تکنیکی شگفت انگیز برای جمع بندی دروس اختصاصی !!!!

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر
جمع بندی دروس اختصاصی
ارسال شده توسط: شایان مامندی دسته اخبار کنکور, روش های مطالعه دروس کنکور, مشاوره حرف آخر, مشاوره و برنامه ریزی کنکور بدون دیدگاه یک نظر 0

تکنیکی شگفت انگیز برای جمع بندی دروس اختصاصی !!!!

دروس اختصاصی اهمیت ویژه ای برای داوطلبان کنکور دارد و همگی روی آن وقت می‌گذارند اما عده زیادی به دلیل عدم جمع بندی دروس اختصاصی به صورت مناسب نمی‌توانند به درصد دلخواهشان دست پیدا کنند و این موضوع را از روی آمار کنکور سال های قبل نیز می‌توان متوجه شد به طوری که فقط یک درصد از داوطلبان توانایی رسیدن به درصد بالای ۵۰ را دارند. با وجود اینکه همه روی دروس اختصاصی تمرکز دارند اما درصد پایینی کسب کردند. دلیل این موضوع را یم‌توان در عدم جمع بندی دروس پیدا کرد که در ادامه در سایت مرکزی حرف آخر به صورت کامل این موضوع را بررسی خواهیم کرد.

جمع بندی دروس اختصاصی را انجام ندهید؛ قید کنکور را بزنید!!

جمع بندی دروس اختصاصی

بی شک یکی از دشوارترین کارها برای یک داوطلب  جمع بندی دروس کنکور می‌باشد. و با قاطعیت می‌توان گفت که تا رسیدن به ماه های پایانی کنکور داوطلبان به دوران جمع بندی هیچ توجهی نمی‌نمایند و برای آن برنامه ای ندارند.

ابتدا به دنبال مفهوم جمع بندی کنکور برویم. منظور از جمع بندی چیست؟ اصلا چرا باید جمع بندی کنیم؟

شروع مطالعه  برای هر درس کار راحتی می‌باشد و هر کسی می‌تواند آن را انجام دهد، اما در کنکور داوطلبان تجربی با ۹ درس و داوطلبان گروه ریاضی با ۷ درس سر و کار خواهند داشت که به طور میانگین هر درس مربوط به کتاب های سه سال دبیرستان می‌باشد.

اگر مو شکافانه بررسی کنیم هر یک از این درس ها خود حجم گسترده ای دارند و از مباحث زیادی تشکیل شده اند.

مطالعه ی این مباحث همان طور که اشاره شد کار آسانی می‌باشد ولی با توجه به حجم آن ها بعد از مدتی مطالب خوانده شده از حافظه پاک می‌شود و عملا بعد از چند ماه داوطلب احساس می‌کند تمامی مطالب گذشته که مورد بررسی قرار داده است از ذهن او خارج شده است و حتی نمی‌تواند ساده ترین سؤالات مربوطه را پاسخ دهد.

از اینجا موضوع دوران جمع بندی شروع می‌شود. در این مقاله به صورت کامل در مورد جمعبندی دروس اختصاصی حرف خواهیم زد و یک سری نکته های طلایی در اختیارتان قرار خواهد گرفت. با دقت و کلمه به کلمه نوشته های من را تحلیل کنید ( البته اگر می‌خواهید سرنوشت کنکور خود را تغیر دهید!!)

برای خواندن مطالب بیشتر در رابطه با جمع بندی و در کل تمامی موارد مربوط به کنکور کافی است وارد صفحه مشاوره و برنامه ریزی کنکور شوید.

اما به یاد داشته باشید برای جمع بندی اصول خاصی وجود دارد که حتی مهم تر از درس خواندن است. برای اشنایی با این اصول که مسیر کنکور را برای شما به آسان ترین مسیر ممکن تبدیل می‌کند فرم زیر را پر کنید یا از طریق تلگرام حرف آخر تا از مشاوره تخصصی بهره مند شوید.

اهمیت جمع بندی دروس اختصاصی :

اهمیت جمع بندی دروس اختصاصی

دروس اختصاصی برای رشته تجربی شامل ۵ درس زمین شناسی ، ریاضی ، زیست ، فیزیک و شیمی و برای گروه ریاضی فیزیک متشکل از ۳ درس ریاضی ، فیزیک و شیمی می‌باشد.

در سال های اخیر آمار پاسخ گویی به سؤالات اختصاصی به شدت پایین آمده است به طوری که طبق اطلاعیۀ سنجش در کنکور ۹۷ از ۵۶۹۹۸۴ نفر شرکت کننده در گروه تجربی تعداد ۲۱۹۶۹۵ نفر در درس ریاضی ، ۱۳۲۳۵۷ نفر در درس زیست ، تعداد ۱۷۰۱۸۹ نفر در درس فیزیک و تعداد ۱۹۰۹۵ نفر در درس شیمی درصد منفی کسب کرده اند.

