسی شود که حتی بتوان به کمک آن رتبه برتر شد؟ درست است که ضریب این درس کم است ولی دارای انحراف معیار می باشد و کم اهمیت نیست بلکه بسیار مهم است چون که بسیاری از افراد آن را جدی نمی گیرند و اتفاقا شما می توانید با بالا زدن این درس رتبه خود را بسیار زیاد جابه جا کنید و به رشته دلخواهتان برسید.

تاثیر عربی در کنکور به چه صورت است؟

عربی با توجه به ۲۵ سوالی که در برمی گیرد و از آن جا که هر تست آن هم ۴ درصد را بخود اختصاص داده و با توجه به این که این درس حاوی انحراف معیار بالا نیز می باشد کافی است تا شما با دقت بالا در این درس تست بزنید و این تست ها تبدیل به درصد شوند این شما هستید که به رتبه های بهتر نزدیک و نزدیک تر می شوید پس پیشنهاد می شود تحت هیچ شرایطی این درس را کنار نگذاشته و یا به ماه های پایانی موکول نکنید. این درس دارای بخش های مختلفی می باشد که از قضا برخی از آن ها نیز بسیار سنگین هستند و لازم است به حد کافی روی آن ها کار شود و تمرین و تکرار داشت. پس هرچه شما بیشتر روی آن ها کار کنید همانقدر هم در آن درس و مباحث مسلط خواهید شد.

دوستان کنکوری ای که از این درس متنفر هستند خطاب به شما می گویم تا بدانید هرچه شما از این درس فاصله بگیرید انگار از رشته مورد نظرتان دور شده اید چون هر درسی نقش به سزایی در موفقیت شما دارد و عربی نیز مستثنی نیست. اما خب شما شاید از مباحث متفاوتی متنفر باشید و نتوانید با آن ها ارتباط برقرار کنید اما وقتی دارای هدف هستید پس باید برای آن بجنگید چه خوشتان بیاید چه نیاید این راهی است که باید طی کنید تا به رشته دلخواهتان برسید.

در این میان گفته شد که خیلی ها عربی را جدی نمی گیرند و بهتر است این را با مدرک به شما ثابت کنم تا بیشتر این درس را جدی بگیرید:

آماری جالب و شنیدنی از درصدهای به دست آمده در عربی

درصد افرادی که توانسته اند در درس عربی به درصد بالای ۷۰ برسند فقط ۵ درصد بوده است. هم چنین افرادی که توانسته اند به درصد بالای ۵۰ برسند ۱۲ درصد بوده است این در حالی است که درصد افرادی که به درصد منفی در این درس رسیده اند ۱۴ درصد می باشد یعنی بیشتر از افرادی که بالای ۵۰ زده اند و این یعنی وضعیت داوطلبان کنکوری بسیار بد است و به تنها چیزی که کم ترین اهمیت را می دهند درست درس خوندن می باشد.

آمار عربی

نحوه مطالعه صحیح درس عربی

عربی از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که عبارتند از: ترجمه و تعریب، درک مطلب و قواعد می باشد، که باید برای هر کدام از قسمت ها به حد کافی زمان گذاشته شود تا بتوان در زمان مناسب برای آن قسمت هایی که کمی ضعیف تر عمل می کنید بیشتر تایم بگذارید. به طور مثال بزرگترین مشکلی که داوطلبان با درس عربی دارند قسمت درک مطلب می باشد که گاهی اوقات دارای مفاهیم بسیار سنگین و غیر قابل درک است و باعث می شود خیلی از افراد با این قسمت خیلی ارتباط برقرار نکنند.

مطالعه

قبل از اینکه به ادامه مقاله بپردازم یک هدیه ویژه برای داوطلبان عزیز کنکوری دارم، پکیج محاسبات حرف آخر؛ با آن می توانید به سخت ترین سوالات محاسباتی کنکور در کمتر از ۲۰ ثانیه پاسخ دهید و خیالتان از بابت ذخیره زمان راحت باشد. قیمت این پکیج ۲۰ هزار تومان می باشد، در صورتی که قصد تهیه این پکیج را دارید کافی است فرم زیر را پر کنید:

