جواب فعالیت های علوم هفتم

در این مقاله می‌خوانید:

امروز وقت آن است که جواب فعالیت های علوم هفتم را خدمت شما ارائه دهیم. در طول این مطلب به جواب تک تک فعالیت های علوم هفتم خواهیم پرداخت و در پایان این مطلب شما یک جزوه کامل از جواب فعالیت های علوم هفتم خواهید داشت. پس حواس خود را خوب جمع کنید تا چیزی از قلم نیفتد. این مطلب به گونه‌ای نوشته شده است که شما نیازی به بررسی دیگر جزوات و سایت‌ها نخواهید داشت پس همراه ما باشید.

جواب فعالیت های علوم هفتم فصل تجربه و تفکر

جواب فعالیت صفحه 4

جواب فعالیت صفحه 4

مشاهداتی که از این آزمایش دریافت می‌کنیم این است که گوگرد، براده آهن و نفت در آب حل نمی‌شوند. اما نمک، اتانول و جوهر نمک در آب حل می‌شوند. اگر پیش بینی کرده بودید، در جواب قسمت 5، پیش بینی خود را با مشاهدات مقایسه کنید.

جواب فعالیت صفحه 5

جواب فعالیت صفحه 5

از فناوری‌هایی که در حال حاضر به صورت گسترده مورد استفاده ایت می‌توان به اینترنت اشاره کرد که فواید بسیار زیادی از جمله سهولت ارتباط با سراسر دنیا تنها در چند ثانیه، اطلاع از اخبار لحظه به لحظه کل دنیا در هر موقعیت، آموزش و تحصیل غیر حضوری و موارد مشابه زیاد دیگر دارد. اما همین اینترنت شگفت انگیز باعث کاهش ارتباط حضوری و دور شدن انسان‌ها از هم شده است و وقت بسیار زیادی در آن برای مطالب پوچ تلف می‌شود.

جواب فعالیت های فصل 2 علوم هفتم

جواب فعالیت صفحه 7

جواب فعالیت صفحه 7

چون مجبوریم جرم کمتر را با واحد کوچکتر و جرم زیاد را با واحد بزرگتر اندازه گیری کنیم.

جواب فعالیت اول صفحه 8

جواب فعالیت اول صفحه 8

به عنوان یک کار عملی باید توسط دانش آموز انجام شود.

جواب فعالیت دوم صفحه 8

جواب فعالیت دوم صفحه 8

چون برای طول‌های کوچک باید از واحد کوچک استفاده کنیم و برای اندازه گیری طول‌ها و مسافت‌های زیاد از واحدهای بزرگی مثل کیلومتر استفاده می‌کنیم.

جواب فعالیت صفحه 9

جواب فعالیت صفحه 9

یک استوانه را از آب پر می کنیم تا حدی که برای تخم مرغ یا سنگ فضای کافی داشته باشد. سپس اندازه سطح آب موجود در استوانه را با خواندن درجه‌های روی بدنه استوانه یادداشت می کنیم. مثلا عدد ۷۰ را نشان می‌دهد. بعد یک سنگ را داخل استوانه می‌اندازیم. سطح آب به 90 می‌رسد. می‌فهمیم که حجم سنگ برابر با 20 بوده است.

جواب فعالیت دوم صفحه 9

جواب فعالیت دوم صفحه 9

الف) یک کار عملی است که در صورت تمایل می‌توانید انجام دهید. / ب) اجسامی که چگالی بیشتری نسبت به آب دارند؛ در آب فرو می‌روند و برعکس.

جواب فعالیت صفحه 10

جواب فعالیت صفحه 10

روش حل این سوال نیز مثل سوال قبل است. جرم سنگ 400 گرم است. حجم سنگ از تفریق حجم آب با سنگ منهای حجم آب به دست می‌آید که حاصل تفریق 600 – 500 برابر 100 سانتی متر مکعب است. از تقسیم جرم سنگ بر حجم آن که 4 گرم بر سانتی متر مکعب می‌شود، چگالی سنگ به دست می‌آید.

