حداقل رتبه لازم برای قبولی در دندان‌پزشکی! رازهایی که برای قبولی در دندان‌پزشکی باید بدانید

همان‌طور که خودتان بهتر می‌دانید، رشته دندان‌پزشکی از رشته‌های پرتقاضا و مورد علاقه بسیاری از داوطلبان تجربی است و خیلی از داوطلبان آرزو تحصیل در دندان‌پزشکی را دارند ولی از آنجا که این رشته ظرفیت بسیار کمی برای پذیرش دارد، تعداد کمی از داوطلبان می‌توانند در رشته دندان‌پزشکی قبول شوند. حتی نسبت به سایر رشته‌های پرطرفدار علوم پزشکی، مانند: داروسازی و پزشکی، برای قبولی به رتبه بهتری نیازمند است. بگذارید با یک مثال آماری و دقیق، نسبت کل ظرفیت دندان‌پزشکی کشور به تعداد داوطلبان متقاضی را توضیح دهیم.

در سال 97، تعداد شرکت کننده‌‌های کنکور تجربی، 642228 نفر و مجموع کل ظرفیت رشته‌های دندان‌پزشکی کشور (روزانه، پردیس، تعهدی ) 1299 نفر بوده است. به عبارتی، فقط 0/2% از داوطلبان رشته علوم تجربی توانسته‌اند در این رشته قبول شوند که این نشان از شدت پایین بودن ظرفیت پذیرش رشته دندان‌پزشکی دارد.

این که چگونه دندان‌پزشکی قبول شویم یا به عبارت دیگر، برای قبولی در رشته دندان‌پزشکی چه باید کرد! سوال خیلی از داوطلبان کنکور است. در این مقاله به بررسی رتبه لازم برای دندان‌پزشکی، درصدهای لازم برای دندان‌پزشکی و آخرین رتبه قبولی دندان‌پزشکی دانشگاه‌های مختلف سراسر کشور و کارنامه‌های پذیرفته شده در رشته دندان‌پزشکی خواهیم پرداخت. بنده رضا عباسی فر دانشجو دندان‌پزشکی شما را تا پایان این مقاله همراهی خواهم کرد و امیدوارم که با خواندن این مقاله بسیاری از سوالاتتان در این زمینه حل  پاسخ داده شوند. راستی قبل از ادامه مقاله برای شما یک خبر عالی هم داریم,؛ اگر در زمینه کنکور سوال مشاوره‌ای دارید اصلا نیازی به هزینه کردن نیست، در سایت به پاسخ به صورت کاملا رایگان می‌توانید سوالات خود را بپرسید تا در سریعترین زمان رایگان به سوال شما جواب داده شود؛ کافیست از طریق لینک به پاسخ وارد سایت شوید. در ضمن اگر به دنبال مشاهده ظرفیت رشته دندانپزشکی هستید حتما مقاله ظرفیت پذیرش رشته دندانپزشکی را مطالعه کنید.

فهرست مطالب

مقایسه شرکت کننده‌های رشته علوم تجربی در سال 96 – 97 

سال برگزاری کنکورتعداد شرکت کنندگانتعداد داوطلبان رشته تجربیدرصد داوطلبان رشته تجربی
9692979158030141/62 درصد
9710113846422285/63 درصد

مقایسه ظرفیت‌ رشته دندان‌پزشکی در سال 96 – 97

سالروزانهپردیستعهدیمجموعدرصد از کل داوطلبان تجربی
96904 نفر290 نفر240 نفر1434 نفر 24/0 درصد از کل داوطلبان تجربی
97814 نفر261 نفر224 نفر1299 نفر2/0 درصد از کل داوطلبان تجربی

این آمار و ارقام توسط منابع موثق تهیه شده و نشان می‌دهد که با وجود افزایش شرکت کننده‌های رشته علوم تجربی، ظرفیت رشته‌های دندان‌پزشکی در سال 97 نسبت به سال 96 کاهش یافته است. در ضمن تمامی این اطلاعات را در مقاله مربوط به  رتبه لازم برای قبولی در پزشکی نیز می‌توانید مطالعه کنید.

