تکنیک های تست زنی زبان انگلیسی بدون معلومات/ فقط با سه گام زبان را بالا بزنید!!

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر
تکنیک های تست زنی زبان
ارسال شده توسط: حدیثه قمری دسته روش های مطالعه دروس کنکور, مشاوره و برنامه ریزی کنکور برچسب ها: بدون دیدگاه 16 0

تکنیک های تست زنی زبان انگلیسی بدون معلومات/ فقط با سه گام زبان را بالا بزنید!!

همیشه همه شما داوطلبان کنکوری یکسری رویا دارید که توی این رویاها شما بهترین هستید و از هر لحاظی توی درس موفقید اما دوستان تا به حال فکر کردید چرا فقط رویا؟ چرا واقعیت نه؟ چرا اون رویا رو به واقعیت تبدیل نکنید و به بهترین تبدیل نشید؟ حتما همه شما تو یه درسی و مبحثی یا درس هایی بهترین هستید و واقعا اون ها رو خوب متوجه میشید اما یک فرد ایده آل باید در همه موارد عالی باشد تا لقب بهترین را از آن خود کند. حال فرض کنید در یک درس ضعف هستید مثل زبان و می خواهید در آن به نتیجه برسید اما نمی دانید چطور؟ شاید هم این سوال خیلی از شما باشد که تکنیک های تست زنی زبان انگلیسی بدون معلومات به چه صورت می باشد؟

دیگر نمی خواهد به این فکر کنید که نمی شود اصلا امکان ندارد که من بتوانم در این درس موفق باشم ولی باز در رویایتان شما یک سخنران فوق العاده در حوزه زبان انگلیسی هستید و در کنکور سوالی نیست که در این درس حل نکرده باشید و کل ۱۰۰ درصد را از آن خود کرده اید. دوستان به راحتی می توانید این رویا را تبدیل به واقعیت کنید. بدون معلومات و با تمرین و تکرار و تست زنی های فراوان می توانید خودتان را به درجه خیلی بالایی از این درس برسانید. اما چطور؟ پاسخ سوال شما رو می خوام از سایت حرف آخر ارائه بدم. فقط ۵ دقیقه وقت بگذار و این مقاله رو بخون تا بدونی چطور میشه به تکنیک های تست زنی زبان انگلیسی بدون معلومات دست پیدا کنی.

صحبت های حدیث قمری راجع به تکنیک های تست زنی زبان انگلیسی بدون معلومات!!

تو این وویس متوجه میشی که نباید خیلی تو درس زبان خاص باشی همین که بتونی به این مواردی که گفتم عمل کنی شک نکن که درصد بالایی از زبان رو از آن خودت کردی فرصت رو از دست نده حتما وویس رو گوش کن برای دیدن اطلاعات بیشتر درباره مشاوران رتبه برتر حرف آخر از طریق صفحه مربوطه که براتون گذاشتیم اقدام کنید.

تکنیک های تست زنی زبان کنکور 

نحوه پاسخگویی به سوالات زبان

تکنیک های تست زبان کنکور رو که بشنوید شاید به فکر روش های عجیب و غریبی بیفتید که میشه با اونا چشم بسته تست ها رو زد اما یادتون باشه همچین روشی رو اصلا نداریم. احتمالا الان که دارید این مقاله رو می‌خونید احتمالا با یادگیری درس زبان مشکل دارید و نا امید هستید اما الان می‌خوام این نا امیدی رو از بین ببرم و براتون یه آماری رو رونمایی کنم که نحوه عملکرد داوطلبان کنکور در پاسخگویی به سوالات زبان رو نشون میده و در بالا هم می‌تونید مشاهده کنید.

