چرا رتبه های برتر کنکور از منابع حرف آخر استفاده کردند؟

رتبه برترهای حرف آخر

 

کنکور راهی است که جلوی روی همه ی ما و حتی فرزندان ما است. آزمونی که میتواند سرنوشت ما را زمین تا آسمان تغیر دهد و فردی را از یک خانواده ی فقیر به یکی از ثروتمندان بزرگ تبدیل نماید.رستگار رحمانی فرزند خانواده ای 10 نفره که پدرش کارگر در شهر جوانرود کرمانشاه و مادرش نیز خانه دار بود.برای چنین فردی ممکن است سفر به یکی از شهر های بزرگ ایران آرزوی دست نیافتنی باشد.اما رستگار در کنکور 88 در طی 4 ماه مانده به کنکور بلافاصله بعد از اتمام سربازی شروع به مطالعه برای کنکور کرد و به رتبه ی 1 کنکور تجربی و کنکور زبان و رتبه ی 44 کنکور هنر دست پیدا کند.

رستگار رحمانی  متخصص جراحی مغز و اعصاب از دانشگاه تهران میباشد و حتی پروفسور سمیعی نیز در مورد وی گفته است که”اگر کسی در آینده بتواند جانشین من باشد کسی نیست جز رستگار رحمانی”.

رستگار رحمانی

اما بحث اصلی ما در مورد کنکور بود که چگونه میتواند کل زندگی یک فرد ، ارزش و احترام او در جامعه را عوض کند و یک نفر را از فرش به عرش برساند. امروزه در رشته ای مانند تجربی که به طور میانگین هرسال حدود 600 هزار شرکت کننده دارد رسیدن به سه رشته ی پر متقاضی پزشکی دندان و دارو واقعا کار دشواری است و از این تعداد شرکت کننده فقط 15 هزار نفر اول میتوانند به چنین رشته هایی که آینده ی تضمین شده ای دارند دست پیدا کنند پس رسیدن به چنین رتبه ای نیازمند برنامه ریزی هوشمند و استفاده از منابع درست میباشد که با توجه به گستردگی آنها انتخاب منبع درس واقعا سخت است و بارها ممکن است یک منبع را انتخاب کنیم کنیم ولی کامل نباشد و استفاده از آن باعث تلف شدن زمان بدون بازدهی خواهد شد.

 

بهترین منابع برای کنکور را چگونه انتخاب کنیم ؟

قطعا اگر بخواهید خودتان به تنهایی این کار را انجام دهید حتما یک یا دو بار با شکست مواجه میشوید و با صرف هزینه های فراوان همراه است و دقیقا مشکل اینجاست که فرصت آزمون و خطا وجود ندارد ، یک اشتباه کوچک فرد را یک سال دیر تر به نتیجه میرساند. بهترین فردی که میتواند یک منبع را از هر جهتی معرفی کند کسی است که قبلا از آن استفاده کرده باشد و برروی مزایا و معایب آن تسلط داشته باشد تا بتواند شما را در انتخاب منبع به بهترین نحو راهنمایی نماید که نتیجه ی آن رسیدن به رتبه و رشته ی دلخواه بدون اشتباه میباشد.

اما ویژگی های یک منبع خوب چیست ؟

منابع کنکور

1- یک منبع خوب باید جامع و کامل باشد

یعنی لازم نباشد که بعد از استفاده از آن در کلاس های آموزشی ثبت نام کرد یا چند کتاب دیگر هم به عنوان مکمل از آن استفاده کرد.

اما یک نکته ی ریز : به نظر شما کتاب های کمک آموزشی میتوانند کامل باشند ؟

پاسخ خیر است. به دلیل اینکه در کلیه ی کتاب ها فقط نکات تشریحی وجود دارد و نکات تستی به ندرت وجود دارد. از طرفی در کتاب های آموزشی سؤالات به صورت مبحثی میباشد و با استفاده از آنها نمیتوان به سؤالات ترکیبی کنکور به صورت کامل پاسخ داد.