جریان انواع سهمیه‌ها در کنکور چیست؟

قبل از این که رتبه‌ها و کارنامه‌های قبولی در پزشکی را بررسی کنیم، به توضیح مختصری از رتبه و چگونگی احتساب سهمیه‌ها خواهیم پرداخت تا در بررسی داده‌ها دچار تزلزل نشوید.

هر داوطلب در کنکور دارای دو نوع رتبه است: یکی رتبه کشوری و دیگری رتبه در سهمیه در داوطلب است. این سهمیه‌ها هم شامل مناطق 1، 2، 3 و سهمیه ایثارگران است. از میان این دو رتبه، رتبه در سهمیه برای داوطلب حائز اهمیت است، زیرا داوطلبان با رتبه کشوری مقایسه نمی شوند و رقابت بین آنها فقط در سهمیه مربوطه است یعنی اگر کسی جز سهمیه منطقه 1 باشد در میان داوطلبان منطقه 1 رقابت می کند و رقابتی با داوطلبان سایر مناطق ندارد.

از بین این سهمیه‌ها، 30 درصد مربوط به ایثارگران و 70 درصد مربوط به سهمیه مناطق می‌باشد و این 70 درصد متناسب با تعداد شرکت کننده‌ها و کیفیت آموزشی بین مناطق مختلف تقسیم می‌شود.

برای تعیین سهمیه مناطق، 3 سال آخر تحصیل دانش آموزان را در نظر می‌گیرند و اگر داوطلبی در مناطق مختلف تحصیل کرده باشد، منطقه مرفه‌تر را به عنوان سهمیه در نظر می‌گیرند.

با کلیت سهمیه‌ها و رتبه در سهمیه آشنا شدید. حال به بررسی رتبه‌های قبولی در رشته پزشکی می‌پردازیم. جریان سهمیه‌ها در سایر رشته‌ها را نیز در مقاله رتبه لازم برای قبولی در داروسازی می‌توانید مطالعه کنید.

مشاوره انحصاری شما در نزد ماست!

قبولی در دندان‌پزشکی از دغدغه‌های بسیاری از داوطلبان و حتی افرادی که هنوز وارد مقطع دوم متوسطه نشده اند، نیز می‌باشد. اما باید بدانید که رسیدن به دندان‌پزشکی راه و روش مشخصی دارد و مرد عمل می‌خواهد نه حرف! اما یکی از این راه‎‌ها شناخت بهترین موسسه آموزشی است. که امروز یک مژده برای شما داریم! بهترین موسسه آموزشی را با مشاورین آن موسسه بشناسید. پس، با یک جلسه مشاوره رایگان به سوالات شما پاسخگو خواهیم بود و بهترین راهکارهای قبولی در دندان‌پزشکی، بهترین منابع کنکور و بهترین برنامه‌ریزی کنکور را به شما معرفی خواهیم کرد. کافیست همین الآن فرم زیر را پر کنید.

مامندی-مشاوره

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

نگاهی به آخرین رتبه‌های قبولی دندان‌پزشکی 98 – 99

بر اساس توضیحات قبلی رتبه‌ها را در سهمیه بررسی می‌کنیم. جدول زیر که بر اساس کارنامه داوطلبان کنکور 98 – 99 تنظیم شده است، اطلاعاتی درباره رتبه آخرین فرد پذیرفته شده در مناطق سه گانه کشور در رشته دندان‌پزشکی را به ما ارائه می‌دهد و با بررسی این جدول متوجه خواهید شد که داوطلبان حداقل با چه رتبه‌ای توانسته‌اند در دندان‌پزشکی دانشگاه سراسری دوره روزانه پذیرفته شوند.

