حقیقتی درباره لغات زبان انگلیسی کنکور که شما نمی دانید!!

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر
ارسال شده توسط: حدیثه قمری دسته روش های مطالعه دروس کنکور, مشاوره و برنامه ریزی کنکور برچسب ها: بدون دیدگاه 14 0

حقیقتی درباره لغات زبان انگلیسی کنکور که شما نمی دانید!!

لغات زبان انگلیسی همیشه آزار دهنده ترین قسمت کنکور به حساب می آیند چون که بسیار فرار هستند و برای به خاطر داشتن آن ها باید بارها و بارها آن ها را مرور کنید.  البته این فقط یک قسمت از مشکل به حساب می آید و مشکل دیگری که در مورد لغات دارید این است که تعداد لغات بسیار بالا هستند و باید برای آن ها یک زمان به خصوصی اختصاص بدهید تا بتوانید به همه آن ها برسید و بتوانید تک تک آن ها را بیاموزید بدون آن که نیازی به حفظ کردن داشته باشید.

از جمله مزایایی که حفظ کردن دارد این است که شما خیلی زود مطلب را به خاطر می سپارید و از جمله معایب آن این است که به همان زودی جزئیات مبحث از یادتان خواهد رفت به خصوص اگر مرور نداشته باشید کلیات مطلب را نیز فراموش خواهید کرد. پس مرور حرف اول را می زند و شما باید یک زمان خاصی را هم برای مرور لغات یاد گرفته شده اختصاص بدهید تا در ذهنتان ثبت شوند.

صحبت های حدیث قمری در مورد حقیقتی درباره لغات زبان انگلیسی کنکور که شما نمی دانید!!

اگر می خواهید به بهترین ها دست پیدا کنید باید بهترین تلاش ها را هم داشته باشید پس نگذارید تا حسرت روزهایی را بخورید که ای کاش کمی با حوصله تر عمل می کردم!!!

لغات زبان انگلیسی کنکور به چند دسته تقسیم بندی می شوند؟

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که مگر لغات دسته بندی می شوند؟ پاسخ شما مثبت است چرا که لغات به دو دسته داخل کتاب درسی و خارج کتاب درسی تقسیم بندی می شوند. اما چطور باید برای آن ها برنامه مناسب برای مطالعه داشت؟ اصلا لازم است برای لغات خارج از کتاب درسی وقت گذاشت و آن ها را آموزش دید؟ دوستان برای اینکه بتوانید در زبان انگلیسی کنکور موفق باشید باید دایره لغات گسترده ای داشته باشید چون قسمت عمده این درس را لغات به خودشان اختصاص داده اند.

لغات زبان انگلیسی کنکور

پس مشخص است که تنها لغات داخل کتاب درسی نمی توانند شما را به موفقیت صد در صدی برسانند. بنابراین از همین حالا باید ذهنیت خود را نسبت به ساده بودن لغات تغییر دهید و به اندازه کافی برای مطالعه و یادگیری شان تایم بگذارید. در ابتدا بگویم که شما اگر کلاس نرفته اید هیچ ایرادی ندارد می توانید با کمی تمرین و تکرار به بهترین نتیجه دست پیدا کنید. اما چطور؟

نحوه مطالعه لغات داخل کتاب درسی

اگر بخواهیم در مورد کتاب درسی صحبت کنیم واضح است که تعداد لغات در آن محدود است و شما می توانید با برنامه ریزی برای یادگیری شان وقت گذاشته و به نتیجه مطلوبی دست پیدا کنید. در این مورد لازم نیست که حتما تک به تک لغات را بشمارید تا در برنامه ریزی آن ها را قرار دهید چون که این کار بسیار تایم شما را خواهد گرفت. شما یک تعدادی را در نظر می گیرید و این را هم لحاظ می کنید که در صورتی که در مدت زمان باقی مانده لغات به اتمام نرسید یعنی یکسری لغات بوده که شما هنوز آن ها را مطالعه نکرده اید چند روز اضافی را در نظر خواهید گرفت.

اما وقتی صحبت از لغات می شود به این معنا نیست که شما فقط به لغاتی که در قسمت vocabulary قرار دارند توجه کنید بلکه از همان ابتدای کتاب از پاورقی ها گرفته تا سوالات و نکات و گرامر و … همه و همه را بررسی کرده و در صورتی که با لغتی مواجه شدید که معنی آن را نمی دانستید به طور کامل معنی آن را یاد خواهید گرفت. خب با این اوصاف باید زمان زیادی برای این کار صرف کرد ولی این طور نیست.