مطمئنا همه ما اطلاعات داریم که هر سال بیشتر از ۲۰ هزار نفر از شرکت کنندگان در رشته تجربی دارای مدارک معتبر زبان از جمله آیلتس، تافل و … هستند اما به آمار کنکور ۹۸ دقت کنید… فقط ۱۲ نفر توانسته اند زبان کنکور را صد بزنند و این موضوع نشان می‌دهد که برای پاسخگویی به تست های زبان کنکور و رسیدن به درصد ۱۰۰ فقط سواد ملاک نیست و عوامل دیگری از جمله تست زیاد و سرعت عمل هم از مولفه های فوق العاده مهم هستند. در کنار این مقاله توصیه می‌کنم مقاله بودجه بندی زبان کنکور را که یک مقاله تخصصی است از دست ندهید.

اما زبان کنکور دارای یک سری از اصول و قواعد مربوطه است که با رعایت آن ها هم افرادی که ضعیف هستند می‌توانند این درس را یاد بگیرند و هم افرادی که قوی هستند می‌توانند سرعت خود را افزایش دهند. برای یادگیری این اصول کافی است با شماره تماس ۰۲۱۶۶۵۷۶۱۸۲ تماس بگیرید یا فرم زیر را پر کنید.

راهکار های افزایش درصد زبان در آزمون ها و کنکور 

شروع کار ما یک جمله است؛ برای درس زبان اگر بسیار ضعیف هستید نا امید نباشید اگر هم بسیار قوی هستید مغرور نباشید. اینکه به شما می‌گوییم نا امید نباشید به دلیل این است که هیچ کس به صورت مادر زاد بلد نیست تست زبان حل کند و همه یک نقطه شروع دارند و اگر داوطلب با سطح ضعیف هستید نقطه شروع شما همینجاست. دلیل این هم که می‌گوییم مغرور نباشید این است که در سال ۹۸ هم مشاهده کردید از بین ۵۷۵۴۸۴ نفر شرکت کننده در رشته تجربی فقط ۱۲ نفر توانستند درس زبان کنکور را ۱۰۰ بزنند البته مغرور باشید اما زمانی که در تمام آزمون های پیش رو زبان را ۱۰۰ زدید و  هر تست را در کمتر از ۱۵ ثانیه پاسخ دادید.

برای افزایش درصد زبان باید مطالعه اولا نحوه مطالعه را بلد باشید ثانیا نحوه تست زنی و ثالثا نحوه مرور و تست جامع که در مورد نحوه مرور راهنمایی هایی را از من به عنوان عضوی از مشاوران ارشد حرف آخر داشته باشید.

اولین قدم برای موفقیت در درس زبان: یادگیری لغات

مهم نیست در چه سطحی هستید چه در سطح صفر چه در سطح عالی. از همین حالا شروع کن روزی فقط و فقط ده کلمه رو یاد بگیر. به جمله ام دقت کردید؟ یاد بگیر نه اینکه حفظ کنی. ایراد بزرگی که حفظ کردن داره اینه که لغت رو زود یاد می گیری ولی خیلی زود هم از یادت میره ولی وقتی سعی می کنی لغت رو بفهمیش و اون رو در قالب جمله یا داستان یاد بگیری شاید یکمی بیشتر زمانت رو بگیره ولی در عوضش دیگه هیچوقت از ذهنت نمیره.

در یادگیری لغات نباید حتما از جمله های انگلیسی استفاده کنید چون مسلما خیلی از لغات رو بلد نیستید و چیدن همه آن ها در کنار هم می تواند خیلی زیاد زمان شما را بگیرد. با این اوصاف پس چطور می توان لغات را یاد گرفت؟ فکر می کنم مثال ها بتوانند بهتر گویای این مسئله باشند. به تعداد بسیار زیادی برای هر لغت می توان مثال زد که در این مطلب نمی گنجد بنابراین من به زدن دو مثال کفایت می کنم و می دانم به قول معروف با این دو مثال قلق کار دستتان خواهد آمد. توصیه می‌کنم از همین سایت مباحث پرتست زبان کنکور را نیز مطالعه کنید.

یادگیری لغات زبان

مثال:

advertise: تبلیغ کردن  البته این یکی از معانی این لغت می باشد برای این معنی می توان اینگونه مثال زد: رفته بودم برای عید خرید کنم مغازه داره اونقدر وسایلش رو advertise کرد تا وسوسه شدم و یه چیزی گرفتم.

ask: پرسیدن       همیشه عادت دارم هرچیزی که برام قابل درک نیست از طرف مقابلم ask کنم نمیذارم چیزی مثل علامت سوال تو ذهنم بمونه.