جواب فعالیت صفحه 11

جواب فعالیت صفحه 11

میانگین ضربان قلب انسان سالم حدود 70 بار در دقیقه است که در موقعیت‌های مختلف فرد متغییر است.

جواب فعالیت های فصل اتم‌ها

جواب فعالیت صفحه 14

جواب فعالیت صفحه 14

آب، هوا، خاک، چوب، آهن و غیره / 1: بی نهایت مواد دیگر نیز می‌توان به این لیست اضافه کرد. / 2: زندگی امکان نداشت زیرا جهان و همه چیز در آن از مواد مختلف ساخته شده‌اند.

جواب فعالیت صفحه 15

جواب فعالیت صفحه 15

الف) هر کدام از این دانشمندان در مورد این که مواد از چه چیزی ساخته شده‌اند فکر کرده و جواب خود را می‌گویند. تفکر دانشمند سمت راست این است که یک سیب را می‌توان به صورت مستقیم به بخش‌های ریز تقسیم کرد. اما دانشمند سمت چپ فکر می‌کند که سیب قابل بخش به قسمت‌های کوچک است که خود این قسمت‌ها نیز می‌توانند به بخش‌های کوچکتری تقسیم شوند. اما اینکه در پایان به چه چیزی برسیم را نمی‌داند. / ب) نظریه‌ها به این صورت هستند که یک دانشمند ساختار ذره‌ای با فاصله بسیار کم و دیگری ساختار پیوسته را ارائه داده‌اند.

جواب فعالیت صفحه 16

جواب فعالیت صفحه 16

3) خیر مطمئن نیستم و با کمک ذره‌بین دیدم که ذرات کوچک قند بر روی پارچه وجود دارد. / 4) ذرات قند درون آب حل شده‌اند و قابل دیدن نیستند اما می‌دانیم که این ذرات درون آب وجود دارند. را ساده اثبات این فرضیه این است که کمی از آب را بنوشیم. طعم شیرین آب حاکی از وجود ذرات قند در آن است. راه دیگری هم هست که می‌توانیم آب را آن قدر بجوشانیم تا کل آب تبخیر شود که در این صورت قند در کف ظرف می‌ماند.

پاسخ تمرین های عربی هفتم را با کلیک بر روی آن در اختیار داشته باشید.

جواب فعالیت صفحه 17

جواب فعالیت صفحه 17

خلال را از وسط گلوله‌ها رد می‌کنیم و اگر بدون مانع رد شود نتیجه می‌گیریم که هسته ندارد. با استفاده از سیم، لامپ و باتری یک مدار می‌سازیم و گلوله‌های هسته‌دار را از طریق سوراخ‌های ایجاد شده توسط خلال، در مدار جایگذاری می‌کنیم. که اگر رسانا باشند، لامپ روشن خواهد شد. آهنربا را به گلوله‌هایی با هسته فلزی نزدیک می‌کنیم. اگر جذب شود نتیجه این است که داخل آن آهن هست. اما اگر رسانا نباشد، می‌فهمیم که از جنس چوب یا شیشه است. که راه تشخیص این دو از هم نیز به این صورت است که اگر هسته چوبی باشد نسبت به هسته شیشه‌ای سبک‌تر خواهد بود.

جواب فعالیت صفحه 20

جواب فعالیت صفحه 20

الف) به ترتیب از راست به چپ: عنصر نافلز، ترکیب، عنصر فلز / ب) اگر ماده‌ای از پیوند دو یا چند ماده دیگر تشکیل شده باشد، ترکیب نامیده می‌شود. / 2) بیشتر مواد مصرفی ما ترکیب هستند. چون تعداد عناصر محدود به 91 مورد است. اما مواد اطراف ما بسیار زیادتر از این تعداد هستند.

فعالیت های فصل 4 علوم هفتم

جواب فعالیت صفحه 27

جواب فعالیت صفحه 27

شما عزیزان می‌توانید مثل نمودار 1 بر اساس جنس سازنده، مواد مختلف را طبقه بندی کنید و برای هر دسته مثال بزنید.

