جواب ازمایش کنید های علوم هفتم

در این مقاله می‌خوانید:

در این مطلب به تمام جواب ازمایش کنید های علوم هفتم خواهید رسید. پس از آن که این مطلب را خواندید و نکات مورد نیاز خود را یادداشت برداری کردید؛ دیگر در بین ازمایش کنید های کل علوم هفتم موردی نیست که شما بلد نباشید یا جوابش را ندانید!! بنابراین 15 دقیقه برای خواندن این مطلب وقت بگذارید و استاد ازمایش کنید های علوم هفتم شوید. برویم جواب ازمایش کنید های علوم هفتم را به صورت کامل و جامع یاد بگیریم.

جواب ازمایش کنید های علوم هفتم فصل 3

جواب آزمایش کنید صفحه ۱۸ علوم هفتم

جواب آزمایش کنید صفحه ۱۸ علوم هفتم

1) کربن یا همان ذغال جامدی کدر با رنگ سیاه است که بر اثر ضربه چکش پودر می‌شود. سیم مسی جامد با رنگ قرمز مایل به مسی است که براق بوده و به راحتی قابل خم کردن است و با ضربه چکش خرد نمی‌شود. گوگرد جامد زرد کم‌رنگ و کدر است که در برابر ضربه چکش پودر می‌شود. میخ آهنی که رنگ خاکستری براق دارد در اثر ضربه مقاوم است و جامدی است که به سختی می‌توان به آن تغییر شکل داد. / 2) هر کدام از این موارد که رسانا باشند، باعث روشن شدن لامپ مدار می‌شوند. مثل پوش برگ و میخ آهنی. اما مواردی مثل گوگرد که نارسانا است و زغال که رسانایی اندکی دارد؛ باعث روشن شدن چراغ مدار نمی‌شوند.

آزمایش کنید صفحه 22

آزمایش کنید صفحه 22

حجم اشغال شده توسط 5 گرم قند کمتر از 5 گرم آب است. حجم 5 گرم هوا برابر با حجم توپ است. حجم 5 گرم آب کمتر از حجم 5 گرم هوا است که در داخل توپ قرار می‌گیرد. بنابراین می‌توان گفت که ذرات قند به یکدیگر نزدیکتر و فشرده‌ترند. ذرات آب از ذرات قند فاصله بیشتری دارند و ذرات هوا از ذرات آب دورترند.

آزمایش کنید صفحه 22

آزمایش کنید صفحه 22

مشاهده‌ای که کردیم به این ترتیب بود که حجم هوای داخل سرنگ کاهش می‌یابد ، اما حجم آب یا حجم شن بدون تغییر می‌ماند، زیرا فاصله بین مولکول‌های جامد و مایع بسیار کم است. نتیجه این آزمایش این است که گازها تراکم پذیر هستند و می‌توانند از نظر حجمی کم شوند، اما یک مایع یا جامد به راحتی فشرده نمی‌شود.

جواب ازمایش کنید های علوم هفتم فصل چهارم

آزمایش کنید صفحه 29

پس از ساخت یک مدار الکتریکی ساده، بخشی از مدار را قطع کرده و مواد مختلف را در قسمت بریده شده قرار می‌دهیم و رسانایی الکتریکی این مواد را بررسی می‌کنیم. با قرار دادن یک جسم رسانا در مدار، لامپ روشن می‌شود و هنگامی که جسم نارسانایی در مدار قرار بگیرد ، لامپ خاموش می‌شود. نتیجه مشاهدات به شرح زیر است:
مواد رسانای الکتریکی: سکه، قوطی یا برگچه، خط کش‌ های فلزی
مواد نارسانای الکتریکی: شیشه، صافی پلاستیکی، صافی چوبی، پارچه نخی، صفحه سرامیکی

آزمایش کنید صفحه 29

آزمایش کنید صفحه 29

نتیجه این آزمایش این است که مواد از لحاظ استحکام با یکدیگر فرق دارند و استحکام فلزات نسبت به مواد دیگر بیشتر است. در حالی که مواد مصنوعی به خصوص آلیاژها استحکام زیادی دارند، مواد خالص و طبیعی دارای استحکام کمی هستند.