افراد متوسط و قوی

برای خواندن درسی همانند عربی باید نسبت به آن گروه از افراد که متوسط و متوسط رو به بالا هستند  این گونه گفت که در ابتدا مطالب را به طور کامل از کتاب مطالعه می کنید و مثال ها را یکبار خودتان حل می کنید و یک خلاصه ای از آن چه که در مورد عربی به طور کامل دریافت کردید یادداشت می کنید حالا این خلاصه می تواند در حاشیه کتاب یا جزوه جدایی باشد و سپس بعد از دو روز به سراغ تست می روید اگر توانستید تست ها را بزنید که بسیار عالی است ولی اگر نتوانستید حتما خلاصه های خود را مرور می کنید تا مطالب به خوبی در ذهن تان ثبت شوند.

در این صورت باز هم تست زنی می کنید و اگر باز هم ایراد داشتید باید به بررسی پاسخ تست هایی که زده اید بپردازید بلکه آن چیزی که شما تست زده اید ترکیبی باشد و شما هنوز به بخشی از آن سوال نرسیده باشید و هنوز مطالعه نکرده باشید و یا اصلا آن را در جزوه خود نداشته باشید پس آن را به جزوه خود اضافه می کنید و به کرات به مرور آن می پردازید تا بتوانید به سوال های مربوط به آن پاسخ دهید.

افراد باهوش

افراد ضعیف

بهترین گزینه ای که در ابتدای مطالعه این درس به افراد ضعیف پیشنهاد می شود استفاده از کتاب های کمک درسی می باشد همانند گاج کامل دکتر علی فیلی و یا خیلی سبز. در این حالت شما می توانید از درسنامه این کتاب ها نهایت استفاده را برای آموزش بهتر به کار بگیرید. هم چنین شما می توانید از دوستان قوی خودتان در این زمینه هم کمک بگیرید تا وضعیت شما هم همانند آن ها رو به بهبودی باشد. اما اگر در این میان هیچ کاری نتوانست آن طور که باید به شما کمک کند پیشنهاد می شود که منبع آموزشی تهیه کنید و با کمک آن از این وضعیت خارج شوید.

تلاش برای مطالعه

 

منابع کمک آموزشی هم شما را برای یادگیری بهتر کمک می کنند هم باعث می شوند تا تایم شما برای مطالعه ذخیره شود و تایم بیشتری برای مرور و تمرین و تکرار داشته باشید. اما چه منبعی می تواند برای این کار مناسب باشد؟

عربی حرف آخر؛ بهترین منبع آموزشی کنکور

موسسه حرف آخر این شرایط را برای داوطلبان در سطح های مختلفی ایجاد کرده است که در آن شما عربی سه پایه را فقط در ۲۳ ساعت آموزش خواهید دید! که تایم بسیار خوبی می باشد و بعد از آن فقط باید تمرین و تکرار داشته باشید تا بتوانید در این مورد مسلط شوید. اما چطور ممکن است که عربی را در کم ترین مدت آموزش دید؟ آقای واعظی با استفاده از الگو و نقشه راه یادگیری عربی را برای شما بسیار ساده کرده است و شما در کم ترین زمان می توانید به سوال های عربی چه سخت و چه آسان پاسخ دهید. اما الگو و نقشه راه به چه صورت است؟

نمونه تدریس عربی حرف آخر

با عربی حرف آخر هم تست های بسیاری تمرین خواهید کرد و هم بارها و بارها این درس را مرور خواهید کرد و حتی می توانید تایم های اضافی را برای سایر دروس مهم تر هم ذخیره کنید چه در زمان مطالعه و چه در کنکور.

در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد تاثیر عربی در کنکور داشتید و قصد پیشرفت در این درس را داشتید می توانید با شماره تلفن های زیر در تماس باشید: ۰۲۱۶۶۵۷۶۳۷۱-۰۹۱۲۰۰۴۷۰۲۵

تماس-با-قمری

این اعلان را به اشتراک گذارید

نظرات (19)

 • سیما پاسخ

  سلام
  من هرچقدر تلاشمو میکنم تو درس عربی پیشرفت داشته باشم ولی واقعا بدون ثمر هست

  2 فوریه 2020 در 23:43
  • حدیثه قمری پاسخ

   سلام ببینید تلاش میتونه حالت های متعددی داشته باشه. یکیش اینه که هر نوع منبعی رو ببینید تست بزنید تحلیل تست کنید مرور کنید خلاصه نویسی داشته باشید و تلاش داریم که فقط به بررسی کتاب می پردازه و تست می زنه مو غلط می زنه ولی نمیره بررسی کنه تست ها رو. می بینید چقدر تفاوت هست؟ شما باید تمامی راه ها رو امتحان کنید.