سهمیه منطقهرتبه در زیر گروه یکدانشگاه محل قبولیمحل سکونت
11173دانشگاه علوم پزشکی اردبیلاردبیل
11248دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاهکرمانشاه
11283دانشگاه علوم پزشکی بوشهربوشهر
11495دانشگاه علوم پزشکی زاهدانزاهدان
21462دانشگاه علوم پزشکی زنجانزنجان
21551دانشگاه علوم پزشکی قمقم
22116دانشگاه علوم پزشکی زاهدانزاهدان
22129دانشگاه علوم پزشکی زاهدانزاهدان
22158دانشگاه علوم پزشکی زاهدانزاهدان
3710دانشگاه علوم پزشکی شهرکردشهرکرد
3952دانشگاه علوم پزشکی زاهدانزاهدان
3997دانشگاه علوم پزشکی رفسنجانرفسنجان
31269دانشگاه علوم پزشکی رفسنجانرفسنجان
31383دانشگاه علوم پزشکی زاهدانزاهدان

نکته: لازم به ذکر است، در این جدول فقط رتبه در سهمیه مناطق 1، 2 و 3 قرار داده شده است و از بررسی سهمیه ایثارگران در این جدول به دلیل پایین بودن درصدها و تراز داوطلبان خودداری کرده‌ایم. اما در ادامه چند نمونه از کارنامه داوطلبان با سهمیه ایثارگران 25 و 5 درصد را بررسی خواهیم نمود. برای اطلاع از رتبه و درصد لازم برای قبولی فیزیوتراپی نیز می‌توانید همین لحظه با ورود به لینک قرار داده شده، مقاله مربوطه را مطالعه کنید.

رتبه آخرین قبولی دندان‌پزشکی مناطق سه گانه کنکور 98 – 99

سهمیه منطقهآخرین رتبه در سهمیه پذیرفته شده در دانشگاه سراسریرتبه کشوریدانشگاه پذیرفته شدهمحل سکونت داوطلب
19802910دانشگاه علوم پزشکی قزوینتهران
219704222دانشگاه علوم پزشکی بیرجندشهر ری
36133175دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهوازنیشابور

☆در این جدول رتبه آخرین فرد پذیرفته شده در دانشگاه سراسری رشته دندان‌پزشکی بررسی شده است. در ادامه، کارنامه این 3 داوطلب گذاشته شده است. لازم به ذکر است که درصدها تقریبی بوده و گرد شده است. به عنوان مثال، درصد های بین ۴۵ تا ۵۵ را درصد ۵۰ در نظر گرفته‌ایم.

کارنامه آخرین فرد پذیرفته شده در دندان‌پزشکی روزانه منطقه 1:

کارنامه قبولی دندان‌پزشکی منطقه یک 99

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، این داوطلب کاملأ منطبق بر بودجه‌بندی کنکور عمل کرده است. به این معنی که، درصدهای کسب شده توسط این فرد کاملأ طبق آن چیزی است که بودجه‎‌بندی کنکور معین کرده و براین اساس، درصد دروسی را که از اهمیت بیشتری برخوردار هستند، بیش‌تر از بقیه دروس است. اما برای رسیدن به جواب سوالی مانند رتبه لازم برای رشته دندان‌پزشکی، اکتفا به کارنامه این شخص کافی نیست. چرا که ممکن این شخص با این روش توانسته به هدف برسد اما در مورد شما این مورد جوابی عکس داشته باشد. پس بهتر است کارنامه بعدی را نیز تحلیل کنیم. درضمن اگر درباره روانشناسی کنکور و استرس و تغذیه دچار مشکل شده اید حتما از لینک های زیر دیدن کنید:

روانشناسی کنکور

تغذیه کنکور

استرس کنکور

کارنامه آخرین فرد پذیرفته شده در دندان‌پزشکی روزانه منطقه 2:

کارنامه قبولی دندانپزشکی منطقه دو 99

اما در مورد این کارنامه، همان‌طور که از وجنات این کارنامه مشخص است، بایدها و نبایدها کنکور را به درستی اجرا کرده و انصافأ در هر دو دروس عمومی و اختصاصی، درصدهای بسیار خوبی نیز کسب کرده است. همان‌طور که پیش از این هم اشاره کردیم، نحوه مطالعه هر شخص کاملأ متفاوت از دیگری است. در کارنامه قبلی، تلاش داوطب براساس بودجه‌بندی بوده، در حالی که در این کارنامه، داوطلب براساس بایدها و نبایدهای کنکور که بخش عظیم آن به شناخت نقاط قوت و ضعف خودمان اختصاص دارد، پرداخته است و خوشبختانه رتبه قبولی دندان‌پزشکی را کسب کرده است.

