جواب فکر کنید های علوم هفتم

در این مقاله می‌خوانید:

طبق درخواست‌های زیادی که از شما عزیزان برای مطلب جواب فکر کنید های علوم هفتم گرفتیم؛ بر آن شدیم تا نوشتن این مطلب را شروع کنیم. در طول این مطلب قرار است جواب تمام فکر کنید های علوم هفتم را بنویسیم و شما را از خواندن تمام مطالب سایت‌های دیگر و جزوات اساتید دیگر بی‌نیاز کنیم. امیدواریم شما دانش‌آموزان سخت کوش نیز با ما همراه شوید.

علوم هفتم پر از فعالیت‌ها، فکر کنید ها و آزمایشات مختلف است که برای عمیق شدن درک و فهم و یادگیری دروس باید تمام آن‌ها را بلد باشید. پس توصیه می‌کنیم این مطلب را بسیار دقیق بخوانید و حتی برای خودتان یادداشت و خلاصه برداری کنید.

جواب فکر کنید های علوم هفتم فصل سوم

فکر کنید صفحه 16 علوم هفتم

فکر کنید صفحه 16 علوم هفتم

یک لیوان کاملا خشک را پر از یخ و می‌کنیم و کمی آب داخلش می‌ریزیم. پس از گذشت چند دقیقه مشاهده می‌کنیم که قطراتی روی سطح خارجی لیوان ایجاد می‌شود و سطح آن را خیس می‌کند. این قطرات نشانه وجود بخارآب در هوا است که در برخورد با سطح سرد لیوان، میعان صورت می‌گیرد.

فکر کنید صفحه 19 علوم هفتم

فکر کنید صفحه 19 علوم هفتم

الف) فکر کنید صفحه 19 علوم هفتم

ب) گروه 1: رسانا / گروه 2: نارسانا / پ) گروه ۱: فلز / گروه ۲: نافلز / ت) فلز: نقره، آلومینیم، طلا، مس، آهن / نافلز: کربن، گاز نیتروژن، گاز اکسیژن، گوگرد

فکر کنید صفحه 21 علوم هفتم

فکر کنید صفحه 21 علوم هفتم

از ویژگی عناصر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تمام اتم‌ها دارای ساختار کروی دارند.
  • اتم‌های هر عنصر دارای الکترون، پروتون و نوترون هستند.
  • تعداد الکترون‌ها ، پروتون‌ها و نوترون‌ها در اتم عناصر مختلف، متفاوت است.
  • همه اتم‌ها دارای هسته هستند.
  • اندازه اتم عناصر مختلف، متفاوت است.
  • پروتون‌ها و نوترون‌ها، در داخل هسته یک اتم در کنار یکدیگر هستند.
  • الکترون‌ها در اطراف هسته یک اتم به شکل یک جرم بسیار عظیم قرار گرفته‌اند.
  • در همه عناصر، تعداد الکترون‌ها برابر با تعداد پروتون‌ها است.

فکر کنید صفحه 24 علوم هفتم

فکر کنید صفحه 24 علوم هفتم

ذرات هوا درون بطری وقتی در آب سرد هستند کمی از هم دورند. وقتی بطری در آب گرم قرار بگیرد ، ذرات هوا بیشتر حرکت می‌کنند و فاصله بین آنها افزایش می‌یابد. در نتیجه فضای داخل بطری و بادکنک را پر کرده و باعث باد شدن بادکنک می‌شود.

جواب فکر کنید های فصل 4 علوم هفتم

جواب فکر کنید صفحه 28

جواب فکر کنید صفحه 28

1) جواب فکر کنید صفحه 28

2) ذرات سازنده فلزات اتم‌هایی هستند که توسط یک نیروی جاذبه به هم چسبیده‌اند. وقتی یک ضربه به فلزی برخورد می‌ کند، شکل آن به راحتی تغییر می‌کند اما به راحتی از هم جدا نمی‌شوند زیرا اتم‌های فلز دارای ساختاری لایه‌ای هستند و وقتی یک ضربه به آن وارد می‌شوند، لایه‌هایی از اتم‌ها روی هم می‌لغزند و باعث تغییر شکل فلز می‌گردند.

فکر کنید های فصل پنجم علوم هفتم همراه با جواب

جواب فکر کنید صفحه 37

جواب فکر کنید صفحه 37

الف) مقدار آهن مورد نیاز نسبت به اندازه و تعداد واحدها محاسبه می‌شود. اما به صورت استاندارد برای ساختن یک متر مربع 60 کیلوگرم میلگرد استفاده می‌شود. / ب) برای تامین هر 500 کیلوگرم آهن به 1000 کیلوگرم سنگ معدن احتیاج داریم. با این فرض می‌توان موارد مورد نیاز را محاسبه نمود.

جواب فکر کنید صفحه 39

جواب فکر کنید صفحه 39

نه، چون آهن خالص بسیار نرم است و با یک ضربه خم می‌شود، خش برمی‌دارد و به سرعت زنگ می‌زند. برای استفاده در اسکلت ساختمان و موارد این چنینی آهن را با عناصر دیگر مثل کربن مخلوط می‌کنند و چدن و فولاد که آلیاژ آهن هستند ساخته می‌شود.