آزمایش کنید صفحه 31

آزمایش کنید صفحه 31

کار عملی است و در صورت تمایل باید توسط دانش آموز انجام گیرد.

برای دیدن مطلب آموزش فصل پنجم علوم هفتم بر روی آن کلیک کنید.

جواب ازمایش کنید های علوم هفتم فصل 5

آزمایش کنید صفحه 40 علوم هفتم

آزمایش کنید صفحه 40 علوم هفتم

استحام بتنی که داخل قوطی شماره 1 است از بقیه کمتر است. استحکام بتن‌های 3 و 4 از بتن داخل قوطی 2 بیشتر است.

آزمایش کنید صفحه 41 علوم هفتم

آزمایش کنید صفحه 41 علوم هفتم

با ریختن آهک یا همان کلسیم اکسید در آب، قسمتی از آب تبخیر می‌شود. چون واکنش آب و آهک گرماده است. اما مقداری از آهک حل نمی‌شود و در ته ظرف رسوب می‌کند که این رسوب سفید رنگ است و آهک مرده نام دارد و دیگر با آب واکنش نمی‌دهد. محلول آب و آهک بازی است چون کاغذ پی‌اچ را آبی می‌کند که نشانه قلیایی بودن است.

ازمایش کنید های فصل 6 سفر آب روی زمین

آزمایش کنید صفحه 47 علوم هفتم

آزمایش کنید صفحه 47 علوم هفتم

زیر نایلون لیوان گرم قطرات زیاد باران و توده ابر تشکیل می‌شود اما در لیوان خالی قطرات نسبتا کم و ریز هستند. / در لیوان آب گرم. چون از آن بخار آب بیشتری خارج می‌شود که با برخورد به نایلون سرد میعان اتفاق می‌افتد.

آزمایش صفحه 48 علوم هفتم

آزمایش صفحه 48 علوم هفتم

حرکت آب در بین ذرات درشتی مثل ماسه، راحت و مرتب است. اما آب در بین ذرات ریزی مثل ذرات رس، بسیار تغییر جهت می‌دهد و منشعب است.

بسیار خب دوستان امیدوارم که تا اینجای مقاله به تمام خواسته هایتان رسیده باشید. یک پیشنهاد جذابی برای شما دارم. همانطور که می دانید علوم هفتم یکی از مهمترین درس های شما در مقطع متوسطه اول می باشد و اگر به خوبی مفاهیم آن را فرا نگیرید، حتما در سال های بعد دچار مشکل خواهید شد و لطمه شدیدی به درس شما در مقاطع بالاتر و حتی کنکور وارد خواهد کرد. حرف آخر برای علوم هفتم به جرات می توانم بگویم بهترین پکیج آموزشی را تولید کرده است.

بخصوص در این دوران که آموزش ها به صورت مجازی شده این پکیج شما را به بالاترین سطح ممکن خواهد رساند. نه تنها از همکلاسی هایتان پیشی خواهید گرفت بلکه در هر آزمونی و هر امتحانی 20 خواهید گرفت و 100 درصد خواهید زد. در تدریس علوم هفتم حرف آخر از 5 تن از برترین اساتید کشور استفاده شده و تمام مطالب را با انیمیشن و تصویرسازی یاد خواهید گرفت. شما می توانید 20 درصد از علوم هفتم را به اضافه تمام درس های پایه هفتم حرف آخر هدیه بگیرید کافیست همین الان فرم زیر را پر کنید. مطمئنم که در بهترین مسیر آموزشی قرار خواهید گرفت.

%20 محصولات متوسطه اول به صورت رایگان

فرم-متوسطه-اول

جواب ازمایش کنید های فصل 7

آزمایش کنید صفحه 55 علوم هفتم

آزمایش کنید صفحه 55 علوم هفتم

آب از لیوان پر از ماسه سریعتر خارج می‌شود.

آزمایش کنید صفحه 56 علوم هفتم

آزمایش کنید صفحه 56 علوم هفتم

این فاصله بین ذرات ماسه را نشان می‌دهد و میزان آبی که می‌واند در خود نگه دارد با این آزمایش مشخص می‌شود. به این صورت که زمانی که تمام فضاهای خالی از آب پر شوند، آب شروع به جمع شدن در بالای ماسه می‌کند.