کارنامه آخرین فرد پذیرفته شده در دندان‌پزشکی روزانه منطقه 3:

کارنامه قبولی دندانپزشکی منطقه سه 99

اما بریم سراغ کارنامه منطقه سه، این داوطلب با درصدهای تقریبأ بالاتر از میانگین موفق به قبولی در رشته پزشکی شده است. ما اسم این روش را روش مطالعه رتبه برترها نام گذاری کرده‌ایم و دلیل این موضوع این است که، این شخص اشراف کاملی به وضعیت خود داشته و با پاسخی مناسب به میانگینی رو به بالا به دروس توانسته خود را در بین پزشکان آینده جای دهد. پس نکته پنهان این کارنامه این است که، رتبه برتر شدن صرفأ ملزم به داشتن درصد و رتبه فضایی نیست، بلکه توانایی مدیریت استعدادهای خودمان است. البته لازم به ذکر است که شاید در سال‌های آینده با این درصد و رتبه نتوان پزشکی پذیرفته شد، هرساله شرایط دانشگاه‌ها متفاوت است. اما استفاده از استعداد و مدیریت توانایی‌هایمان همیشه جواب خواهد داد. چه بسا که با این روش، شما رتبه و درصدی بالاتر و بهتر از این نیز کسب کنید.

بیشتر بگیر کمتر پرداخت کن!

برای پیشی گرفتن از رقبا خود در میدان رقابتی رشته دندان‌پزشکی، علاوه‌بر یک برنامه‌ریزی دقیق و علمی، به یک منابع معتبر آموزشی نیز نیاز داریم. شاید این روزها انتخاب یک برنامه‌ریزی و منبع مناسب و به دور از حاشیه‌های تبلیغاتی، کار سختی باشد، اما می‌توان با مشاهده تکه‌هایی از شیوه آموزش هر یک از موسسات و مراکز آموزشی، به اعتبار علمی آن موسسه پی برد. به همین دلیل موسسه حرف آخر 20 درصد مباحث خود را به صورت رایگان در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهد و برنامه 4 ماهه حرف آخر را به شما پیشنهاد می‌دهد. پس برای دریافت رایگان 20 درصد از محصولات حرف آخر به همراه 40 تست قطعی کنکور و برنامه 4 ماهه کاملأ تخصصی، کافیست همین الآن فرم زیر را پر کنید.

مامندی-کنکور-رایگان

%20 محصولات حرف آخر به صورت رایگان

حداقل درصدهای لازم برای دندان‌پزشکی چه میزان است؟

☆نکته اول: درصد داوطلب یک نمره خام است و نمی‌شود صرفأ با درصد، رتبه داوطلب را حدس زد. چرا که ارزش درصد فقط با مقایسه با درصد دیگران مشخص می‌شود و حداقل درصدهای لازم برای قبولی پزشکی یا هر رشته‌ای، می‌تواند سال به سال تغییر کند و به نحوه پاسخگویی داوطلبان بستگی دارد.

☆نکته دوم: این که هیچ موقع تنها با درصد یک درس نمی‌توان گفت که کسی پزشکی یا رشته‌های دیگر قبول می‌شود یا نه! چون باید کل نمره و درصدهای سایر دروس داوطلب نیز بررسی شوند. چه بسا داوطلبی که یک درس را 100 درصد پاسخ داده است، ولی به دلیل پاسخ گویی نسبت به بقیه دروس رتبه 4 رقمی یا بیشتر آورده است. پس به همین علت ما میانگین درصدهای داوطلبانی را که در کنکور 98 رتبه زیر 1000 کشوری را کسب کرده‌اند و به رتبه لازم برای قبولی در پزشکی رسیده‌اند را بررسی می‌کنیم. پس شما هم اگر می‌خواهید از قبولی‌تان در رشته پزشکی مطمئن شوید و کارتان به اما و اگر نکشد، حتمأ به این میانگین درصدها توجه کنید.

