تاثیر عربی در کنکور به چه صورت است و چطور می توان در آن موفق شد؟

در این مقاله می‌خوانید:

همیشه وقتی صحبت از عربی می‌شود با سه دسته داوطلب روبه رو می‌شویم یک دسته که از آن متنفر هستند و اصلا نمی‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند و کلا عربی را کنار گذاشته اند، یک دسته که در آن متوسط هستند ولی در برخی موارد به مشکل برمی‌خورند و دارای درصدهای متفاوت و متوسطی هستند ولی عربی را سخت تلقی می‌کنند و یک دسته که با آن مشکلی نداشته و به درصدهای بالا در این درس دست پیدا می‌کنند. اما روی صحبتم با هر سه این گروه است و آن هم این که می‌دانید تاثیر عربی در کنکور چقدر است و چه اهمیت به خصوصی دارد؟ اگر می‌خواهید در این درس واقعا موفق باشید تا انتها با ما همراه باشید.

شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شود که این درس فقط ضریبش 2 است و کم اهمیت ترین درس محسوب می‌شود چرا باید تبدیل به درسی شود که حتی بتوان به کمک آن رتبه برتر شد؟ درست است که ضریب این درس کم است ولی دارای انحراف معیار می‌باشد و کم اهمیت نیست بلکه بسیار مهم است چون که بسیاری از افراد آن را جدی نمی‌گیرند و اتفاقا شما می‌توانید با بالا زدن این درس رتبه خود را بسیار زیاد جابه جا کنید و به رشته دلخواهتان برسید.

تاثیر عربی در کنکور به چه صورت است؟

عربی با توجه به 25 سوالی که در برمی‌گیرد و از آن جا که هر تست آن هم 4 درصد را بخود اختصاص داده و با توجه به این که این درس حاوی انحراف معیار بالا نیز می‌باشد کافی است تا شما با دقت بالا در این درس تست بزنید و این تست ها تبدیل به درصد شوند این شما هستید که به رتبه های بهتر نزدیک و نزدیک تر می‌شوید پس پیشنهاد می‌شود تحت هیچ شرایطی این درس را کنار نگذاشته و یا به ماه های پایانی موکول نکنید. این درس دارای بخش های مختلفی می‌باشد که از قضا برخی از آن ها نیز بسیار سنگین هستند و لازم است به حد کافی روی آن ها کار شود و تمرین و تکرار داشت.

دوستان کنکوری که از این درس متنفر هستند خطاب به شما می‌گویم تا بدانید هرچه شما از این درس فاصله بگیرید انگار از رشته مورد نظرتان دور شده اید چون هر درسی نقش به سزایی در موفقیت شما دارد و عربی نیز مستثنی نیست. اما خب شما شاید از مباحث متفاوتی متنفر باشید و نتوانید با آن ها ارتباط برقرار کنید اما وقتی دارای هدف هستید پس باید برای آن بجنگید چه خوشتان بیاید چه نیاید این راهی است که باید طی کنید تا به رشته دلخواهتان برسید. تاثیر عربی در کنکور تجربی و در سایر کنکورها نقش بسیار مهمی دارد.

در این میان گفته شد که خیلی ها عربی را جدی نمی‌گیرند و بهتر است این را با مدرک به شما ثابت کنم تا بیشتر این درس را جدی بگیرید:

آماری جالب و شنیدنی از درصدهای به دست آمده در عربی

درصد افرادی که توانسته اند در درس عربی به درصد بالای 70 برسند فقط 5 درصد بوده است. هم چنین افرادی که توانسته اند به درصد بالای 50 برسند 12 درصد بوده است این در حالی است که درصد افرادی که به درصد منفی در این درس رسیده اند 14 درصد می باشد یعنی بیشتر از افرادی که بالای 50 زده اند و این یعنی وضعیت داوطلبان کنکوری بسیار بد است و به تنها چیزی که کم ترین اهمیت را می دهند درست درس خوندن می باشد. در نتیجه درصد عربی در کنکور در رسیدن شما به رشته مورد علاقیتان تاثیر فراوان دارد.

درصد های لازم برای پزشکی

نحوه مطالعه صحیح درس عربی

عربی از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که عبارتند از: ترجمه و تعریب، درک مطلب و قواعد، که باید برای هر کدام از قسمت ها به حد کافی زمان گذاشته شود تا بتوان در زمان مناسب برای آن قسمت هایی که کمی ضعیف تر عمل می‌کنید بیشتر تایم بگذارید. به طور مثال بزرگترین مشکلی که داوطلبان با درس عربی دارند قسمت درک مطلب می‌باشد که گاهی اوقات دارای مفاهیم بسیار سنگین و غیر قابل درک است و باعث می شود خیلی از افراد با این قسمت خیلی ارتباط برقرار نکنند. همانگونه که این درس چالش برانگیز است می‌توان همچون تاثیر زیست در کنکور آن را از لحاظ مفهومی بودن دشوار به حساب آورد.