سالانه مبالغ کلانی در کلاس های کنکوری و برای منابع کنکوری صرف می‌شود ولی دلیل این آمار چیست ؟ آیا مشکل از سؤالات کنکور است ؟

در پاسخ طبق تجربه ی چند ساله در زمینه ی کنکور و تدریس دلیل عمدۀ این موضوع ، عدم جمع بندی است. در مقاله قبلی در رابطه با جمع بندی کنکور به شما ۷ تکنیک فوق العاده معرفی کردیم و  اینجا به تکمیل آن ها خواهیم پرداخت.

یک مثال ساده : یک داوطلب کنکوری در مهر ماه فصل  شیمی دهم (کیهان زادگاه الفبای هستی) را مورد مطالعه قرار داده است و تمامی تست های این مبحث را نیز حل نموده ، اما رفته رفته با نزدیک شدن به ماه های پایانی کنکور مطالب از ذهن او خارج خواهد شد و دیگر نمی‌تواند با یک مرور ساده مطالب را دوباره به یاد بیاورد. و ( این قسمت رو خودمونی میگم ؛ میره سر جلسۀ کنکور و سؤالات این مبحث رو که دید میگه من اون دوران کلیاین مبحث رو خوندم و باید حتما سؤالاتشو حل کنم ، و به سؤالات جواب میده و درصد منفی کسب میکنه….)

نتیجه گیری : کسی که جمع بندی درس و حسابی نداشته باشد باید قید موفقیت در کنکور را بزند. اما در ادامه یک سورپرایز ویژه برای شما هم داریم.

جمع بندی کنکور در دو ماه با حرف آخر!!

شاید انتظار داشته باشید زمان زیادی برای جمعب ندی نیاز داشته باشید. اما امروز یک سورپرایز ویژه نیز برای شما داریم و آن هم پکیج ۶۰۴۰ حرف آخر است. در پروژه ۶۰۴۰ حرف اخر شما به معجزه جمع بندی کنکور در دو ماه دست پیدا خواهید کرد و صفر تا صد دروس را دو ماهه کامل مطالعه و مرور می‌کنید. این سبک جمع بندی اولین بار در موسسه حرف اخر اتفاق می‌افتد.

داوطلب در یک بازه ۶۰ روزه کل دروس را مطالعه و مرور می‌کند و در ۴۰ روز ۲۰ آزمون شبیه ساز کنکور حل خواهد کرد و همزمان با هزرر آزمون یک بار کل دروس را مرور می‌کند.

اما سورپرایز ما اینجاست. ۲۰ درصد از پروژه ۶۰۴۰ حرف آخر را به صورت کاملا رایگان به شما تقدیم خواهیم کرد و شما فقط با پرداخت هزینه پست و تولید به مبلغ ناچیز بهترین منبع جمع بندی کنکور را در اختیار خواهید داشت. برای دریافت کافی است فرم زیر را همین الان پر کنید.

جمع بندی دروس تخصصی را از کی شروع کنیم ؟

جمع بندی دروس اختصاصی را از کی شروع کنیم

یک اشتباه متداول این است که اکثر داوطلبان احساس می‌کنند که جمع بندی دروس تخصصی باید در ماه های پایانی و بخصوص بعد از فروردین انجام شود اما در اصل داستان یک چیز دیگر است.

جمع بندی دروس اختصاصی باید در سه مرحله انجام شود.

مرحلۀ اول ، جمع بندی دروس تختصصی به صورت روزانه :

هر روز مطالبی را که مورد مطالعه قرار می‌دهیم را سعی کنیم در آخر هر شب قبل از خواب در ذهن خود مرور کنیم . در این مرحله مطالب مطالعه شده در طول روز وارد حافظۀ کوتاه مدت می‌شود.

مرحلۀ دوم ، جمع بندی به صورت ماهانه :

منظور از جمع بندی ماهانه این است که هر ماه ۲ الی ۴ روز به جمع بندی کل مطالبی که در آن ماه مورد مطالعه قرار مورد مرور و جمع بندی قرار گیرد. در این مرحله از جمعبندی دروس اختصاصی مطالب در حافظۀ کوتاه مدت تثبیت می‌شود.

مرحلۀ سوم ، جمع بندی جامع :

این نوع جمع بندی دروس اختصاصی باید دو بار انجام شود ؛ بار اول وقتی که ۵۰ درصد مطالب مورد مطالعه قرار گرفت در طی یک هفته الی دو هفته باید کلیۀ مطالب نیمۀ اول جمع بندی شود. و در آخر که زمان حدودی آن اواخر فروردین ماه است باید جمع بندی جامع برای کلیۀ مطالب انجام شود.