جواب فعالیت صفحه 30

جواب فعالیت صفحه 30

پ) نخیر چون بعضی از فلزات مانند طلا و سرب چگالی زیادی داشته و بعضی دیگر مثل آهن و آلومینیوم چگالی کمتری دارند. / ت) در بین تمام مواد، جامدات چگالی بیشتری دارند که در بین جامدها، فلزات بیشترین چگالی را دارا هستند. / ث) این شکل نشان دهنده آن است که چگالی مواد مختلف با یکدیگر فرق دارد. و هنگامی که مواد را داخل آب بیاندازیم، آنهایی که چگالی کمی نسبت به آب دارند، بر روی آن شناور می‌مانند اما اجسامی با چگالی بیشتر از آب در آن فرو می‌روند. به این دلیل می‌توانیم بگوییم که ترتیب چگالی مواد تصویر از کم به زیاد به صورت چوب پنبه، آب، برنج و جیوه است.

اگر دوست داری همین علوم هفتم را با بهترین اساتید سطح کشور یاد بگیری و هر جایی که گیر کردی آموزش رو از سر بگیری هیچ چیزی بهتر پکیج از علوم هفتم حرف آخر پیدا نمی‌کنی چون 5 استاد درجه یک این درس رو تدریس می‌کنند و شما در هر سطحی که باشید قادر خواهید بود تا کل مطلب را به سادگی یاد بگیرید. کنار این محتوای آموزشی، یک کتاب کمک درسی هم هست تا آموزش شما عمیقتر شود.

اما اگر علاوه بر علوم، می‌خواهی یک اتفاق خوب برای کل دروس هفتم بیافته بدون لحظه‌ای تردید سراغ حرف آخر هفتم بروید تا بهترین محصولات حال حاضر کشور را خریداری کرده و از همین حالا آماده کنکور شوید.

فعالیت های فصل از معدن تا خانه

جواب فعالیت صفحه 40 علوم هفتم

جواب فعالیت صفحه 40 علوم هفتم

در ساختمان‌های قدیمی، مصالح مصرفی خاک و چوب و سنگ بود که به سرعت بر اثر سیل و زلزله آسیب می‌دید اما امروزه از فلز و بتن که استحکام زیادی دارند استفاده می‌شود.

جواب فعالیت صفحه 41 علوم هفتم

جواب فعالیت صفحه 41 علوم هفتم

الف) جواب فعالیت صفحه 41 علوم هفتم

ب) از آنجایی که در سال 1377 تولید سیمان با مقدار مصرفی آن برابر بوده است پس سیمان اضافی برای صادرات وجود نداشته.

فعالیت صفحه 42 علوم هفتم

فعالیت صفحه 42 علوم هفتم

از لحاظ اجتماعی: مزیتی که می‌توان در این مورد در نظر گرفت کاهش نرخ بیکاری و افزایش پرورش افراد متخصص در این زمینه می‌تواند باشد. اما معایب اجتماعی زیادی مثل آلودگی صوتی و محیط زیستی منطقه را در پی دارد. از لحاظ اقتصادی باعث رشد اقتصادی و گردش پول می‌شود ولی از طرف دیگر می‌تواند کسب و کار دیگر مشاغل را به خطر بیاندازد. از مزایای زیست محیطی می‌توان به بهره گیری از منابع طبیعی اشاره کرد اما در طی همین بهره گیری، اکوسیستم گیاهی و جانوری تهدید می‌شود و انواع آلودگی‌ها را در پی دارد.

جواب فعالیت صفحه 44

جواب فعالیت صفحه 44

در نمودار بالا می‌بینیم که زمان تقریبی پیش‌بینی شده اندوخته‌های طلا کمتر از بقیه است. همین دلیل گران بودن طلا است. تمام زمان‌های نشان داده شده بر اساس نسبت تقاضا و مصرف هستند. یعنی اگر زمان تقریبی اتمام یک ماده کم باشد یعنی تقاضا و مصرف آن ماده نیز زیاد است.

