بهترین راهکارها برای کاهش 100 درصدی استرس یک داوطلب کنکوری

امروزه یکی از مشکلات اساسی دانش آموزان داشتن استرس هستش به طوری که حتی می تواند ذهن شان را از خواندن درس مختل کند. اما این فقط یک طرف قضیه است استرس حتی باعث می شود شما مطالبی را هم که خوانده اید فراموش کنید و این یک معزل بزرگ برای یک کنکوری محسوب می شود. اما چطور می توان این استرس را کنترل کرد و بر آن غلبه شد تا نتیجه را به نفع خودتان به پایان برسانید.امروز بنده در موسسه حرف آخر میخواهم شما را با راه های مقابله با استرس کنکور آشنا کنم.

استرس می تواند چه عواقبی داشته باشد؟

همانطور که گفته شد عمده ترین مشکلی که استرس ایجاد می کند فراموشی مطالب است. اما از جمله عواقب دیگری که استرس دارد این است که باعث بی قراری شما شده و ذهنتان نمی تواند بر یک متن متمرکز شود و اصلا احساس آرامش ندارید و نتیجه آن این است که اعتماد به نفس تان به شدت افت پیدا می کند و دچار نا امیدی می شوید و فکر می کنید دیگر هیچ راهی برای پیشرفت شما وجود ندارد.

از جمله مشکلات یا عواقب دیگری که استرس دارد این است که شما حتی اگر نخواهید درس را بخوانید هم باز دچار تشویش هستید و ذهنتان درگیر این است که چرا درس نمی خوانید این درحالی است که حوصله درس خواندن هم ندارید و می توان گفت که ذهن تان کاملا ناآرام است. این بدترین اتفاقی است که یک داوطلب کنکوری یا یک دانش آموز که می خواهد کنکور شرکت کند می تواند داشته باشد و شدیدا بازدهی مطالعه را تحت تاثیر قرار می دهد، پس باید با راه های مقابله با استرس کنکور آشنا شوید تا بروز این عواقب را به حداقل برسانید. در کنار این مقاله سایر مقالات از جمله مباحث پر تست کنکور را نیز از همین سایت مطالعه کنید.

راه های مقابله با استرس کنکور

چه عواملی باعث استرس در شما می شود؟

عواملی مثل کم خوابی، مشکلات خانوادگی، مطالعه کم، عدم تسلط بر روی مطالب، سرزنش والدین، مقایسه خود با سایر دوستان و نرسیدن به حداقل رتبه در آزمون های آزمایشی، نزدیک شدن به دوران جمع بندی کنکور و…. می توانند از عواملی باشند که باعث استرس در شما می شود. اما شما دوستان عزیز باید سعی کنید تا این روند استرس را کاهش دهید تا روان تان بیش از پیش آرام باشد و زندگی آرامی را تجربه کنید. اما چطور می توان در زمان کنکور به زندگی آرام دست یافت؟

راه های مقابله با استرس کنکور

اما امروز به معرفی راه های مقابله با استرس کنکور خواهیم پرداخت پس حتما تا انتها با ما باشید. تا به پاسخ سوالات خود درباره مقابله با کنکور دست پیدا کنید و در زمان کوتاه از چنگ استرس کنکور خلاص شوید.

مهمترین راه مقابله با استرس کنکور

کنکور سرنوشت ساز ترین آزمون در زندگی هر کدام از داوطلبان است و افراد حدود 12 سال درس می‌خوانند تا در یک رشته خوب پذیرش شوند. اما به یاد داشته باشید قرار نیست که شما شاهکار کار کنید یا هر کار عجیب و غریب دیگری. شما مطالعه می‌کنید و در مسیر اصولی هم مطالعه خواهید کرد به یاد هم داشته باشید هر سال حدود 30 الی 40 درصد از داوطلبان درصد منفی در کنکور کسب می‌کنند پس از تعداد زیاد داوطلبان به خصوص در رشته تجربی نترسید.