برای خواندن جواب اطلاعات جمع اوری کنید علوم هفتم فقط لازم است بر روی آن کلیک کنید.

جواب فکر کنید صفحه 44

جواب فکر کنید صفحه 44

این نمودار برای کاهش مصرف است که شامل بازیافت و مصرف دوباره نیز می‌شود. نمودار بیان می‌کند که می‌توان ظروفی که دیگر قابل استفاده نیستند را ذوب کرد و در موارد دیگر دوباره استفاده کرد.

پاسخ فکر کنید های فصل هفتم

جواب فکر کنید صفحه 56

جواب فکر کنید صفحه 56

الف) هرچه شیب زمین زیادتر باشد؛ آب سریعتر روی آن حرکت می‌کند و فرصت کمی برای نفوذ خواهد داشت. / ب) چون آب کمی در ارتفاع ریشه گیاه می‌ماند.

جواب فکر کنید صفحه 57

جواب فکر کنید صفحه 57

1) در شکل 1 چون فضای خالی کم است پس نفوذپذیری نیز کم است. و در شکل 2 برعکس این اتفاق می‌افتد. 2) شکل 2 برای تشکیل سفره آب زیرزمینی مناسبتر است.

فکر کنید صفحه 58 علوم هفتم

فکر کنید صفحه 58 علوم هفتم

میزان بهره برداری، پوشش گیاهی، جنس خاک، میزان بارندگی

فکر کنید های فصل 8 انرژی همراه با پاسخ

جواب فکر کنید صفحه 64

جواب فکر کنید صفحه 64

نه چون جابه‌جایی نداریم و بدون جابه‌جایی، کار انجام نمی‌شود.

فکر کنید صفحه 67 علوم هفتم

فکر کنید صفحه 67 علوم هفتم

الف) از آن جایی که جرم هر دو اتومبیل یکسان است، علت تندتر بودن خودرو سبز، سرعت زیاد آن است. / ب) چون سرعت هر دو یکسان است؛ کامیون به دلیل داشتن جرم بیشتر، انرژی جنبشی بیشتری نیز دارد.

فکر کنید صفحه 69 علوم هفتم

فکر کنید صفحه 69 علوم هفتم

هرچه سنگ بالاتر برده شود، انرژی پتانسیل گرانشی افزایش می‌یابد و زمانی که رها شود این انرژی به انرژی جنبشی تبدیل می‌شود که در نهایت به قوطی منتقل می‌شود.

جواب فکر کنید صفحه 72

جواب فکر کنید صفحه 72

منشا تمام انرژی‌های زمینی، خورشید است که این انرژی از شکلی به شکل دیگر و از جسمی به جسم دیگر قابل انتقال است.

جواب فکر کنید صفحه 72

جواب فکر کنید صفحه 72

خیر زیرا وعده صبحانه صفحه قبل انرژی مورد نیاز کل روز را تامین نمی‌کند.

پاسخ فکر کنید های فصل نهم از علوم هفتم

جواب فکر کنید صفحه 78

جواب فکر کنید صفحه 78

طول روز در شهرهای مختلف، متفاوت است اما در شهر تهران در تابستان بین 14 تا 15 ساعت خورشید در آسمان است. / بله چون ایران بسیار در این زمینه غنی است.

جواب فکر کنید صفحه 79

جواب فکر کنید صفحه 79

بله صحیح است. با تابش خورشید، هوای سطح زمین گرم شده و به بالا می‌رود و چون هوای سرد سنگین‌تر است به پایین می‌یابد که این جابه‌جایی باد را ایجاد می‌کند. پس می‌توان گفت که عامل ایجاد کننده انرژی بادی، انرژی خورشیدی است.

برای این که همین علوم را خوب یاد بگیری باید چندین ساعت با استاد کار بلد آموزش ببینی و کلی تمرین کنی تا بتوانی نتیجه بگیری. پکیج علوم هفتم حرف آخر این کار را راحت کرده است. مدرسان این محصول 5 استاد بزرگ و مطرح کشور هستند و چند ده ساعت محتوای آموزشی را که مناسب تمام سطوح علمی است آماده کرده‌اند و کتاب کمک آموزشی همراه این محتوا هست تا در درک عمیق مطالب به شما یاری برساند. برای اطلاع از قیمت دیگر محصولات به صفحه لیست قیمت محصولات حرف آخر مراجعه کنید.

امیدوارم که از خواندن این مطلب خسته نشده باشید. اگر می‌خواهید 20% از محتوای همین علوم هفتم را همراه با دیگر دروس هفتم به صورت رایگان در اختیار داشته باشید فقط کافیست هزینه ارسال 20 هزار تومانی را پرداخت کنید و فرم زیر را پر کنید تا برای شما ارسال گردد. این محتوای آموزشی به صورت انیمیشن ساخته شده است که شما با یکبار دیدن آن به تمام مفاهیم مسلط خواهید شد.