جواب آزمایش کنید صفحه 60 علوم هفتم

جواب آزمایش کنید صفحه 60 علوم هفتم

پوسته آهکی تخم مرغ در سرکه حل می‌شود ولی پوسته نازک آن بدون تغییر باقی می‌ماند. / بله می‌توان به همین طریق کمی سرکه درون سماور ریخت و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی آن را حرارت داد.

جواب ازمایش کنید های علوم هفتم فصل انرژی

آزمایش کنید صفحه 64

آزمایش کنید صفحه 64

از مشاهدات این آزمایش نتیجه می‌گیریم که اگر جابه‌جایی ثابت بماند؛ با بیشتر شدن نیرو، کار نیروی اصطکاک افزایش می‌یابد.

آزمایش کنید صفحه 68

آزمایش کنید صفحه 68

هرقدر که جرم و ارتفاع گلوله زیاد باشد، به تکه چوب ضربه محکم‌تری وارد می‌کند و قطعه چوب جابه‌جایی بیشتری خواهد داشت.

جواب ازمایش کنید های علوم هفتم فصل گرما

آزمایش کنید صفحه 83

آزمایش کنید صفحه 83

زمانی که دست خود را داخل آب گرم فرو می‌بریم آرام آرام دمای سطح پوست افزایش می‌یابد. این به معنی آن است که ما انرژی گرمایی دریافت کرده‌ایم. اما وقتی دست خود را داخل آب سرد قرار بدهیم، مشاهده خواهیم کرد که دمای دستمان کم می‌شود که یعنی ما به آب انرژی گرمایی دادیم.

آزمایش کنید صفحه 85

آزمایش کنید صفحه 85

وقتی میخ را داخل آب سرد می‌اندازیم در لحظه اول آب اطراف میخ شروع به جوشیدن می‌کند اما ناگهان قطع می‌شود. چون در ابتدا اختلاف دمای میخ و آب زیاد است اما بعد از مدتی که میخ داخل آب می‌ماند و آب اطافش را تا درجه جوش گرم می‌کند، از انرژی گرمایی میخ کاسته می‌شود تا در نهایت با آب هم دما می‌شود و با آن به تعادل دمایی می‌رسد.

برای خواندن مطلب مربوط به جواب فکر کنید های علوم هفتم بر روی آن کلیک کنید.

آزمایش کنید صفحه 87

آزمایش کنید صفحه 87

میله مسی. چون رسانایی گرمایی بیشتری دارد و انتفال گرما در آن به سرعت اتفاق می‌افتد. / میله شیشه‌ای. چون رسانای گرمایی نافلزات خیلی کم است و با سرعت کمی گرما را منتقل می‌کنند.

آزمایش کنید صفحه 88

آزمایش کنید صفحه 88

قطرات جوهر در مسیری مشخص شروع به حرکت به سمت بالا می‌کنند. اما زمانی که به سطح می‌رسند، به صورت افقی حرکت می‌کنند و مجددا به عمق ظرف می‌روند. در جایی که چراغ الکلی قرار گرفته است، مولکول‌ها بر اثر گرما، جنبش بیشتری یافته‌اندو شروع به حرکت به سمت بالا می‌‌کنند. و در همین حال، مولکول‌های سرد جای آن‌ها را می‌گیرند. و این چرخه تا زمانی که تمام مولکول‌ها گرم شوند ادامه خواهد یافت.

آزمایش کنید صفحه 90

آزمایش کنید صفحه 90

آبی که داخل لیوان تیره قرار دارد، زودتر سرد می‌شود چون رنگ تیره تابش گرمایی بیشتری دارد.

برویم برای جواب ازمایش کنید های علوم هفتم!

جواب ازمایش کنید های علوم هفتم فصل 11

آزمایش کنید صفحه 97

آزمایش کنید صفحه 97

نشاسته در کلروپلاست ذخیره می‌شود و نام آمیلوپلاست می‌گیرد. زیرا ماده اصلی موجود در سیب زمینی نشاسته است و پلاست‌های آن پر از نشاسته هستند که به صورت خط منحنی شکل دیده می‌شوند. لوگول شناساگر نشاسته است و دانه‌های نشاسته را رنگی می‌کند.