افراد متوسط و قوی

برای خواندن درسی همانند عربی باید نسبت به آن گروه از افراد که متوسط و متوسط رو به بالا هستند  این گونه گفت که در ابتدا مطالب را به طور کامل از کتاب مطالعه می‌کنید و مثال ها را یک‌بار خودتان حل می‌کنید و یک خلاصه ای از آن چه که در مورد عربی به طور کامل دریافت کردید یادداشت و حالا این خلاصه می‌تواند در حاشیه کتاب یا جزوه جدایی باشد و سپس بعد از دو روز به سراغ تست می‌روید اگر توانستید تست ها را بزنید که بسیار عالی است ولی اگر نتوانستید حتما خلاصه های خود را مرور کنید تا مطالب به خوبی در ذهن تان ثبت شوند.

در این صورت باز هم تست زنی کنید و اگر باز هم ایراد داشتید باید به بررسی پاسخ تست هایی که زده اید بپردازید بلکه آن چیزی که شما تست زده اید ترکیبی باشد و شما هنوز به بخشی از آن سوال نرسیده باشید و هنوز مطالعه نکرده باشید و یا اصلا آن را در جزوه خود نداشته باشید پس آن را به جزوه خود اضافه می‌کنید و به کرات به مرور آن می‌پردازید تا بتوانید به سوال های مربوط به آن پاسخ دهید.

یک پیشنهاد عالی، اگر می‌خواهید از پراکنده خوانی و سرگردانی برای مطالعه دست بردارید و به راحتی بتوانید طبق برنامه ریزی منظم پیشرفت کنید، از همین جا می‌توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید و کافی فرم را پر کنید که کارشناسان مجرب ما با شما ارتباط برقرار کنند.

“”

افراد ضعیف

بهترین گزینه ای که در ابتدای مطالعه این درس به افراد ضعیف پیشنهاد می‌شود استفاده از کتاب های کمک درسی می‌باشد همانند گاج کامل دکتر علی فیلی و یا خیلی سبز. در این حالت شما می‌توانید از درسنامه این کتاب ها نهایت استفاده را برای آموزش بهتر به کار بگیرید. هم چنین شما می‌توانید از دوستان قوی خودتان در این زمینه هم کمک بگیرید تا وضعیت شما هم همانند آن ها رو به بهبودی باشد. اما اگر در این میان هیچ کاری نتوانست آن طور که باید به شما کمک کند پیشنهاد می شود که منبع آموزشی تهیه کنید و با کمک آن از این وضعیت خارج شوید.

منابع کمک آموزشی هم شما را برای یادگیری بهتر کمک می کنند هم باعث می‌شوند تا تایم شما برای مطالعه ذخیره شود و تایم بیشتری برای مرور و تمرین و تکرار داشته باشید. اما چه منبعی می‌تواند برای این کار مناسب باشد؟

عربی حرف آخر؛ بهترین منبع آموزشی کنکور

موسسه حرف آخر این شرایط را برای داوطلبان در سطح های مختلفی ایجاد کرده است که در آن شما عربی سه پایه را فقط در 23 ساعت آموزش خواهید دید! که تایم بسیار خوبی می‌باشد و بعد از آن فقط باید تمرین و تکرار داشته باشید تا بتوانید در این مورد مسلط شوید. اما چطور ممکن است که عربی را در کم ترین مدت آموزش دید؟ آقای واعظی با استفاده از الگو و نقشه راه یادگیری عربی را برای شما بسیار ساده کرده است و شما در کم ترین زمان می‌توانید به سوال های عربی چه سخت و چه آسان پاسخ دهید. اما الگو و نقشه راه به چه صورت است؟

فرقی ندارد که شما در چه سطی هستید، اگر می‌خواهید به این قدرت برسید که جواب تست‌های کنکور عربی را که اهمیت درس عربی در کسب تراز مناسب برای شما تاثیر بسزایی دارد، پیشنهاد من به شما استفاده از 20 درصد کنکور که یک منبع آموزشی که موسسه حرف آخر برای همه در نظر گرفته است. کافیست فرم زیر را پر کنید تا شما هم از این فرصت بی‌نظیر استفاده لازم را ببرید.

“”

نمونه تدریس عربی حرف آخر

با عربی حرف آخر هم تست های بسیاری تمرین خواهید کرد و هم بارها و بارها این درس را مرور خواهید کرد و حتی می توانید تایم های اضافی را برای سایر دروس مهم تر هم ذخیره کنید چه در زمان مطالعه و چه در کنکور.

در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد تاثیر عربی در کنکور داشتید و قصد پیشرفت در این درس را داشتید می توانید با شماره تلفن های زیر در تماس باشید: 02166576371-09120047025
[vc_row css=”.vc_custom_1576670702033{margin: 10px !important;}” animation_type=””][vc_column][ult_sticky_section stick_behaviour=”stick_permanent” sticky_position=”bottom” btn_mobile=”enable” permanent_lr=”10″ sticky_gutter=”13″][vc_single_image image=”15992″ img_size=”167×56″ alignment=”right” onclick=”custom_link” link=”tel:+982166576371″ label=”” animation_type=”” css=”.vc_custom_1576670814029{margin-bottom: 10px !important;}”][/ult_sticky_section][/vc_column][/vc_row]

0 0 رای
امتیاز این نوشته
guest
19 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات

این مقاله ها را هم بخوانید:

به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!