اما حرف دل : دوست خوبم کسی که یک کتاب آموزشی رو مینویسه اگه کل نکاتی که بلد هست رو داخل اون کتاب بیاره به خودش ضرر میزنه و کسی در کلاس های او شرکت نمیکنه ؛ پس در داخل کتاب فقط نکات تشریحی رو مینویسه.

2– دومین ویژگی خوب یک منبع نیز آموزش به زبان ساده است

که بتوان درسنامه ها را متوجه شد. یک درسنامه هر چقدر هم که خوب باشد و لی سطح بالا توضیح داده باشد نمیتوان متوجه آن شد و به جز خستگی هیچ تاثیر دیگری نخواهد داشت.

3- تست نیز یکی از مهمترین ویژگی هاست.

بعد از درسنامه ، یک منبع آموزشی باید تست های مناسبی علاوه بر تست های سراسری داشته باشد.

هرچقدر هم که یک داوطلب سواد خوبی داشته باشد اما با یک تست مواجه شود که قبلا مشابه آن را ندیده باشد در حل آن دچار مشکل میشود. نمونه ی بارز این امر معلم ها و اساتید میباشند و بارها پیش آمده است حتی برای خود من که با یک تست جدید ریاضی مواجه شوم و برای حل آن چندین دقیقه زمان اختصاص دهم. منابع آموزشی نیز باید این نکته را رعایت کنند و فقط تست هایی در چهارچوب کنکور و کتاب درسی را استفاده کنند.

با موسسه ی حرف آخر ممکن است آشنا باشید . موسسه ای که سبک جدیدی از آموزش را در سطح کشور بنیاد کرده است و در چند سال اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. همانطور که گفتیم یکی از بهترین افرادی که میتوانند شما را در انتخاب بهترین منبع ممکن برای هر درس راهنخمایی کرده اند رتبه برتر ها هستند. در این مقاله نظر رتبه برترهای حرف آخر را در مورد منابع این موسسه بررسی خواهیم کرد.

رتبه برترهای حرف آخر

1-بهزاد خادمی از رتبه برترهای حرف آخر 427 تجربی97 :

بهزاد خادمی

سال 93 یکبار کنکور دادم ولی به نتیجه ی دلخواه خود نرسیدم و برای کارکردن از شهر تکاب به تهران رفتم حدود 1 سال شاگرد قصابی ، گارسون و آشپز بودم و بعد از آن به خدمت سربازی رفتم . بهار 96 سربازی که تمام شد سراغ بازار کار رفتم دوباره. آبان ماه دوباره جرقه ی درس خواندن وارد سرم شد و تصمیم گرفتم در کنکور شرکت کنم؛ اطرافیان کلا نا امیدم میکردند و میگفتند افراد زیادی هستندکه از تابستان شروع کرده اند و تو زمان کمی داری. تعدادی کلاس ثبت نام کردم و درس خواندم ؛ ازخودم که آزمون میگرفتم به نتیجه ی دلخواهم نمیرسیدم در دروس عمومی درصد من از 30 بالاتر نمی آمد و در درس ریاضی فقط آمار بلد بودم و بالاترین درصد من هم 17 بود.

یکی از دوستانم که حرف آخر را به من پیشنهاد داد اول رد کردم چون به دی وی دی اعتماد نداشتم . گفت تهیه کنم و اگر بد بود از جیب خودش هزینه را میدهد. ریاضی استاد منتظری را تهیه کردم و درصد من از 17 به 70 رسید در اولین آزمون . با خود فکر کردم که وقتی با ریاضی پیشرفت کردم بقیه ی درس ها را امتحان کنم . بقیه ی درس ها را نیز تهیه کردم و در کل درس ها درصد من بالاتر رفت به خصوص در درس دین و زندگی که متنفر بودم به درصد 80 رسیدم.

نظر بهزاد خادمی در رابطه با عربی حرف آخر استاد واعظی :

همیشه از عربی متنفر بودم و حتی الان بپرسند میز به عربی چه میشود بلد نیستم. اما استاد واعظی همیشه میگفت قرار نیست عربی حرف زدن را یاد بگیرید بلکه قرار است تست عربی را بزنید. با همین گفته ی او شروع کردم تست های ترجمه ی عربی را بدون حفظ لغت حل میکردم و در کنکور نیز عربی را 96 درصد زدم. در کنکور نیز به رتبه ی 427 رسیدم و به عنوان عضوی از رتبه برترهای حرف آخر در خدمت شما هستم.