جمله سازی با کلمه پرسیدن

قبل از اینکه به ادامه مقاله بپردازم باید اعلام کنم یک هدیه ویژه برای شما در نظر گرفتیم؛ بسته ۵ روز با حرف آخر که کاری از اساتید حرف آخر هست و با داشتن آن می توانید به ۴۰ تست قطعی کنکور مسلط شوید. این بسته رایگان است و شما فقط ۳۵ هزار تومان هزینه بسته بندی و ارسال را پرداخت می کنید. فرم زیر را پر کنید. در این بسته آموزشی روش های تست زنی زبان با انیمیشن هم وجود دارد.

دومین قدم برای موفقیت در درس زبان : یادگیری گرامر

خیلیا می گویند که من حسابی تو گرامر لنگ می زنم و هیچ کاری هم نمی توانم بکنم. دقیقا گفتن این جمله و دنبال نکردن درس به همین دلیل که توانایی یادگیری اش را ندارید باعث می شود تا شما هیچ مطلب جدیدی را یاد نگیرید و همیشه در این سطح باقی بمانید. حالا یک سوال از شما میپرسم؟ خودتان هستید و خودتان پس لطفا به خودتان دروغ نگویید: شمایی که این حرف را می زنید چقدر تمرین کردید؟ چقدر تست حل کردید؟ اصلا دنبال پاسخ صحیح تست های تان رفته اید؟ سعی کردید تک به تک پاسخ ها را بررسی کنید و بلافاصله بعد از آن که مشکل تان را متوجه شدید ده تست مشابه آن را بزنید تا دیگر به این مشکل برنخورید؟

تا وقتی به این نوع سوال برخوردید به راحتی آب خوردن به آن پاسخ دهید؟ آیا تا به حال پاسخ نامه را حتی برای سوال هایی که پاسخ صحیح داده اید مورد بررسی قرار داده اید شاید این پاسخ صحیح شما از روی شانس بوده باشد؟! پس دوستان رسیدن به توانایی حل سوالات گرامر نیاز به تمرین و تکرار دارد حتما شما نباید دارای مدرک تافل یا آیلتس و یا… باشید شما باید هوشمندانه عمل کنید از زمانی که دارید نهایت استفاده را ببرید و اشکالات خود را شناسایی کرده و برای هر کدام چندین مثال حل کنید. باور کنید کاملا آن مبحث را متوجه خواهید شد. تمرین همیشه انسان را به توانایی بالا در هر کاری می رساند.

یادگیری گرامر

سومین و آخرین قدم برای موفقیت در در درس زبان: یادگیری مواجهه با سوالات درک مطلب و کلوز تست

دوستان یک سوال: درک مطلب و کلوز تست از چه مباحثی تشکیل شده اند؟ گرامر و لغات. پس موضوعات پیچیده ای نیستند شما باید سعی کنید تمامی تلاش خود را برای نحوه برخورد با سوالات این دو مبحث بکار بگیرید فقط همین!! وقتی شما گرامر و لغات را به روش های بالا آموزش دیدید دیگر هیچ چیزی وجود ندارد که جدید باشد و شما بخواهید آموزش ببینید!! حالا باید چطور به سوالات درک مطلب که زمان خیلی بیشتری نسبت به کلوز تست می گیرند پاسخ داد؟

اولا زمان برای شما نقش طلا را دارد چون که شما در حال پاسخگویی به آخرین سوالات مربوط به آخرین درس دفترچه می باشید پس اصلا فکرش را هم نکنید که بخواهید برای خواندن کل درک مطلب وقت بگذارید. شما باید در ابتدا سوالات را با سرعت و با دقت بخوانید تا متوجه شوید از شما چه می خواهد به چه کلمه ای اشاره کرده و یا به چه پاراگرافی اشاره کرده است. پس مستقیما به سراغ آن لغت یا پاراگراف و یا… خواهید رفت و در این صورت است که زمان شما ذخیره خواهد شد.