کتاب انگلیسی دهم

قبل از اینکه به ادامه مقاله بپردازم باید اعلام کنم یک هدیه ویژه برای شما در نظر گرفتیم؛ بسته ۵ روز با حرف آخر که کاری از اساتید حرف آخر هست و با داشتن آن می توانید به ۴۰ تست قطعی کنکور مسلط شوید. این بسته رایگان است و شما فقط ۳۵ هزار تومان هزینه بسته بندی و ارسال را پرداخت می کنید. فرم زیر را پر کنید. در این بسته آموزشی روش های تست زنی زبان با انیمیشن هم وجود دارد.

آیا برای مطالعه لغات باید تایم خاصی را مدنظر قرار داد؟ مثل سایر دروس که در زمان خاصی مطالعه می شوند؟

شما باید برای یادگیری این لغات از هر زمانی نهایت استفاده را ببرید به خصوص از زمان های مرده تان که هیچ کاری در آن زمان ها نمی توانید انجام دهید به طور مثال وقتی شما سوار تاکسی یا اتوبوس هستید و به جایی می روید در این زمان هیچ کاری از جمله مطالعه یا تست زنی را نمی توانید انجام دهید در حالی که همه شما در گوشی تان دیکشنری دارید و می توانید از آن در این موقعیت ها استفاده کنید و حتی اگر شده دو لغت را بیاموزید. درست است که این لغات شاید به کتاب مربوط نشوند ولی باعث می شود دایره لغات شما وسیع تر شود.

اما برای مطالعه لغات داخل کتاب کافی است روزانه ۱۰ الی ۲۰ لغت را یاد بگیرید. اما چطور یاد بگیرید در صورتی که نیازی به حفظ کردن نباشد؟ بهترین راه برای یادگیری لغات استفاده از جمله سازی و یا استفاده از تصویر و انیمیشن می باشد. در مورد جمله سازی که به طور کامل در مورد آن در مقاله تکنیک های تست زنی زبان انگلیسی بدون معلومات توضیحات لازم ارائه شده و شما می توانید با مطالعه آن به طور کامل در جمله سازی مسلط شوید. اما در مورد انیمیشن بهترین منابع می توانند کتاب هایی باشند که با انیمیشن تدریس می کنند و یا از دی وی دی های زبان حرف آخر استفاده کنید که در انتها به طور کامل در مورد ان توضیح خواهم داد.

زمان مطالعه لغات

نحوه مطالعه لغات خارج کتاب درسی

در مورد این لغات اولین چیزی که مشهود است این است که شما با تعداد لغات نامحدودی روبه رو خواهید بود که برای یادگیری آن ها بعد از لغات داخل کتاب درسی اقدام کنید. پس مشخص شد که اولویت اول شما لغات کتاب درسی است سپس به سایر کتاب ها مراجعه خواهید کرد تا بتوانید دایره لغات وسیعی داشته باشید. برای این کار می توانید به کتاب های متعددی یا منابع متعددی رجوع کنید ولی بهترین کتاب برای شما عزیزان می تواند کتاب ۵۰۴ باشد.

در کتاب ۵۰۴ شما حتی لازم نیست که جمله سازی را انجام دهید چون که خود کتاب این کار را انجام داده است و حتی لغات را در یک داستان کوتاه هم قرار داده که شما با بررسی آن می توانید به خوبی لغت را در ذهن خود بسپارید. در این صورت شما در قالب آن جمله و داستان با یکسری لغات دیگر نیز آشنا خواهید شد که اگر تک به تک آن ها را یاد بگیرید و به خاطر بسپارید بسیار جلوتر از افرادی خواهید بود که حتی به کلاس رفته اند ولی در یادگیری لغات تلاشی انجام نمی دهند.

کتاب 504

یک نکته قابل تامل برای داوطلبان عزیزی که کلاس رفته اند و دارای اطلاعات کافی در مورد زبان هستند!!

داوطلبانی که کلاس رفته اند نباید در این مورد خود را مستثنی بدانند و دیگر به مطالعه لغات نپردازند این کار فقط باعث می شود تا به مرور زمان مطالب بیشتری را فراموش کنند. وقتی می گوییم یک مطلب فرار است یعنی برای تمامی افراد فرار است و در صورتی فراموش نخواهد شد که دائما در حال مرور و تمرین و تکرار باشید. اما تفاوتی که شما عزیزان با افرادی که کلاس نرفته اند دارید این است که برای شما زمان کمتری برای مرور و تمرین لازم خواهد بود چون که شما با لغات آشنایی دارید.