میانگین درصدهای لازم برای قبولی دندان‌پزشکی در دروس عمومی:

 • ادبیات: در میان داوطلبان با رتبه زیر 1000 کشوری هیچ داوطلبی ادبیات را زیر 30 درصد نزده است. و کمترین درصد 30/7 بوده است و 2 نفر به درصد 100 رسیده اند و در کل میانگین درصد ادبیات بین این داوطلبان 73/8 درصد بوده است. اگر دقت کنید، این آمار میانگین هستند و حتی در بین رتبه‌های زیر 1000 کشوری که قبولیشان تضمینی است، نیز درصدهای پایین مثل 30- 40 درصد هم وجود دارد. اما اگر درصدی نزدیک به میانگین زیر 1000 بزنید، احتمال قبولیتان خیلی بیشتر است. البته ناگفته نماند، داوطلبی که در درسی درصد ضعیف کسب می‌کند، باید برای جبران آن در دروس دیگر درصدهای بالاتری کسب کند.
 • عربی: در میان داوطلبان با رتبه زیر 1000، کم‌ترین درصد عربی 32 درصد بوده و 131 نفر به درصد 100 رسیده‌اند. میانگین کل کسب شده توسط داوطلبان در درس عربی، 89/2 درصد بوده است.
 • دین و زندگی: در میان داوطلبان با رتبه زیر 1000، کم‌ترین درصد دین و زندگی 32 درصد است و فقط 1 نفر موفق به کسب درصد 100 شده است و میانگین درصد کسب شده توسط داوطلبان 71/7 درصد بوده است.
 • زبان انگلیسی: در میان داوطلبان با رتبه زیر 1000 کشوری، کم‌ترین درصد 17/4 درصد است و 74 نفر نیز موفق به کسب درصد 100 شده‌اند. و میانگین درصد کسب شده توسط داوطلبان 76/3 درصد بوده است.

میانگین درصدهای لازم برای قبولی دندان‌پزشکی در دروس اختصاصی:

 • زمین شناسی: به دلیل کم اهمیت بودن این درس در پذیرش رشته‌های پرطرفدار زیرگروه یک رشته علوم تجربی، و عدم تأثیر این درس در قبولی دندان‌پزشکی و پزشکی، درصد داوطلبان خیلی کم است. در میان داوطلبان با رتبه زیر 1000 کشوری، کم‌ترین درصد 6/6- است. که تعداد این افراد 658 نفر بوده است و هیچ داوطلبی موفق به کسب درصد 100 نشده است و بیش‌ترین درصد 78/7 درصد است و میانگین کل درصد کسب شده توسط داوطلبان، 7 درصد بوده است.
 • ریاضی: در میان داوطلبان با رتبه زیر 1000 کشوری، کم‌ترین درصد 26/7 درصد بوده است و تنها 3 نفر موفق به کسب درصد 100 شده‌اند و میانگین کل درصد کسب شده توسط داوطلبان، 74/1 درصد بوده است.
 • زیست شناسی: در میان این داوطلبان، کم‌ترین درصد 35/4 درصد بوده است و هیچ داوطلبی موفق به کسب درصد 100 نشده است و بیش‌ترین درصد 98 بوده است و میانگین درصد کل کسب شده توسط داوطلبان 77/7 درصد بوده است.
 • فیزیک: در میان این گروه از داوطلبان که رتبه زیر 1000 کشوری کسب کرده اند کمترین درصد 31/2 درصد است و 24 نفر به درصد 100 رسیده اند و میانگین کل این گروه 77/6 درصد است.
 • شیمی: در میان این گروه، کم‌ترین درصد 31/4 است و هیچ داوطلبی موفق به کسب درصد 100 نشده است و بالاترین درصد، 92/2 درصد بوده است و میانگین کل درصد کسب شده توسط داوطلبان در درس شیمی، 68/2 درصد می‌باشد.