یادگیری مواجهه با سوالات درک مطلب و کلوز تست

هم چنین برای تسلط در این مبحث و در تمامی مباحث زبان انگلیسی باید سعی کنید تا تمرین و تکرار بسیاری داشته باشید و تا می توانید سوال های بسیاری را حل کنید تا هر دفعه نسبت به قبل مسلط تر عمل کنید.

تست زدن زبان انگلیسی ارشد

دوستانی که برای کنکور ارشد ثبت نام می کنند باید از این موضوع اطلاع داشته باشند که زبان می تواند بسیار رتبه آن ها را همانند کنکور کارشناسی جابه جا کند پس چه بهتر که برای یادآوری لغات روزی فقط نیم ساعت زمان گذاشته و به مطالعه و یادگیری بپردازند. بیشتر سوال های زبان مربوط به کنکور ارشد همان زبان عمومی می باشد که با بررسی سوال های زبان کنکور سال های قبل را به طور کامل بررسی کرده و تک تک آن ها را حل کنیدو تمرین و تکرار انجام دهید. هم چنین به حد کافی برای گرامر و درک مطلب تایم بگذارید تا بتوانید به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.

زبان می تواند برای شما داوطلبان ارشد سکوی پرتابی باشد برای  رسیدن به رشته مدنظرتان، پس تحت هیچ شرایطی این درس را سر سری نگیرید و برای آن به اندازه کافی زمان بگذارید.

اگر داوطلب رشته زبان انگلیسی تخصصی هستید مقاله جنجالی این موضوع را از دست ندهید و بهترین راهکار ها را برای تقویت خود و موفقیت در کنکور زبان تخصصی تضمین کنید.

مهندسی معکوس در تست زنی زبان انگلیسی

مهندسی معکوس روشی است که در آن از خصوصیات ذهنی طراح سؤال برای رسیدن به پاسخ درست کمک گرفته می‌شود و اگر بخواهم ساده تر از این روش تعریفی داشته باشم این است که تقریبا باید شانسی تست بزنید که این روش بازی با سرنوشت آینده خود است. از آنجا که چیدمان سوالات و پاسخ ها هر سال پیچیده و حساب شده تر می‌شود، این روش در آزمون های سال‌های اخیر کارآیی کم‌تری دارد. همچنین باید بدانید که این روش تحت هیچ شرایطی نمی‌تواند جایگزین آموزش صحیح شود و تنها به عنوان یک روش کمکی هنوز هم کارآیی مختصری دارد.

معرفی بهترین منبع زبان کنکور: زبان حرف آخر

کنکور یعنی هوشمندانه عمل کردن یعنی تو کم ترین زمان بیشترین بازدهی رو داشته باشید و زمان تان را برای دروسی که سخت تر هستند ذخیره کنید اما چطور چنین چیزی ممکن است؟ استاد محمودی در زبان انگلیسی حرف آخر با استفاده از الگو و انیمیشن به شما زبان را فقط در ۲۵ ساعت تدریس می کند و این یعنی شما کمتر از یک هفته تمامی مطالب زبان را آموزش خواهید دید!! برای بهتر درک کردن نحوه تدریس استاد محمودی یک نمونه تدریس از ایشان را در این مطلب قرار می دهم.

در نهایت در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد زبان و تکنیک های مربوط به حل سوالات آن داشتید و در مورد مشاوره و برنامه ریزی کنکور سوالاتی داشتید می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرموده و راهنمایی شوید. ۰۲۱۶۶۵۷۶۳۷۱-۰۹۱۲۰۰۴۷۰۲۵

تماس-با-قمری

این اعلان را به اشتراک گذارید

نظرات (16)