نکته بعدی این است که شما تلاش می‌کنید و مطمئن باشید هیچ تلاشی، تاکید می‌کنم هیچ تلاشی بدون نتیجه نخواهد ماند و حتی ده دقیقه هم مطالعه کنید نتیجه آن را خواهید دید. اما راه مقابله با استرس کنکور که این جا می‌خواهم به شما معرفی کنم شبیه سازی خود فضای کنکور است و چند توصیه به عنوان مشاورین رتبه برتر حرف آخر برای شما دارم که با دقت باید اجرا کنید.

1-سعی کنید دو ماه آخر کنکور هر روز ساعت 5:30 صبح از خواب بیدار شوید؛ این یکی از بزرگترین مشکلات من بود که تمرین زود بیدار شدن را انجام نداده بودم و روز کنکور برای اولین بار ساعت 5:30 از خواب بیدار شدم شوک بزرگی به من وارد شد.

2- سه هفته مانده به کنکور سعی کنید حداقل 10 آزمون جامع کنکور یا آزمون های آزمایشی سال های گذشته را از خود بگیرید اما حتما از تک صندلی استفاده کنید و حتما ساعت را نگه دارید و تست ها را زمان دار بزنید و تصور کنید دفترچه سوالات کنکور جلوی شماست و واقعا سر جلسه هستید و یکی از راه های مقابله با استرس کنکور است که به شدت به شما کمک خواهد کرد.

برای راهکار های بهتر و نکاتی که به شدت به شما در کنترل استرس کمک خواهد کرد هم از کافی است فرم زیر را پر کنید و یک جلسه مشاوره رایگان از ما دریافت کنید یا با شماره 02166576182 تماس بگیرید تا به صورت مستقیم با من ارتباط داشته باشید.

[gravityform id=”2″ title=”false” description=”true”]

مابقی مقاله را از زبان همکارم خانم قمری بشنوید..

1- برای زندگی کنکوری تان برنامه داشته باشید

دوستان کنکوری حواستان باشد اگر برای خود و مطالعه تان دارای برنامه ریزی باشید و سعی کنید طبق برنامه پیش برید یا حتی الامکان بیشتر آن برنامه را انجام دهید کمتر دچار استرس می شوید و ذهنتان آرام تر است چرا که می دانید حتی اگر یکسری کارها وجود دارد که شما انجام نداده باشید در برنامه جبرانی آن ها را جبران خواهید کرد.

2- خواب خود را منظم کنید

داوطلبان کنکوری باید بدانند که یکی از مهم ترین راه های مقابله با استرس کنکور نظم در خوابشان می باشد. یک کنکوری تحت هیچ شرایطی نباید دیر تر از ساعت 12 شب بخوابد چرا که در برنامه اش باید فردا صبح به طور مثال ساعت 7 یا 8 سرحال بوده و پر انرژی درس بخواند و لازمه این انرژی خواب کافی می باشد. دوستان این را بدانید که فضای مجازی برای همیشه هست شما می توانید بعد از کنکورتان هم از این فضا استفاده کنید پس دیگر لزومی ندارد که از خوابتان بزنید و ساعت ها در گوشی باشید.

خواب منظم داشتن

3- با دقت مطالعه کنید

خب دوستان شما که دارای برنامه هستید و مطمئنا هم دارای منبع خوبی برای مطالعه هستید پس چرا از این منبع و این برنامه به خوبی استفاده نکنید؟ این در حالی است که شما می توانید در کنار  آن دو عامل مهم برای موفقیت با مطالعه دقیق و کامل تان (با تمرکز) مثلث موفقیت خود را تکمیل کرده و نه تنها خود را از بند استرس برهانید بلکه خود را در جمع رتبه برتر ها هم قرار دهید.

مطالعه دقیق و با تمرکز

میخواهم یکمی خودمانی تر با شما صحبت کنم دوستان این وقت دارد می گذرد و کنکور شما بالاخره برگزار خواهد شد حالا چه بهتر که در این مدت زمان نهایت استفاده را کرده باشید و با نهایت دقت مطالعه داشته باشید و از کنکور سربلند بیرون بیایید و نه تنها برای کنکورتان استرس نداشته باشید بلکه برای نتایج اولیه و ثانویه هم کمتر دچار استرس شوید چون که خیالتان راحت است و شما تمام تلاشتان را برای رسیدن به موفقیت انجام داده اید.