همه ما وقتی می‌خواهیم وارد بزرگترین ماراتن علمی کشور بشویم، راه را بلد نیستیم. اما کسانی هستند که راه را به کمک راهنما طی می‌کنند و بهترین نتیجه را می‌گیرند.

اگر شما هم دوست دارید تا بهترین نتیجه ممکن را از تلاش‌های خود بگیرید باید از راهنمایی یک کارشناس استفاده کنید. موسسه حرف آخر برای تحقق این خواسته شما، مشاوره رایگانی با مشاوران ارشد ترتیب داده که می‌توانید با پر کردن فرم زیر شما نیز به صف طویل رتبه برترهای حرف آخر بپیوندید.

قمری-4-ماهه

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

جواب ازمایش کنید های علوم هفتم فصل 12

آزمایش کنید صفحه 102

آزمایش کنید صفحه 102

سیب زمینی و نان به رنگ آبی تیره در می‌آیند و سیب آبی کمرنگ می‌شودو خیار سبز رنگ باقی می‌ماند. نتیجه این آزمایش این است که هرچه ماده، نشاسته بیشتری داشته باشد، رنگ آبی تیره‌تری به خود می‌گیرد.

آزمایش کنید صفحه 103

آزمایش کنید صفحه 103

1) شفافتر می‌شود. / 2) تخمه آفتابگردان هم روغن دارد و لکه‌های روغنی به جای می‌گذارد. آب میوه و سبزی تغییر رنگ می‌دهدو باعث ایجاد لکه می‌شود. پودر تخمه آفتابگردان نیز چون دارای چربی است مثل روغن می‌باشد.

جواب ازمایش کنید های علوم هفتم فصل 14 گردش مواد

آزمایش کنید صفحه 119

آزمایش کنید صفحه 119

4) بطن چپ دیواره کلفت‌تری دارد چون برای پمپاژ خون به تمام بافت‌ها باید انرژی بیشتری داشته باشد. تعداد دریچه‌ها و رگ‌های ورودی و خروجی دو طرف متفاوت است. رنگ خون و میزان اکسیژن باهم فرق دارند.

اگر می‌خواهی همین علوم هفتم را با 4-5 استاد درجه یک یاد بگیری و هم شاگرد بی‌همتای کلاس شوی و هم از همین امروز آماده کنکور شوی هیچ راهی به جز دریافت پکیج علوم هفتم حرف آخر نداری. تازه می‌توانی با مراجعه به صفحه لیست قیمت محصولات حرف آخر قیمت هر محصول دیگری که مناسب خودت هست را مشاهده کنی.

حالا برویم باهم جواب ازمایش کنید های علوم هفتم آخرین فصل را نیز بخوانیم.

جواب ازمایش کنید های علوم هفتم فصل 15

آزمایش کنید صفحه 127

آزمایش کنید صفحه 127

چون در بازدم انسان کربن دی اکسید وجود دارد، با آهک واکنش می‌دهد و آن را کدر می‌کند.

آزمایش کنید صفحه 128

آزمایش کنید صفحه 128

بخش مرکزی: رنگ قرمز متمایل به قهوه‌ای و شکل هرمی مانند دارد و لوله‌های جمع کننده ادرار تصویر آن را به شکل مخطط درمی‌آورند. / بخش قشری: به علت وجود کپسول نفرون‌ها دانه دانه دیده می‌شود. و رنگ قهوه‌ای دارد. / لگنچه: قسمت انتهایی که به شکل محوطه روشنی است. ادرار از تمامی لوله‌های جمع کننده ادرار آرام آرام به داخل لگنچه می‌ریزد و بعد از طریق سوراخی که در لگنچه هست، به میزنای جاری می‌شود.

نظرات خود را در مورد مطلب جواب ازمایش کنید های علوم هفتم برای ما در قسمت نظرات بنویسید.

3.9 30 رای
امتیاز این نوشته
guest
51 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات

این مقاله ها را هم بخوانید:

به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!