روش مطالعه رتبه های برترکه دیدگاه شما در مورد کنکور را دگرگون می‌سازد

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر
روش مطالعه رتبه های برتر کنکور
ارسال شده توسط: شایان مامندی دسته روش های مطالعه دروس کنکور برچسب ها: بدون دیدگاه یک نظر 0

روش مطالعه رتبه های برترکه دیدگاه شما در مورد کنکور را دگرگون می‌سازد

عرض سلام و ادب و احترام خدمت همه شما دوستان عزیز که در حال خواندن این مطلب هستید. شایان مامندی هستم مشاور و برنامه ریز تحصیلی و رتبه ۹۵۸ کنکور سراسری . امروز در سایت حرف اخر در رابطه با نحوه ممطالعه رتبه های برتر کنکور در خدمت شما عزیزان هستم.

در هر زمینه و هر تخصصی به خصوص کنکور ، مقاله را با یک پرسش آغاز می‌کنیم. تعریف شما از موفقیت در کنکور چیست؟ آیا افراد موفق رازی برای موفقیت خود در کنکور دارند که باعث موفقیتشان می‌شود یا به صورت شانسی به موفقیت می‌رسند. اندکی روی این بحث فکر کنید.

جواب این سؤال را خودم عرض می‌کنم. یکی از دوستان خوبم که سال ۹۴ در رشته ریاضی در کنکور شرکت کردند و به رتبه ۴۵ دست یافتند. در آن سال برای مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف قبول شدند. اما در سال ۹۶ بنا به دلایلی تصمیم به شرکت مجدد در کنکور گرفتند و در همان سال در رشته تجربی  رتبه ۷۵ را کسب کردند.

جالب است ! دوبار شرکت در کنکور و دو بار کسب رتبه دو رقمی!!

به نظر شما این افراد راز هایی را می‌دانند که باعث موفقیت در کنکورشان می‌شود؟ بدون هیچ شکستی؟

در این مقاله به صورت کامل این موضوع را بررسی خواهیم کرد و راز های روش مطالعه رتبه های برتر کنکور را به شما آموزش خواهیم داد و اگر این راز ها را در روش مطالعه و تست زنی خود اجرا کنید بدون شک یکی از بهترین نتایج را کسب خواهید کرد.

روش مطالعه رتبه های برتر چگونه است ؟ 

هر رتبه برتری ممکن است روش مطالعه مربوط به خود را داشته باشد که با بقیه متفاوت است اما همگی آن ها در یک مورد شباهت دارند. آن هم تلاش و پشتکار فراوان است که خیلی از داوطلبان کنکور از بی نصیب هستند. به یاد داشت باشید بالاترین آرزو را داشته باشید و بیشترین هزینه را هم صرف کنید اما تلاش نکنید به نتیجه خاصی نمی‌رسید. پس در مورد تلاش و پشتکار باید همیشه از رتبه های برتر کنکور الگو بگیرید.

رستگار رحمانی رتبه ۱ کنکور سال ۸۸ :

رستگار رحمانی

رستگار رحمانی نمونه ای بارز از پشتکار و انگیزه است. داوطلبی که خدمت سربازی را به پایان می‌رساند در خانواده ای با بیش از ۱۰ نفر جمعیت که حتی از داشتن اتاق مستقل هم بی نصیب بودند زندگی می‌کرد. اما تصمیم به تغییر شرایط گرفت و در طی ۴ ماه مطالعه به رتبه ۱ کنکور تجربی دست پیدا کرد.

خیلی از شما که در حال خواندن این متن هستید. یک لحظه مقایسه کنید. هرچند مقایسه درست نیست ولی وضعیت رستگار رحمانی را با خود مقایسه کنید. چهار ماه برای کنکور وقت داشت. تازه از خدمت سربازی بازگشته بود و حتی مکانی برای مطالعه هم نداشت ولی برای هدفش جنگید تلاش کرد و تلاش کرد تا به نتیجه رسید. اما ۹۹ درصد از ما با وجود اینکه در ایده آل ترین شرایط به سر می‌برند باز هم ناراضی هستیم و دلیل اصلی هم نداشتن پشتکار است. به دنبال رسیدن به هدف بدون تحمل سختی و بدون تلاش کردن هستیم که امکان رسیدن به چنین رویایی دور از واقعیت است.

افراد زیادی مانند دکتر رستگار رحمانی وجود دارند. پس اولین راز و رمز رتبه های برتر داشتن تلاش و پشتکار بی نظیر است.