مطالعه با دقت از مهم ترین راه های مقابله با استرس کنکور سبب می شود تا تسلط شما بر روی درس بیشتر شده و در نهایت بتوانید راحت تر و سریع تر به جواب دست پیدا کنید و روز به روز پیشرفت چشمگیری داشته باشید. راستی برای شما کلی تدریس رایگان قرار داده ایم که از طریق صفحه نحوه تدریس در حرف آخر می‌توانید مشاهده کنید.

4- حتی الامکان کارهایتان را به عقب نیندازید

وقتی شما برای مطالعه و سایر کارهای روزانه تان برنامه ای را تدارک دیده اید در صورتی که کاری خارج از این برنامه ضروریت نداشت و کم اهمیت بود بهتر است برنامه تان را به صورت نصفه و نیمه انجام ندهید یا انجام آن را به یک روز دیگر محول نکنید چون که این روزها جمع می شوند و یکهو چشم باز می کنید و می بینید روز کنکور فرا رسیده است و تقریبا هیچ کاری سر جای خودش انجام نشده.

پس سعی کنید کارهای تان را در صورت نبود شرایط اضطراری به تعویق نیندازید چون در هر صورت آن کسی که در این میان ضرر می کند خود شما هستید. هم استرس در این میان ذهن شما را آزاد نخواهد گذاشت هم احساس ندامت و پشیمانی که کاش از زمان موجود نهایت استفاده را می کردید.

تاخیر در مطالعه

5- اهدافتان را طبقه بندی کنید

حتما همه شما عزیزان دارای یکسری هدف در زندگی خودتان هستید که بعضی از آن ها از دیگری برای شما ارجحیت دارد. دوستان سعی کنید هدف های مهم خود را شناسایی کنید و برای رسیدن به آن ها تلاش کنید و آن ها را در اولویت قرار دهید. هدف هایی همانند کنکور که آینده شما را تغییر خواهد داد بسیار بزرگ هستند و دست یافتنی پس سعی کنید با اراده و تلاش زودتر به اینگونه اهداف برسید. مطمئنا وقتی شما هدف تان را طبقه بندی می کنید برای آن تایم گذاشته و زحمت می کشید و دیگر استرس در این میان جایی نخواهد داشت.

راه های مقابله با استرس کنکور

6- یک تایم از روز را با خانواده خود بگذرانید

بودن در کنار پدر و مادر و خواهر و برادر باعث می شود شما متوجه شوید چقدر بودن در کنار آن ها می تواند پر از آرامش باشد و شما آن را نادیده گرفته اید. سعی کنید در این تایم از بودن با افراد خانواده نهایت لذت را ببرید و از فکر کردن به هرچیزی پرهیز کنید و ذهن خود را به آرامش دعوت کنید.

دوستان دیدید که راه های مقابله با استرس کنکور فقط و فقط به شما بستگی دارد و اصلا کار سختی نیست فقط کافی است فعل خواستن را صرف کنید و برای رسیدن به آرامش تلاش کنید.

در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد راه های مقابلع با استرس کنکور داشتید می توانید از طریق شماره تلفن های زیر در تماس باشید:

09120047025-02166576371
[vc_row css=”.vc_custom_1576670702033{margin: 10px !important;}” animation_type=””][vc_column][ult_sticky_section stick_behaviour=”stick_permanent” sticky_position=”bottom” btn_mobile=”enable” permanent_lr=”10″ sticky_gutter=”13″][vc_single_image image=”15992″ img_size=”167×56″ alignment=”right” onclick=”custom_link” link=”tel:+982166576371″ label=”” animation_type=”” css=”.vc_custom_1576670814029{margin-bottom: 10px !important;}”][/ult_sticky_section][/vc_column][/vc_row]

امتیاز بدهید.
guest
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!