جواب فعالیت های فصل 6 سفر آب روی زمین

جواب فعالیت صفحه 48

جواب فعالیت صفحه 48

در ظرف‌های متفاوت، به عدد ارتفاع متفاوتی می‌رسیم. که به قاعده و ارتفاع ظرف نیز ربط دارد. به همین دلیل باید ظروف یکسان انتخاب کنیم.فعالیت صفحه 49 علوم هفتم

فعالیت صفحه 49 علوم هفتم

حرکت آب از چند نقطه آغاز می‌شود و چون شیب کم است، آرام آرام در یک نقطه به هم می‌پیوندند که به این نقطه حوضه آبریز نیز گفته می‌شود.

برای رسیدن به سرنوشت تحصیلی مطلوب باید با کارشناسان این حوزه همراه شوید تا استعداد و نقاط قوت و ضعف شما را بفهمند و بهترین برنامه ریزی ممکن را برای شما انجام دهند. برای این منظور حرف آخر جلسات مشاوره رایگانی دارد که فقط نیاز است فرم زیر را پر کنید تا مشاوران ارشد حرف آخر با شما تماس بگیرند. تنها یک قدم تا موفقیت…

%20 محصولات متوسطه اول به صورت رایگان

فرم-متوسطه-اول

فعالیت های فصل سفر آب درون زمین

جواب فعالیت صفحه 55

جواب فعالیت صفحه 55

1) چون در دامنه الف پوشش گیاهی هست، پس نفوذ بیشتر است. / 2) در دامنه ب چون خاک خوبی ندارد و برای کشاورزی حاصل خیز نیست.

جواب فعالیت صفحه 57

جواب فعالیت صفحه 57

1) دو منطقه که یکی پر از آب است ولی در دیگری علاوه بر آب، کمی هوا نیز وجود دارد. / 2) منطقه اشباع که پر از آب است.

جواب فعالیت صفحه 60 علوم هفتم

جواب فعالیت صفحه 60 علوم هفتم

املاحی که در آب هست باعث ایجاد این رسوب می‌شود. می‌توانیم کمی سرکه را در آن بجوشانیم، یا کتری را گرم و سرد کنیم.

جواب فعالیت های فصل 8 علوم هفتم

جواب فعالیت صفحه 63

جواب فعالیت صفحه 63

باید به سر کار بروم. / امروز باید در کارهای خانه به مادرم کمک کنیم.

جواب فعالیت صفحه 67 علوم هفتم

جواب فعالیت صفحه 67 علوم هفتم

الف) در یک رادیو بخش زیادی از انرژی الکتریکی به انرژی صوتی تبدیل می‌شود. / ب) در یک چراغ قوه انرژی شیمیایی ذخیره شده در باتری به انرژی الکتریکی تبدیل می‌شود. پس از آن لامپ انرژی الکتریکی را به انرژی گرمایی و انرژی نورانی تبدیل می‌کند.

جواب فعالیت صفحه 68

جواب فعالیت صفحه 68

به جسم نیرو وارد شده است که باعث حرکت گردیده. بنابراین انرژی انتقال یافته و جسم انرژی جنبشی دارد و کار انجام شده است.

امیدواریم که تا اینجا از این مطلب خوشتان آمده باشد، حالا وقت یک سورپرایز هیجان انگیز است که خستگی شما را در کند و برای ادامه انرژی مضاعف دهد. برای ورود به رشته تجربی و بعدا رشته پزشکی، علوم مهمترین درس شماست. پس اگر این هدف را دنبال می کنید باید به فکر آموزش دقیق و کامل علوم هفتم باشد تا بتوانید 100 درصد بزنید و کولاک کنید. موسسه حرف آخر برای اطمینان خاطر شما یک پکیج علوم دارد که می‌توانید با پر کردن فرم زیر 20% آن را به صورت رایگان در اختیار داشته باشید.