   13 فوریه 2020 در 19:23
 • atefe پاسخ

  سلام وقت بخیر…تدریس استاد واعظی به خصوص مبحث ترجمه حرف نداره عالیه

  2 فوریه 2020 در 23:48
  • حدیثه قمری پاسخ

   سلام وقتتون بخیر باشه ممنون لطف دارید امیدوارم که موفق باشید

   13 فوریه 2020 در 19:21
 • علیرضا مهری پاسخ

  سلام
  خسته نباشید
  تو پکیج های جدید عربی به همراه استاد،پوریا مظفریان هم هست؟

  2 فوریه 2020 در 23:51
 • elmira hasani پاسخ

  سلام خوب هستید…به نظرتون فقط تست های ترجمه رو بزنم کافیه چون اصلا از عربی سردر نمیارم!!!!

  2 فوریه 2020 در 23:57
  • حدیثه قمری پاسخ

   سلام وقتتون بخیر باشه ببینید چرا باید فقط به یه قسمت از عربی کفایت کنید در صورتی که می تونید به راحتی تو اون موفق باشید کافیه منبع تون رو عوض کنید با یه منبع بهتر حتما می تونید این درس را یاد بگیرید و حتی بهش علاقمند بشید

   13 فوریه 2020 در 19:13
 • maraym پاسخ

  میشه بی زحمت هزینه پکیج کامل عربی نظام جدید رو بگید؟

  2 فوریه 2020 در 23:59
  • حدیثه قمری پاسخ

   سلام وقتتون بخیر باشه قیمت عربی ۴۹۰ هزار تومن هستش

   13 فوریه 2020 در 19:11
 • masoome پاسخ

  مشاوره و برنامه ریزی این پکیج به چه صورت هست؟

  3 فوریه 2020 در 00:02
  • حدیثه قمری پاسخ

   سلام. وقتتون بخیر باشه مشاوره رایگان هستش و اگه محصول رو تهیه کرده باشید برنامه ریزی هم به صورت رایگان در اختیارتون قرار میگیره

   13 فوریه 2020 در 18:51
 • kosar mostufi پاسخ

  میشه راهنمایی کنید تو کنکور عربی رو چند درصد بزنیم میتونیم رتبه خوبی بدست بیاریم؟

  3 فوریه 2020 در 00:06
  • حدیثه قمری پاسخ

   سلام وقتتون بخیر باشه ببینید برای اینکه شما بتونید به رتبه های بهتری کسب بکنید هرچی بهتر تو این درس مسلط باشید و درصدهای بالای ۷۰ بزنید به همون اندازه هم میتونه رتبه شما رو بهتر جابه جا کنه. البته این به این معنا نیست که اگه درصد پایین ۷۰ داشته باشید رتبتون جابه جا نمیشه ولی هرچی بهتر باشید جایگاه بهتری هم خواهید داشت.

   13 فوریه 2020 در 18:42
 • سولماز پاسخ

  چه منابعی رو برای عربی معرفی میکنید؟گاج سفید خوبه یا کامل؟

  3 فوریه 2020 در 00:10
  • حدیثه قمری پاسخ

   سلام وقتتون بخیر برای عربی بهترین کتاب گاج کامل دکتر علی فیلی هستش که می تونه کمک زیادی تو یادگیری عربی شما بکنه

   13 فوریه 2020 در 18:37
 • سودا نظیری پاسخ

  بی زحمت میشه قیمت های محصولات عربی رو بفرستید ممنون

  3 فوریه 2020 در 00:13
 • پوریا عظیمی پاسخ

  سلام…
  میشه نمونه تدریس هایی از استاد رو بفرستید ممنون

  3 فوریه 2020 در 00:16

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر

کنکور 1400 رو تو 4 ماه تموم کن و 7 بار دوره کن!