2- علیرضا راعی از رتبه برترهای حرف آخر 354 تجربی 97 :

علیرضا راعی

دارای دیپلم ریاضی اما بخاطرحرف معلم ها که گفته بودند به جایی نمیرسی از ریاضی دلزده شده و به سراغ کنکور تجربی رفت در کنکور تجربی 96 شرکت کرد و به نتیجه ی دلخواه نرسید. یک روز در شبکه های سیما تدریس استاد منتظری از بخش ترکیب توابع در ریاضی جامع یک رامشاهده کرد و با خود گفت که همین تست را من در سال 96 در 4 دقیقه حل کردم و اشتباه بود اما استاد منتظری این تست را در 20 ثانیه حل میکند. از پکیج ریاضی حرف آخر استفاده میکند و افزایش درصد خود را شاهد بوده در کنار آن سایر پکیج ها را نیز تهیه میکند.

صحبت های علیرضا راعی از رتبه برترهای حرف آخر در سال 97 :

+وقتی اسم آقای شاکری یا آقای شعبانی میشنوی چه حسی بهت دست میده؟
-متخصص چگونه زیست خوندن.
+آقای دکتر ****** چی؟
–خیلی سختگیر. سخت می گیره واسه رسیدن به جاهای فوق العاده که شما با دیدن سؤال کنکور میگید خوب اینه!!
+جناب آقای واعظی دبیر عربی؟
— بمب انگیزه
+آقای منتظری دبیر ادبیات؟
–حرفه ای تو طرح سؤالات
+جناب آقای یوسفیان پور دبیر دین و زندگی؟
–دقیق و نکته سنج
+جناب آقای منتظری؟
— کسی که دیدگاه آدمهارو چه اونی که صفر چه اونی که 50 و چه اونی که 100 هست نسبت به ریاضی عوض میکنه.
-یه توصیه دارم به داوطلبان کنکوری. امسال راه درستو انتخاب بکنن تا سال بعد اینموقع تجربه تلخ پشت کنکور نشستنو نداشته باشن.

3- مهراد زارع از رتبه برترهای حرف آخر در سال 97 :

مهراد زارع رتبه برترهای حرف آخر

من از پکیج ریاضی استاد منتظری استفاده کردم وقتی وارد جلسه ی کنکور شدم در مدت زمان 30 دقیقه کل سؤالات ریاضی کنکور را زدم. به هر سؤالی که میرسیدم به یاد آقای منتظری و پکیج ریاضی ایشان می افتادم  چرا که کل سؤالات کنکور 97 را قبلا در پکیج ریاضی استاد منتظری و 20 آزمون حل کرده بودم. و دلیل اینکه به درصد 100 در ریاضی نرسیدم به خاطر 2 سؤال بود که اشتباه جواب داده بودم. سؤال اول برای هندسه بود که از ما قطر را خواسته بود و حل کردم و شعاع را بدست آوردم به جای اینکه دو برابر کنم همان را انتخاب کردم.

کل 30 سؤال را در 30 دقیقه حل کردم و 17 دقیقه برای دروس زیست و فیزیک من ذخیره شد و الان از رتبه برترهای حرف آخر با رتبه 31 کنکور 97 هستم.

آقای یوسفیان پور نیز در درس دینی برای هر درسی الگو دارند و کل دین و زندگی را در 14 الگو بدون حفظ هیچ نکته ای به شما یاد خواهند داد.

4- ساسان جهانگیر زاده از رتبه برترهای حرف اخر در سال 97 :

ساسان جهانگیرزاده رتبه برترهای حرف اخر

دیپلم ریاضی داشتم ولی به پزشکی علاقه مند بودم. شروع کردم برای تجربی درس خواندن ؛ با حرف آخر آشنا نبودم ولی یک روز در تلویزیون برنامه ی این موسسه را مشاهده کردم به نظرم جذاب بود ولی باز قانع نشدم. در اینترنت سرچ کردم و نمونه های مختلفی از فیلم های حرف آخر را مشاهده کردم و خیلی خوشم آمد . فیلم های آموزشی را تهیه کردم و من که اصلا در زیست حتی نمیدانستم سلول چیست به درصد 77 در زیست شناسی کنکور دست پیدا کردم.