اما یک خبر ویژه هم برای شما داریم. اگر از آن دسته از افرادی هستید که دنبال کسب بهترین نتیجه هستید کا برای شما یک جلسه مشاوره رایگان در نظر گرفته ایم که مسیر کنکور شما را به کلی عوض خواهد کرد. برای دریافت این مشاوره کافی است فرم زیر را پر کنید.

ساعت مطالعه رتبه های برتر چگونه است ؟

دومین راز نحوه مطالعه رتبه های برتر کنکور در رابطه با ساعت مطالعه رتبه های برتر کنکور است. داشتن ساعت مطالعه منسجم از ویژگی اصلی رتبه های برتر کنکور می‌باشد. اما منظور از ساعت مطالعه منسجم چیست؟ آیا به معنی داشتن ساعت مطالعه بالاست؟ خیر ! ساعت مطالعه منسجم یعنی ساعت مطالعه رتبه های برتر کنکور اینگونه نیست که یک روز ۱۵ ساعت مطالع داشته باشند، روز بعد ۸ ساعت و روز بعد از ۱۰ ساعت .

ساعت مطالعه رتبه های برتر کنکور دو ویژگی اصلی دارد:

ویژگی اول ساعت مطالعه رتبه های برتر کنکور :

یک ساعت مطالعه یکسان دارند و آن را همواره حفظ می‌کنند. یعنی اگر توانایی ۸ ساعت مطالعه در روز را داشته باشند تا مدت زمان زیادی برروی آن ۸ ساعت می‌مانند و ساعت مطالعه نوسانی ندارند.

ویژگی دوم ساعت مطالعه رتبه های برتر کنکور :

هیچ وقت ساعت مطالعه یک رتبه برتر افت نمی‌کند. یعنی اگر میانگین ساعت مطالعه او ۸ ساعت در روز باشد به ندرت پیش می‌آید که ساعت مطالعه او ۶ ساعت یا کمتر از ۸ ساعت شود. در مصاحبه با رتبه های برتر زیادی که داشته ام در این ویژگی همگی مانند هم بوده اند.

اما ساعت مطالعه یک کنکوری باید چقدر باشد؟

دوستان خوبم ساعت مطالعه یک امر کاملا شخصی است و متناسب با گیرایی و وسواس شما تعیین می‌شود. ممکن است فردی یک مبحث را در نیم ساعت متوجه شود و یاد بگیرید و شخص دیگری همان مبحث را در ۱ ساعت یاد بگیرد. پس به یاد داشته باشید هیچ وقت خود را با دیگران مقایسه نکنید از لحاظ ساعت مطالعه و سعی هم داشته باشید که دو ویژگی ساعت مطالعه رتبه های برتر کنکور که در بالا هم اشاره شد را داشته باشید. و خودتان هم تعیین کنید باید روزانه چه قدر مطالعه داشته باشید و کاملا هم منطقی این کار را انجام دهید نه بر اساس مقایسه با ساعت مطالعه بقیه. پس این امر را در مورد روش مطالعه رتبه های برتر کنکور به یاد داشته باشید.

منابع رتبه های برتر کنکور چیست ؟

ساعت مطالعه رتبه های برتر

هر سال که رتبه های تک رقمی اعلام می‌شود در هنگام مصاحبه با صدا و سیما همگی می‌گویند تنها منبعی که از روی آن مطالعه کرده اند کتاب درسی بوده است اما جالب اینجاست که عکس همگی آن ها را در قلمچی یا گاج مشاهده می‌کنیم و افرادی هم نام آن ها را به عنوان استاد و مشاور آن ها ذکر می‌کنند.

اما واقعیت منابع رتبه های برتر کنکور چیست؟

عزیزانم درس است کتاب درسی منبع اصلی طرح سؤالات کنکور است و همگی این را قبول داریم آما واقعیت تلخ این است که با اتسفاده از خود کتاب درسی تقریبا رسیدن به نتیجه خوب غیر ممکن است. چرا که در کتاب تستی تمرین آن چنانی وجود ندارد. حتی برای دروسی که خیال می‌کنید حفظی هستند مانند دین و زندگی . آیا میدانستید در سال ۹۷ از بین حدود ۹۰۰ هزار شرکت کننده در ۳ رشته ، ریاضی و تجربی و انسانی فقط ۳ نفر توانستند دینی را صد بزنند. یعنی برای دینی هم کتاب درسی به تنهایی نمی‌تواند پاسخگو باشد.