آیا با میانگین درصد 50 دروس رشته علوم تجربی می‌توان دندان‌پزشکی قبول شد؟

با تغییر کنکور سال‌های اخیر و افزایش میانگین درصدها، روال کار کمی تغییر کرده است. با بررسی کارنامه‌های سال‌های اخیر، به خصوص سال 98 – 99 می‌توانیم به این نتیجه برسیم که، قبولی با میانگین 50 درصد دروس کنکور علوم تجربی در رشته دندان‌پزشکی سراسری احتمالی خیلی ضعیف یا شاید غیرممکن را دارد. البته ممکن است احتمال قبولی در دانشگاه‌های پردیس و یا تعهد وزارت بهداشت را داشته باشند. همچنین در این مورد، داوطلبانی را در نظر می‌گیریم که فقط از سهمیه مناطق برخوردارند و دارای سهمیه ایثارگران نمی‌باشند. بلکه به ترتیب زیر می‌باشند:

میانگین درصدهای دروس داوطلبان زیر 1000 کشوری تقریبأ 76 درصد است.

میانگین درصدهای آخرین فرد قبولی در دندان‌پزشکی دانشگاه سراسری درمنطقه 1، تقریبأ 60 درصد، در منطقه 2، تقریبأ 65 درصد و در منطقه 3، تقریبأ 55 درصد است.

توجه: این آمار و ارقام شاهد و گویا همه چیز است که برای قبولی در دندان‌پزشکی سراسری به میانگین درصد بالا 50 نیاز دارید. اما با یک جمع‌بندی اصولی می‌توان به درصد قابل قبولی برای قبولی در رشته‌های تاپ علوم تجربی دست یافت. موسسه حرف آخر، یک فرصت استثنایی جمع‌بندی با عنوان پروژه 6040 صد روز تا رسیدن به دندان‌پزشکی را برای دانش آموزان تهیه کرده است که با این پروژه قادر خواهید بود، در عرض 60 روز مطالب کنکور را آموزش ببینید و در 40 روز بعدی به مرور بیست باره مطالب، تست زنی و آزمون دهی بپردازید، برای اطلاعات بیشتر در مورد این پروژه بی‌نظیر، روی لینک قرار داده شده کلیک کنید. درضمن اگر به دنبال اطلاعاتی درباره منابع آموزشی کنکور و بهترین منابع هستید حتما نگاهی به لینک های زیر بیندازید:

منابع کنکور

بهترین کتاب های کنکور

بهترین کلاس های کنکور

بهترین موسسات کنکور

بررسی کارنامه داوطلبان دارای سهمیه ایثارگر (25 درصد)

سهمیه ایثارگران 30 درصد از کل سهمیه‌ها را در کنکور سراسری به خود اختصاص داده است و به دلیل تعداد شرکت کننده کم نسبت به سهمیه، افراد با تراز و درصدهای کم هم می‌توانند در دندان‌پزشکی قبول شوند. پس تمامی مطالب بررسی شده در بالا، حسابشان از افراد دارای سهمیه ایثارگران (25 درصد) جداست.

نمونه کارنامه قبولی دندان‌پزشکی با سهمیه ایثارگران (25 درصد)

کارنامه قبولی دندان‌پزشکی سهمیه ایثارگری 25 درصد 99

همان‌طور که قبلأ نیز اشاره کردیم، وضعیت این دانش آموزان نسبت به بقیه افراد دارای سهمیه مناطق، متفاوت‌تر است. اما اگر شما هم داوطلب با سهمیه 25 درصدی ایثارگران باشید هم این سوال پیش می‌آید که برای دندان‌پزشکی چه رتبه‌ای لازم است. با نگاهی عمیق به کارنامه‌ها، درمیابیم که قبولی این داوطلب با درصدهای نسبتأ کم‌تری در مقایسه با سایر سهمیه‌ها بوده است. اما تنها داشتن سهمیه ایثارگری 25 درصدی تضمین کننده قبولی شما نخواهد بود. بلکه همانند این دانش آموز شما نیز باید درصدهای نزدیک به میانگین 50 را نیز کسب کنید.