قمری-4-ماهه

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

اما اگر به جای 20% می‌خواهی کل محتوای آموزشی اساتید منتخب کشوری را در اختیار داشته باشی همین الان به فروشگاه حرف آخر برو و پکیج مناسب خودت را پیدا کن. حتی می‌توانی به لیست قیمت محصولات حرف آخر هم نگاه کنی تا از قیمت محصولات موسسه ما اطلاع داشته باشی.

جواب فعالیت صفحه 72

جواب فعالیت صفحه 72

شما می‌توانید از روی بسته بندی مواد غذایی که مصرف می‌کنید این مورد را محاسبه کنید.

پاسخ فعالیت‌های فصل 9 منابع انرژی

جواب فعالیت صفحه 73

جواب فعالیت صفحه 73

الف) 87% / ب) منابع انرژی تمام می‌شوند. انرژی حاصل از این سوختن‌ها باعث آلودگی می‌شود. و در نهایت دمای زمین افزایش می‌یابد. / پ) از انرژی‌های تجدید پذیر / ت) بیش از 40 کشور مثل آمریکا، روسیه، فرانسه و کره جنوبی

جواب فعالیت صفحه 74

جواب فعالیت صفحه 74

با سوختن سوخت‌های فسیلی آب بخار می‌شود. این بخار باعث چرخش توربین می‌شود که خود توربین نیز ژنراتور را می‌چرخاند که باعث تولید برق می‌شود. بخار آب دوباره به مخزن برمی‌گردد. / مزایا: انرژی زیادی تولید می‌شود که می‌توان آن را ذخیره کرد. / معایب: سوخت‌های فسیلی مصرف و کم می‌شوند و محیط زیست آلوده می‌گردد.

برای دسترسی به مطلب جواب آزمایش کنید های علوم هفتم بر روی آن کلیک کنید.

جواب فعالیت صفحه 75

جواب فعالیت صفحه 75

الف) تانکر 16500 = 200000 – 330000000 / ب) اگر قرار باشد روزانه این تعداد تانکر در جاده‌ها حرکت کنند؛ علاوه بر خطرناک بودن آلودگی زیادی را به همراه خواهند داشت. / پ) در مقیاس کوچک آلودگی آب و هوا را به همراه خواهد داشت. حتی می‌تواند انفجار نیز رخ دهد.

جواب فعالیت صفحه 76

جواب فعالیت صفحه 76

الف) نقاط ضعف: خطر تشعشعات هسته‌ای و نیز آلودگی ناشی از زباله‌های هسته‌ای / نقاط قوت: از مقدار اندکی ماده، انرژی بسیار زیادی تولید می‌شود. / ب) چیزی که از شکل دریافت می‌شود این است که بیشترین انرژی تلف شده از مصرف کننده‌هایی مثل لامپ و امثالهم است. که راه‌حل این مشکل آن است که بازده لوازم افزایش یابد.

جواب فعالیت صفحه 77

جواب فعالیت صفحه 77

الف) 6/4 = 33 ÷ 211 / ب) چون این انرژی‌ها بدون آلودگی هستند و بدون ضرر و رایگان می‌باشند.

جواب فعالیت های علوم هفتم فصل 10

جواب فعالیت صفحه 83

جواب فعالیت صفحه 83

در مناطق گرمسیر از رنگ‌های روشن و پارچه‌ای نازک و نخی استفاده می‌شود تا بدن را خنک نگه دارند. اما در مناطق سردسیر از رنگ‌های تیره و پارچه‌های پشمی و کلفت برای گرم نگه‌داشتن بدن استفاده می‌شود.

جواب فعالیت صفحه 84

جواب فعالیت صفحه 84

این یک فعالیت عملی است و در صورت تمایل می‌توانید آن را انجام دهید.

جواب فعالیت دوم صفحه 84

یک کار عملی است که توسط دانش آموزان خوش ذوق انجام می‌شود.

جواب فعالیت صفحه 86

جواب فعالیت صفحه 86

الف) جنبش جسم داغ بیشتر است پس می‌توان گفت جنبش قطعه A از B بیشتر است. / ب) اگر این دو قطعه را در تماس با یکدیگر قرار دهیم، کرما از جسم داغ به دیگری منتقل می‌شود. تا زمانی که دمای هر دو جسم با یکدیگر برابر شود. / پ) در این حالت جنبش قطعات با یکدیگر برابر است.