%20 محصولات متوسطه اول به صورت رایگان

فرم-متوسطه-اول

فصل 10 گرما و جواب فکر کنید هایش

جواب فکر کنید صفحه 85

جواب فکر کنید صفحه 85

انرژی گرمایی از آب به میخ منتقل می‌شود و دمای میخ افزایش و دمای آب کاهش می‌یابد.

برای آموزش فصل 12 علوم هفتم فقط کافیست بر روی آن کلیک کنید.

جواب فکر کنید صفحه 89

جواب فکر کنید صفحه 89

هنگام روز، هوا به سمت ساحل حرکت می‌کند و دود آتش نیز به همین ترتیب به سمت خشکی می‌آید. اما در شب عکس این ماجرا اتفاق می‌افتد. به این صورت که هوا به سمت دریا می‌رود و دود نیز مثل آن عمل می‌کند. علت این اتفاق ایجاد شدن جریانات همرفتی به وسیله خورشید است که در ساحل بیشتر از جاهای دیگر قابل مشاهده می‌باشد. به صورت خلاصه، در طول روز، همانطور که در فعالیت بالا اشاره شد گرمتر است و هوایی که در بالای خشکی قرار دارد به سمت بالا حرکت می‌کند و هوای سرد فوقانی دریا جای آن را می‌گیرد. اما هنگام شب، دمای خشکی نسبت به دریا کمتر است و هوای بالای خشکی جای هوایی که در سطح دریا بوده است را می‌گیرد.

جواب فکر کنید صفحه 90

جواب فکر کنید صفحه 90

آسفالت چون رنگ تیره‌ای دارد و مثل آینه بازتاب نمی‌کند بلکه بیشتر جذب می‌کند.

پاسخ فکر کنید های فصل 12

جواب فکر کنید صفحه 106

جواب فکر کنید صفحه 106

الف) از دریافت برخی پروتئین‌ها و موادی که در مواد جانوری وجود دارند محروم می‌شود. / ب) باید از مکمل‌های خوراکی استفاده کنند.

اگر می‌خواهید از همین امروز، حضور خودتان را بین رتبه برترهای کنکور تضمین کنید و بهترین سرنوشت تحصیلی را برای خود رقم بزنید باید از همین پایه محکم و قوی شروع کنید. بهترین راه برای رسیدن به این پایه قوی استفاده از پکیج و محصولات مرتبط با حرف آخر هفتم است که برای هر سطحی مناسب است و توسط بهترین اساتید کشور تدریس می‌شود. اما بهتر است همراه این پکیج از کمک‌هایی دیگری نیز بهره بگیرید تا هیچ نگرانی نماند. بهترین کار آن است که با کارشناسان این حوزه در ارتباط باشید تا از راه اصلی خود خارج نشوید و بر اساس توانمندی‌های خود پیش بروید. به همین منظور فرم زیر را پر کنید تا با مشاوران ارشد حرف آخر مشاوره رایگان داشته باشید.

قمری-4-ماهه

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

فکر کنید های فصل سفر غذاجواب فکر کنید صفحه 110

جواب فکر کنید صفحه 110

خرد و تکه تکه کننده غذا، نرم و تجزیه کننده غذای خرد شده، جذب مولکول‌های ریز و در نهایت ارسال مواد جذب شده به سلول‌های بافت‌های مختلف

جواب فکر کنید صفحه 112

جواب فکر کنید صفحه 112

الف) با توجه به شکل و ساختار هر کدام، کار و وظیفه خاصی دارند. مثلا آسیاها لقمه غذا را بیشتر خرد می‌کنند. دندان‌های پیش غذا را بریده و پاره می‌کند ولی دندان‌های نیش غذا را علاوه بر پاره کردن، سوراخ نیز می‌کند. / ب) به ترتیب از راست به چپ: 12 تا – 8 تا – 4 تا – 4 تا

جواب فکر کنید صفحه 113

جواب فکر کنید صفحه 113

لقمه اگر بسیار بزرگ باشد یا بعد از جویدن همچنان تکه‌های بزرگی داشته باشد و یا بخندیم، عطسه کنیم یا موارد مشابه؛ احتمال پریدن غذا به گلویمان وجود خواهد داشت. این حالت زمانی اتفاق می‌افتد که غذا راه بینی را مسدود کند. که در حالت عادی زبان کوچک هنگام بلع، راه بینی را می‌بندد.

جواب فکر کنید صفحه 115

جواب فکر کنید صفحه 115

این زیاد بودن چین‌ها باعث افزایش سطح جذب روده می‌شوند.

جواب فکر کنید های فصل 15 علوم هفتم

جواب فکر کنید صفحه 129

جواب فکر کنید صفحه 129

الف) ادرار، اشک، عرق، تبخیر ب) خوردن مستقیم آب یا استفاده از مواد غذایی که آب دارند. پ) خیر به فعالیت بدنی و دمای هوا بستگی دارد.

برای یافتن محصول مورد نظر مناسب خود به فروشگاه حرف آخر بروید. در قسمت نظرات، نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید تا به بهتر شدن ما کمک کنید.

4.3 7 رای
امتیاز این نوشته
guest
54 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات

این مقاله ها را هم بخوانید: