روش مطالعه رتبه های برترکه دیدگاه شما در مورد کنکور را دگرگون می‌سازد

روش مطالعه رتبه های برتر می‌تواند دیدگاه شما در مورد کنکور را دگرگون کند و مسیر شما تا رتبه برتر شدن را هموارتر سازد. شایان مامندی هستم مشاور و برنامه ریز تحصیلی و رتبه 958 کنکور سراسری . امروز در سایت حرف اخر در رابطه با نحوه مطالعه رتبه های برتر کنکور در خدمت شما عزیزان هستم.

در هر زمینه و هر تخصصی به خصوص کنکور ، مقاله را با یک پرسش آغاز می‌کنیم. تعریف شما از موفقیت در کنکور چیست؟ آیا افراد موفق رازی برای موفقیت خود در کنکور دارند که باعث موفقیتشان می‌شود یا به صورت شانسی به موفقیت می‌رسند. اندکی روی این بحث فکر کنید.

جواب این سؤال را خودم عرض می‌کنم. یکی از دوستان خوبم که سال 94 در رشته ریاضی در کنکور شرکت کردند و به رتبه 45 دست یافتند. در آن سال برای مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف قبول شدند. اما در سال 96 بنا به دلایلی تصمیم به شرکت مجدد در کنکور گرفتند و در همان سال در رشته تجربی  رتبه 75 را کسب کردند.

جالب است ! دوبار شرکت در کنکور و دو بار کسب رتبه دو رقمی!!

در این مقاله به صورت کامل این موضوع را بررسی خواهیم کرد و راز های روش مطالعه رتبه های برتر کنکور را به شما آموزش خواهیم داد و اگر این راز ها را در روش مطالعه و تست زنی خود اجرا کنید بدون شک یکی از بهترین نتایج را کسب خواهید کرد. همچنین با مطالعه مقاله باید ها و نباید های کنکور اشتباهاتی را که سایر داوطلبان برای مطالعه کنکور انجام داده‌اند را انجام ندهید و مسیر موفقیت را برای خود هموارتر کنید.

اما دوستانی که به موفقیت در کنکور هستید و به دنبال بهترین منبع و برنامه ریزی ممکن هستید ما به شما برنامه 4 ماهه حرف آخر را معرفی خواهیم کرد که در سال 99 ، 34 نفر با کمک آن توانستند رتبه زیر 100 کسب کنند و با استفاده از آن به هیچ منبع دیگری اعم از کتاب، آزمون، مشاور یا هر چیز دیگری نیاز پیدا نخواهید کرد. برای ثبت نام در این طرح بی نظیر با تخفیف ویژه همین الان فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان مجرب آموزشی ما با شما تماس بگیرند یا از طریق شماره تماس 02166576182 برای ارتباط اقدام کنید.

مامندی-4-ماهه-2

4 ماه بخون، 7000 تا تست بزن، 7 بار دوره کن!

روش درس خواندن رتبه‌های برتر کنکور تجربی؟

هر رتبه برتری ممکن است روش مطالعه مربوط به خود را داشته باشد که با بقیه متفاوت است اما همگی آن ها در یک مورد شباهت دارند. آن هم تلاش و پشتکار فراوان است که خیلی از داوطلبان کنکور از بی نصیب هستند. به یاد داشت باشید بالاترین آرزو را داشته باشید و بیشترین هزینه را هم صرف کنید اما تلاش نکنید به نتیجه خاصی نمی‌رسید. پس در مورد تلاش و پشتکار باید همیشه از رتبه های برتر کنکور الگو بگیرید.

روش درس خواندن رستگار رحمانی رتبه 1 کنکور سال 88:

رستگار رحمانی

رستگار رحمانی نمونه ای بارز از پشتکار و انگیزه است. داوطلبی که خدمت سربازی را به پایان می‌رساند در خانواده ای با بیش از 10 نفر جمعیت که حتی از داشتن اتاق مستقل هم بی نصیب بودند زندگی می‌کرد. اما تصمیم به تغییر شرایط گرفت و در طی 4 ماه مطالعه به رتبه 1 کنکور تجربی دست پیدا کرد.

خیلی از شما که در حال خواندن این متن هستید. یک لحظه مقایسه کنید. هرچند مقایسه درست نیست ولی وضعیت رستگار رحمانی را با خود مقایسه کنید. چهار ماه برای کنکور وقت داشت. تازه از خدمت سربازی بازگشته بود و حتی مکانی برای مطالعه هم نداشت ولی برای هدفش جنگید تلاش کرد و تلاش کرد تا به نتیجه رسید. اما 99 درصد از ما با وجود اینکه در ایده آل ترین شرایط به سر می‌برند باز هم ناراضی هستیم و دلیل اصلی هم نداشتن پشتکار است. به دنبال رسیدن به هدف بدون تحمل سختی و بدون تلاش کردن هستیم که امکان رسیدن به چنین رویایی دور از واقعیت است.

افراد زیادی مانند دکتر رستگار رحمانی وجود دارند. پس اولین راز و رمز رتبه های برتر داشتن تلاش و پشتکار بی نظیر است.

ساعت مطالعه رتبه های برتر چگونه است؟

ساعت مطالعه رتبه‌های برتر

دومین راز نحوه مطالعه رتبه های برتر کنکور در رابطه با ساعت مطالعه رتبه های برتر کنکور است. داشتن ساعت مطالعه منسجم از ویژگی اصلی رتبه های برتر کنکور می‌باشد. اما منظور از ساعت مطالعه منسجم چیست؟ آیا به معنی داشتن ساعت مطالعه بالاست؟ خیر ! ساعت مطالعه منسجم یعنی ساعت مطالعه رتبه های برتر کنکور اینگونه نیست که یک روز 15 ساعت مطالع داشته باشند، روز بعد 8 ساعت و روز بعد از 10 ساعت .

برای کسب موفقیت در کنکور لازم است که برنامه ریزی دقیقی داشته باشید، خصوصا دروس اختصاصی که از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند در صفحه  برنامه ریزی برای دروس اختصاصی  مقالات متعددی در خصوص مطالعه دروس اختصاصی قرار داده‌ایم که مطالعه آن‌ها خالی از لطف نخواهد بود.

ساعت مطالعه رتبه های برتر کنکور دو ویژگی اصلی دارد:

ویژگی اول ساعت مطالعه رتبه های برتر کنکور:

یک ساعت مطالعه یکسان دارند و آن را همواره حفظ می‌کنند. یعنی اگر توانایی 8 ساعت مطالعه در روز را داشته باشند تا مدت زمان زیادی برروی آن 8 ساعت می‌مانند و ساعت مطالعه نوسانی ندارند.

ویژگی دوم ساعت مطالعه رتبه های برتر کنکور:

هیچ وقت ساعت مطالعه یک رتبه برتر افت نمی‌کند. یعنی اگر میانگین ساعت مطالعه او 8 ساعت در روز باشد به ندرت پیش می‌آید که ساعت مطالعه او 6 ساعت یا کمتر از 8 ساعت شود. در مصاحبه با رتبه های برتر زیادی که داشته ام در این ویژگی همگی مانند هم بوده اند.

اماااا خبر خوب. یک جلسه مشاوره کاملا رایگان برای شما عزیزان توسط برترین کارشناسان تحصیلی و رتبه های برتر کنکور که به صورت کامل به مشکلات آموزشی شما گوش خواهیم داد و بهترین راهکار را برای حل آن ها در اختیار شما قرار خواهیم داد. این خدمات در حال حاضر به صورت رایگان ارائه می شود و برای بهره مند شدن از آن کافی است همین الان فرم زیر را پر کنید تا دپارتمان مشاوره مجرب ما با شما تماس بگیرند.

مامندی-مشاوره

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

اما ساعت مطالعه یک کنکوری باید چقدر باشد؟

دوستان خوبم ساعت مطالعه یک امر کاملا شخصی است و متناسب با گیرایی و وسواس شما تعیین می‌شود. ممکن است فردی یک مبحث را در نیم ساعت متوجه شود و یاد بگیرید و شخص دیگری همان مبحث را در 1 ساعت یاد بگیرد. پس به یاد داشته باشید هیچ وقت خود را با دیگران مقایسه نکنید از لحاظ ساعت مطالعه و سعی هم داشته باشید که دو ویژگی ساعت مطالعه رتبه های برتر کنکور که در بالا هم اشاره شد را داشته باشید. و خودتان هم تعیین کنید باید روزانه چه قدر مطالعه داشته باشید و کاملا هم منطقی این کار را انجام دهید نه بر اساس مقایسه با ساعت مطالعه بقیه. پس این امر را در مورد روش مطالعه رتبه های برتر کنکور به یاد داشته باشید.

منابع رتبه های برتر کنکور چیست؟

قبل از هر چیزی برای رتبه برتر شدن لازم است از بودجه بندی کنکور برای هر درس مطلع باشید. هر سال که رتبه های تک رقمی اعلام می‌شود در هنگام مصاحبه با صدا و سیما همگی می‌گویند تنها منبعی که از روی آن مطالعه کرده اند کتاب درسی بوده است اما جالب اینجاست که عکس همگی آن ها را در قلم‌چی یا گاج مشاهده می‌کنیم و افرادی هم نام آن ها را به عنوان استاد و مشاور آن ها ذکر می‌کنند.

اما واقعیت منابع رتبه های برتر کنکور چیست؟

عزیزانم درس است کتاب درسی منبع اصلی طرح سؤالات کنکور است و همگی این را قبول داریم آما واقعیت تلخ این است که با اتسفاده از خود کتاب درسی تقریبا رسیدن به نتیجه خوب غیر ممکن است. چرا که در کتاب تستی تمرین آن چنانی وجود ندارد. حتی برای دروسی که خیال می‌کنید حفظی هستند مانند دین و زندگی . آیا میدانستید در سال 97 از بین حدود 900 هزار شرکت کننده در 3 رشته ، ریاضی و تجربی و انسانی فقط 3 نفر توانستند دینی را صد بزنند. یعنی برای دینی هم کتاب درسی به تنهایی نمی‌تواند پاسخگو باشد.

راز منابع و نحوه مطالعه رتبه های برتر کنکور باید مخفی بماند. اما به یاد داشته باشید که یک رتبه های برتر کنکور همیشه هوشمندانه تلاش می‌کنند. هوشمندانه تلاش کردن تفاوت زیادی با تلاش زیاد است. و کسی که بتواند تلاش هوشمندانه را اجرا کند در مدت زمان خیلی کوتاه تر به مقصد می‌رسد.

اما بحث اصلی در رابطه با منابع رتبه های برتر بود. رتبه های برتر کنکور هم مطمئن باشید کلاس رفته اند ، عده ای دی وی دی نگاه کرده اند و عده ای هم از روی کتاب کمک آموزشی درس خوانده اند. اما به یاد داشته باشید هیچ تضمینی وجود ندارد که شما هم با استفاده از همان منابع رتبه های برتر کنکور به نتیجه برسید چرا که منابع باید با توجه به نیاز و سطح خود داوطلب تهیه شود. پس منابعی را باید انتخاب کنید که با آن ها راحت تر هستید و شما را سریع تر می‌توانند به نتیجه برسانند.

پیشنهاد می‌کنم مقاله رتبه های برتر حرف آخر را بخوانید تا از آنجا هم اطلاعات خوبی در رابطه با منابع رتبه های برتر دریافت کنید.

روش  تست زنی رتبه های برتر و تحلیل تست به چه صورت است؟

تست زنی یک هنر است و افراد کمی این هنر را دارند. به یاد داشته باشید باید اول از هرچیزی هدف خود را از تست زنی معلوم کنید که چرا می‌خواهید تست حل کنید؟

هدف رتبه های برتر از تست زنی دو چیز است.

  •  محک زدن خود برای مطالبی که یاد گرفته اند.
  • پیدا کردن نقاط ضعف و پوشش آن ها

یک داوطلب معمولی بعد از تست حل تست آن را رها می‌کند و ممکن است در صورتی که سؤال را اشتباه پاسخ داده باشد اگر حس و حال داشته باشد نگاهی به پاسخ نامه تشریحی تست کند.اما شیوه تست زنی رتبه های برتر کنکور کاملا منحصر به فرد است.

رتبه لازم برای قبولی در هر رشته متفاوت است اما در صفحه رتبه لازم برای قبولی در کنکور، رتبه لازم برای قبولی در تعدادی از رشته‌های پرطرفدار را در مقاله‌های متعدد نوشته‌ایم.

یک رتبه برتر وقتی تستی را حل می‌کند به صورت کامل پاسخنامه تست را بررسی کند که شاید نکته جدیدی یاد بگیرد. خدا نکند یک رتبه برتر کنکور تستی را اشتباه  حل کند زیرا تست را نابود می‌کند اول دنبال دلیل اشتباهش می‌گردد بعد تست را به شیوه های مختلف عوض می‌کند و تمامی جوانب آن را بررسی می‌کند. دلیل موفقیت و نحوه مطالعه رتبه های برتر کنکور به این شکل است.

یکی از راه های محک زدن خودتان هم شرکت در آزمون های آزمایشی است.برای اینکه بدانید کدام آزمون آزمایشی را انتخاب کنید مقاله مربوطه را از همین سایت بخوانید.

برنامه رتبه های برتر کنکور چگونه است؟

رتبه های برتر کنکور برنامه را به عنوان واجبات در مسیر خود قرار می‌دهند و به هیچ وجه خارج از آن عمل نمی‌کنند اما یک داوطلب کنکوری معمولی اصلا برنامه هم داشته باشد به آن متعهد نیست مثلا اگر یک درس را در یک روز فرصت نکند بیخیال آن می‌شود اما یک رتبه برتر کنکور لازم باشد از خواب خود می‌زند اما به هر نحوی که باشد برنامه خود را اجرا می‌کند به صورت کامل و منظور از تعهد به برنامه دقیقا همین است. اگر به دنبال بهترین برنامه ممکن هستید در سایت بهترین موسسه آموزشی کنکور سری به مقاله برنامه 1000 ساعته حرف آخر هم بزنید مطمئن باشید ضرر نخواهید کرد و این برنامه را رایگان می‌توانید دانلود کنید.

دوستان خوبم نکته های ریزی را در این مقاله در اختیار شما عزیزان قرار دادم که ممکن است خیلی از شما به آن ها توجهی نکرده باشید تا کنون. امیدوارم که باب میلتان بوده باشد و اطلاعاتی خوبی را دریافت کرده باشید و در مسیر پیش رویتان برای آینده حتما این رنکات را رعایت کنید. برای راهنمایی بیشتر از طریق شماره تماس 02166576182 بامن در ارتباط باشید تا کامل شما عزیزان را راهنمایی کنم.

 

لینک های کوتاه این مطلب

https://is.gd/eyuFio

https://b2n.ir/908994

https://tinyurl.com/y24al9mk
https://bit.ly/36nWJCY
1/5 - (1 امتیاز)
guest
1 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!