جواب فعالیت صفحه 88

جواب فعالیت صفحه 88

اگر ظرف در داشته باشد مانع انتقال گرما به طرق همرفت و رسانش می‌شود. اما جواب‌ها نسبت یه جنس لیوان متفاوت خواهند بود.

جواب فعالیت صفحه 88

جواب فعالیت صفحه 88

از این آزمایش یاد می‌گیریم که ماسه به علت رنگ تیره، گرمای خورشید را بیشتر جذب می‌کند و زودتر از آب گرم می‌شود.

جواب فعالیت صفحه 89

جواب فعالیت صفحه 89

قسمتی از انرژی تمامی اجسام داغ به صورت تابش منتقل می‌شود. در اینجا نیز دست ما به طریق تابش گرم شده است.

فعالیت های فصل 11 علوم هفتم با جواب

جواب فعالیت صفحه 93

جواب فعالیت صفحه 93

یک کار عملی و گروهی است که باید در محیط مدرسه و توسط میکروسکوپ صورت بگیرد.

جواب فعالیت صفحه 94

جواب فعالیت صفحه 94

تمامی سلول‌ها دارای هسته، غشا و سیتوپلاسم هستند.

جواب فعالیت صفحه 97جواب فعالیت صفحه 97

جواب فعالیت صفحه 98جواب فعالیت صفحه 98

پاسخ فعالیت های فصل 12

جواب فعالیت صفحه 102

جواب فعالیت صفحه 102

تقریبا تمام مواد مغذی که بدن برای رشد و سوخت و ساز به آن نیاز دارد در این خوراکی وجود دارد.

جواب فعالیت صفحه 102

جواب فعالیت صفحه 102

کار عملی است که باید توسط خود دانش آموز انجام شود.

می‌توانید با یک کلیک، آموزش ریاضی هفتم فصل ششم را ببنید.

جواب فعالیت صفحه 105

جواب فعالیت صفحه 105

مرغ، ماهی، گوشت، دانه روغنی و حبوبات

جواب فعالیت صفحه 106

جواب فعالیت صفحه 106

در این جا به 3 ویتامین مهم می‌پردازیم. ویتامین A در منابع گیاهی وجود دارد و برای رشد کودکان و ایمنی بزرگسالان مهم است. ویتامین  E در دانه‌های روغنی گیاهان به مقدار زیاد یافت می‌شود که خاصیت آنتی اکسیدانی دارد. ویتامین D که از نور خورشید تامین می‌شود در رشد و استحکام کافی استخوان‌ها ضروری است.

جواب فعالیت صفحه 108

جواب فعالیت صفحه 108

گیاهان مواد معدنی را از خاک دریافت می‌کنند. غذاهای گیاهی حاوی این مواد هستند. جانوران علف خواری مانند گاو و گوسفند گیاهان را مصرف کرده و مواد معدنی ذخیره شده در آن‌ها را وارد بدن خود می‌کنند. انسان نیز یا به صورت مستقیم از گیاهان تغذیه می‌کند یا از محصولات جانوری مانند انواع گوشت و لبنیات مواد مورد نیاز بدن خود را تامین می‌کند.

جواب فعالیت صفحه 108

جواب فعالیت دوم صفحه 108

الف) خیر جون هر گیاه برای رشد خود به مقدار خاصی آب نیاز دارد. / ب) خیر یکسان نیست و بر اساس مقدار فعالیت و هوای محیط از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

جواب فعالیت صفحه 109

جواب فعالیت صفحه 109

نوشابه‌های بدون گاز که همان آب میوه‌ها هستند اکثر مواد مورد نیاز را در خود دارند. اما این مورد درباره نوشابه‌های گازدار صدق نمی‌کند چون ارزش غذایی آن چنان زیادی ندارند و فقط آب و کربوهیدرات دارند. عصاره مالت نیز موادی مثل ویتامین و پروتئین را در خود دارد.