راز منابع و نحوه مطالعه رتبه های برتر کنکور باید مخفی بماند. اما به یاد داشته باشید که یک رتبه های برتر کنکور همیشه هوشمندانه تلاش می‌کنند. هوشمندانه تلاش کردن تفاوت زیادی با تلاش زیاد است. و کسی که بتواند تلاش هوشمندانه را اجرا کند در مدت زمان خیلی کوتاه تر به مقصد می‌رسد.

اما بحث اصلی در رابطه با منابع رتبه های برتر بود. رتبه های برتر کنکور هم مطمئن باشید کلاس رفته اند ، عده ای دی وی دی نگاه کرده اند و عده ای هم از روی کتاب کمک آموزشی درس خوانده اند. اما به یاد داشته باشید هیچ تضمینی وجود ندارد که شما هم با استفاده از همان منابع رتبه های برتر کنکور به نتیجه برسید چرا که منابع باید با توجه به نیاز و سطح خود داوطلب تهیه شود. پس منابعی را باید انتخاب کنید که با آن ها راحت تر هستید و شما را سریع تر می‌توانند به نتیجه برسانند.

پیشنهاد می‌کنم مقاله رتبه های برتر حرف آخر را بخوانید تا از آنجا هم اطلاعات خوبی در رابطه با منابع رتبه های برتر دریافت کنید.

روش  تست زنی رتبه های برتر و تحلیل تست به چه صورت است؟

تست زنی یک هنر است و افراد کمی این هنر را دارند. به یاد داشته باشید باید اول از هرچیزی هدف خود را از تست زنی معلوم کنید که چرا می‌خواهید تست حل کنید؟

هدف رتبه های برتر از تست زنی دو چیز است.

  • ۱- محک زدن خود برای مطالبی که یاد گرفته اند.
  • پیدا کردن نقاط ضعف و پوشش آن ها

یک داوطلب معمولی بعد از تست حل تست آن را رها می‌کند و ممکن است در صورتی که سؤال را اشتباه پاسخ داده باشد اگر حس و حال داشته باشد نگاهی به پاسخ نامه تشریحی تست کند.اما شیوه تست زنی رتبه های برتر کنکور کاملا منحصر به فرد است.

یک رتبه برتر وقتی تستی را حل می‌کند به صورت کامل پاسخنامه تست را بررسی کند که شاید نکته جدیدی یاد بگیرد. خدا نکند یک رتبه برتر کنکور تستی را اشتباه  حل کند زیرا تست را نابود می‌کند اول دنبال دلیل اشتباهش می‌گردد بعد تست را به شیوه های مختلف عوض می‌کند و تمامی جوانب آن را بررسی می‌کند. دلیل موفقیت و نحوه مطالعه رتبه های برتر کنکور به این شکل است.

یکی از راه های محک زدن خودتان هم شرکت در آزمون های آزمایشی است.برای اینکه بدانید کدام آزمون آزمایشی را انتخاب کنید مقاله مربوطه را از همین سایت بخوانید.

برنامه رتبه های برتر کنکور چگونه است؟

رتبه های برتر کنکور برنامه را به عنوان واجبات در مسیر خود قرار می‌دهند و به هیچ وجه خارج از آن عمل نمی‌کنند اما یک داوطلب کنکوری معمولی اصلا برنامه هم داشته باشد به آن متعهد نیست مثلا اگر یک درس را در یک روز فرصت نکند بیخیال آن می‌شود اما یک رتبه برتر کنکور لازم باشد از خواب خود می‌زند اما به هر نحوی که باشد برنامه خود را اجرا می‌کند به صورت کامل و منظور از تعهد به برنامه دقیقا همین است. اگر به دنبال بهترین برنامه ممکن هستید سری به مقاله برنامه ۱۰۰۰ ساعته حرف آخر هم بزنید مطمئن باشید ضرر نخواهید کرد و این برنامه را رایگان می‌توانید دانلود کنید.

دوستان خوبم نکته های ریزی را در این مقاله در اختیار شما عزیزان قرار دادم که ممکن است خیلی از شما به آن ها توجهی نکرده باشید تا کنون. امیدوارم که باب میلتان بوده باشد و اطلاعاتی خوبی را دریافت کرده باشید و در مسیر پیش رویتان برای آینده حتما این رنکات را رعایت کنید. برای راهنمایی بیشتر از طریق شماره تماس ۰۲۱۶۶۵۷۶۱۸۲ بامن در ارتباط باشید تا کامل شما عزیزان را راهنمایی کنم.

تماس-با-مامندی

این اعلان را به اشتراک گذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر

کنکور 1400 رو تو 4 ماه تموم کن و 7 بار دوره کن!