ترجمه ریدینگ درس اول زبان دوازدهم

زبان دوازدهم از مهمترین دروس این پایه است و انش آموزان زیادی در یادگیری کامل آن مشل دارند. من، حامد حبیب زاده، در حرف آخر با آموزش زبان دوازدهم در خدمت شما دانش آموزان عزیز خواهم بود. در این مطلب به ترجمه ریدینگ درس اول زبان دوازدهم می پردازم. برای مشاهده ادامه آموزش درس اول زبان دوازدهم نیز به مقاله های زیر مراجعه کنید:

ریدینگ درس اول زبان دوازدهم

ریدینگ درس اول در مورد احترام به بزرگترها است. متن کامل ریدینگ به همراه معنی روان آن در زیر آورده شده است. می توانید با خواندن متن زیر درس را به راحتی درک کنید. پس از خواندن متن زیر، ترجمه ریدینگ درس اول زبان دوازدهم را در ادامه مشاهده خواهید کرد. سعی کنید قبل از مشاهده ترجمه، ایتدا خودتان آن را ترحمه کنید (به هر شکلی که بلد هستید)

ترجمه ریدینگ درس اول زبان دوازدهم

ترجمه ریدینگ درس اول زبان دوازدهم

در یک روز بهاری، یک پیرزن بر روی مبل خانه اش نشسته بود. پسر جوان او در حال خواندن روزنامه بود. ناگهان یک کفتر بر روی پنجره نشست. مادر از پسر خود به آرامی پرسید که “این چیست؟” پر پاسخ داد:” آن یک کفتر است.” بعد از گذشت چند دقیقه، او برای بار دوم از پسر خودش پرسید که “این چه چیزی است؟” پسر گفت:” مامان من الان به تو گفتم که آن یک کفتره است یک کفتر.”

بعد از گذشت مدت زمان کمی، مادر پیر برای بار سوم از پسرش پرسید که ” این چه چیزی است؟” این بار پسر بر سر مادرش داد زد، برای چه یک سوال را چندین بار از من می پرسی؟ آیا شنیدن برایت سخت شده است؟”

مدتی بعد مادر به اتاق خودش رفت و با یک دفتر خاطره کهنه بازگشت. او گفت” پسر عزیزم، من این دفتر خاطره را زمانی که تو به دنیا آمدی خریدم. سپس او یک صفحه را باز کرد و با خوش رویی از پسرش خواست تا که شروع به خواندن آن صفحه کند. پسر به آن صفحه نگاه کرد، مکث کرد و با صدای بلند شروع به خواندن کرد.

امروز پسر کوچک من در دامان من نشسته بود زمانی که یک کبوتر روی پنجره نشست. پسر من 15 دفعه از من سوال پرسید که آن چه چیزی است؟ و من تمام آن 15 بار را به او پاسخ دادم که آن کبوتر است. در هرباری که او دوباره و دوباره همان سوال را از من می پرسید، با محبت او را در بغل گرفتم. من هیچ وقت حس عصبانی بودن را نداشتم. من در واقع برای فرزند عزیزم آرزوی خوشبختی می کردم.

در ادامه معنی ریدینگ درس اول زبان دوازدهم به ترجمه آخرین بخش می پردازیم.

ناگهان پسر شروع به گریه کردن کرد، مادر پیر خود را در آغوش گرفته و تکرار کرد: مامان، مامان، مرا ببخش، لطفا مرا ببخش. پیرزن نیز پسر خود را بغل کرده، او را بوسید و به آرامی به او گفت: ما وظیفه داریم از کسانی که یک زمانی از ما مراقبت کرده اند، مراقبت کنیم. ما همه می دانیم که چگونه پدر و مادرها از فرزندان خود در مقابل هر چیز کوچکی مراقبت کرده اند. بچه ها نیز باید عاشق آن ها باشند، به آن ها احترام بگذارند و از آن ها مراقبت کنند.

هدیه هدیه!!!

قبل از این که به ادامه آموزش ریدینگ بپردازیم، برای شما دانش آموزان عزیز یک هدیه ارزشمند از طرف حرف آخر دارم. همین الان فرم زیر را پر کنید تا مشاورین حرف آخر با شما تماس بگیرند و یک جلسه مشاوره رایگان آموزشی برایتان ارائه دهند.
در این مشاوره رایگان هر سوالی که در مورد درست درس خواندن و روش های برنامه ریزی دارید، می توانید از مشاور پرسیده و راهنمایی های لازم برای موفقیت در کنکور و امتحانات نهایی را از آن ها بگیرید. این فرصت طلایی را از دست ندهید و همین الان از آن استفاده کنید.