فصل 13 و جواب فعالیت های سفر غذا

جواب فعالیت صفحه 112

جواب فعالیت صفحه 112

اول اینکه پرندگان در دهان خود دندان ندارند. مورد دوم دو بخش کیسه مانندی است که پرنده برخلاف انسان آن‌ها را دارد که چینه دان و سنگدان نام دارند. و مورد آخر هم می‌توان به روده اشاره کرد که در انسان دو قسمت دارد اما پرنده فقط یک روده دارد.

جواب فعالیت صفحه 112

جواب فعالیت صفحه 112

اگر تکه‌ای نان بجویم، بزاق دهان نشاسته را به گلوکز تجزیه می‌کند و ما می‌توانیم در دهان خود مزده شیرینی را حس کنیم.

جواب فعالیت صفحه 116

جواب فعالیت صفحه 116

رژیم غذایی مناسب و سالم، توجه به مصرف قند و شکر، خواب و استراحت کافی، فعالیت ورزشی و کاهش استرس

پاسخ فعالیت های فصل 14 گردش مواد

جواب فعالیت صفحه 118

جواب فعالیت صفحه 118

در سمت چپ نزدیک مرکز / در هر دقیقه متوسط 70 بار است.

جواب فعالیت صفحه 120

جواب فعالیت صفحه 120

الف) غلط است چون ما بر اساس جهت حرکت رگ‌ها را نام گذاری می‌کنیم نه رنگ خون در آن‌ها.

جواب فعالیت صفحه 122

 

جواب فعالیت صفحه 122جواب فعالیت صفحه 122

جواب فعالیت صفحه 122

جواب فعالیت صفحه 122

چون وقتی خون توسط قلب پمپاژ می‌شود موج خون به تمام رگ‌ها وارد می‌شود که باعث حس ضربان می‌گردد. / چون پس از دویدن بافت‌ها به علت فعالیت بیشتر به اکسیژن بیشتری نیز نیاز دارند، پس خون بیشتری به سمتشان می‌رود و ضربان بیشتری تولید می‌شود.

جواب فعالیت صفحه 123

جواب فعالیت صفحه 123

در آزمایشگاه مدرسه خود و زیر نظر معلم خود این آزمایش را انجام دهید تا هر 3 نوع سلول خونی موجود را مشاهده کنید.

جواب فعالیت های علوم هفتم فصل 15 تبادل با محیط

جواب فعالیت صفحه 125

جواب فعالیت صفحه 125

چون در کنار شش سمت چپ، قلب وجود دارد پس کوچکتر است که راه تشخیصی خوبی است. /  این حلقه‌های غضروفی باعث باز ماندن دائمی مسیر تنفسی می‌شوند تا در تنفس وقفه ایجاد نشود. / این رگ‌ها اکسیژن را از هوای ورودی می‌گیرند و به بافت‌ها می‌رسانند و مواد زائد و دفعی مثل کربی دی اکسید را به خون می‌دهند.

جواب فعالیت صفحه 125

جواب فعالیت صفحه 125

1) 1: نای 2: نایژه 3: کیسه هوایی 4: دیافراگم 5: قفسه سینه / 2) هوا وارد بادکنک می‌شود. مثل عمل دم در انسان. / 3) هوایی که داخل بادکنک بود؛ خارج می‌شود همانند بازدم انسان. / 4) به ترتیب از راست به چپ: بازدم – دم – شروع تنفس

جواب فعالیت صفحه 126

جواب فعالیت صفحه 126

استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و دوچرخه – کاهش استفاده در سوخت‌های فسیلی – فیلتر کردن دودکش کارخانه‌ها و اگزوز ماشین‌ها

قبل از پایان از همه شما دعوت می‌کنیم تا برای بهتر شدن موسسه حرف آخر در زیر همین مطلب، نظرات و پیشنهادات و انتقادات خود را بنویسید.

4 28 رای
امتیاز این نوشته
guest
66 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات

این مقاله ها را هم بخوانید:

به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!