در طی این دو مرحله کلیۀ مطالب در حافظۀ بلند مدت تثبیت و ماندگار می‌شوند.

چگونه جمعبندی دروی اختصاصی را انجام دهیم و از روی چه منبعی ؟

چگونه دروس اختصاصی را جمع بندی کنیم

تا به اینجا با مفهوم جمعبندی دروس اختصاصی و زمان انجام جمع بندی آشنا شدیم. اما سؤال اصلی اینجاست که جمع بندی دروس اختصاصی را چگونه و از روی چه منبعی انجام دهیم؟ آیا از کتاب های جمع بندی استفاده کنیم ؟

خب هر دانش آموزی هنگام مطالعه برای کنکور باید خلاصه نویسی برای هر مطلب را انجام دهد. اهمیت این خلاصه نویسی ها در زمان جمع بندی آشکار می‌شود.

به یاد داشته باشید که خلاصه نویسی های شما به نحوی باشد که بعد از هر مرحله جمعبندی ، بتوانید از روی خلاصه نویسی ها نیز خلاصه برداری کنید.

برای جمع بندی دروس اختصاصی از کتاب های جمع بندی موسسات استفاده کنیم یا خلاصه های خود؟

بهترین منبع برای جمع بندی همان خلاصه نویسی های خود فرد می‌باشد. زیرا دستنوشته های خود را بهتر از نوشته های دیگران می‌توان متوجه شد.

اما تنها روش جمع بندی دروس اختصاصی استفاده از خلاصه نویسی ها نیست.

در حالت کلی ما دو نوع جمع بندی داریم .

۱- جمع بندی دروس اختصاصی در قالب درسنامه: 

در این روش با استفاده از خلاصه و نت برداری های گذشته مشغول به انجام جمع بندی خواهیم شد.

۲- جمع بندی در قالب تست زنی :

در این روش جمعبندی دروس اختصاصی با استفاده از تست ها می‌توانیم مطالب را جمع بندی کنیم

این روش دو مزیت دارد . مزیت اول حل تست زیاد و افزایش سرعت و تسلط در تست زنی.

مزیت دوم هم همان جمع بندی می‌باشد. بعد از حل تست ها به سراغ پاسخ نامه ی تشریحی خواهیم رفت و با استفاده از مطالب و نکته های موجود در پاسخنامه ها به جمع بندی خواهیم پرداخت.

از کدام روش جمع بندی دروس اختصاصی استفاده کنیم ؟

با توجه به زمان داوطلب می‌توان از هردو روش جمع بندی استفاده کرد اما توصیۀ خودم چیست؟

به نظر خودم به عنوان یک رتبه برتر بهترین روش جمع بندی استفاده از هر دو روش جمع بندی در قالب تست و درسنامه است.

در گام اول به سراغ درسنامه یا همان خلاصه نویسی ها میرویم و در گام دوم با استفاده از تست های مارک دار جمعبندی دروس اختصاصی در قالب تست را انجام میدهیم.

(به این میگن یه جمع بندی درست و حسابی : )  )

دوستان خوبم از روش جمع بندی امیدوارم که خوشتون اومده باشه. اگه احیانا سؤالی براتون پیش اومد میتونین از طریق شماره تماس ۰۲۱۶۶۵۷۶۱۸۲ با من و تیم مشاورین رتبه برتر در ارتباط باشید.

برنامه مطالعاتی جمع بندی کنکور

برنامه مطالعاتی جمع بندی کنکور در ماه های پایانی باید به چه شکل باشد؟ توصیه من به عنوان یکی از مشاوران ارشد حرف اخر برای جمع بندی دروس اختصاصی کنکور به صورت حرفه ای این است که دروس خود را به دو دسته تقسیم کنید. هرروز هفته زیست را بخوانید باقی مانده یعنی هفت درس دیگر درروز های زوج ۲ درس اختصاصی و دو درس عمومی را مطالعه کنید و در روز های فرد یک درس اختصاصی و دو درس دیگر عمومی را بخوانید.  برای درک بهتر برنامه مطالعاتی جمع بندی کنکور مثال زیر را مشاهده کنید.

روز های زوج: زیست – زبان – دینی – فیزیک – شیمی

روز های فرد: زیست – ریاضی – ادبیات – عربی

البته دقت کنید این برنامه مطالعاتی جمع بندی کنکور پیشنهادی است و برنامه های فوق العاده بهتری نیز وجود دارد اما یک مثال بارز از برنامه ای است که در یادگیری شما و جمع بندی دو ماهه کنکور به شدت به شما کمک خواهد کرد.

تماس-با-مامندی

این اعلان را به اشتراک گذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر

کنکور 1400 رو تو 4 ماه تموم کن و 7 بار دوره کن!