نمونه کارنامه قبولی پزشکی با سهمیه ایثارگران (5 درصد)

کارنامه قبولی دندان‌پزشکی سهمیه ایثارگری 5 درصد 99

اما برویم سراغ کارنامه این عزیز، خیلی جالب است که با وجود دارا بودن سهمیه ایثارگری 5 درصد، این داوطلب در درس عربی درصد 90، دینی 81، زیست 75، ریاضی 73 و … کسب کرده است و توانسته با رتبه 269 منطقه وارد رشته دندان‌پزشکی شود. به این داوطلب تبریک می‌گوییم و عنوان یک دندان‌پزشک فوق‌العاده و پر تلاش از همین الآن به او تعلق می‌گیرد. چرا که درصدهای کسب شده او نشانگر تلاش واقعی این شخص می‌باشد و به حق در این رشته پذیرفته شده است.

سخن پایانی

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع بوده باشد و تمامی سوالاتتان در این زمینه حل شده باشد. اما دوستان عزیز فراموش نکنید که صرفأ مطالعه این مقاله به تنهایی موفقیت شما را تضمین نمی‌کند، بلکه موفقیت در اراده و حرکت ما به سوی هدف قرار دارد، جمله معروف از شما حرکت از خدا برکت دقیقأ بیانگر همین مسئله است. اما برای ارتباط بیشتر با ما حتمأ در قسمت ارسال دیدگاه سایت حرف آخر، نظرات، پیشنهادات و احیانأ انتقادات خود را با ما در میان بگذارید و اگر به مشاوره تخصصی نیاز دارید، از طریق شماره تماس 02166576182 با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

 1. چگونه دندان‌پزشکی قبول شویم؟
  برای کسب رتبه قبولی دندان‌پزشکی، ابتدا به یک برنامه تخصصی، منابع معتبر آموزشی و تجربه قبولی سال‌های گذشته نیاز دارید. برای اطلاعات بیشتر به متن مقاله مراجعه کنید.
 2. برای دندان‌پزشکی چه رتبه‌ای لازم است؟
  رتبه لازم برای دندان‌پزشکی با توجه به انواع سهمیه‌های موجود، متفاوت می‌باشد. شما عزیزان می‌توانید کارنامه‌های انواع سهمیه‌ها را مشاهده کنید. بدین منظور، کلیک کنید.
 3. درصدهای لازم برای دندان‌پزشکی چه میزان است؟
  به صورت میانگین و حدودی باید درصدهای ادبیات 72، عربی 76، دینی 80، زبان 72 ، ریاضی 80، زیست 84، شیمی و فیزیک 82 را کسب کرد.
 4. چگونه می‌توان از آخرین رتبه قبولی دندان‌پزشکی مطلع شویم؟
  برای اطلاع از آخرین رتبه لازم برای دندان‌پزشکی، می‌توانید به متن مقاله مراجعه کنید و کارنامه‌های قرار داده شده را مشاهده نمایید.
 5. من دقیقأ نمی‌دانم برای قبولی در رشته دندان‌پزشکی چه باید کرد؟ آیا می‌توانم از شما مشاوره بگیرم؟
  بله، شما دوستان عزیز می‌توانید با شماره‌های درج شده در همین مقاله تماس بگیرید، یا فرم درخواست مشاوره رایگان را پر نمایید. کلیک کنید.

لینک‌های کوتاه این مطلب

https://is.gd/9Qi3g1

https://b2n.ir/173797

https://tinyurl.com/yyeduyr2
https://bit.ly/2U0yRzv
4/5 - (3 امتیاز)
guest
7 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!