مامندی-مشاوره

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

لغات مهم ریدینگ درس اول زبان دوازدهم

در این بخش از ترجمه ریدینگ درس اول زبان دوازدهم چند لغت مهم از این ریدینگ را برایتان آورده ایم. سعی کنید این لغات را حفظ کنید.

sofa: کاناپه، مبل                               second time: بار دوم
suddenly:ناگهانی                             shout: فریاد زدن
pigeon: کفتر                                    quietly: به آرامی

معنی ریدینگ کتاب کار زبان دوازدهم درس اول

 

ریدینگ کتاب کار زبان دوازدهم

پیشنهاد: مفاله های زیر را از دست ندهید

در این بخش به ترجمه کامل ریدینگ درس اول کتاب کار زبان دوازدهم می پردازیم. این متن نیز در مورد احترام به بزرگتر ها است. این ریدینیگ به ما یادآور می شود که ما نیز زمانی پیر خواهیم شد و باید به بزرگترها احترام بگذاریم تا زمانی که خودمان پیر شدیم به ما نیز احترام بگذارند. با من همراه باشید تا ترجمه ریدینگ درس اول زبان دوازدهم را با ترجمه ریدینگ کتاب کار به اتمام برسانیم.

این موضوع برای ما خیلی مهم است که به بزرگ ترهای خود احترام بگذاریم. همچنین این نیز مهم است که یادآور شویم که بزرگترها زمانی که به دنیا آمدند، بزرگ نبودند. آن ها مانند ما کودک بودند و حالا بزرگ شده اند. بعد از گذشت چند سال ما نیز مانند آن ها پیر خواهیم شد.

اگر امروز ما به آن ها احترام بگذاریم، نسل های امروزه و آینده نیز قدر آن ها را خواهند دانست و همچنین یاد می گیرند زمانی که ما هم پیر شدیم، به ما نیز احترام بگذارند. بزرگترها چیزهای فراوانی دارند تا آن ها را با ما به اشتراک بگذارند. مانند: تجربیات زندگیشان، شکست های آن ها، موفقیت ها و خیلی چیزهای دیگر.

بنابراین ما نیز باید از آن ها مراقبت کنیم، چرا که آن ها نیازمند مراقبت ما هستند. احترام گذاشتن و نگهداری از بزرگترها از والدین ما شروع می شود. زیرا آن ها اولین معلمان واقعی در زندگی ما هستند. اهمیتی ندارد که ما در زندگی چه  کاری می کنیم، چه کسانی هستیم و با در کجا زندگی می کنیم، ما باید آن ها را دوست داشته باشیم چون آن ها بدون چشم داشت و بدون هیچ قید و شرطی ما را دوست دارند. آن ها احساس افتخار دارند زمانی که ما از آن ها قدردانی می کنیم و به آن ها احترام قائل می شویم.

بنابراین ما موظف هستیم هر موقع که لازم است، کمکشان کنیم. چون آن ها به اندازه کافی جوان نیستند که بتوانند مانند قبل کارهایشان را به تنهایی انجام دهند.
ترجمه ریدینگ درس اول زبان دوازدهم در این بخش به اتمام رسید. در ادامه شما را با بهترین آموزش زبان دوازدهم آشنا می کنم.

پکیج رایگان آموزشی

موسسه بزرگ حرف آخر برای شما دانش آموزان عزیز یک هدیه ارزشمند دیگر دارد؛ یکیج رایگان آموزشی !!
اساتید نمونه کشوری در موسسه حرف آخر کنار هم گرد آمده اند و بهترین پکیج های آموزشی را برای دانش آموزان تهیه کرده اند. آموزش های متفاوت که با استفاده از فیلم ها و انیمیشن های آموزشی جذاب تهیه شده است و فضایی صمیمی و در عین حال بسیار آموزشی بین اساتید و دانش آموزان ایجاد کرده است.
با استفاده از این آموزش ها همه مفاهیم درسی را به شکلی کاملا مفهومی یاد می گیرید و هیج گاه از درس خواندن خسته نمی شوید. برای آشنایی با این آموزش ها همین الان فرم زیر را پر کنید تا 20 درصد از تمام آموزش های دوازدهم را به رایگان از حرف آخر هدیه بگیرید. توجه داشته باشید که این پکیج رایگان است و درب منزلتان آن را تحویل خواهید گرفت.

5-روز-با-حرف-آخر

%20 پکیج های حرف آخر؛ رایگان!

برای مشاهده تمامی پکیج های حرف آخر به فروشگاه حرف آخر مراجعه نمایید.

آموزش زبان استاد محمودی

استاد محمودی تمام مطالب زبان انگلیسی را به شکل کامل و در قالب داستان های جذاب آموزش داده اند. با آموزش های زبان انگلیسی حرف آخر به کمک استاد محمودی به شکل کامل زبان دوازدهم را یاد می گیرید و در حل تست های کنکور نیز مشکلی نخواهید داشت.

4.5/5 - (2 امتیاز)
guest
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!