دو نکته در مورد بیست آزمون حرف آخر باید بگویم.

1- حافظه ی تصویری را واقعا تقویت میکند

2- در 20 آزمون داوطلب با دید طاح آشنا میشود یعنی میداند که طراح چه نگاهی به تست ها دارد و چگونه تست طرح میکند و چگونه باید آن تست ها را حل کرد.

5- سروین سلیمانپور از رتبه برترهای حرف آخر در کنکور 97 :

سروین سلیمانپور

من از تمام پکیج های حرف آخر استفاده کردم و در درس های عمومی و اختصاصی به درصد های زیر دست پیدا کردم :

ادبیات 77  ، عربی 90 ، دینی 80 ، زبان 68 ، ریاضی 75 ، زیست 83 ، فیزیک 93 ، شیمی 90

درصد فیزیک امروز خود را مدیون استاد کامیار  و روش های ایشان در حل سؤالات هستم. در فیزیک حرف آخر مفهوم محوری بودن شعار نیست بلکه واقعا عملی میشود و در فصلی مانند سینماتیک از هیچ فرمولی استفاده نمیشود. الان هم به عنوان یکی از رتبه برترهای حرف آخر اینجا هستم و به رتبه ی 41 در کنکور 97 دست پیدا کردم.

6- محمدرضا خوشرو از رتبه برترهای حرف آخر :

محمدرضا خوشرو

رتبه برتر شدن اگر راه اصولی نباشد واقعا سخت است و لی اگر راه اصولی باشدمیتوان به راحتی به رتبه ی خوب رسید.

من شنیدم که آقای واعظی دی وی دی هم دارند و دی وی دی های ایشان در حرف آخر را تهیه کردم و عربی من از درصد 30 به درصد 100 رسید یعنی از نقطه ضعف به نقطه قوت من تبدیل شد و در کنکور 97 با درصد 100 عربی به رتبه 59 رسیدم و از رتبه برترهای حرف آخر محسوب میشوم.

7- مهدی ایمانی از رتبه برترهای حرف آخر :

مهدی ایمانی

بعد از تهیه ی بیست آزمون متوجه شدم که با چه منبع حرفه ای سروکار دارم به طوریکه هر آزمون نسبت به آزمون بعدی سطح بالاتری پیدا میکرد و یک الی دو درس در عمومی ها و اختصاصی ها چالش برانگیزتر میشد که بستر روانی و استرس جلسه ی کنکور را تداعی میکرد و خیلی از این لحاظ شبیه کنکور بود

من نیز یکی از رتبه برترهای حرف آخر در کنکور 97 هستم و به رتبه ی 66 تجربی رسیدم.

8- مهدی حسنی از رتبه برترهای حرف آخر در کنکور97 :

مخدی حسنی

روشی که در دی وی دی های حرف آخر استفاده شده نمونه ی آن را من در هیچ کتابی و منبع آموزشی دیگری ندیده ام. با استفاده از هفت الگوی زیست شناسی حرف آخر دیگر نیازی نیست که کل سؤال خوانده شود با خواندن نصف سؤال و در بعضی از سؤالات حتی کمتر از نصف به جواب خواهید رسید. مهدی حسنی نیز از رتبه برترهای حرف اخر در کنکور 97 بود و با استفاده از منابع به رتبه ی 33 دست پیدا کرد.

دوستان عزیزم نظر رتبه برترهای حرف آخر در رابطه با این مجموعه را مشاهده کردید حال انتخاب به عهده ی خودتان است. همه چیز برای شما آماده شده است.

برای دریافت مشاوره ی رایگان و تهیه ی محصولات حرف آخر میتوانید با شماره ی 02166576182 دفتر موسسه ی حرف آخر تماس حاصل فرمایید.

 

امتیاز بدهید.
guest
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!