یک نکته برای داوطلبان کنکوری

چطور با زبان انگلیسی حرف آخر لغات را بدون حفظ کردن آموزش ببینید؟

موسسه حرف آخر با استفاده از انیمیشن و تصویر سازی لغات را به شما در کم ترین زمان ممکن آموزش می دهد. استاد محمودی با استفاده از انیمیشن تمامی لغات را به نیمکره راست مغز شما منتقل می کند که حافظه تصویری شما نیز می باشد که در این صورت فراموشی لغات به کمترین حد ممکن خود می رسد و هم چنین در زمان آزمون دادن هم با به یادآوری آن تصاویر و انیمیشن ها خیلی سریع تر به پاسخ سوال دست پیدا خواهید کرد. اما برای بهتر آشنا شدن با روش استاد محمودی کافی است یک نمونه از تدریس های ایشان را مشاهده کنید:

در انتها اگر نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد یادگیری لغات زبان انگلیسی داشتید می توانید سوالات خود را از طریق شماره تلفن های زیر با ما در میان بگذارید: ۰۹۱۲۰۰۴۷۰۲۵-۰۲۱۶۶۵۷۶۳۷۱

تماس-با-قمری

این اعلان را به اشتراک گذارید

نظرات (14)

 • روغن خراطین پاسخ

  سلام روزتون بخیر تندرستی

  خواستم اول نظر بزارم خستگیتون بره

  واقعا مفید بود برام من اینجارو سیو کردم تا دوباره بیام

  ممنون

  20 فوریه 2020 در 19:30
 • مهسا کمالی پاسخ

  سلام وقتتون بخیر…مقالتون واقعا حجم علمیش بالا بود دستتون درد نکنه مونده بودم که به چه نحوی کتاب درسی‌ رو بخونم که خیلی عالی از مقالتون یاد گرفتم خیلی ممنون

  4 مارس 2020 در 03:28
 • reza ghafari پاسخ

  سلام خانوم قمری خسته نباشید برای مقاله فوق العادتون ممنون…فقط من یه سوال داشتم گرامر زبان رو خیلی خوب بلدم ولی تو لغات موندم،لغت های کتاب رو خوندم تموم شد الان برای یادگیری بیشتر از کدوم منبع استفاده کنم؟؟؟

  4 مارس 2020 در 03:30
  • حدیثه قمری پاسخ

   سلام وقتتون بخیر باشه. اگه لغات داخل کتاب تموم شده پیشنهاد می کنم از لغات کتاب ۵۰۴ استفاده کنید

   13 مارس 2020 در 23:47
 • عاطفه روزمهر پاسخ

  سلام
  برای کسی که کلا صفر هست تو زبان اونم تو این مدت کم چه پیشنهادی دارید براش؟ خودم زبانم خیلی ضعیفه راهنماییم کنید ممنون میشم

  4 مارس 2020 در 03:35
  • حدیثه قمری پاسخ

   سلام برای شما پکیج زبان صفر تا صد حرف آخر می تونه خیلی مفید باشه چون ار صفر این درس رو آموزش می ده و می تونید به خوبی به درصد بالایی از اون هم دست پیدا کنید

   13 مارس 2020 در 23:46
 • سارا شکری پاسخ

  خسته نباشید و یه تشکر میکنم بابت مقاله عالیتون.دیدگاهم کلا به زبان تغییر کرد
  فقط از چه طریقی میتونم پکیج های موسسه رو تهیه کنم راهنماییم کنید ممنون میشم

  4 مارس 2020 در 03:40
  • حدیثه قمری پاسخ

   سلام متشکرم از شما. از طریق شماره های زیر می تونید اقدام کنید: ۰۲۱۶۶۵۷۶۳۷۱-۰۹۱۲۰۰۴۷۰۲۵

   13 مارس 2020 در 23:45
 • حمید پورحیدر پاسخ

  سلام
  بی زحمت برای بودجه بندی سوالات زبان هم مقاله مینویسید چون از اول هیچی نخوندم اهمیت سوال های کنکور بدونم حداقل تو این مدت کم میشینم اون هارو بخونم ممنون

  4 مارس 2020 در 03:45
 • بهار پاسخ

  سلام من یه دوازدهمی هستم و از پک های حرف آخر استفاده میکنم اما متاسفانه برنامه ریزی درست حسابی ندارم آیا شما میتونید کمکم کنید؟ آیا من فرصت کافی دارم؟

  6 می 2020 در 12:57
  • شایان مامندی پاسخ

   سلام و عرض ادب. از الان تا روز کنکور حدود دو ماه و نیم مونده و وقتشه هر چقدر در توانتون هست وقت بزارید ماهم کمکتون میکنیم. برای ارتباط از طریق تلگرام حرف آخر یا شماره ۰۲۱۶۶۵۷۶۱۸۲ با من در ارتباط باشید.

   7 می 2020 در 00:50

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر

کنکور 1400 رو تو 4 ماه تموم کن و 7 بار دوره کن!