 • علیرضا مهری پاسخ

  سلام
  واقعا دستتون درد نکنه مقاله حرف نداشت

  13 ژانویه 2020 در 22:30
  • حدیثه قمری پاسخ

   سلام وقتتون بخیر باشه لطف دارید موفق باشید

   15 ژانویه 2020 در 16:51
 • المیرا پاسخ

  گرامره من ضعیف ولی میتونم بگم که بیش از نصف لغت هارو حفظم به نظرتون واسه آوردن درصد خوب کافیه؟

  13 ژانویه 2020 در 22:34
  • حدیثه قمری پاسخ

   سلام دوست خوبم وقتتون بخیر باشه ببینید از روی بودجه بندی زبان انگلیسی اگه دقت کنید سهم سوالات گرامر ۴ سواله به همراه تعدادی سوال غیر مستقیم که داخل درک مطلب و کلوز تست از گرامر میاد که سهم هر سوال هم ۴ درصد از زبان هستش پس نباید از هیچ مبحثی بگذرید. دوست من سعی کن تمرین زیاد داشته باش مطمئن باش شرایطت بهتر میشه

   15 ژانویه 2020 در 16:55
 • امیرحسن پاسخ

  خیلی عالی…فقط سوالی داشتم
  برای خوندن متن کلوز تست ها روش دیگری نداریم؟

  13 ژانویه 2020 در 22:39
  • حدیثه قمری پاسخ

   سلام وقتتون بخیر باشه. خیلی ممنون. ببینید روش دیگه ای هم هست که اون روش اشتباه هستش و اون این که اول قبل از اینکه شما سوال رو بخونید به مطلب نگاه بندازید که خیلی تایم شما رو میگیره ولی وقتی شما سوال رو میخونی می دونی کجا باید سراغ سوال بگردی چون تو سوال اشاره شده کجا باید خوانده شود

   15 ژانویه 2020 در 16:59
 • سارینا پاسخ

  چطور میتونم قیمت پک زبان رو بدونم؟

  13 ژانویه 2020 در 22:44
  • حدیثه قمری پاسخ

   در صورتی که مایل به تهیه باشید میتونید از طریق شماره تماس زیر به قیمت سوال و اطلاعات لازم دست پیدا کنید: ۰۹۱۲۰۰۴۷۰۲۵

   15 ژانویه 2020 در 17:00
 • نادر سلیمی پاسخ

  پکیج جامع زبانتون قیمتش چنده؟

  13 ژانویه 2020 در 23:03
  • حدیثه قمری پاسخ

   سلام. نظام جدید ۷۴۰ هزار تومن. نظام قدیم ۶۶۰ هزار تومن

   15 ژانویه 2020 در 17:01
 • nafise پاسخ

  سلام خسته نباشید
  برای خوندن لغات زیاد وقت بذارم یا قواعد؟

  13 ژانویه 2020 در 23:47
  • حدیثه قمری پاسخ

   سلام وقتتون بخیر باشه برای لغات شما باید از زمان های مرده تون استفاده کنید چون که میشه از هر زمانی برای یادگیری لغات استفاده کرد ولی برای قواعد لازم هستش که تمرین و تکرار زیادی داشته باشید.

   15 ژانویه 2020 در 17:02
 • nafas پاسخ

  سلام..
  پکیج استاد رو میشه برای کنکور اختصاصی زبان هم استفاده کرد/؟؟

  13 ژانویه 2020 در 23:54
  • حدیثه قمری پاسخ

   سلام نه متاسفانه این پکیج برای زبان عمومی هستش

   15 ژانویه 2020 در 17:02
 • hasan_nori پاسخ

  سلام…خسته نباشید…برای لغات کنکور استاد خودشون کتاب اختصاصی دارن؟؟چون میخواستم بخرم اگه داشته باشن لغات رو دیگه کتاب دیگه نخرم؟

  13 ژانویه 2020 در 23:57
  • حدیثه قمری پاسخ

   سلام وقتتون بخیر باشه بله کتاب تیک آخر رو داریم که شما میتونید از اون بابت یادگیری لغات استفاده کنید

   15 ژانویه 2020 در 17:03

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر

کنکور 1400 رو تو 4 ماه تموم کن و 7 بار دوره کن!